Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość sepik
Tynka skoro masz miec cesarke to faktycznie ustal jej termin jesli szyjka sie skraca. Zeby Cie nie zaskoczylo :) super, ze juz tak bliziutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgabi
Dziewczyny odchodzi mi od tygodnia czop sluzowy, termin mam na 20-29 pazdziernik a lekarz mowi mi ze szyjka zamknieta i ciasna. A ten czop codziennie po kawalku odchodzi czy to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ostatnio znajomej skracala sie szyjka i lezala plackiem przez tydzien. Poszla na wizyte i wszystko wrocilo na swoje miejsce :) a termin tez ma na początek pazdziernika. Wiec Tynka moze oszczedzaj się teraz. Co innego gdybys miala rodzic naturalnie. To moglabys szalec zeby juz maluszek tylko byl z Toba (ale niestety tez nie pamietam ile masz do terminu, czy juz bezpiecznie moglabys rodzic czy jeszcze troszke wytrzymać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
tez macie wszyskiego dosc? patrze codziennie na kalendarz i wogole cos ten czas nie plynie. a jszcze goraco, ani spac ani siedziec ani spacerowac. ide dzis do kosmetyczki po 5 minut dla siebie. laura_1988 - dzidzius naprawde duzy, ale to moze byc blad pomiaru. kazdy milimetr na ekranie w inna strone i juz gramy leca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Aga z no wlasnie ja mam taki dziwny termin bo na 14 pazdziernika tylko ze to bedzie pelne 41 tygodni a nie 40... Ale usg sie uparlo i za kazdym razem tak pokazuje. Dzis mam 36+4. Za to z okresu to na 1 pazdziernika ale tego to juz wogole nie biore pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Laura no to solidny maluch - super !!! masz miesiąc do terminu ale pomiar może być dobry, w końcu rodzą się maluchy po 5 kg :D ja tam bym chciała takiego wielkoludka :) Ola ja też mam dość ani wyjść w ten upał......mogłaby nam pogoda oszczędzić troszkę :) ja właśnie wstałam z godzinnej drzemki chociaż ostatnio to mi się nie zdarza bo spanie to też już nie taka przyjemność z tym brzuchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Dziewczyny a jak u Was jest z rozstępami ? macie z tym problem ? ja póki co nie ale słyszałam że czasem dziewczynom w końcowych dniach ciąży się nawet tworzą ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja mam tyle po mojej dwojce ze nowych nawet bym nie zauwazyla ;) Po badaniu tak mnie dzis krocze boli a dokladnie ta kosc ze normalnie czuje sie jakby mi ktos po niej skakal. Ze schodow nie moge z bolu zejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
Aga - mi rozstepy wyskoczyly na brzuchu jakis tydzien temu. wygladaja brzydko, ale najgorsze ze strasznie, ciagna, bola i swedza. brzuch mam wielgachny to nic dziwnego ale i tak troche sie zawiodlam ze jednak sie pojawily. smaruje olejkiem zeby chociaz nie drapac ... ale juz i tak zostana ... trudno bede po porodzie myslec co z tym zrobic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
U mnie mały tak się rozpycha że już momentami nie mogę. Jutro mam wizytę ciekawe jakie wieści przyniosę. Aga nie mam rozstępów chociaż strasznie się tego bałam bo wydawało mi się, że mam skłonnościbo mam dużo na udach a tu niespodzianka. Smaruje się tylko oliwką niczym więcej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Sepik właśnie martwię się tym że mi się ta szyjka skraca. Myślałam że do koncs ciazy jakoś tak bez problemów dotrwam. Może dlatego że dziecko duże i już mu się chce przyjść na świat :) U mnie 36 tydzień. Myślę sobie i cały czas się uspokajam żeby nie panikowac. Choć zostaje na kilka dni sama w domu :/ będę leżała plackiem. Mąż zły bo się uparł żeby teściowa do nas w weekend przyjechała a ja mu dzisiaj zakomunikowalam ze absolutnie. Chce mieć w domu spokój i chce odpoczywać a nie się uganiac i uslugiwać. W dodatku ze ciągle mi się ten brzuch napina. Nie chce ryzykować. Tyle nie były to chwilę mogą poczekać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Tynka może jeszcze wytrzymasz. Odpoczywaj ile się da i będzie dobrze. Koniecznie umów ten termin cc. Chociaż dziewczyny po cc mówią że lepiej jak samo się coś rozkręci niż tak na zimno cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
