Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość Aniala
chyba wytrzymam do poniedziałku bo ból jakby ustępuje a byłam tydzień temu z wynikami a do poniedziałku niedaleko chyba, ze będzie działo się coś bardzo groźnego to wtedy od razu lekarz...to druga ciąża więc trochę mniej panikuje, do tego mam krzywy kręgosłup, kamienie w pęcherzyku żółciowym - to może być to - ostatnio pytałam o bóle to lekarz mówił, że bardziej są to bóle od jelit, brzuch powinien być mięki tak mi się wydaje bo jak się stawia tzn. twardnieje to przeważnie od skurczy macicy, które mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu - rozwarcie skracanie szyjki itp. Mi się stawiał dość często w pierwszej ciąży i dość szybko i na szczęście wszystko było ok. ja mam najbardziej twardy właśnie na dole nad włosami łonowymi nie wiem własnie czy to normalne macie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
u mnie też się niestety czeka w kolejce mimo, ze zapisy na godzinę:( nawet jak byłam na usg genetycznym prywatnie też był poślizg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
U mojej gin maks 20 min czekam takze luz. Bez sendu według mnie ze zapisy macie niby na godzinę a wchodzi sie z kolejki. Dzis juz lepiej sie czuje antybiotyk chyba zaczyna dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja chodze prywatnie i tyle czekam i mowie wam tak sie spinam zmw kolejce ze szok. Siedzi z 15 kobietek i dajmy na to 5z nich pokrzykujr do swoich telefonow a mi sie wydaje ze to nie jest miejsce na gawedki przez tel... no tak sie wkurzam o te kokejki. Lekarz niby od 14 do 16 przyjmuje a przychodzi o 13 czasem przed no zanim bylam w ciazy to tak wczesnie chodzilam na wizyty a kiedys pojechalam na 17,45 a weszlam po 20 tej do gabinetu... zyla zlota z tych pacjentek. Czasem przyjdzie zona z wyszczekanym mezem i mezus mowi ze kobiety w ciazy maja pierszenstwo a tam prawie kazda w ciazy eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie wlasnie tam u dolu jakby juz w spodniach twardo i tak u dolu tez czesto jakby podskakuje brzuch. Ale skoro macica sie rozciaga to moze to ten ból? Trzeba dopytac lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
I znow mam pytanko czy o plytkich panewkach w biodrach powinnam poinformawac lekarza, myslicie ze to moze przeszkadzac w naturalnym porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
U mojej gin maks 20 min czekam takze luz. Bez sendu według mnie ze zapisy macie niby na godzinę a wchodzi sie z kolejki. Dzis juz lepiej sie czuje antybiotyk chyba zaczyna dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Jakims cudem dodalo stara odp. K25i nue mam pojęcia czy yo ma znaczenie ake jeśli o tym wiesz to powiedz lekarzowi. Mi jak twardnial brzuch wvpierwszej ciąży to nie u dołu tylko u góry ale to tez późniejsza ciąża była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja mam jeszcze jedna wizytę prywatnie a później już na nfz. Ostatnio gdy poszlam na wizyte to zamiast 17.15 Weszlam już o 17.00. W gabinecie spędziłam bite 40 minut. Żadnego pośpiechu. Jak lekarz robił mi usg dopochwowo to wydawało mi się ze to tak długo trwa:) już mi się nogi zaczęły trzasc, od jednej pozycji i głupio mi było :D Pokazywal wszystko gdzie co jest, oczodoly, rączki, nóżki, serce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
sepik łatwo się domyślec że z tym typem USG nie za fajnie było tyle leżeć hehe, ja na szczęście dziś miałam już USG przez brzuch. Kolejna wizyta na 05.05 i lekarz już mi zapowiedział, że poda mi wtedy płeć o ile maleństwo sie dobrze ułoży :) dziś było bardzo *****iwe. Jakie witaminy dla kobiet w ciąży polecacie? bo do tej pory miałam brać tylko kwas foliowy, a teraz już powiedział mi lekarz bym zaczęła pomału jakieś łykać. Z pierwszym dzieckiem łykałam nie pamiętam nazwy ale już ich nie ma na rynku, z drugim nic nie brałam i co rusz mi choruje, dlatego nie wiem teraz na co się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Laura_1988 mam nadzieje, ze następnym razem badanie będzie juz przez powłoki brzuszne:) napewno jest bardziej komfortowe:) ja biorę pregna plus i jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Laura 1988 a masz jakieś przeczucia co do płci? Ja się zastanawiam czy z tego mojego chłopca nie zrobi się nagle dziewczynka:) przeciez