Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500zł na każde dziecko a teraz tylko dla bogaczy

Polecane posty

Gość gość
Oczywiście, że ten program to kpina. Bo najgłupszym pomysłem jest wspieranie ludzi przez rozdawanie gotówki do ręki. A sposobów na wsparcie dla rodzin z dziećmi jest mnóstwo i to takich, w których wspierałoby się faktycznie dzieci, w rodzinach gdzie co najmniej jeden rodzic pracuje. Można by dostać wyższą ulgę na dziecko, można by dofinansować żłobki, przedszkola, obiady w szkołach. Ale nie, lepiej dać gotówę, niech się "cieszą". Szkoda tylko, że ta ogtówa idzie z mojej kieszeni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i bardzo dobrze wolę aby dali uczciwym bogaczom niż krętaczom połowa samotnych matek to fikcja, żyją na kocia łape i ciągną wszystkie dodatki i jeszcze im mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale samotne matki miały tez dostac bez względu na dochody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Program 500+ od początku zakładał promocję rodzin, które mają dużo dzieci (niestety w Polsce to dwie skrajności - albo ludzie nieodpowiedzialni, którzy nastrzelali dzieciaków, bo nie było ich stać na prezerwatywy, albo ludzie dobrze sytuowani, którzy świadomie zdecydowali się na powiększenie rodziny). Pierwsi to najczęściej patologia, której powinno się sponsorować antykoncepcję, by się nie rozmnażali, a drudzy nie potrzebują tej kasy. Jeśli małżeństwo ma jedno dziecko to i tak nie zdecyduje się na drugie, bo nowe dziecko to utrzymywanie go przez ok. 18 lat, a do tego czasu rząd zmieni się kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaną wszyscy rodzice niezależnie od stanu cywilnego. Do tego dziecko do 25r ż. będzie się liczyło do dochodów rodziny. Jeśli ta rodzina nie przekroczy 800zł na osobę to dostanie pieniądze na te niepełnoletnie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest 500 zł? Kurtka na wiosnę: 180 zł, buty sportowe 140 zł, spodnie 2 x 50 zł. Bluza 79 zł, tyle dziś zapłaciłam za zakupy dla 4 latka. Więc nie ma co przeżywać 500 zł jak niewiele można za to kupić, jeśli się kupuje nowe rzeczy z sieciówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak tak latwo sobie narobić dzieciaków to se naróbta i sie odpie//rdop.lta od tych co mają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Program 500+ od początku zakładał promocję rodzin, które mają dużo dzieci (niestety w Polsce to dwie skrajności - albo ludzie nieodpowiedzialni, którzy nastrzelali dzieciaków, x taak jasne dwójka, trójka to faktycznie patolgia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 dxieci i 6 w drodza w 40 metrowej kawalerce to jest patologia! O takie rodziny chodzi gdzie mnoza sie jak kroliki a do pracy nikt dupska nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antypatis
Powinni tylko bogaci dostawać. Po co wspierać rozmnażanie wsród biednych i niezaradnych życiowo ludzi? Tacy tylko potrafią jadem płuc na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poziom myślenia jest tragiczny na tym forum "Najwięcej dostanie patologia" - wszyscy biedni wrzuceni do jednego worka - ale nikt nie pomyśli o tym że zawsze jest tak ze to najbiedniejsza klasa najbardziej się rozmnaza - dlaczego ? Ponieważ nie potrzebują do życia zbyt dużo - wózek ubrania i zabawki po starszych dzieciach a i łyżkę zupy wystarczy dla kolejnego. To klasa srednia decyduje się na dziecko zazwyczaj wtedy kiedy osiągnie jakas stabilizację ekonomiczną - dlatego zazwyczaj średnio i mocno zamożni mają 1, 2 dzieci. Polityka