Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolina899

Grudniowki 2016

Polecane posty

Gość kaskanowa89
Masakra z ta praca. Z jednej strony dobrze, ze jest ale z drugiej sam stres. U mnie podobnie. Czuje sie lepiej mdlosci troche ustaly,ale nadal jestem mega zmeczona i nie mam sil na nic...I jeszcze od wczoraj tak cos mnie pobolewa w prawej pachwinie glownie jak chodze jak sie poloze jest ok. Miala moze tak ktoras z Was? Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mdłości przechodzą..za to mam zawroty głowy i też ciągle zmęczona:/ Kaskanowa89- z tą pachwiną to niestety nie wiem..ja wcześniej miałam czasem takie kłucie w dole brzucha raz z jednej raz z drugiej strony..Mój ginekolog mówił że to normalne, bo macica i więzadła się rozciągają i dlatego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
No moj tez tak mowi. Nie chce panikowac, ale jest to troche upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Wspolczuje wam dziewczyny ze nie mozecie spokojnie przejsc na L4 tym bardziej ze poczatki sa ciezkie i trzeba uwazac. Ja jestem na L4 ale moj maz ma firme i pomagam mu tez nie chce sie zalezec. Agnes wspolczuje ale przechodze to samo :) te wymioty mnie wykanczja kazde sniadanie laduje w toalecie moj maz juz sie smieje ze mnie czy mi sie jeszcze nie znudzily. Dziewczyny ja dzis zaszalalam ale nie moglam sie opszec i zakupilam juz kombinezonik nie moglam go zostawic :-) na olx wyszperalam tez juz hustawke hybrydowa z projektorem niby uzyta 3 razy jutro bede ja ogladac. Ehh ale do grudnia jeszcze kupa czasu.... Dzis taki upalny dzien posiedzialam chwile na sloncu zawsze uwielbialam sie opalac i wyvrzewac ale teraz trzeba troche uwazac... Dzis ladnie opalilo oczywiscie delikatnie i bez brzuszka... Na szczescie nie wychodza mi przebarwienia ktorych sie mocno balam:-) brzuch uda i pupe smaruje kremem juz na rostepy dla kobiet w ciaze moj ginekolog mowi ze nie ma na co czekac. Jak radzicie sobie z jedzeniem w te upaly? U mnie brak laknienia, sniadanie sledziki w smietanie i jedna kanapeczka i odrazu wyladowalo w toalecie wszystko jeszcze zjadlam jablko kawalek arbuza i mala miseczke rosolku. Zycze upalneg wieczorku buziaki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, jestem upierdliwa ale u mnie nie ma zadnej poprawy. Jem tylko dlatego ze wiem ze musze. Aktualnie jestem po pomidorze z mozzarella. Owszem wyjatkowo nie zwymiotowalam ale jezor mam sztywny a w buzi jedna wielka gorycz T_T mam tak po kazdym posilku :-( Najgorsze to ze piekna sloneczna pogoda a ja prawie nic nie pije. Kazdy plyn automatycznie laduje w ubikacji. Z ciekawosci weszlam dzis na wage. Minus 2 kg od ostatniej wizyty (2.5 tyg) :-( Wszyscy mowia byle do 12 tyg. Mam nadzieje ze tak bedzie, to juz przyszly tydzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby po 12 tyg mdłości przechodzą, także tego Wam życzę dziewczyny:)U mnie dokładnie teraz 11tydzień i 2 dni:) U mnie z apetytem różnie jednego dnia mogla bym zjeść dosłownie wszystko innego mogłabym nie jeść wcale;/ Ale staram się tak co 3 godzinki coś tam przekąsić;) Dzisiaj w końcu wizyta:)) Nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_kama
współczuję Wam takich mdłości.. miałam tak w pierwszej ciąży, piłam tylko jogurt naturalny, i tak przez 2 tygodnie. Teraz częściej wymiotuję, ale z apetytem nie mam problemu. Martwi mnie tylko, że ciągle mam ochotę na colę, mam wrażenie że tylko to pomaga mi ugasić pragnienie :/ Zrobiłam dziś komplet badań, dostałam zniżkę na służbę zdrowia i w sumie nie wyszło aż tak tragicznie, bo ok. 270 zł. W tej ciąży wyjątkowo dopadła mnie bezsenność :/ dziś spałam może godzinę, ledwo żyję, wczoraj obudziłam się po 3 w nocy i już nie zasnęłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Kama witaj w klubie ja tez od kad jestem w ciazy popijam coca cole chodz zawsze woda z cytryna byla najwazniejsza. Pomaga mi opanowac wymioty. Nie wiem jak dlugo jeszcze to bedzie 7 tyg mam dosc... Agnes napisz