Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość Drapaczek
Nelka, Klaudysek mieszka za granicą także tam jest inaczej :) Z tego co wiem, u nas w Polsce, ktg robi się w szpitalu i jest chyba płatne.. Nie wiem czy lekarz może na to skierowanie wypisać, czy wtedy jest darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek Racja, zupełnie o tym zapomniałam. Jedyną informację jaką znalazłam na stronie ministerstwa zdrowia to to, że robi się KTG ale dopiero od 40 tc jak dziecko nie zdąży się jeszcze urodzić, a tak to nie ma takiego obowiązku lekarz zlecać KTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dobrze wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Klaudysek a dlaczego mialas robiony ten zastrzyk? Cos w badaniach wyszlo? Ja chodze prywatnie urodzilam w 38 tyg i 6d i jedyne ktg to bylo to przy samym porodzie. Wczesniej nie mialam. A wizyty mialam w 35 potem 38 tyg i mialam miec za tydz ale rowno za tydz rano urodzilam. Z tego co slyszalam to wlasnie w ciazach przenoszonych jest robione ktg. Mi sie wydaje ze skoro nic sie nie dzieje to lepiej odpoczywac w domu a nie jezdzic po szpitalach i sie stresowac:) jak sie zacznie to na pewno tego nie przegapimy to wtedy pojedziemy do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce z tego co wiem to ktg jest tylko w szpitalu i to właśnie jak ciąża przenoszona ale robią tez cały czas jeżeli ciąża na podtrzymaniu. Ja akurat mam darmowe, tak tu jest poprostu i u mojego lekarza :) a z tym zastrzykiem to nic złego w badaniach nie wyszło ale podobno przy drugiej ciazy sie dostaje zastrzyk a drugi przy porodzie dlatego ze ja mam grupę minusowa i mogę ale nie muszę mieć z dzieckiem konflikt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chodziłam w poprzedniej ciąży na NFZ to miałam od któregoś tam tygodnia co wizytę ktg, ale nie miałam usg, bo nie mieli, a w pierwszej ciąży chodziłam prywatnie i nie robili mi ktg. W szpitalu robili codziennie jak leżałam po terminie na patologii. Teraz u tej pani doktor co chodzę prywatnie, robi położna środowiskowa, ale już pod koniec ciąży, mówiąc pod koniec nie jestem pewna od którego tygodnia, ale chyba coś koło 35 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My też nie śpimy. Juz jakieś oczekiwanie się zaczęło. Akurat zaczęliśmy wakacje heh na zwolnieniu bo już czas najwyższy . Dziewczyny mam pytanko jak z tym jest wszystkim bo dostaliśmy pierwsze z terminem do kolejnej wizyty i później mamy to kontynuować. Tylko jak to jest wam pierwsze wynagrodzenie płacił jeszcze pracodawca ? Bo ja dostarczyłam je ale nie wiem jak to jest dalej czy musze coś załatwiać w ZUS uzupełniać jakieś wnioski podawać numer konta? Głupie pytania ale jestem zielona a wszystko teraz stresuje mnie potrójnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, za pierwsze 33 dni niezdolności do pracy płaci pracowadca, potem już ZUS. Ja nic nie musiałam wypełniać, poprostu na bierząco dostarczam L4, pracodawca je do placówki wysyła i tyle :) No i przelewy mam z konta firmy, w której jestem zatrudniona, potem sobie to szef z ZUSem reguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtórzyłam dziś badanie moczu,bakterie spadły czyli lek zadziałał, ale za to pojawiły się erytrocyty (ponad 2-krotnie ponad normę), a wizytę u lekarza mam dopiero 15 września. Czy któraś z Was miała taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Kochambłękit mam pytanko czy macie już te łóżeczko bo przyznam że szukaliśmy takiego samego ale w tej cenie nie było materaca nawet ;) chociaż wydaje się to oczywiste pytaliscie może o regulacje wysokości bo nie zauważyłam takiej informacji . Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Pauliska nie kupilam jeszcze tego lozeczka. Planuje na poczatku pazdziernika kupic. Wiesz moze sprzedajacy pomyslal ze to jest tak oczywiste ze nie napisal o tym:) ale na pewno przed zakupem dla pewnosci zapytam czy jest ta regulacja. Bo niby na zdjeciu jest pokazany ten srodkowy poziom, ale na poczatku najwazniejszy jest ten najwyzszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
