Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość laura_1988
hej! ja dziś równe 13 tygodni.Byłam rano na badaniach krwi i oczywiście pojawił się ten sam problem co zawsze... Najpierw dość długo szukali mi żyły, a później gdy już znaleźli to na ostatniej fiolce pękła mi żyła i w rezultacie musieli mi na cukier pobierać z palca. w czwartek wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka2710
I jak tam dziewczyny wasze brzuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
U mnie 18 tc juz sie pogubilam od najblizszej wuzyty bede pilnowac. A nie fosc ze mdlosci to i wymioty. Chociaz te kilka dni bez pregna plus obyly sie bez wymiotow. Znajoma co w szpitalu pracuje mi powiedziala ze niektorzy początki mają takie ze mogliby góry przenosic a od drugiego tak wymiotują, że do porodu jadą i jeszcze wymiotują. CO DO WESELA to przeciez brzuszka jeszcze tak nie widac to napewno cos znajdziesz. Ja widzialam super ciązowa sukienke na wiekszy brzuch ktora miala suwak na plecach i pomiedzy piersiami zeby po porodzie byla do karmienia latwa poki brzuch nie spadnie swietna:) A ogolnie jak sie ubieeacie ja zawsze nosilam dzinsy i koszule a po pracy raczwj dresowo, a teraz dzinsy nie wygodnr guzik sie wibija, a dresy zazwyczaj maja szeroką gume mocno trzymającą. Getrow nienawidze ale trzeba sie oswic kupilam spodnie ciaziwe bawelniane z regulacją:) brzuszek minimalny, nawet nie widac ze jestem w ciazy a boje sie ze go zgniote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
W nocy spac nie moglam z czym problemow raczej nie mialam do tej pory, polozylam sie na plecach, ręce mialam u dolu brzucga i czulam tam w srodku jakieś wibrację, albo pękające bąbelki, nie wiem jak to okreslic czyzby to ruchy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Jeszcze mam pytanko, chodzicie na fundusz czy prywatnie do lekarza i co ile macie wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
k25i myślę, że to ruchy:) ale fajnie:) chodzę na fundusz ( na prenatalnych byłam prywatnie, pewnie pójdę też na połówkowe) początkowo wizyta co 3 tyg teraz co miesiąc - wszystko zależy jak przebiega ciąża a Ty jak często masz wizyty? sukienka na wesele też uważam, ze coś znajdziesz, ja lubię wszelkiego rodzaju oversize idę też na komunię 1 maja i zastanawiam się czy zmieszczę się w sukienkę własnie taka lekko oversize więc myślę, że powinno być ok zwłaszcza, ze nie widać ciąży - wieczorej mam większy brzuch bardziej wzdęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ogólnie uwielbiam dzinsy, luźne swetry, t-shirty, ale zwykłe dzinsy juz cisną, zamówiłam sobie dzinsy ciążowe ale znając życie niewygodne będą, narazie chodzę w getrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Getry, leginsy to przeklenstwo dla mnie i po prostu kojarzą mi sie z ubiorem do cwiczeń, opadają mi jakoś w kroku okropne... ja bede mie chrzest ale nke wiem dokladnie kiedy i 17lipca wesele ale raczej sie juz nie wybiore jak termin na 5go wrzesnia, a w lipcu to pewnie upal bedzie. Ale na slub isc by wypadało wiec tez bedzie trzeba się w cos wcisnąc. Ja chodze prywatnie wizyty mam co 3tyg caly czas i do tego duzo badań i tak mysle czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
20letnia znajoma mowi ze mysla ze nawet chodząc do lekarza prywatnie to jak sie zajdzie w ciąze to ze nie bierze kasy za wizyte:) ale fajnie by bylo:) A mialyscie moze badane tsh i ft4 bo mi wyszlo niby w normie ale lekarz stwierdzil ze na ciaze to za wysoko i powtarzalam badania i pewnie mnie wysle do endokrynologa bo znow za wysoko. A przed ciazą tez mialam kupe badań i wyzyty u endo i jeszcze wiecej badan i dla endo jestem okazem zdrowia. Dodam ze endokrynologa mi gin polecil. Moglby ktos napisac wartosci swojego tsh i ft4 jesli ktoras miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
