Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Ja na obiad planuję zupę kalafiorową i schabowe z surówką z kalarepy. Wczoraj wieczorem zrobiłem sałatkę warzywną. Nawet wyszła bardzo dobra chociaż brak mi było doswiadczenia bo w obowiązkach kulinarnych to,zawsze była działka małżowinki. Ciasto dopiero na sobotę będzie bo będą goście. Ale jest sporo zamrożonego więc zaraz coś wyjmę. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam szkoda, zbyt późno przeczytałam Twoje porady, mój sernik jest już w piekarniku od 11 25. Nie wiedziałam że przed dodaniem piany trzeba podzielić na pół i dodałam pianę do wszystkiego, dopiero później podzieliłam na pół. Mój problem był też taki, że wzięłam blaszkę prostokątną zamiast tortownicy, i wiadomo że jednak nie do wszystkich zakamarków dochodziła mi masa, musiałam ją troszkę kierować, przez co na pewno nie będzie to taka piękna zebra jak Twoja czy Calinessy. Ja swój sernik też zmodyfikowałam, bo jakże by nie :D:P Oprócz sera dałam jeszcze pół jogurtu greckiego(nie miałam śmietany) i jakieś 2 łyżki oliwy z oliwek....ciekawe co mi z tego wyjdzie:D Jak wyjdzie to zrobię fotkę, jak nie, to nie będę się wygłupiać :D Saam, cieszę się że już nie jesteś saam....a jeśli chodzi o Twoje doświadczenie w kuchni to sądzę że tu jesteś zbyt skromny, bo dajesz sobie świetnie radę, na pewno lepiej niż nie jedna pani domu. Olivier miło Cię widzieć i zawsze serce me cieszy że jesteś i dajesz znaki👄 Twoje życzenia oczywiście zauważyłam i jak pisał Saam dziękowałam ogólnie, bo życzeń było sporo. A tak poza tym...... to też zauważyłam, że piszesz wyłącznie do Calinessy, jakbyś nie widział innych i nie wiedział, że wszyscy tu na Ciebie zawsze czekamy i cieszymy się kiedy do nas machasz👄 Mam nadzieję, że Twoje trasy w nowym roku obfitować będą w piękne widoki i będziesz nam pisał gdzie jesteś i co widzisz, abyśmy i my mogli choć trochę napawać oczy za pomocą Twoich pięknych opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :) ja też całość masy już z wymieszaną pianą podzieliłam na pół. Korzystałam z przepisu gdzie do jednej części dodaje się kakao a do drugiej 2 łyżki mąki pszennej. Ciekawe czy z tą oliwą będzie ok. Też do ciast ale tych mącznych używam oliwe z oliwek zamiast masła czy margaryny ale do sernika nie próbowałam. o Olivier:) ja Ciebie wszędzie widzę ;) może nawet o tym nie wiesz:D no to sobie wypocząłeś i nabrałeś sił na nowe ekscytujące podróże;) o Saam :) no to by się zgadzało bo dopiero przed trzecią udało mi się zasnąć. A Tobie nigdy nic się nie śni więc nie miałam szans by Ciebie ogrzać😭:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz przywitam sie pelna gebusia :-) Otoz jak wczesniej chcialam sie Wam poklonic nisko :-) ,zadzwonil telefon ,a potem drugi i tak godzinka zleciala :-) Pozniej napisalam i poszlo nie wiadomo gdzie Ferdzi ,nie mialam w planach pieczenia ciasta ,bo jeszcze mam swiateczne ,ale tak Ci pozazdroscilam zapachu pieczonego ciasta ,ze tez postanowilam cos stworzyc .Tym razem bedzie to zwykla babka puchowa i to z dziurka :-),czy jak ktos woli z kominem :-). Zaraz tez ide nastawic ziemniaki do ktorych mam zeberka w sosie i poledwiczki w sosie smietanowo -musztardowym ,co kto woli :-) Ktos wymyslil ,ze trzeba gotowac i jesc ,tak wiec bez tego sie nie obejdziemy :-p Olivier ,jakzebysmy mogli Cie nie zauwazyc :-).Ja choc slepawa zauwaze Cie