No ja też się boję tych rozstępów .... wystarczy że mam cellulit na udach i pośladkach jak nigdy .....:/ więc już za rozstępy podziękuję ....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Co ile macie wizyty? Mi z Wiki wyskoczyly rozstępy w 9 miesiącu jakieś 2 tygodnie przed terminem byłam zła jak osa! Dobrze tylko ze tutaj w okolicach pachwin a nie na całym Brzuchu i troszkę wokół pępka. Z tym cc się zgadzam zawsze lepiej jak dzidziuś jest przygotowany na przyjście,bo tak na,, sucho " to on taki,, flaczek " jest po vwyciagnieciu. Co do Czopu zależy od kobiety niektóre pisały ze im odchodził bardzo długo przed terminem ale radzę skonsultować to z lekarzem bo może się szyjka rozwierac. Mi odszedł tydzień przed urodzeniem Wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Ja mam wizyty co miesiąc . Myślałam że pod koniec będzie częściej ale to już końcówka i co miesiac. Kolejna i ostatnia pewnie jak dotrwam będzie w przyszły piątek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja mam nastepna wizyte za 3 tygodnie. Dopiero przed chwila rozszyfrowalam ten zapis o stanie szyjki. Mam dlugosc na 2cm i rozwarcie na 2 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Jutro będę więcej już wiedzieć mam nadzieję to dam znaczka. Też zostaje z tym sama bo mąż wyjeżdża i będę musiała sama jechać do szpitala i się umawiać na termin :/ jestem zła jak osa o to że ciągle ze wszystkim jestem sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Tynka kochana wiem ze Ci przykro ale co zrobisz jak taka pracę ma? Po porodzie myślę że już będzie z Wami,i jeszcze Ci zbrzydnie :-P heh taki widocznie nasz urok ja też sama do lekarza,sama tyle czasu zostaje taka ma pracę i juz chodzbym na rzesach stawała to nic nie poradzę. Daj znać co się dowiesz w szpitalu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aga z mi tez jeszcze nie pojawily się rozstepy, ale nie ciesze się jeszcze, bo tak jak pisalas lubią wyjsc na samym końcu ciąży, lub będą widoczne dopiero jak urodzimym. Co prawda nigdzie żadnych nie mam, ani na piersiach, ani na udach. W okresie dojrzewania też się nie pojawily. Jednak dobrze wiem, że i tak moge jeszcze je zobaczyć na swoim ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Tynka jeśli nie masz ochoty i sily na przyjmowanie gości teraz to Twój mąż i rodzina powinni to uszanować. Przecież wiadome jest, że trzeba będzie ich ugoscic, czy zwyczajnie dotrzymać towarzystwa. A teraz masz prawo żeby nic Ci się nie chciało, zeby polozyc sie i odpoczac kiedy masz na to ochotę. Jak się Dzidzius Urodzi to i tak pewnie znów będą chciały jak najszybciej przyjechać. Ja to nawet nie wiem jeszcze kogo będę chciała wv szpitalu po porodzie oglądać. Napewno meza, ale reszta? Hmmm. .. na szczęście moi tesciowie sa na tyle wyrozumiali, ze do wlasnej corki gdy urodzila dzwonili kilka razy pytać czy aby napewno zyczy sobie ich odwiedzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Jak mi się szyjka zaczęła skracać mialam nakaz lezenia przez 2 tygodnie. Po 2 tygodniach rozwarcia nie bylo i szyjka tez sie utrzymała ;) Takze oszczędzać się i lezeć..;) Ja rozstępy dostałam teraz 17 dni do terminu, mam na posladkach tam to masakra.... Dostałam kilka kreseczek na boczkach i pod posladkami wszystko w "dole" Na brzuchu nie mam jeszcze ale mysle ze to pewnie kwestia czasu. A smaruje sie 2 razy dziennie od początku. I geny nie geny ale moja mama nie miala ;) Ja tez jestem ciagle sama maż pracuje 100 km od domu codziennie dojezdza do pracy takze sam lekko nie ma... Dziewczyny rada na bezsennosc nigdy nie mialam problemu ze snem a od tygodna masakra... czlowiek nie wie co ze soba w nocy zrobic a potem rano wstac nie moze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tez juz nie dawalam rady z bezsennoscia ale urodzilam i spac sie nie chce bo jest bejbi i