moje obecne tsh 1,7 ft4 około 13 ale jestem na eutyrox 25 a Ty jakie masz wyniki? w pierwszej ciąży byłam na weselu 30 maja - miałam termin na 7 lipca także koncówka i było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
na początku ciązy miałam tsh 2,7 i lekarz ginekolog chciał, zeby było chociaż 2, teraz mam dawkę zwiększoną do 37,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Ewna ja byłam w ren weekend na weselu i miałam normalna sukienke. Nawet nir kupowałam nowej. Nastepne mam 2 lipca i też myślałam o czyms oversize tylko niezbyt wygladam w takim fasonie ale to zobacze jaki będzie brzuch itd. K25 ha tex chodze prywatnie wizyty co miesiąc w pierwszej ciąży też tsk mialam u badania wiadomo tez prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Teraz mam tsh 3,61 a ft4 1,14 A to ktore go zaniepokoilo to bylo 3,49 a ft4 1,05 a skad to dziadostwo sie w ogole dzieje, skoro bylo wszystko ok przed ciązą a teraz tajie zabutzenia? Rety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A ten eutyrox to gin przepiduje czy endo? Troche sie zmartwilam chyba po raz pierwszy w tej ciązy:( Mam wrazenie ze on dmucha na zimne i stąd ciagle masa badań i ta luteina chociazby. Myske ze lekarzem jest dobrym skoro akurat on prowadzil ciąze lokalnych pięcioraczkow. Moze nie powinnam sie martwic zobacze co bedzie na wizycie. Dziękuje, że jestescie tak mi dobrze z wami pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Co do sukienek oversize to mam 6szarych praktycznie identycznych, przerazilam sie ze kupowalam prawie takie same, bo ja to kupie zaloze albo lezy i potem zwlekam do domu podobne rzeczy bo zapominam. Jednak na ciąże gdy bedzie juz brzuch to pewnie będą najwygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Ja chodzę prywatnie co 4 tygodnie. Badania mialam na samym początku cały mega pakiet. Teraz ide 20 kwietnia i mam tylko morfologie i mocz. Dziewczyny a zapisujecie sie na szkołę rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Łatwo wam mówić. Sukienki obejdą ale w szpilkach chodzić nie umiem. Niestety ja należę raczej do tych pulchniejszych i mam problem z kreacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Na co dzień ubieram getry tuniki długie swetry. Ciążowe jeansy miałam w 1 ciąży ale jak dla mnie porażka. Muszę zacząć ćwiczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja sie raczej nie zapisjje, bo jestem tego zdania ze wole wiedziec mniej, nie wiedziec co mnie czeka tak dokonca zeby sie nie fazowac i sie nie bac. Niby trzeba miec oswojony porod, wszedzie piszą, ze im wiecej wiemy to mniej strachu ale ja zasugerowalam sie tym ze pierwszy porod jest spoko bo nie wiemy co nas czeka, a przed kolejnym strach bo pamietamy pierwszy, a mimo wszystko sie decydujemy na kolejne dziecko. Moja chodzila na szkole rodzenia i mowi zeby isc po sluchac ale kazdy porod jest inny. Mowila tez ze ból nerek jest gorszy od bólu porodowego. Mowi ze tylko szycie nacięcia bylo straszne. Urodzila po 16 h od odejscia wód. Brzmi strasznie. chetnie poczytam co doswiadczone mamy mowią o szkole rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Kazdy zobaczy lekki brzuszek i w co bys sie noe ubrala kazdy bedzie Ci prawil komplemety ze pieknie w tej ciazy wygladasz:) a moze getry i elegancka tunika, fajne wizytowe dodatki do tego? Ciaza ma jakies swoje prawa i mysle ze dobrze bys sie czula w getrach i ladnej tunice. Pomysl, ubierz sie dla siebie nie dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Co