Dziubalik co do podwyższonej ilości erytrocytów niestety się nie wypowiem. Może zadzwoń do swojego lekarza jak bardzo Cie to niepokoi. Wydaje mi się, że poziom erytrocytów może być wyższy przy diecie bogatej w mięso, ale nie wiem czy aż dwukrotnie :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubalik niestety ja nie mam takiej sytuacji chyba,choć dwa razy dostałam uro coś tam, bo w moczu było nie tak jak trzeba,ale nie pamiętam jak. Jeśli się martwisz to idź z tym wynik do lekarza rodzinnego, szkoda,żebyś się stresowała jeszcze tak długo :) ja mam wizytę 17tego września i to będzie już w 31 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Który to wasz tydz my juz 31 wczoraj zaczęlysmy. Kochamblekit Ja chyba zapytam i zamówię dla spokoju a później zostawię składanie gdyby małej się pospieszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam w sobotę do lekarki, jutro mam powtórzyć badanie. Mówiła że być może to po tym leku na bakterie, jeżeli nie mam żadnych innych objawów,plamienia czy pieczenia to wydaje jej się że to po tym. Dlatego jutro mam sprawdzić jak sytuacja się ma i jeżeli znowu będzie dużo to wtedy będziemy coś z tym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska, w piątek zaczęłam 30 tydz. Bilans na ten dzień, ubranka poprane i wyprasowane, wózek, łóżeczko, bujaczek, pościel. Muszę się zebrać w końcu żeby zrobić zakupy do szpitala i kosmetyki i będzie prawie wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziewczyny, macie już wybrane jakieś śpiworki zimowe do wózka? Bo taki wybór i nie wiem jaki wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
pauliska05 U mnie też już 31 tydzień leci. Jak na razie to mam pościele, kocyk, rożek, trochę ciuszków ale na większe dziecko, poduszkę do karmienia, dla siebie wszystko do porodu i do szpitala, aspirator do noska, termometr, cążki do paznokci i szczotkę do włosów dla maluszka, pieluchy tetrowe i flanelowe, ręczniki z kapturkami, butelki ze smoczkami. W przyszłym tygodniu startuję z kupnem kosmetyków i ubranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas dokładnie 31 tyg 6 dni. Do szpitala wyprawkę mamy już gotową. Ubranka, pościel, wózek, łóżeczko, rożek, wanienka,laktator- check ;-). Co do śpiworka do wózka, to nie zastanawiałam.sie.nad tym. Kupiłam zimowy kombinezonik i mam pościel do wózeczka. Wydaje mi sie, że powinno wystarczyć. Nie kupowałam jeszcze butelek, nawet nie wiem jakie wybrać, podpowiecie coś? Jeśli zapomniałam o czymś ważnym, to napiszcie proszę ;-), ja jakas roztrzepana ostatnio jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
Ten powyższy post jest mój. Nie zdążyłam się podpisać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nam jeszcze została do kupienia pościel na kołderkę i podusię, prześcieradła, właśnie ten śpiworek i wanienka :) dla siebie muszę jedynie jeszcze kupić koszule do szpitala i biustonosze do karmienia ;) Butelki mamy z dr Brown's

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w piątek zaczęłam 31 tydzień :) co do wyprawki to mi brakuje tez koszula do szpitala i staniki do karmienia, ogólnie te wszystkie rzeczy co potrzebuje dla mnie :D dla dziecka tylko fotelik do auta mi brakuje ale to pod koniec września :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
A jakie te biustonosze kupujecie? Te z fiszbinami czy te typowo takie "miękkie" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba nie będę kupować śpiworka do wózka, mam zimowy kombinezon,do tego kocyk i ta nakładka do gondoli i myślę że wystarczy taki "zestaw". A co do biustonoszy to ja będę kupować te z fiszbinami i jeden tylko miękki. Wydaje mi się że te miękkie to w ogóle nie spełniają swojej roli bo piersi w nich i tak wiszą prawie tak jak bez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dokładnie, Dziubalik, też mam podobne spostrzeżenia co do tych biustonoszy :) Te miękkie kojarzą mi się z pierwszymi stanikami, tzw "sportówkami", dla młodych dziewczyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek Ja śpiworka też nie kupuję, mam zamiar kupić ale kombinezon. Pościel do wózka mam, kocyk jak coś też więc uznałam, że śpiworek jest zbędny. Co do biustonoszy to tylko i wyłącznie usztywniane. Moje piersi są już tak ogromne, że te miękkie nic by mi nie dały :P Zapytam przy okazji. Biustonosze kupujecie u siebie w stacjonarnych sklepach czy zamawiacie przez neta? A jak zamawiacie to z jakich stron? Bo u mnie w mieście w stacjonarnych to jest jakaś porażka, ceny nie schodzą poniżej 150 zł za sztukę, według mnie to przegięcie. Myślałam nad tym aby zamawiać z bonprix, ale jeszcze się waham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelka, ja standartowo zamówię na Allegro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Swoją drogą ciekawe która dzidzia pojawi się pierwsza. Trochę dziewczyn znikło w trakcie tych miesięcy. A pamiętam jakbyśmy dopiero zaczynały tę drogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka, a słyszałaś o Boskich Biustach na Psim Polu? Fakt,tanio nie jest (ok.120 zl/szt.), ale pani profesjonalnie dobiera rozmiar. Może to być też dobry pomysł aby znaleźć swój rozmiar i później szukać taniej przez internet. Słyszałam że w Arkadach tez jest dobry sklep ale nie pamiętam nazwy. Oprócz tego w Askocie ponoć tez można kupić usztywniane. Jeszcze się za tym nie rozglądałam,zrobię to za miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×