narządy w 14 tygodniu u chlopcow i dziewczynek prawie się nie różnią. Troszkę się dziwie ze mój lekarz bez mojego pytania od razu powiedział ze to syn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Laura nie wiem czy chorowite dzieckp ma związek z nie braniem witamin. Ja bralam prenatal ale tylko przez miesiąc bo miałam kiepska morfologie a tak to tylko kwas. Mala ma 14 miesięcy i dopiero teraz chora byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja jestem po wizycie 19tc i prawdopodobnoe bedzie dziewczynka. W tym miesiacu mam jesz ze usg połówkowe. Lekarz mowil ze gdy boli brzuch to brac nospe i dzwonic do niego. luteine i folik mam pobrac jeszcze przez tydzien. Mówilam o tym ze chyba po tej pregnie plus tak wymiotowalam bo odstawilam i mi dobrze, ale mowil ze pregna plus to jest na naszym rynku najlepszy zestaw witamin, teraz mam pobrac prenatal duo poniewaz na piczatku ciazy bralam prenatal uno i mi nic nie dolegalo. Tzn wymiotowalam ale nie tak uciazliwie jak po pregnie. Mam zrobic morfologie, mocz i krzywą cukrową na kolejną wizyte. Ta krzywa cykrowa to jest to z piciem glukozy? :( Mam isc do endokrynologa, gin powiedzial ze moglby mi przepisac e coś tam 25, bo to ginekolodzy przepisuja gdy tsh jest za wysokie ale on uwaza ze skoro jest taki lekarz jak endokrynolog to powinien sie tym zając. A na zgage dla kobiet w ciazy jest lek gawiskon jak dobrze zapamietalam, wszystko sobie zapisalam. Przutylam pól kg wlasciwie nie cale ale i tak waze mniej niz waga poczatkowa, najwazniejsze ze u dzidziusia dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Laura a czemu Tobie lelarz sam nie powiedzial jakie witaminy masz brac tylko sama szukasz? Pregna plus ponoc najlepsze ale mnie nie podeszly wiec kupie ten prenatal duo ja ogolnie nie lubie lykac a prenatal mozna rozpuszczac w wodzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola no u mnie beznadziejna sprawa na 16.45 mialam a weszlam 18.55 i okolo 8 kobiet za mną jeszcze czekalo. Ale cóz niektore panie mialy dzis prenatalne i przyjezdzają z Warszawy do Kielc i tez wytrwale czekają mimo umowionej godziny, ja to nie mam nerwow do kolejek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Na zgage GAVISCON:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
wczoraj troche ponosilam corcie, i tak mnie ciagnie w brzuchu. za pierwszym razem sie chucha na siebie, za drugim juz nie ma takiego luksusu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja biorę tylko mama dha premium jest w tym kwas foliowy, dha, jod magnez wit d oprócz tego jeszcze jedną kapsułkę vit d bo mam niedobór i czasem wit c obecnie jeszcze lacibios femina, żeby się wspomóc przy infekcji - nie mam żadnych upławów ale czasem jeszcze zaswędzi muszę popytać co robić, żeby nie nawracało:) no właśnie ja mam takie uczucie pełnego brzucha na dole w spodniach, taki trochę ciężki trochę twardy, kłuje mnie trochę w boku i promieniuje na pośladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wazne są kwasy omega zeby byly w witamknach, bo rybka raz w tyg ktora ma byc w diecie to i tak pewnie zamalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
K25i to juz wiem do którego lekarza chodzisz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a wez sie poloz jak poczujesz ten pelby brzuch, mnie bsrdziej biodro tez wtedy boli, lekarz zartwoal ze mnie zeby nie chodzic, lezec, ale potem powaznie powiedzial ze to za duzo ruchu, zeby soboe ten ruch dawkowac, i ewentualnie nospe mozna lykac, ja mu dokladnie tlumaczylM ze to tak jakby juz w spodniach ten ból i jakby brzuch byl wzdety albo taki pelny ze sie sikac chce. I on mowil ze tak sie dzieje. Ja mu mowilam ze ktos pisal ze to moze byc stawianie brzucha od skurcziw i sie balam a on ze mowil mi zeby nie czytac glupot w internecie, ze na tym etapie to zawczesnie i zeby odpoczywac. A co do infekcji to moze sprobuj z tym provag zelem, ja go uzywalam glownie po depilacji, przed basenem i np idac na dluzsze zakupy gdzie wiedzialam ze bede korzystac z obcej toalety, wiadomo ze sie nie siada ale ja mam faze ze bakterie latają i mogą sie czepic:) a to ma lagodzic i chronic przed bakteriami, albo wspomagac leczenie. Jak mam gosci to gdy wyjdą zalewam kibelek domestosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dokładnie