do cwiczen w ciazy pytalam lekarza o basen bo ja przed ciaza chodzilam raz w tyg na basen raz na streching i dwa razy na pole dance, więc zostal mi tylko basen, pytam a lekarz mowi ze mozna jak najbardziej wskazany basen tylko u nas w PL sie baseny nie nadaja, potem przychodzi pacjentka z takimi bakteriami, na ktore w ciazy lekow nie mozna podawac... zatkalo mnie szczerze mowiac. Chociaz prawda taka ze po dluzszym spacerze brzuch mnie boli a co dopiero teraz plywac:( chodze z kijkami jak mam lepszy dzien i na rowerku stacjonarnym ale pare minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
jestesmy po badaniu ! wszytsko super idealnie. wynik 1.2 wiec jestem spokojna i zadowolona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Właśnie może bardziej doświadczone mamy się wypowiedzą na temat szkoły rodzenia. Jest to moja pierwsza ciaża i przyznam mam mieszane uczucia, tym bardziej ze gdybym się zapisała musiałabym chodzic sama. Mąż za granicą pracuje.... A wiadomo razem lepiej... Co do ćwiczeń staram się spacerować jak najwięcej, mieszkam na 4 piętrze takze schoów kilka mam do pokonania heh ;) a poza tym to ćwiczenia na nogi spokojne sobię robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ja bylam w szkole rodzenia, takiej szybkiej weekendowej. bylo super, polecam wszytskim zawsze. nauczylam sie oddychac i podczas porodu wiedzialam bez stresu co robic, jakby automatycznie. pozatym sporo teorii takiej dla odstresowania. mozna isc samej lub z partnerem. zapisujcie sie i korzystajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A Wy porod rodzinny planujecie czy same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
W pierwszej ciazy planowalam i szkole rodzenia i poród rodzinny. Ani jedno ani drugie bue udało się. Terminy spotkań w szkole mi nie pasowały a na porod max nie zdazyl dojechać tak szybko akcja postępowala. Mam nadzieje ze tym razem bedzi tak samo. Do porodu szłam bez stresu nie myślałan w ogóle ze będzie bolało czy coś. O oddychaniu przypominala mi położna i praktykanta. Ewna nie musisz mieć szpilek. Sa bardzo fajbe buty na slupkowych obcasach.na pewno sa też o wiele wygodniejsze. Ola super ze wszystko ok. K25i musisz zaufać lekarzowi. To podstawa. I nie czytajcie za duzo w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola moj lekarz tak wlasnie mowi zeby za duzo nie czytac bo wypowiedzi w necie są takoe ze trzebaby sie od razu klasc do trumny majac zle wyniki a te co juz rodzily straszą inne tak jakby jedna wszystkie dzieci swiata urodzila. A czym sugerujecie sie wybierając szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Na początku sugerowalam sie standardami jakie panuja a później tym żeby mieć swojego lekarza tam. I akurat tak trafilam ze moja gin miała wtedy dyżur i byla ze mna caly porod. To duzo mi dalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja wlasnie tez ide tam gdzie pracuje lekarzi jest znajoma polozna. Opinie o szpitalu to mi sie wydaje ze są tez troche w zalezniosci od tego czy ktos mial latwy porod czy trudny bo jak komus bylo ciezko to zwali na personel. Co mnie rozbrajalo jak kogos tam odwiedzalam jak dzidziusia urodzil ze te wszystkie doktorki od dzieci to takie wyperfumowane chodzą ze sie oddychac nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
K25i jesli chodzi o tarczyce mysle ze powinnaś cos dostać bo tsh powinno byc niższe a ft4 przy górnej granicy. U mnie przy wyniku tsh 2,7 od razu byly leki. Ginekolog tez może przepisać. Na poczatku ciąży dziecko pobiera hormony od Ciebie i pewnie dlatego wpadlas w niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×