wszedzie ,ale wiem ,ze Tobie najbardziej zalezy na naszej Celince ,tzn.na jej uwadze :-p i wcale nie jestesmy zazdrosne ,prawda Ferdzi :D A Klawy do poznej nocy buszuje ,a potem odsypia do poludnia :-) Cal ,moglas zajrzec i wczoraj do Saama ,bys go zaprowadzila do lozka ,a on bidny zmarzl :-) Milego dnia Mili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że prostokątna blaszka też się nadaje na zebrę. Przecież nikt nie będzie mierzył suwmiarką szerokośc***asków. Ja też robiłem na kanciatej. Regułą jest że pianę dodaje się na końcu i miesza delikatnie. A dodając kakao trzeba jeszcze przemiksować. Sernik może się nie udać ale chyba zawsze będzie jadalny. Co innego ciasto na mące. Chociaż są tacy którzy na zakalec nie narzekają. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa :D i Ty też odstraszasz Oliviera do pisania do mnie?😭 on po prostu wie co ja lubię ;) :P a też myślę, że biedaczek czuje się zagubiony gdy nie może wbić się w nasze pitraszenie :D u mnie zaczął sypać śnieg:) niech trochę zasypie ludzkie ślady to zrobię pare fotek natury;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He,he ,zobaczymy co bedzie z mojego ciasta na mace :-) Wyjelam z piekarnika ,bo sprawdzalam patyczkiem i byl suchy ,Wylaczylam piekarnik ,wyjelam ciasto i wsadzilam jeszcze raz patyczek z drugiej strony i patyczek byl mokrawy :-),wiec wstawilam z powrotem do pieczenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,matuchno jedyna ,ja mialabym odstraszac Oliviera od Ciebie :-),Never :D Loj ,kipia ziemniaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calinessa, ja też nie odstraszam Oliviera od Ciebie, broń bożżże:D Moje ciasto wyrosło, ładny kolorek się pojawił na górze, więc wyłączyłam, teraz się studzi. Jak już będzie można kroić to zrobię fotkę, bo sama jestem ciekawa co mi z tego wyszło :D Dałam troszkę oliwy, bo chciałam by sernik był długo świeży i by nie wysychał:D a czy rzeczywiście tak będzie zobaczymy. Daa, no chyba tego zapachu Ci zabrakło, bo przecież ciasta masz zamrożonego sporo:D ja zresztą też, ale upiekłam ze względu na ten ser wiaderkowy:D gdyby nie to, to nawet nie siedziałabym dziś w kuchni, mam inne rzeczy do zrobienia jeszcze przed wyjazdem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :) podziwiam Ciebie że chce Ci się włóczyć po świecie. Ja nie mogę się wybrać do rodzinki odległej o sto kilometrów. l Śniegu u mnie dalej nie widać. Ale jest lód. Rano po kościele byłem na jeziorze. Ale poslizgałem się tylko na butach i tylko kilka minut bo przy minus piętnastu człowiek szybko chce wracać do domu. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że byłem dzisiaj na tapecie :D Obiecuje z ręka na sercu, że będę tu bywał cześciej (zwłaszcza, że przed Liness się nic nie ukryje:D. ) możesz mnie podglądać bo ja nic do ukrycia nie mam...;) a tylko muzy posłuchasz ...;) I masz rację, gdzieś tam nas łączą wspólne tematy (też i miejsca) i rozumiemy się po prostu ...i rozmowa sama przychodzi ...:) Ale obiecuje też rozmawiać ze wszystkimi :D obiecuje! :D , a faktycznie niekiedy nie wiem jak w temacie kulinarnym się znaleść ...:P :D Bardzo miło mi się zrobiło, że tak ciepło i z uśmiechem myślicie tu o mnie (dziękuje za podziękowania co do życzeń) to bardzo miłe 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry juz wieczor :-) Saam ,co Ci przychodzi do glowy ,chcesz sie nam utopic w