PiS ma na celu zwiększenie dzietnosci więc dobrze że 500 Plus jest od drugiego dziecka wypłacane - oczywiście jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodzil a każdy system ma swoje zle strony ale uważam że chociaż raz jest wzglednie sprawiedliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego biedni albo bogaci? Ja jestem średniakiem, ot tak żyje nam się w miarę dobrze, ale luksusów nie mamy. Młode małżeństwo, mamy po 29 lat. Od zawsze chciałam 3 dzieci, najlepiej w jak najmniejszych odstępach czasu, czy to znaczy, że jestem patologią? Mam 20 msc córkę, za 4 msc rodzę kolejnego maluszka i na tym nie poprzestanę, ale tu akurat to 500 zł nie ma na to wpływu. Mimo to cieszę się, że dostanę te pieniądze bo przydadzą się. Dalibyśmy radę bez tego ale zawsze jakieś wsparcie jest bo kto by nie chciał 500 zł? Są inne świadczenia, które NIGDY mi nie przysługiwały a koleżanki dookoła miały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie dostane, mam dziecko 18 lat i młodsze na które po tej chorej zmianie ustawy nie dostane bo się nie łapę. A miało być na każde potem na drugie a teraz wcale. Ale za 4 lata znowu wybory to ja im za to podziękuję, oszuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie dostane, mam dziecko 18 lat i młodsze na które po tej chorej zmianie ustawy nie dostane bo się nie łapę. A miało być na każde potem na drugie a teraz wcale. Ale za 4 lata znowu wybory to ja im za to podziękuję, oszuści X Przepraszam ale o jakiej zmianie ustawy piszesz? Przeciez nie bylo zadnej ustawy wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ten program jest po to aby zachęcać do rodzenia dzieci,a nie aby pomagac rodzinom,więc wszystkie wasze pretensje są bezpodstawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie dostane, mam dziecko 18 lat i młodsze na które po tej chorej zmianie ustawy nie dostane bo się nie łapę. A miało być na każde potem na drugie a teraz wcale. Ale za 4 lata znowu wybory to ja im za to podziękuję, oszuści. x typowe ograniczone myślenie skoro ja nie dostanę to dlaczego ktoś ma dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaa. Ja tez place podatki i gowno dostane bo mam 1 dziecko. To jest niesprawiedliwe. Bo dla rodzin z min.2 dzieci nie ma żadnego kryterium dochodowego. To kasa jest za jak największą ilość dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozpływam się ze szczęścia jak czytam o tych idiotka i idiotach, którzy za 500 pln oddali głos na PiS a teraz nie dostaną ani złotówki. Za kupczenie głosem dobrze im tak. Po pierwsze ten program jest głupi, nie ze względu, że się pomaga rodzinom, bo trzeba pomagać, jestem za, ale sposób w jaki pis to zrobił to marnotrawienie pieniędzy. Najśmieszniejsze są mamuśki i tatuśkowie co mają już pełnoletniego dzieciaka i kasę chcieli by brać dalej. HAHA Program niby ma spowodować większą dzietność (w co akurat nie wierzę), więc nic nie stoi na przeszkodzie jak sobie ZROBICIE JESZCZE JEDNO DZIECKO I DOSTANIECIE TE SWOJE 500 PLN!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcecie kasy róbcie dzieciaki a nie skamlecie na forum!!! :-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób dzieciaka a i tak 20 baniek dla samotnego oszusta wyzyskiwacza rydzyka :( a dla plebsu pińcet i to nie dla kazdego :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaa. Ja tez place podatki i gowno dostane bo mam 1 dziecko. To jest niesprawiedliwe. Bo dla rodzin z min.2 dzieci nie ma żadnego kryterium dochodowego. To kasa jest za jak największą ilość dzieci. x A co w życiu