Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość k25i
Jeszcze do tego co mam dopusze termos na wode pol litra sadze ze sie przyda i etui termiczne na butelke lub termos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Kurcze... Jak sie przejde na dworze pare metrow to brzuch mi sie napina, boli krocze i czesto czuje wtedy klucie w pecherzu. Tez tak miewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Ja używalam witamin twist off i jakoś nie mialam z nimi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Witamilki aerozol 10 ml od pierwszych chwil życia a drugie to Juvit krople 10 ml od 2 tyg życia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka2710
Dziewczyny mam pytanie do mam które mają już doświadczenie:) jakiej firmy pampersy kupić? Jak myślicie jest sens robić zapasy? Wanienke jaki rozmiar są 86 i powyżej 100cm no i Aspirator do noska czy zwykła gruszka się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka2710
Dziewczyny mam pytanie do mam które mają już doświadczenie:) jakiej firmy pampersy kupić? Jak myślicie jest sens robić zapasy? Wanienke jaki rozmiar są 86 i powyżej 100cm no i Aspirator do noska czy zwykła gruszka się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Ja zaczynalam od pampersow pampersa ;-) a pozniej na dzien uzywalam dady a jak dady mi nie pasowały to wracalam do pampersa. Musisz sama przetestować co będzie odpowiednie dlq maluszka. Slyszalam historie ze i pampers moze uczulic. Zdecydowanie polecam aspiator do nosa. Nie koniecznie ten katarek do odkurzacza moze byc normalna frida.l gruszka u nas sie nie sprawdzila i szczerze to nie wiem jak mozna nia odciagac katar :-D wanienke mam ta wieksza. Na dluzej wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
A odnośnie pudru/ zasypki to nie uzywalam. Szczerze to nie wiem w ktorym momencie mogłabym jej uzyc :-D normalnie smarowqlam bepanthenem a jak sie cos dzialo to sudocrem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehehe nie macie sily przejsc kilku metrow poza domen? :D a wyobrazcie sobie ze sa tu many ktore maja dwuletnie dzieci wazace po 15kg ktore wstaja skoro switbz ktorymi trzeba biegac I grac w ciagu dnia, wsadzic do wanny, wyjac. Niejednokrotnie nosic w ciagubdnia :) no ale ja ze soba tez tak sie piescilam w pierwszej ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A najlepsze są te które w pierwszej ciąży a najlepiej wszystko wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Gosciu moja corka ma 1.5 roku i waxy 11 kg. Uczymy sie korzystania z nocnika. Nie licze ile razy w ciagu zbieram zabawki czy ja podnoszę. Oprocz tego normalnie muszę funkcjonowac bo zazwyczaj jestesmy same. Uwazasz ze nie mam prawa byc zmęczoną? Po co w ogole takie komentarze? Takie sa juz ludzkie charaktery ze wydaje nam sie ze w danym momencie jest nam najciężej a nigdzie nie zabrania sie o tym mówić. Właśnie trzeba o tym mowic zeby w koncu zerwac ze stereotypem ze kobieta w domu z dzieckiem odpoczywa i nic nie robi i nie ma prawa wymagac od partnera/meza czegos poza zarabianiem pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja tez mam aspirator nie ktorzy mi mowili ze gruszki nie wolno uzywac ale skoro są na rynku to chyba wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Gosc 10:22 no akurat ja wiem o czym mowa bo mam taka prawie 2- letnia ksiezniczke ;) i rozbieganego 5-latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja jeszcze dodam ze kazda ciaza jest przeciez inna to co sie nasz gosc wypowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Laura wlasnie od kad podobno opadl mi brzuch tez mam tak dziwnie z pecherzem jakby po kopniaku na stojaco gdy jestem od razu sie napelnial i boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przeciez ja wlasnie o tym mowie! Ze jesli JUZ masz dziecko I jestes w kolejnej ciazy to to normalne ze jestes zmeczona,padasz na twarz Bo caly dzien jestes na wyokich obrotach I zwyczajnie w swiecie nie masz jak I kiedy odpoczac :) czym jednak jest zmęczona dziewczyna w pierwszej ciąży? :D tym ze brzuszek boli? Ze plecki bola? Ze krocze ciągnie? Woooow to jest NIC. To jest naprawde nic:D a prawdziwe zmęczenie dopiero sie zacznie:D kto ma dzieci ten rozumie :D ja w pierwszej ciąży pracowałam do 8 miesiąca i tez mi się wydawało ze jestem zmęczona :D dzis jak o tym pomysle to się smieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Dzis trafilam na artykul zeby zaczynac od pieluszek dada a rozmiar 3kupowac pampers bo dada w wiekszych rozmiarach przecieka albo rzeby na noc zakladac dade. Ile ludzi tyle opinii wiec chyba nie ma czym sie sugerowac tylko trzeba samemu testowac a w ostatecznosci na co kogo stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Jeszcze w komentarzach pisza ze dobre są pieluszki z rosmana i ze pampers uczula, co kilka komentarzy ktos opisuje uczulenie po pampersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
