Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość pauliska05
Jakie macie buteleczki wiem ze było ale jest tak duzo wpisów żeby odszukać :) chodzi mi o markę pojemność i ilość dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
I smoczki przy okazji :) ja się zmobilizowalam i zamówiłam w gemini duża paczuszke tylko zgubiłam się w tych buteleczkach właśnie także będę wdzięczna za pomoc. Jeśli chodzi o te pampersy pierwsze to wzięliśmy te Premium Care 1 sporo dobrych opinii maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, my kupiliśmy z Dr. Brown's buteleczki, które tu polecała KochamBlekit :) Pojemność 240 ml. A smoczusie mamy z Philips Avent. Jeśli chodzi o pampersy to na początek z Dady wypróbujemy ;) Też muszę pozamawiać z Gemini kosmetyki dla synusia i coś dla mnie po porodzie. Faktycznie, dużo taniej jest i mam pewność, że o niczym nie zapomnę jak to nieraz bywa, gdy się wybiorę na zakupy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
2 smoczki bo tam sa i ortodontyczne i dynamiczne heh a ja pojęcia nie mam co dobre. Do czyszczenia butelek macie szczoteczki i dodatkowo do tych rurek w butelkach coś ? My skusilysmy się na tak zachwalane mydełko z Rossmanna tzn ich produkcji ;) Serio te forum to ogromna pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Do czyszczenia butelek mam taką dużą szczotkę, a do tych rureczek jest też taka specjalna cienka :) A smoczki mamy ortodontyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja butelki mam dr Brown jedna 240 a druga bodajże 120 i jedna mam 180 ale bezmarkowa, córce sie spodobała w zwykłym sklepie :D smoczki mam 2 z Lovi, nie chce używać ale to tak w razie "wu", do rurek w tych dr Brown mam te 2 cienkie do czyszczenia i oprócz tego zwykła szczoteczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja butelki mam jedną dr Brown, kilka avent i dwie totalnie zwykłe, takie w razie czego, choć jedna jest ze sponge bobem :p i narazie mam tylko cienką szczoteczkę do tej rurki. Wczoraj przyszedł mi fotelik samochodowy :) a w poniedziałek wyślą mi wózek. Niektóre sklepy mają czas wysyłki do 30, a nawet 45 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam w tan ty m poście,choć nie wiem czemu ucieło, czy kupujecie tak wózek i fotelik żeby można było przypiąć fotelik do stelaża? Bo się zastanawiam czy dokupowac adaptery, bo mam duże auto wiec mogłabym wozić cały wózek o dziecko tylko przekładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, my taki właśnie kupujemy, z możliwością przypięcia do stelaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Cześć dziewczyny dzięki za porady jesteśmy po nieprzespanej nocy. Byliśmy na pogotowiu bo wizyta ostatnia była 16.08 i wtedy ostatnio mieliśmy też ten różowy śluz poprzegladalam trochę informacji i przestraszylismy się ze może coś dzieje się z tym czołem zamykający szyjkę i stad kolejne uplawy rozowe jednak okazalo się ze ta infekcja juz dawna zresztą jest potworna i stad takie zmiany mimo leków nie poprawiło się dostałam kolejne recepty i do domku ale strachu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska oj biedna Ty jesteś :( mam nadzieje, ze do porodu uda się wyleczyć infekcje :) wiecie co? Dziś jestem taka niewyspana, że jeszcze se walam po łóżku :( mam noce bezsenne czasem. A co do adapterów chyba faktycznie dokupie, bo tak do lekarza czy do kościoła wygodniej szczególnie w zimie wpiąć dziecko z fotelikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pauliska, dobrze, że to