mam to samo uczucie z brzuchem co opisujesz, tak jakby siku się chciało itp. w domu jak jestem to dużo leżę ale w pracy głównie na siedząco - wzięłam sobie poduszkę i tak trochę na pół leżąco siedzę - na szczęście sama jestem w pokoju;) teraz bardziej dokucza mi prawa strona ( tam mam te kamienie i mam wrażenie, że czuję ruchy bardziej po prawej stronie - nie wiem czy to ruchy czy jelita moze dzidzia uciska i promieniuje na nogę nie wiem) muszę kazać lekarzowi dotknąć brzucha na stojąco bo wtedy w spodniach najbardziej właśnie taki ciężki niech oceni;P Spróbuje ten provag:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Witajcie, ja mam 12 tc,prenatalne w środę. U nas wszystko dobrze. Jedynie mam brać erytrotex 100 na tarczyce (hasimoto) podobno. Ja biorę vita-miner,w zeszłej ciąży brałam Wit. Z kwasami omg a i tak wiki często się zarazala,dopiero zaczęłam dawać jej tran to teraz jest okazem zdrowia. Tak jak ktoś napisał w pierwszej ciąży się oszczędzamy ale jak już mamy bobasa to ciężko. Według wagi u lekarza nie przytyłam nic według mojej wagi to pół kg. Miłego dnia Wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
a macica ponoć przygotowuje się do porodu od 20 tyg wtedy mogą być już te skurcze Ty jesteś w 19tc dokładnie czy 18 plus ileś tam dni? bo ja 15+1 czyli leci juz 16tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a wez sie poloz jak poczujesz ten pelby brzuch, mnie bsrdziej biodro tez wtedy boli, lekarz zartwoal ze mnie zeby nie chodzic, lezec, ale potem powaznie powiedzial ze to za duzo ruchu, zeby soboe ten ruch dawkowac, i ewentualnie nospe mozna lykac, ja mu dokladnie tlumaczylM ze to tak jakby juz w spodniach ten ból i jakby brzuch byl wzdety albo taki pelny ze sie sikac chce. I on mowil ze tak sie dzieje. Ja mu mowilam ze ktos pisal ze to moze byc stawianie brzucha od skurcziw i sie balam a on ze mowil mi zeby nie czytac glupot w internecie, ze na tym etapie to zawczesnie i zeby odpoczywac. A co do infekcji to moze sprobuj z tym provag zelem, ja go uzywalam glownie po depilacji, przed basenem i np idac na dluzsze zakupy gdzie wiedzialam ze bede korzystac z obcej toalety, wiadomo ze sie nie siada ale ja mam faze ze bakterie latają i mogą sie czepic:) a to ma lagodzic i chronic przed bakteriami, albo wspomagac leczenie. Jak mam gosci to gdy wyjdą zalewam kibelek domestosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a wez sie poloz jak poczujesz ten pelby brzuch, mnie bsrdziej biodro tez wtedy boli, lekarz zartwoal ze mnie zeby nie chodzic, lezec, ale potem powaznie powiedzial ze to za duzo ruchu, zeby soboe ten ruch dawkowac, i ewentualnie nospe mozna lykac, ja mu dokladnie tlumaczylM ze to tak jakby juz w spodniach ten ból i jakby brzuch byl wzdety albo taki pelny ze sie sikac chce. I on mowil ze tak sie dzieje. Ja mu mowilam ze ktos pisal ze to moze byc stawianie brzucha od skurcziw i sie balam a on ze mowil mi zeby nie czytac glupot w internecie, ze na tym etapie to zawczesnie i zeby odpoczywac. A co do infekcji to moze sprobuj z tym provag zelem, ja go uzywalam glownie po depilacji, przed basenem i np idac na dluzsze zakupy gdzie wiedzialam ze bede korzystac z obcej toalety, wiadomo ze sie nie siada ale ja mam faze ze bakterie latają i mogą sie czepic:) a to ma lagodzic i chronic przed bakteriami, albo wspomagac leczenie. Jak mam gosci to gdy wyjdą zalewam kibelek domestosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ups dodakam stary post dwa razy dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja też właśnie biorę eutyrox 37,5 a jod też bierzesz? u mnie endokrynolog kazał ale mam w tych witaminach mama dha więc wystarcza moje dziecko zaczęło chorować jak miało ok 6-7 miesięcy - jak się zęby pojawiały makabra co chwile coś skończyło się na zapaleniu oskrzeli zastrzykach i się uspokoiło, później drugie podejście przedszkole o ile w pierwszym roku nie było źle to w 2 roku w przedszkolu ciągle łapała infekcje gardła z wysoką gorączką do 39,5( dostała później szczepionke doustną i się wyciszyło)teraz od września chodzi do szkoły i opuściła może łącznie z 4 dni jeśli choruje to bardziej takie przeziebienie katar albo temperatura ok 37,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
19 TC plus dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×