A widzisz ale tez myslalas w pierwszej ciąży ze o rany juz nie dasz rady. Na pampersa czesto sa pro m ocje wiec wcale nie wychodzi tak drogo :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy :) To moja pierwsza ciąża i do końca nie wiem co jest potrzebne a co nie. Czytam Was od początku i korzystam z cennych rad. Czy należy kupować pościel do wózka czy kocyk wystarczy? A co z pościelą do łóżeczka wiadomo poduszka na początek nie potrzebna ale kołdra czy kocyk albo jeszcze co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja do wozka zawsze jakos kocyk- gruby na zime i cienszy na wiosne/jesien. Do lozeczka za to komplet poscieli: kołderka plus poduszka- spokojnie dziecku nic nie grozi bo w tej pierwszej poscieli poduszka jest bardzo cienka ok 1 max 2 cm. Wybralam tak przy dwojce moich dzieci i przy trzecim tez mam zamiar to kontynuowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Milka2710 rzeczywiscie na poczatku nie ma sensu robienia zapasow, gdyz po pierwsze nie wiesz czy ktores dziecka nie uczula a po drugie czesto jest tak ze po zrobieniu zapasow okazuje sie ze dziecko tak szybko rosnie ze czesc zostaje nie tknieta. A co do noska fakt- frida bardziej jest praktyczna gdyz jestes w stanie odciagnac wieksza ilosc wydzieliny niz gruszka i to ty panujesz nad siłą ściągania. Zaplanowalam tez ze na becikowe kupie inhalator bo teraz przy kazdym przeziebieniu z mala zalecali nam inhalacje i co rusz musialam biegac pozyczac od znajomych. Termometr bezdotykowy kupilam juz gdy urodzilam corke i nie zaluje bo naprawde ulatwia zycie z chorym dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny siostra mi mówiła, że na początku dziecko nie powinno spać w łóżeczku pod kolderka, z poduszka itp. Tak jej polozna radzila. To była kilka lat temu i w innym kraju. Więc pod czym ma spac? Czym go otulic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa mama synka
Mój dwulatek do dziś nie śpi na poduszce, tylko na samym materacu. Kiedy był maly nie kupiłam mu a teraz... jakoś zapomniałam :D ale nie narzeka. Od urodzenia do dziś śpi przykryty swoim niemowlęcym kocykiem. Ważne żeby miał EKO-TEST bo pamietaj, że dzieci "mamlają" kocyki i jesli kupisz jakiś chiński chłam to będzie dziecko przezuwać te chińskie włókna :D Zimą przykrywałam go naszą kołdrą- spał z nami. Dopiero niedawno poszedł sobie do swojego wyrka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Ojej... dziewczyny w sumie uświadomiłam sobie teraz i tak myślę, kupiłam pościel dla dziecka. Poduszkę, kołderkę itp. Czy to tez prać? Że pościel prac i wszystkie ręczniki itp wiadomo ale pościel? Hmm.. Tak się zastanawiam właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Sepik no nie dajmy sie zwariowac :D te niemowlece posciele sa zaprojektowane z mysla o takich maluchach. Są grubości poskładanej pieluchy tetrowej wiec dziecku nic nie grozi. Poza tym uwierz mi- gdy urodzisz to nawet jesli na codzien masz twardy sen to od momentu gdy zostaniesz mamą będzie Cię budzić nawet sam głębszy oddech dziecka. Tak dziala instynkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Dziewczyny a mam jeszcze takie pytanie ... co z zabranie dziecka do domu ze szpitala? Każda z nas będzie jechała samochodem z maleństwem. Myślałyście już o nosidełko - fotelikiem do samochodu? Hmm... wiadomo jazda do domu, później jakieś wyjazdy do lekarza na szczepienie itp. Taki fotelik do samochodu jest niezbędny. Z racji tego, że wózek kupie dopiero po porodzie zastanawiam się nad tym czy nie kupić nosidełka. No bo w czym przewieź maluszka don domu? Na rękach chyba niebardzo ... na allegro widziałam takie ok 200zl ale czy to w ogóle spełnia swoją rolę? Dajcie znać jak wy się na to zaopatrujecie. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Laura ja wiem, ze nie możemy dac sie zwariować. Ale ktos tak zasieje nutke niepewności i czlowiek mysli. Na roznych forach praktycznie wszystkie mamy piszą, ze posciel się u nich nie sprawdziła. Albo rozek, albo te spiworki lub jakiś kocyk. Ja akurat zawsze miałam delikatny sen i budzi mnie dosłownie wszystko:) Tynka ja mam wózek 3w1 wiec dziecko ze szpitala wyjdzie i pojedzie w tym foteliku-nosidelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja akurat nie roczulam sie nad nosidelkiem bo raz- nie mamy auta bo partner dopiero robi prawo jazdy a dwa- wynajmujemy teraz w takim miejscu mieszkanie ze jak przejde na jedna strone ulicy to mam juz szpital a z kolei z drugiej strony mam przychodnie dziecieca :) ale w razie potrzeby wyjazdu gdzies z dzieckiem dostalam od znajomej nosidelko w bardzo dobrym stanie. Gdyby nie to to i tak pewnie bym jakies nabyla tylko nie przywiazywalabym do tego szczegolnej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×