Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KateA92

Starania o dziecko 2016 2017

Polecane posty

Gość gość olla35
ja biore luteinę od pół roku bo miałam krótka faze lutearną, i nie wiem czy owulacja w ogóle wystepuje, po luteinie boli mnie brzuch nie wiem czy to tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka 2016
ja mam 26 lat. staramy się o pierwsze dziecko, a Wy? Żeby sprawdzić, czy masz owulację musisz zrobić badanie progesteronu(z krwi) między 22 a 26 dniu cyklu. jesli wskaznik jest poniżej 10 to znak, że owulacja nie występuje i trzeba włączyć stymulacje. Mój lekarz mówi, że żeby spokojnie zajść w ciąże i utrzymać ją to trzeba mieć progesteron powyżej 20. Ja od tego miesiąca będę zwiększać dawkę na podwójną, nbo przy obecnej dawce raz mam owulacje(ze wskażnikiem 14), a czasami wcale jej nie mam( i wtedy mam ok. 7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
olla35, z jakiej części Polski jesteś, gdzie chodzisz do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
ja jestem warmińsko-mazurskie, staramy się o pierwsze dziecko, a jakie lerka2016 bierzesz leki na wywołanie owulacji? wiesz ten progesteron to lepiej 22dc czy 26 dc zrobić? ja mam cykle 28 dniowe , chodze do prywatnego gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
mi gin przepisała luteinę podjęzykowo 16-25dc i tyle leczenia a ciązy dalej brak już 1,5 roku ,trace już powoli nadzieję i wiek już mam 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
lerka 2016 jak myślisz czy jest sens robic dla mnie badanie progesteronu w 22-26dc jeżeli biore luteinę a luteina to przecież progesteron i on zafałszuje mi wynik nie wiem co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
Ja biore miedzy 3 a 5 dc taki lek CLOTRYBEGYT( w skrócie clo) on ma za zadanie zwiększyć wzrost pęcherzyków i tym samym zwiększyć wskaźnik progesteronu. w dniu owulacji(u mnie mniej wiecej 11, 12 dzien cyklu) jeżdżę do mojego ginekologa na zastrzyk(pregnyl), który powoduje, że pęcherzyki pękają i dochodzi do owulacji. tylko zeby doszło do owulacji trzeba miec wysoki progesteron, a u mnie wlasnie z tym problem, nawet jak biore clo, dlatego mój lekarz postanowił mi od tego cyklu zwiększyć dawkę. A luteinę mam zacząć brać dopiero jak stwierdzę, że jestem rzeczywiście w ciąży. Moim zdaniem powinnaś zrobić ten wynik progesteronu. nie ma znaczenia w którym dniu go zrobisz. Musisz tylko być w tym przedziale co wczesniej napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
Ja jestem z pomorza i chodzę do ginekologa w Gdańsku. Moja dobra znajoma też miała problemy z zajściem w ciąże, leczyli się 1,5 roku, miała tylko jeden jajnik i wkoncu się udało:) Nam też na pewno się uda:) trzeba być dobrej myśli:) tylko żeby jeszcze ktoś miał przepis na to jak "odpuścić", żeby psychika się odblokowała :) a i zapomniałam, lekarz powiedział mi, że po terapii z tym lekiem Clo często są ciąży mnogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
lerka a jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felcia 1298
Hej. Zaczęliśmy się starać i bach dwie kreski w pierwszym cyklu, ale emocje znacznie opadły gdy w 4 tygodniu zaczęłam krwawić i poroniłam. Muszę miesiąc odczekać i zrobić badania! Boje się strasznie i jestem załamana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa888
Badania robilam wszystko wyszlo ok i dlatego tak sie troche podlamalam bo takie czekanie z miesiaca na miesiac i rozczarowania sa dolujace...:/ narazie brak miesiaczki ale z testem jeszcze poczekam bo zawsze robilam w dzien planowanej @ i zawsze nic wiec teraz sie nie bede niepotrzebnie nakrecac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa888
Badania robilam wyszlo wszystko ok i dlatego nie wiem dlaczego sie nie udaje... Narazie brak miesiaczki ale z testem jeszcze poczekam bo boje sie kolejnego rozczarowania .....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa888
Badania robilam wszystko wyszlo ok i dlatego nie wiem czemu sie nie udaje.:( narazie miesiaczki brak ale z testem czekam jeszcze zeby sie nie rozczarowac kolejny raz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa8888
