Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość karola8912
K25i musisz się teraz uzbroić w cierpliwość. Bedzie Ci potrzebne dużo sily a co jeszcze z krwi jest nie tak? Dopytuj ich o wszystko bo ostatnio sie trochę obczytalam o tym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziewczyny urodzilam dzis przez cc. Lekarze chyba wystraszyli sie bilirubiny do tego zaczelo sie robić rozwarcie. Niestety maly się zachłysnął musieli go intubowac dostaje antybiotyk ma rurki w nosie żeby wspomóc oddychanie. Wazy 3030 strasznie się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i a jak biora dziecko na naswietlania to co wtedy z karmieniem? Przynoszą dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny ja to trochę się martwie :( wszystkie piszecie, ze kluje Was w kroczu, czujecie ucisk i to, że dziecko zwyczajnie jakos tam zaczyna schodzić w kanal, ze maluch jest mniej aktywny, bo ma coraz mniej miejsca, brzuszek opada itp. U mnie to tak jakby nic się nie dzialo.... jakby nic nie zapowiadalo porodu. .. Dzidzius szaleje, wygina się we wszystkie strony, zadnego ucisku w kroczu, brzuch chyba nadal wysoko, bo ciężko sie oddycha. Nie chce przenosić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Moje dzieciątko bedzie miało dzis usg glowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Aniala trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.A który to tydzień? Bądź silna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
Aniala - trzymaj sie. my tu wszystkie trzymamy za was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Aniela nie martw się na zapas ,lepiej sprawdzić , będzie dobrze, moje drugie dziecko też miało usg główki bo miała bardzo duże ciemiaczko a szczególnie to górne ;sprawdzali czy są zarysy kości z których miałoby zarosnac ciemiaczko . Życzę dużo zdrówka dla Was :) Ty chyba miałaś teraz 37 tc o ile dobrze pamiętam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Urodzilam w 36+ 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Aniela dokładnie tak jak ja :) dzisiaj mam 36+6 . Tzn że jest uznany jeszcze za wczesniaczka i myślę że będzie więcej badany niż pozostałe dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Aniela a jak się Ty czujesz ? Cc wykonali ze względu na ta bilirubine ? Ja pierwsze słyszę o takiej sytuacji u ciężarnej jak to zostało wykryte, w moczu czy krwi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala wszystko będzie dobrze! Gratulacje! Odpoczywaj i nie myśl za dużo! Dzidzius wcześniej się urodził wiec muszą go pobadac:) napewno będzie z niego silny chlopczyk! Niech robią wszystkie stosowane badania żebyś nie musiała później Ty biegać za wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala moja mala tez dzis idzie na usg glowki bo sie obtarla w kanale rodnym. Od wczoraj jak zagadalam z tą znajoma to mam taką opieke ze az psychicznie lepiej. Piersi pelne, malenstwo sie najada juz nie jest dokarmiana tylko musi sie opalac czekamy dalej na wyniki wszystko miala z rana pobrane. Wiem ze bedzie dobrze. Mala juz sie naswietla u mnie w pokoju. Wszyscy podziwiaja jej wlosy nawet dzus doktorki na obchodzie mowily ze nie zdazaja sie takie bląd platynowe:) pielna Marcelinka jeszcze tylko o zdrowko trzeba zadbac i bedzue ok. Wierze w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik Ty sie nie martw tym co inni czuja moja mala do konca byla aktywna i na sali porodowej tez szalala. Mnie krocze bolalo ale jak mi szew zdjeli to poczulam ulge w bolu krocza. Moge powiedziec ze tydzien przed porodem bardzo bolaly mnie uda takie byly jakbym miala zakwasy. Aniala a czemu tak wczesnie urodzilas? Jak sie zaczalbporod w domu? W szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka2710
Aniala gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziękuję Dziewczyny za tyle ciepłych słów:) pojechalam żeby ustalili cc no i ta bilirubina z krwi lekko podniesiona. Zjadłam normalnie śniadanie w domu bo lekarz kazał byc na 11. W drodze do szpitala lekkie bole w krzyzu jak na okres.Najpierw zrobili usg wszystko dobrze przepływy ok później ktg tętno wszystko ok skurczy raczej nie bylo. No i później na badanie na fotel lekarz stwierdza 1,5 cm rozwarcia i ze poród się rozpoczyna i jeszcze powiedział"bardzo wysoka bilirubina". Ze nie będą zatrzymywać bo cc ze wskazań neurologicznych i cc na cito. Jak to usłyszałam to zdębiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Kurczę często Dziewczyny chodzą z rozwarciem i nic się nie dzieje. Mam wrażenie ze chcieli mnie wypchnąć. Mam żal ze nie poczekali choc trochę. Maly nie byl przygotowany zassal plyn do płuc na szczęście nie smolke. To bylo straszne jak przestał plakac na sali i tylko słyszę ze beda intubowac. A ja ogólnie dobrze nie boli tak bardzo po morfinie sie źle czułam okropne mdłości wiec nie dostaje juz. Dodatkowo mam clexane bo cos w wynikach nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Aniala gratulacje i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Maluszki są silne będzie dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamy, A jakie polecacie termometry te do uszka czy takie na zblizenia. Gratulacje dla nastepnej Mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Aniala ja chodziłam z rozwarciem 3 tyg chyba. W 35 miałam zakładany pessar bo zaczęło się robić, alewywołał u mnie skurcze więc trzeba było wyjmować i leki w pompie na zahamowanie akcji. Niektórzy lekarze już po 34 nie podtrzymują ciąży, a moja taką decyzję podjęła i dzięki temu udało się urodzić tylko 2 tyg przed terminem. Jak 2 dni przed porodem wychodziłam do domu to już było wiadomo,że urodzę "na dniach". Może się czegoś wystraszyli i dlatego taką decyzję podjęli. Ciąża prawie donoszona trzeba mieć nadzieję że wszystko będzie w jak najlepszym porządku z maleństwem. Dużo sił życzę. Gościu ja nie jestem nowoczesna i mam z geratherm taki którym mierzę w pupie. Wtedy mam 100% pewności. Taki sposób przemawia do mnie bardziej niż te do czoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Ola widziałam że dziewczyny pisały ze twój dzisius wielki, ile waży chyba większego niż mój tutaj nie ma. Gdzieś tydzień temu miał już 2900 a to dopiero 34 tydzien m4oi już prawie 35. ile ma twoje dzieciątko? Też mnie to trochę martwi ze taki duży, czy nie jest jakiś chory :/ Daj znaczka co Ty o tym sądzisz i co mówi twój lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aniela moje gratulacje!!! Nie denerwuj się ... widocznie musieli zrobić CC. Dużo dzieci było intubowanych i leżało pod aparaturą i teraz wszystko jest ok. Oni wiedzą co robią. Zaufaj im, ale obserwuj i dopytuj o wszystko. Będzie dobrze głowa do góry!!! Daj znaczka jak sie czujesz po cesarce? A ta clexana to pewnie po to żeby zakrzepy się nie robiły. Ona rozszerza krew, często po operacjach podają żeby nie doszło do zakrzepicy a to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Tynka zawsze trzeba przyjąć tez błąd pomiaru. U mnie na usg wykonywanym tego samego dnia przez 2 innych lekarzy różnica wynosiła 300g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
Ty_nka - jutro sie dowiem to odrazu napisze co i jak. w 32 tc bylo 2250. musialam pic te slodkie paskudztwo raz jeszcze zeby sprawdzic czy nie ma cukrzycy, ale nic nie wyszlo. teraz mam wrazenie ze brzuch jakais mniejszy albo tak mocno opadl ... dzis pewnie znow nie bede spac ze stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Maz mi kupil tym razem konkretba poduszke do karmienia cebuszke mini:) jest wygodnie i wygodnie mozna polezec tylko szkoda ze czasu na lezenie nie ma. Mala dzis jest mega zarlokiem:) kupil tez wcziraj wizek 3w1 ten riko nano i tą poduszke i dostalismy mnustwo gratisow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Hemoroidy utrudniaja mi funkcjonowanie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
K25i i jak sie zapatrujesz na kp teraz kiedy zaskoczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Spodobalo mi sie:) je z jednej piersi czuje ze zmiekla to biore malą do drugiej i tez zmieknie to zaraz malenstwo zasypia:) karmie przez nakladki bo nie boli. Z poczatku musialam kropelka glukozy oblac sutka badz nakladke zeby sie pozadnie przyssala teraz juz sama wie kiedy jest gkodna i sie potrafi przyssac ze chocho:) i tak sobie mysle ze o wiele mniej pracy przy piersi niz wyparzac te butelki i robic mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25 to super, ze Ci sie udalo i czujesz sie szczesliwa :) o to właśnie chodzi żeby znaleźć dla siebie i dzidziusia ten zloty środek. A napisz prosze jak to z tymi nakladkami jest? Kiedy dobrać wielkosc, rozmiar? Przecież piersi zmienia się jak pojawi się więcej pokarmu. Lepiej kupic juz po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aventa rozmiar 2to jest ponoc standardowy. Ja kupowalam pod koniec 8mies. W sklepie mieli taki kartonic z otworkami by sobie zmierzyc rozmiar ale jakos nie bylam przekonana i do lsktatora byly w gratisie te rozmiaru 2 i stwierdzilam ze skoro to standardowy to moze beda ok no i sa. Piersi mialam male w ciazy a teraz sa nsprawde ogromne dobrze ze stanik do karmienia jak kupowalsm to zazwyczaj wiekszy bo takich mini nie bylo bo bym nie miala w czym chodzic. :) wyglad brodawek karmiacych mnie zszokowal:) generalnie to cale karmienie to jest mega wielja wiez z dzieckiem. Lezymy patrzymy sobie w oczka. Msls ze teraz lezy i sie ,,opala" to po wyjeciu spod lampy zawijam ją w kokonik z pieluszki i stopki ma na wierzchu i jak sie karmimy na lezaco to odkrywam swoj brzuch i malenstwo kopie tam stopkami po brzuszku i sie grzeje od mamusi:) a jak jest po prostu nie spokojna to ja przytulam buzia do piersi golej i od razu zasypia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×