tylko infekcja, a nie skracająca się szyjka czy coś powaznego! Wiadomo, z infekcją też nie ma żartów, ale można reagować, a z szyjką, hmmm no cóż, mimo że np założą szwy to i tak trzeba leżeć plackiem... x Ja mam butelki i laktator Philips Avent. Dostałam też od bratowej po chrześniakach nianię elektryczną z czujnikiem oddechu, również Philips Avent. Myślę, ze się przyda to wszystko :D x Ja zamówię wózek 3w1. W kilku sklepach i dwie koleżanki powiedziały mi, że ten stelaż do auta (isofix) jest w zasadzie bez sensu kupować, bo fotelik przypiąć pasem to jest kwestia 2 minut - i tak wkłada się go już z dzieckiem, a tyle samo zajmuje zaadoptowanie fotelika do stelaża. Obie koleżanki zaoferowały się, że mi nawet dadzą te stelaże, dla nich to był zbędny wydatek. Więc nie kupuję. I tak fotelik jeździ tyłem do jazdy, więc to tak na prawdę żadne bezpieczeństwo dla maleństwa (tekst pań ze sklepów), a jedynie nabijanie kapuchy firmom, które to produkują. Już jak dziecko siedzi, w wieku np 2-3 lat, wtedy isofix podwyższa fotelik w stosunku do poduszek, które ewentualnie mogłyby wystrzelić, i to ma sens, ale dla niemowlaka jest to chyba faktycznie bez sensu. x Ja też nie wiedziałam co to jest to woombi, jak wygooglowałam to się wystrazyłam... Kupię 2 rożki i śpiworek do łóżeczka. x Wczoraj miałam wizytę u mojego lekarza, podejrzeliśmy córcię na USG 4d (nowy sprzęt mojego doktora:D ) więc nie będę musiała znów do Katowic jechać na prenatalne! :) Cieszę się z tego niezmiennie, mam co prawda blisko bo niecałe 50 km, ale szkoda mi czasu no i kasy nie muszę wydawać, bo mój gin jaką miał stawkę za wizytę taką ma dalej :) Mała już ma ułożoną główkę po lewek stronie, z prawej często wypinała coś tak, że wybrzuszenie na brzuchu mi wychodzi i okazało się, że dupeczkę tak wypina:D Ogólenie wszystko ok, szyjka ma 5 cm i zamknięta, dzidzia waży 1300 gram i ma już 36 cm! Duża kobietka :) x Ehhh dziś wesele mamy, nic mi się nie chce, a muszę wyprasować sobie sukienkę, mężowi koszulę, pomalować paznokcie... Wogóle jakoś nie mam ochoty iść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, współczuję, że musisz się tak denerwować :( Ale z dwojga złego, lepiej w tę stronę niżeli miało by się coś ze szyjką dziać.. My mamy wizytę we wtorek i też juz jestem ciekawa co i jak :) Muszę zapytać jak ten nasz synuś jest ułożony, choć mam wrażenie, że raz jest z jednego boku brzuszka, a za chwilę z drugiego bo się różnie wypina :D Wisienko, co ile teraz będziesz mieć wizyty?? Ja też właśnie planuję jeszcze jeden rożek kupić, żeby mieć na zmianę, ale znajome mamuśki mi odradzają, mówią, że w zupełności jeden wystarczy.. Już sama nie wiem. Jeden wezmę na pewno do szpitala, więc myślę, żeby po powrocie drugi czekał na synusia, a tamten od razu do prania poleci. My wczoraj byliśmy na takich dosyć większych urodzinach, pojadłam sobie słodkiego i synuś zaczął szaleć, znajomi do mnie z tekstem "już kopie???" , ja im na to, że nic dziwnego, w końcu 7 miesiąc ciąży strzelił ;) Towarzystwo straaasznie zdziwione, że już tak wysoko jesteśmy, a brzuszek jak w 3 miesiącu hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