Badania robilam wyszlo wszystko ok i dlatego nie wiem co jest ze sie nie udaje ...:( narazie brak miesiaczki ale czekam jeszcze z testem zeby se kolejny raz nie rozczarowac .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa888
Badania robilam wszystko wyszlo ok i dlatego nie wiem co jest z nami nie tak ze sie nie udaje...:( narazie brak miesiaczki ale testu nie robie bo boje sie kolejnego rozczarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny. Chcialam Was pocieszyc, dodac otuchy. Sama staralam sie o dziecko w zeszlym roku. Zaczelismy w styczniu a udalo nam sie w listopadowym cyklu. Bylo to dopiero za 9-tym razem (2 cykle w miedzy czasie bylismy w rozjazdach). Mialam juz wtedy skonczone 30 lat. Po 3 nieudanych cyklach udalam sie do lekarza. Mialam rozne badania. Wszystko wyszlo prawidlowo oprocz poziomu wit D3, ktora ma wplyw na wiele rzeczy, m.in na plodnosc). Zaczelam suplementowac w dawce 4000j dziennie. Meza nie badalismy ale kupilam mu cynk i zazywal codziennie w dawce 15mg. Nie wiem czy pomoglo to na jakosc nasienia ale zauwazylismy poprawe "z zewnatrz" juz tak po miesiacu stosowania. Latwiej osiagal erekcje, niewatpliwie pomagalo to przy staraniach. Ostatecznie nie wiem co zadzialalo, po prostu sie udalo. Chcialam podpowiedziec Wam te dwie rzeczy, ktore mogly miec na to wplyw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
nie widzę nowych wpisów;/ dostaje na meila informacje, że ukazał się nowy wpis na forum, ale ich nie widzę. Miała któraś z Was podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
olla35 jeśli chcesz pogadać na priv, bo nie widze twoich odpowiedzi to napisz na mojego meila: lerka2016@wp.pl Pozdrawiam lerka2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
olla35 cykl trwa u mnie 26 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
hej jestem już na forum wyjeżdżaliśmy na weekend więc nie miałam czasu na forum wejść- lerka kiedy testujesz w tym miesiącu? ja mam cykle 28 dniowe, 22 dc pójde zrobić progesteron może mam problem z owulacjami zpbaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
lerka 2016- ja sobie dałam czas do ukończenia 39 lat ,potem już nie chce w 40 -tu zachodzić w ciaże , mój mąz tez tak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc olla35
w piątek zrobiłam badanie rezerwy jajnikowej i mam dobrą jak na 35 lat .gin mówiła ze z wiekiem będzie mi trudniej o ciąze i to mnie trochę zasmuciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla25
lerka 2016 a inv bierzecie pod uwagę i klinikę niepłodności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
ja juz w tym miesiacu niestety nie zatestuje;/ od srody zaczynam podwójną dawkę clo. i pozniej zobacze ile wyniesie progesteron i co powie lekarz. inv nie bierzemy pod uwagę! Jeśli już lekarz postawi na nas "Krzyżyk" to bierzemy pod uwagę adopcje. Moja siostra ma dwójkę dzieci z adopcji i w zyciu byśmy się nie zastanawiali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
a Ty olla kiedy testujesz w tym miesiącu? daj znac jak zrobisz progesteron ile wyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
lerka 2016- jestem teraz na początku cyklu, za dwa tygodnie ide na progesteron, w marcu mija u nas 1,5 roku jak się staramy więc trochę to już trwa, zdarza mi się trochę płakać jak jestem sama, ukrywam to przed meżem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
lerka - mój mąz tez jest przeciwny inv więc raczej się nie zdecydujemy na taką metodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość olla35
lerka mi wczoraj @ przyszła wiec zaczynam nowy cykl w tym miesiącu ,w marcu w 21dc pójde na progesteron i zobaczę ,a miałam nadzieję ze może się uda a tu niestety kolejny cykl i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka2016
ja tez czasem sobie popłacze i wiem, że mój mąż też to przeżywa, ale na pewno nie tak jak ja. My kobiety inaczej to przeżywamy. i jak pogadam z kims kto ma ten sam problem to zawsze mi lżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×