jeziorze :-) A widzisz ,do rodzinki masz tylko 100 km i nie chce Ci sie jechac ,a ja mam ok. 180 km ,tak wiec prawie 2 razy dalej i dlatego mi sie nie chce czesciej jezdzic .Gdybym miala te 100 km.,a najlepiej tak 60 ,to bylabym w Gdansku co tydzien na kawie i z wlasnorecznie ukrecona babka np. :-) Po obiedzie polozylam sie na boku :-) i czytalam ksiazke i jeszcze bede czytala ,bo musze juz odniesc ksiazki do biblioteki . Moja babka ' Puszek ',to faktycznie puszek ,zupelne przeciwienstwo takich mokrych ,ciezkich babek . Olivier ,nie musisz zawracac sobie glowy kulinariami ,my wszystkich nakarmimy :-) Ferdzi ,myslalam ,ze juz zobacze Twoja zebre ,a tu niczewo nie widac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu miałam gości i nie było czasu na kompa.... Saam, czyli u Ciebie teraz mrozik spory za to u mnie zero :D Jest co prawda biało, ale nie weszłabym na żaden lód, no chyba że jakiś placyk byłby zalany wodą i zamrożony. Moja wnusia chodzi na ślizgawkę ale na lodowisko, zresztą olimpijskie :D Nie wiem Saam, jak daleko masz do syna, ale kiedy urodzi się wnusia, lub wnusio, to nie będziesz patrzył czy to 100 km czy 2 tys :D zapewniam. Olivier, przecież wiesz że wszyscy Ciebie tu lubimy i zawsze się cieszymy z Twojej wizyty, bo niestety teraz to są krótkie wizyty:( Domyślam się że coś się wydarzyło w Twoim życiu takiego że zmieniło Cię na tyle, że już nie jesteś takim wesołym chłopakiem jak kiedyś....no ale wiem że podróżować nadal lubisz a ja bardzo lubię czytać o podróżach, bo jakoś sama mało przebywam w pięknych miejscach...a właściwie to wciąż marzę o górach...eh... Daa, no więc tak...fotki zrobiłam owszem, ale nie nadają się do publikacji :D Sernik wyszedł przepyszny, leciutki i bardzo smaczny, ale...zebra totalnie mi nie wyszła. Pewnie dlatego że nie posłuchałam się rad, i dawałam po 3 łyżki jednego i drugiego koloru :O z tym że chyba jednak miałam więcej tego ciasta ciemnego i dlatego zebra jest ciemna a mało ma pasków białych. Jeśli chcesz mogę Ci podesłać na @ bo na forum to bym się ośmieszyła :D No ale ja ciastkarka nie jestem, bardziej lubię przerabiać mięsko :D Idę teraz do mamci, bo znów marudzi że jej śnieży TV , muszę go więc na nowo przeprogramować :O Wysłałam jeszcze fotki....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) o Oj tam Olivier:) nie tam, żebym Cię szpiegowała:D ale gdy długo nie zaglądasz do nas to robię małe wycieczki wywiadowcze czy w ogóle jesteś w wirtualu;) :D a ,,taniec,, jest super :P o Saam :)w tv przestrzegają przed wchodzeniem na lód rzeczny i na jeziorach. Ale jeśli -15 to raczej lód jest gruby. Chyba już nie będzie okazji na ślizgawkę bo temperatura rośnie. o Ferdzi:) ważne, że serniczek smaczny. Ja też chętnie go obejrzę jeśli to nie kłopot;) ja dawałam po jednej łyżce ale takiej wielkiej tzn mam dwie jednakowe małe chochelki i je wykorzystałam. Szkoda, że nie pstrykłam swojej zebrze fotki😭 o Teraz trzeba poszpiegować Klawego bo gdzieś nam zaginął;) okazuje się, że jak popędził do swojej ,,kochanej,, to ślad po nim zaginął;) o Namówiłam mojego M by zgolił wąsa. Nawet mu to wizualnie ujęło lat ;)zresztą po co mu ten drapak?:D A nasi topikowi koledzy mają wąsy? żonkom nie przeszkadzają w bliższych kontaktach?