Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość Drapaczek
KochamBlekit, a na kiedy masz wyliczony termin? Mnie się wydaje, że ten ostatni miesiąc będzie się najbardziej ciągnął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek mnie to się już zaczęło ciągnąć strasznie, a mam najpóźniej termin z Was :( A powiedzcie mi czy Wam też jest tak ciężko? Ja chyba za mało leniuchuje, bo bardzo często łapie mnie zupełny brak sił i ciężki oddech, masakra. Synuś głową wali mnie w bok, a nogami w pęcherz wiec siku czasem mam ochotę zrobić w miejscu gdzie akurat stoję heeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela, z tym siusiu mam podobnie.. Bardzo często czuję jak synuś mi w pęcherz bije. I taki wstydliwy problem mnie zaczął dotyczyć, nietrzymanie moczu :O Tzn zdarza mi się to tylko i wyłącznie gdy zaczynam kichać ale i tak to kłopotliwe bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi się to zdarza, ciągle mam wkładki przy sobie, bo niestety mi się zdarza jak zmienię zbyt gwałtownie pozycję, że jak zdołam dojść do toalety to już z wilgocią na wkładce :( może dlatego,że synuś ma w dole nóżki i ciągle mi tam kopie, bi przy chlopcach aż tak nie miałam. Albo się stara robie po prosto heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
Jak długie przerwy pomiędzy ruchami Wam się zdarzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Dziewczyny, te uderzenia w pęcherz są najgorsze, aczkolwiek moja mała ostatnio chyba się obróciła, bo już takich ewidentnych kopniaków nie czuję. X Asik6201 Ciężko mi stwierdzić jak u mnie te przerwy są długie. Czasami mam wrażenie, że trwa to kilka godzin a czasami, że dziecko kopie i wypycha swoje kończyny non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Drapaczek ja mam termin tak pomiedzy 10 a 15 listopada. Izabela tez nieraz jest mi bardzo ciezko. Wydaje mi sie ze rok temu tak nie bylo. Ale rok temu te ostatnie 2 mies wlasnie wiecej odpoczywalam, a teraz wez poodpoczywaj przy roczniaku:) szczegolnie wieczorami czuje ze brzuch sie robi twardy, bola mnie kopniaki itp. Asik ja tez czesto czuje ze corcia wierci sie non stop. Ale w ubiegla niedziele np jak mialam gosci i biegalam cale popoludnie to wieczorem pomyslalam ze bardzo dawno nie czulam Malej. Polozylam sie na 5 min i brzuch zaczal skakac:) wiec pewnie sie ruszala ale ja bylam za bardzo zalatana zeby ja poczuc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje przerwy trwają tak z 3-4godziny jak mały odpoczywa bo ja jestem załatana, czasem jak mi sie ułoży np pod żebro i mnie to boli to próbuje go przesunąć i wtedy zaczyna kopniaki. A tak to kopie bardzo często, wręcz tańczy chyba makarene :D ja co noc wstaje nawet po 5 razy siku, a jak nie siku to za gorąco albo pic sie chce, potrafię wypić przez cała noc 2 litry wody! Prawie noce mam nie przespane. Wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Klaudysek, mnie też tak w nocy chce się pić, wstanę do wc, potem się napiję wody i za dwie godziny znów muszę lecieć :D gdyby nie to, że z cukrem u mnie wszystko ok, bym pomyslała, że cukrzyca ciązowa mnie dopadla :P Asik, mój synuś czesto robi sobie takie przerwy :) Jak jestem zabiegana i na chwilę usiądę to Mały szaleje, a jak mam leniwy dzień to on też czasem w taki tryb wpada :) Najlepsze jest to, że czasem widzę jak mi brzuch faluje, jak Mały się przeciąga,a ja tego nie czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spać nie mogę też ze względu na częste wizyty w toalecie, ale ogólnie od kilku dni chodzę jak zombiak - wieczorem umyta w piżamie czytam książkę, dosłownie usypiam już po godzinie nad nią, więc gaszę światło i tak się wiercę do 2-3 nad ranem z przerwami na siuku, po prostu nie mogę zasnąć... Jak już zasnę to o 4-5 muszę lecieć do wc więc się budzę, a o 6 wstaję robić mężowi kanapki do pracy i juz pospane... :D Chyba się przestawiam na minimum półroczne nieprzespane noce :D Od półtora tygodnia mój sen to około 3 godzin na dobę... A w dzień jakoś nigdy nie mogłam drzemać i tak mi zostało :D Ja czuję ruchy córci niemalże cały czas... Może dlatego, że pracuję w domu przy laptopie więc w zasadzie 5-7 godzin dziennie oprócz weekendów jestem w pozycji półleżącej albo tkwię na kanapie :D Ale jak gotuję obiad albo odkurzam, czy idę z mężem na spacer, to czuję też jak się mała rozciąga, choć delikatniej niż podczas spoczynku mego :D No i w nocy też się wierci. Mam wrażenie, ze to moje dziecko nigdy nie śpi :D Co do ucisków na pęcherz też je czuję i muszę biegnąć do toalety od razu hehe :D Czytałam gdzieś, że kobieta w ciąży powinna sikać kiedy tylko poczuje parcie, żeby później ograniczyć problemy z nietrzymaniem moczu po porodzie, i dobrze jest siusiać "przerywanie", jakoś tak cały czas tak robię od miesiąca :) Nie wiem czy to pomoże, póki co nie mam problemów, się okaże wszystko po... :D x Dziewczyny a tak ogólnie to jakie imiona dla dzieciaczków wybrałyście, jesli to nie jest jakaś tajemnica? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienka my imienia nie mamy. Ciagle sie sprzeczamy. Musimy mieć takie imie żeby Niemcy potrafili wypowiedzieć. Mi podoba sie Maximilian, Julius a mężowi Nikodem, Niklas i obojgu Franek ale mówiliby Frank a tak jakoś mi sie nie podoba :D mamy 7 tygodni. Chyba zrobimy tak ze ja wypisze na kartce wszystkie imiona które mi sie podobają i on to samo i może trafi sie jakieś co mamy oboje napisane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