trzeba sie opiekowac, w domu odespie pewnie, zgaga minela, spuchniecie dloni zeszlo, zaparcia tez poszly w drugiej dobie po porodzie dostalam syropek pomocny przy zalatwianiu a potem sama prosilam o syropek i teraz jakos daje rade, codziennie o tej samej godzinie;) Przyszedl tylko bol kregoslupa w odcinku ledzwiowym, kosc ogonowa jakby mi tylkiem miala wyjsc tego typu bol byl podczas porodu wiec pewnie z czasem minie i wroci to do normy bo troche ciezko siedziec. brzuch czasem dziwnie boli, skurcze sa przy karmieniu i wtedy najwiecej wycieka, po karmieniu od razu musze leciec podklad zmienic, wczoraj przeszlam na podpaski :) dziwnoe tak isc pod prysznic i widziec swoje krocze ze wszystkuch stron:-) nie zostal mi brzuch jest opuchniety i dziwny w dotyku ale wiekszosc kobiet nosi przed soba pilke tylko malą a moj wyglada hmm sama nie wiem jak spuchniety kawalek skory ale spod sukienki np over size czy zwyklej koszulki to nic nie bedzie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
mi to chyba tylko mozg sie skraca. wczoraj jakaies niewiadomo co, plakalam caly wieczor bo tak. potem twardy brzuch co chwila, ani siedziec ani lezec, nogi i rece palily ogniem, a okolo 2 bylam juz tak zmeczona i glodna ze poszlam kanapki robic. kazda ciaza inna ale w tej to hormony przechodza siebie. w poprzedniej bylam taka aktywna do konca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Ola ja w tej jestem taka aktywn pracowalam do 6 mca i gdyby nie to ze przyszły wakacje to moze jeszcze bym pracowala:-D i naprawdę sa jakies pojedyncze dni kiedy ograniczam sie tylko do ugotowania abiadu a tak to ciagle cos sprzatam itd. I zauwazylam zenjak sie tak napracuje to nie mam problemu ze snem po prostu padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja wczoraj bylam padnieta a i tak prawie cala noc z glowy bo spac nie moglam. Duchota jak nie wiem co. Az musialam do lodowki po loda siegnac w srodku nocy jak jakis zlodziej haha :D a od rana za to okropny bol glowy dopoki kawy nie wypilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
a jak u Was z ******* dziecka ??? mój wieczorami i jak się kładę spać jest mega aktywny. ale tak do południa jak wstanę to jest bardzo mało *****iwy...... tak jak dziś np mam takie dni że zjem śniadanie a mały nic i nic czasem już się tym stresuję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Moj zaczyna aktywnosc rano przy kawie ;) i przez caly dzien daje o sobie znac gdy tylko usiądę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ja mam wizyty co 2 tygodnie od 32 tc. zawsze KTG, mocz, cisnienie i waga moja. moj synek raczej sie przeciaga tylko. choc czasem jak zacznie boksowac to az cala podskakuje. ale jakaos reguly co do godzin nie zauwazylam. jak sie poloze i popukam to mi odpukuje. mam nadzieje ze macie racje ze upaly zaraz przejda i nastanie normalna pogoda ... kto by pomyslal ze akurat wrzesien tak nas dobije ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia1981
Cześć Mamusie. Miałam wizytę w poniedziałek. Mały prawie 2600 ma. Szyjka długa, zamknięta. Nie zanosi się na razie na to abym wcześniej miała urodzić. GBS pobrany. Kolejna wizyta 29.09. Rano maluszek leniwy. Ale od południa nadrabia lenistwo z rana. Jako, że główką w dół jest to żebra na maksa mam skopane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
No to jestem po wizycie. Mój mały Grrubasek ma 3600 już :) masakra takie duże dziecko a brzuch tylko jak piłka. Już sama nie wiem bo dzisiaj ginekolog powiedział mi, że wszystko ok. Nic nie wspomniał, że szyjka się skraca ... już jestem skołowana :/ na przyszły tydzień kazał mi przyjść w piątek na KTG i będziemy się umawiać na CC za 2 tyg. No i jeszcze kazał mi iść do kardiologa aby napisał mi postępowanie okoloporodowe :/ sama nie wiem o co chodzi. Żebym niby nie musiała dłużej leżeć w szpitalu. Wydaje mi się, że przecież wszystkie badania powinni mi zrobić w szpitalu. Zobaczymy co powie kardiolog. Już bliżej niż dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×