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calinessa, okay , wyślę i Tobie, tylko się nie śmiej ze mnie ...jak to się mówi....pierwsze koty za płoty :D Ja się już pożegnam, dziś już na dłużej. Jak wrócę , to się odezwę👄 Teraz już mykam pod prysznic i na podusię, skoczę jeszcze tylko na @ Trzymajcie się cieplutko, dobrej, spokojnej nocy👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Cal :-) Tak ,Ferdzi ,czekam z niecierpliwoscia na fotki ,baaaardzo czekam :-) Cal ,dlaczego namowilas Twojego Ulana :D na zgolenie wasow ,czyzby Cie podraznialy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ferdzi :D:D:D,normalnie nie wiem co powiedziec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi Ty Nasza ,a kto powiedzial ,ze paski maja byc rowne i regularne :D ,wazne ze sernik jest smaczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dostałem zgody na zgolenie wąsów. Przypuszczam więc że pomagają w bliższych kontaktach :p Z tym że wąsy to za dużo powiedziane w moim przypadku. Stosowniejsze będzie określenie wąsik. l dobry wieczór :) l U mnie kilka dni trzyma kilkunastostopniowe mróz więc lód powinien być mocny. Poza tym przy brzegu jezioro nie jest głębokie a ja znam niebezpieczne miejsca tzn. miejsca gdzie wpływają strumyki i rzeka. Myślę więc że jest bezpiecznie. Oby tylko w weekend była bezwietrzna pogoda a temperatura bliżej zera. Dwadzieścia cztery kilometry kwadratowe lodowiska to nie lada gratka. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez jest na termometrze kilustopniowy mroz ,ale ja slizgam sie czasami na plytkach w domu gdy poleje sie nieopatrznie woda ,wiec nie musze wychodzic na jeziora ,a mamy ich kilka :-) Ferdzi ,ciasto bylo za rzadkie i dlatego ciemnie zlewalo sie z jasnym ,moze przyczyna byl dodatek oliwy ,ale nic to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi nie wyjedzie ,poniewaz zabralam jej bilet lotniczy :-) Saam ,przeciez ja od poczatku naszej znajomosci wyobrazalam sobie Ciebie z wachem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przydalby sie tu inasebible

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa :) a Twój Ułan ma wąsa? mój dzisiaj poczuł w sobie ,,samca,, i robi do mnie podchody wiec poszedł na wszystkie warunki jakie mu postawiłam :D mnie się wydaje, że Ferdzi nie przestrzegała tego, że trzeba masę nakładać naprzemian tylko w jednym miejscu na środku blaszki. Ono samo ma się rozlać bez żadnej pomocy. A to już było pożegnanie przed wylotem ? Jeśli tak to dobrych wiatrów życzę w obie strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrej nocy :) l kolorowych królewskich ... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He ,he Cal ,jakos nie wyobrazam sobie Ulana z wasem :-).Nie ma i nie bedzie mial :-p . Ktos probowal popisac sie znajomoscia jezyka angielskiego ,ale niestety mu to zupelnie nie wyszlo :-) Sernik Ferdzi wyrosl jakby byl na drozdzach i nie opadl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez juz sie pozegnam . Spokojnej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto powiedział że ciasto zebra ma mieć równe paski? widzieliście kiedyś zebrę z paskami pod linijkę ? im bardziej koślawe paski tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja codziennie widzę zebry w równe paski. Idealne, pod linijkę. Całe mnóstwo leży ich na drogach :p :D l dzień dobry! :) l Tak tak, zgadza się. Mamy czwartek a nie poniedziałek. Dobra wiadomość jest taka że za dwa dni będzie weekend. l udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×