jest sprawiedliwe ;-) Mi parę lat temu zabrano ulgę na dziecko. Niby głupi tysiąc rocznie - ale wg kryteriów aktualnej na ten czas władzy byłam za bogata. Powkurzałam się i tyle, bo nic nie zrobię. Takie życie. I uwierz mi, ze też płacę olbrzymie podatki i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze są płacze tych co mają 100 pln ponad limit żeby dostać kasę i piszę, że oni też płacą podatki i nic nie dostaną. HAHAHAHAH Jedno pytanie ile płacicie podatków z pensji 2 tys. brutto??? Już piszę: 111 zł na PIT 195 emerytalne reszta to ubezpieczenia zdrowotne, chorobowe i rentowe. Plus pracodawca płaci przy 2 tys. brutto: 195 zł emerytalne reszta to ubezpieczenia rentowe, wypadkowe, fundusz pracy. RAZEM MACIE RAPTEM 500 ZŁ PODATKU ZAPŁACONEGO UBEZPIECZEŃ. Teraz ktoś kto zarabia 8 tyś brutto. 640 zł na PIT 780 zł emerytalne po stronie pracodawcy: 780 pln emerytalne. Reszta to ubezpieczenia itd. G*******e podatki płacicie a wymagania macie jakbyście .............. MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze są płacze tych co mają 100 pln ponad limit żeby dostać kasę i piszę, że oni też płacą podatki i nic nie dostaną. HAHAHAHAH Jedno pytanie ile płacicie podatków z pensji 2 tys. brutto??? Już piszę: 111 zł na PIT 195 emerytalne reszta to ubezpieczenia zdrowotne, chorobowe i rentowe. Plus pracodawca płaci przy 2 tys. brutto: 195 zł emerytalne reszta to ubezpieczenia rentowe, wypadkowe, fundusz pracy. RAZEM MACIE RAPTEM 500 ZŁ PODATKU ZAPŁACONEGO UBEZPIECZEŃ. Teraz ktoś kto zarabia 8 tyś brutto. 640 zł na PIT 780 zł emerytalne po stronie pracodawcy: 780 pln emerytalne. Reszta to ubezpieczenia itd. G*******e podatki płacicie a wymagania macie jakbyście .............. MASAKRA x Podatku to jest tylko 111 a nie 500, bo składka emerytalna to nie podatek, a ubezpieczenie. Inna kwestia, że takich mało zarabiających jest mnóstwo (dominanta płac) więc do budżetu z takich pensji idzie sporo. Niemniej jednak ten konkretny program jest skierowany do ludzi mających więcej niz jedno dziecko i tyle. ps. Też jestem matka jedynaka i też tej asy nie dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
06:29 prosze bardzo, to dla ciebie i reszty tłuków, które ubzdurały sobie, ze pis kiedyś obiecywał 500 na KAŻDE dziecko. Wklejam cytat z ich programu wyborczego " Partia obiecuje zasiłki 500 zł na dziecko dla każdej rodziny. Tylko przy pierwszym dziecku obowiązywałby próg dochodów 800 zł." xxxxxxx Wiec przestańcie przekłamywać fakty, bo usłyszałyście 500 na dziecko i już całe podniecone, zamiast zorientować się dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bogaci zarobią na swoje 500 zł i jeszcze dla was z najniższą zostanie.... wiec nie wiem co sie czepiacie że oni dostana? nalezy im się jak psu kość! jakby nie oni to by na wasze zasiłki nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj gość dziś Zazdrość was zżera, że bogaci sąsiedzi dostaną, ale nie widzisz tego, że oni płacą większe podatki. Bardzo dobrze niech raz skorzystają, bo płacą więcej niż biedaki. X Zazdrość? Oj pie/r/d/o/lisz jak potłuczona. Bogatych wielodzietnych jest garstka. Za to mnóstwo jest motłochu. Niepracującego, ale rozmnażającego się na potęgę. I ten motłoch dostanie najwięcej. Po co ten motłoch ma pracować, skoro lepiej się mnożyć. xx Ale dokładnie ona o tym pisze. Odpowiedziała na zarzut, że bogaty dostanie. Ale przecież on płaci podatki, to dlaczego ma nie dostać? Motłoch nigdy nie pracował, bo mu się nigdy nie opłacało. Dostaje więcej z mopsu niż najniższa krajowa. To po co ma iść