U nas właśnie będzie Nikodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas będzie Adrian, a dziewczynka miała mieć na imię Lea :) ale może Bozia da jeszcze kiedyś czwarte dzieciątko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
u nas bedzie Emilka :) a starsza jest Asia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Hej dziewczyny. Tez będę prawdopodobnie listopadowa mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Hej dziewczyny. Tez będę prawdopodobnie listopadowa mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy Nową Mamusię :) x Imiona super, Klaudysek - mnie też dla chłopca podoba się Maximilian :) Izabela, może faktycznie jeszcze Lei się doczekasz, kto wie... :) Też chciałabym mieć trójkę dzieci... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kilku dni budzę się w nocy między 3 a 4 (na drugie siusiu) i juz nie mogę zasnąć. Wiercę się do ok.6 i później albo zasypiam, jak mogę dłużej pospać albo po prostu wstaję i sie szykuje jak mam coś do zalatwienia poza domem. Jeśli chodzi o ruchy to różnie, ostatnio już miałam wrażenie ze praktycznie non stop się wierci,a od wczoraj jest trochę spokojniej. A macie czasami takie uczucie jakby was dziecko za któryś nerw chwytało? Ciężko to opisać, ale czasami tak właśnie czuje i to uczucie aż do mózgu promieniuje, trwa to dosłownie sekundę i spokój,ale dziwne to uczucie. U nas o wybranym imieniu wiemy tylko ja i mąż, nikt więcej. Wszystkim powiedzielismy że przedstawimy córeczkę jak się urodzi,wiec pomimo tego że piszemy przez internet, nie mogę zdradzić imienia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
kornelinka Witaj :) A co to znaczy, że najprawdopodobniej? X U mnie imię już dawno wybrane, nietypowo bo żadnemu z nas nigdy się ono jakoś szczególnie nie podobało, tzn. nigdy o nim nie wspominaliśmy w planach. Ale jest kompromisem, a teraz to już dla mnie idealne imię dla mojego dziecka - Nina :) Od przynajmniej dwóch miesięcy inaczej już córeczki nie nazywamy, nie mówimy nawet "ona", tylko po imieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Napisałam cale wypracowanie a tu tylko tyle mi wyslalo. Nie wiem czemu. Prawdopodobnie bo termin na 27 listopada i może przejdzie na grudzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Mam 5,5 letniego synka. A teraz ma być dziewuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Znowu ucięło.. Łucja albo Anastazja. Zgagę mam jak cholera od tygodnia i wypijam dziennie litr mleka bo po rennie i innych niedobrze mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Czasami Was podczytuję. Jak byłam z synkiem w ciąży to na kafe siedziałam baardzo często. Obowiązków tyle nie bylo. Zapisalysmy ponad 1000 stron hihi. Macie jakies smaki? Bo ja mam fazy. Teraz bulka z serkiem topionym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelinka ja miewam okropne zgagi i tu jestem w szoku bo odkąd jem kilka migdałów dziennie nie mam w ogóle juz zgagi... według mnie to dziwne, bo szczerze wątpiłam w moc migdałów. A smaki, aaaaa no ciągle bym jadła coś, coś nieokreślonego i bardzo różnego. Zjem np serek homogenizowany, a za chwilę mam ochotę na kanapkę z kiełbasą, taką pyszną wędzoną i do tego ogórek i keczup. Ten zestaw nie jest taki, że to w ciąży, ja zawsze lubiłam takie kanapki dziwne. Albo twarożek posmarowany dżemem, albo rybę z puszki taka w pomidorach i na to ser żółty heh no tak zawsze mam, ale teraz po prostu na wszystko mam smak po troszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Kornelinka, witaj :) Fajnie, że dołączyłaś do nas :) Współczuję z tą zgagą. Ja tak naprawdę nie wiem co to znaczy zgagę mieć, miałam ją może raz w życiu, parę lat temu ;) Mam nadzieję, że nie dopadnie mnie ta paskuda do końca ciąży. Dziubalik, mam taki jeden punkt, w dole brzucha, po lewej stronie, w które jak synuś kopnie to aż podskakuję, tak boli. I to takie wrażenie właśnie jakby bił w jakiś nerw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelinka
Nieźle. Ale tez bym mogla zjeść chleb z nutella a zaraz ogórka kiszonego i nic mi nie będzie. A tak w ogóle to polecam ogórki kiszone a nawet 2lyki wody z tychże ogórków. Świetnie działa na jelitka-nie ma zaparc bo do 2 godz szybka wizyta w wc, bezboleśnie wiec nie trzeba długo siedzieć czyli dużo mniejsze prawdopodobnienstwo ze pojawia się paskudne hemoroidy a bez skrętu jelit. Bardzo uważam zeby się nie zatwardzic bo przy poprzedniej ciąży zrobil się maly hemo a został i denerwowal do konca ciąży.... Wstrętne paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam zachcianek a zgaga to jedyna przypadłość która mnie w nocy meczy ale mi rennie pomaga :) dziś wkoncu dzwonię do tego szpitala bo tak odkładam i wkoncu nie pójdę rodzic tu gdzie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelinka za mną ogórki kiszone chodzą już jakiś czas ale niestety tu w Niemczech nie ma takich rarytasów. Ja niewiem jak można nie znać ogórka kiszonego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×