No trochę biednie t bardziej ze po stracie pierwszego maluszka na samym początku o tego walczy się ponad wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska ty to masz przeżycia :( ja miałam tak w pierwszej ciazy ze ciagle cos i pol ciazy w szpitalu spędziłam, teraz odpukać ale nic a nic nie dolega a to już 30tydzien. Ja rożek mam jeden bo dostałam a tak to nie miałam zamiaru wogole kupować. Co do fotelików to ja kupuje maxi cosi jakoś za miesiąc właśnie po to żebym mogła wpiąć w stelaż. Auto mam duże i gondolka ze stelażem by sie zmieściła ale czasem niepotrzebnie ta gondole targać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Może jest to wszystko po to żeby docenić to co się ma ;) tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Pauliska współczuje ale zarazem ciesze sie że ni ,,nic" poważniejszego. Obyś wszystko co najcięższe miała już za sobą i oby tylko w tej ciąży tak było, bo łatwo jechać z mężem do szpitala, nawet w ostateczności w nim poleżeć kiedy w domu nie zostawia sie starszego dziecka. Ja mieszkam z teściami i od początku ciąży bałam się aby tylko nie iść do szpitala, bo wtedy starsza córcia zostałaby w domku z teściową, kiedy maż jest w pracy.... a wiadomo, że mi sie to nie uśmiecha. Izabela te adaptery są super, my ich nawet nie zdejmowaliśmy tylko cały czas były w foteliku. Szczególnie na zakupach- pierwsze 3-4 mies dziecko jest tak jakby wyżej i wygodniej niż w gondoli. Kupuj bez zastanowienia. Co do rozka mam jeden i tyle mi wystarczy a nawet za dużo :) do szpitala nie musze brać, bo owijają w swoje, a w ten co mam owinęłam córcie jak wyszłyśmy i dosłownie latała w nim i przełożyłam ją na poduszke i nosiliśmy ja nan poduszce, więc rożek posłużył jedynie jako dodatkowy matwrac w wózku, zeby ciaśniej było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm bo ja się już pogubiłam, co do wózków i adapterów - chodzi Wam o ten, co się do auta na stałe przyczepia i tylko wpina w niego nosidełko-fotelik czy kupujecie osobno fotelik i taki adapter, żeby móc go w stelażu wózka zamontować? :D x Na następną wizytę lekarz kazał mi przyjść za miesiąc, ale jeśli wcześniej coś się będzie działo to mam do niego dzwonić, np jeśli będę czuć jakieś nawet najmniejsze i chwilowe skurcze, jak mnie coś zaboli, zakłuje itd. Wyniki mam w normie, wszystko jest ok i powiedział, że trudno aby w ciągu 2-óch tygodni szybko nagle zmalały przy moim trybie życia, więc nie ma sensu przychodzić za 2 tyg bo nie ma żadnych obaw ani zagrożenia. x Ja przy okazji zakupu łóżeczka kupię cały zestaw - pościel, wypełnienie, organizer i w tym zestawie będzie też usztywniany rożek. Drugi planuję w TXM za 30 zł dokupić, taki nieusztywniany, żeby mieć na zmianę. Znajome mi mówiły, że na prawdę przydatna rzecz i warto mieć na zmianę, a 30 zł to nie sa duże pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska, trzymaj się,jesteśmy z Tobą,na szczęście już bliżej niż dalej, odpoczywaj i wszystko będzie dobrze :-* Xxx Butelek jeszcze nie mam, ale planuję kupić tą z dr brown. Adaptery do stelaża kupiliśmy razem z wózkiem i fotelikiem,myślę że to jest dosyć przydatne szczególnie na początku,bo czasami wyskakuje się tylko gdzieś na chwilę i nie trzeba brać całej gondoli ze sobą ;) Rożki mam 3 lub 4 nawet,jeden z minky, a reszta bawełniana, wszystkie dostałam, przydadzą się nawet później żeby rozłożyć np.na sofę jak dzidzia będzie leżeć ;) zrobiłam ostatnio listę co jeszcze muszę kupić, ogólnie zostały takie drobniejsze rzeczy, ale cała kartka zapisana, a pewnie i tak nie o wszystkim pomyślałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
wisienka chodzio adaptery do stelaza wozka. Zeby nosidelko wpiac w wozek. Daj link do lozeczka z posciela, ktore wybralas? Bo ja mam juz niby wybrane ale nie zakupione to warto jeszcze spojrzec na inne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