do pracy? A teraz w ogóle nie pójdzie, bo kolejna pensja wpadnie. xx Autorko piszesz, on firma budowlana, a ona pracuje jako księgowa. No przepraszam bardzo, ale wcale oni nie muszą być taaacy bogaci jak to sugeruje autorka. Dochód męża nie jest stały, bo zależy od ilości zamówień na jego usługi, a żona tak naprawdę nie przynosi pieniędzy do domu, bo pracuje w tej firmie, więc oboje żyją tylko z tej firmy. A nawet gdyby mieli dużo zamówień i dużo zarabiali, to im więcej zarobią tym więcej oddadzą państwu. Tworzą też miejsca pracy. Ja bym się ich czepiała tylko i wyłącznie wtedy, kiedy płaciliby pracownikowi na umowie najniższą krajową, a do ręki 2 tys, więcej. Gdybyśmy w ogóle nie płacili podatków od dochodu, to wtedy można by krzyczeć, że bogaty ma więcej i mu nie trzeba, tylko skąd wtedy wziąć na "biednych, skoro bogaty nie wkłada w państwo? Weź się zastanów zanim zaczniesz pyszczyć, że bogatemu nie i określ się co według ciebie oznacza bogaty, dokładnie tak jak parę lat temu niektórzy powinni się zastanowić co to jest ulga prorodzinna. Ulga dla bogatych! Ulga dla bogatych! Otóż nie, to jest ulga dla pracujących, a przynajmniej była. Chcesz dziecko odpisać od podatku? Idź do roboty. Nie dajesz rady odpisać wszystkiego? To możesz okraść siebie i innych z wizyty u lekarza, bo wyrównując zwijasz swoją składkę NFZ, a możesz i Zus. Ale jak zwijasz te składki z powrotem, to znaczy że twój dochód kwalifikuje cię pod mops. Ustawa jest zrobiona źle, bo prawda jest taka, że każde dziecko powinno dostać, nawet jeśli byłoby to do 18rż, a nie do momentu kiedy się dziecko uczy, to młodsze też dostanie do 18rż. Nawet jeśli ten uczący się 18latek może dorobić, to ile dorobi? Na waciki dorobi, nie na swoje utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 06:29 prosze bardzo, to dla ciebie i reszty tłuków, które ubzdurały sobie, ze pis kiedyś obiecywał 500 na KAŻDE dziecko. Wklejam cytat z ich programu wyborczego " Partia obiecuje zasiłki 500 zł na dziecko dla każdej rodziny. Tylko przy pierwszym dziecku obowiązywałby próg dochodów 800 zł." xxxxxxx Wiec przestańcie przekłamywać fakty, bo usłyszałyście 500 na dziecko i już całe podniecone, zamiast zorientować się dokładnie. Tu się akurat mylisz PiS w kampanii co innego mówił a co innego zrobił. Same półkłamstwa były w ich kampanii. Chora partia i chory naród, który ja wybrał!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nieładnie ze strony partii rządzącej, że wycofała się z kampanijnych obietnic, trochę to kpina, bo przecież wielokrotnie obiecywali, że kasa będzie na każde dziecko, no ale każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że wyborcze obietnice, a realizacja to dwie zupełnie inne sprawy, także moim zdaniem i tak warto się cieszyć, że te rodziny cokolwiek dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przypomnijcie sobie co w kampanii wyborczej obiecywało PO i ich guru, który za swoje "zasługi"dostał stołek w eurokołchozie,za który następne pokolenia słono będą płaciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i macie najlepszy przykład debilki z 09:00 :O ma czarno na białym napisane, ale ona swoje-że co innego mówili. Tylko tak dziwnie się składa, ze ja nigdy nie słyszałam, zeby mówili co innego, a ty,i wyborami akurat interesowałam się bardzo. I żeby nie było-też mam jedynaka i nie należy mi się ten dodatek. Tylko, że ja słuchałam i czytałam dokładnie, a tobie gdzieś się coś o uszy obiło i teraz wielki lament bo łoni jo oszukali:O,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×