U nas też niby takie drobnostki, ale lista i tak pełna, tak jak u Ciebie Dziubalik :) Dziewczyny, a macie już wybranych chrzestnych? Kiedy macie zamiar ich poinformować o swoim wyborze, przed czy po narodzinach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek,my narazie zastanawiamy się nad chrzestnymi. Chrzciny planujemy w okolicach Wielkanocy,więc jeszczę trochę czasu mamy ;) myślę że tak miesiąc wcześniej spytamy potencjalnych chrzestnych czy się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz chrzestną matkę uświadomiłam, że nią będzie ;) a co do chrzestnego, dowie się w swoim czasie hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
Dziewczyny, jak u Was sytuacja z plusem. Ja zawsze miałam wysokie ok 90 nawet przed ciąża. Zaniepokojony mnie jednak to, że id wczoraj pod wpływem emocji skończyło do 110 a ciśnienie 130/100. Teraz 110/90 a puls 96. Też dość wysoki :-/, zastanawiam.sie czy nie zadzwonić do lekarza, a z drugiej strony nie chce wyjść na panikare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudysek143
Ja dziś byłam na Usg i moj synuś wazy już półtora kilo. Dostałam 2 przepiękne zdjęcia 3D jak sie uśmiecha!! Szyjka długa bo ma 3,8 cm, także moje twardnienie brzucha nie oznacza skracania. Mam brać magnez 2razy dziennie. W piątek idę na ktg i pózniej co 2tygodnie bedzie robione a kolejne i ostatnie usg będę miała w 36tyg żeby sprawdzić ułożenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik troszkę chyba za wysokie to Twoje ciśnienie i tętno, musisz się poradzić lekarza to na pewno, ale ja pewnie bym poszła do rodzinnego na Twoim miejscu :) choć jeśli pewniej czujesz się u swojego gin to zadzwoń i zapytaj. Od tego są, żeby nam pomóc ;) Klaudysek super, że wszystko ok i pamiątka piękna zrobiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudysek143
A któraś pytała gdzie zamówić poscielke. Polecam amaloo.pl sama tam zamówiłam ostatnio pościel http://amaloo.pl/posciel-smyk/386-posciel-3-el-szara-chmurka-na-kropelce.html oraz na spróbowanie http://amaloo.pl/glowna/434-pieluszka-bambusowa-75x75-cm-chmurki-.html . Według mnie maja super rzeczy oraz nie drogo. Pewnie nie raz tam cos zamówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KochamBlekit ja kupię łóżeczko z tej aukcji (wraz z całym wyposażeniem: http://allegro.pl/16el-lozeczko-z-szuflada-tapczanik-materac-posciel-i6112604769.html#thumb/1 A dodatkową samą pościel wybiorę od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-ola-2-materac-posciel-18el-i5947673433.html Wogóle mam wrażenie, że każdy sprzedawca ma to samo albo wszystko jakieś takie niesamowicie podobne... x Asik ja ciśnienie mam za niskie (acz niewiele do normy brakuje) i mam pić jedną kawę dziennie, kontrolować - codziennie mierzę i po kawie jest ok. Moja szwagierka musiała w 31 tyg pójść na 2-3 dni do szpitala ze względu na za wysokie ciśnienie, wyregulowali jej i do końca ciąży wszystko było ok! :) Poradź się lekarza, od tego w końcu jest... :) x Klaudysek - super, że masz zdjęcia! moja wstydnisia ciągle się zastawia rączkami i lekarz już się śmieje, że go nie lubi widocznie... :D x Moja mała ma główkę po lewej stronie i, według lekarza, tak mało miejsca, ze już się nie obróci na prawo. Jak leżę na lewym boku to mam wrażenie, że jej niewygodnie... Jakoś tak rączkami wtedy mi drapie lewy bok... Wiem, że to może i głupie, ale boję się na lewym boku leżeć bo dziwnie się wtedy rusza... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×