po wizycie co slychac u twojego malenstwa. Ja mam wizyte w poniedzialek wazne badania genetyczne wykonywane do 14 tyg ciazy troszke sie boje zeby bylo ok. Chcialam zapytac czy wasz ginekolog tez wam zlecil wykonanie badan wsumie nie obowiazkowych typu zoltaczka i HIV ? Maz kazal mi zrobic bo jest strasznie przewrazliwiony wiec bede robic (pierwsza ciaze poronilam pol roku temu) mamy dzis piekny dzien oby wiecej takich, moj bombelek wlasnie bombelkuje juz nie dlugo i bedziemy czuc mocne ruchy 2 trymestr tuz tuz :-) ale leci czas... Jak u Was pokazaly sie juz brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Agnes dawaj znac jak po wizycie? Ja jestem zalamana 2 dni byly w miare do opanowania a od wczoraj tragedia. Wymiotow nie mam , ale takie okropne mdlosci I zmeczenie ze nie mam sil wstac z lozka. Tez popijam Cole, bo troche pomaga rozruszac zoladek. Ja robilam tylko zoltaczke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa 2307
Witajcie :) ja tez mam termin na grudzień, dokładnie na 2. Wczoraj byłam na usg prenatalnym . Był to dokładnie pierwszy dzień 13 tygodnia. Wszystkie pomiary super, a ginekolog stwierdził, ze raczej napewno bedzie chłopiec. Wam też juz określili płeć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes871
Wreszcie ponownie zobaczyłam mojego maluszka:) Fikał koziołki wymachiwał nóżkami i rączkami:) Uśmiechałam się jak głupia..;) Ma już ponad 5cm:) Maluszek pomierzony i wszystko ok:)Teraz kolejna wizyta dopiero za miesiąc:/ Ale mam ładne zdjęcia, ciągle bym je oglądała:) Nimfa-no znam to każda wizyta jest trochę stresująca, ale trzeba być dobrej myśli.:)kurcze ja jeszcze nie wyczuwam maluszka..a to moja kolejna ciąża.niby w kolejnych czuję się prędzej..Już nie mogę się doczekać tych kopniaczków:))A brzuszek u mnie już się uwypuklił;) kaskanowa-ojj wspólczuje:( a z tym zmęczeniem to też tak mam;/ Justa2307-witam nową mamusię:) O to szybko Ci powiedział płeć:)Mi dziś powiedział że jeszcze za wcześnie i nie widać..Ale skoro mam już dwóch synów..to teraz też pewnie facet hehe..A ja mu na to,że obstawiam że jednak córa;) Jestem ciekawa kto ma rację;) Co będzie to będzie żeby tylko było zdrowe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Agnes super ciesze sie ze. Jest wszystko ok bo to najwazniejsze ja mojego bombelka zobacze dopiero za 4 dni. Zawsze tak macie mies terminy? Moj ginekolog mow ze polki nie bede czuc mocnych ruchow to co 3 tyg narazie. Wy chodzicie prywatnie czy na fundusz? Pomarudze sibie wymioty mnie nie opuszczaja chodz bede zaczynac ostatni tydz I trymestru naorawde to juz strasznie meczace jedynie to coca cola pomaga ale z drgiej strony to straszne swinstwo... Witaj Justa super ze znasz plec swojego maluszka :-) ja juz nie moge sie doczekac :-) lekarz mowi ze najbardziej prawdopodobnie wyjdzie dobrze miedzy 17 a 21 tyg. To jeszcze miesiac trzeba wytrzymac :-) milego swietowania mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nimfaa ja tez mam kolejna wizyte w poniedzialek, juz sie nie moge doczekac :) Ale to jeszcze nie prenatalne, bo to bedzie dopiero 10 tydzien. A rodzinka dalej nic nie wie :P Za to w pracy juz powiedzialam szefowej, nawet milo zareagowala, pogratulowala. Tyle, ze teraz 2 osoby odchodza z naszego zespolu i ja mam przejac obowiazki jednej z nich i jeszcze szkolic nowa osobe. Ehh zapowiada sie ciezkie lato :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Kushina oo super informujemy sie po wizycie :-) u mnie czesc rodziny juz wie... Szef tez bo jestem juz na L4 od 2tyg. Czemu nie poprosisz o zwolnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes871
Nimfa- no ja też miałam co 2-3 tyg wizytę..A teraz powiedział, że wystarczy jak zobaczymy się za miesiąc czyli 20 czerwca..A jakby coś to od razu mam do niego dzwonić Ja chodzę prywatnie..Co do płci to też mi tak powiedział że najbardziej prawdopodobne tak po 18 tyg..Więc trzeba czekać;) U mnie za chwilkę zacznie się 12 tydz.rodzinka już wie;) a w pracy..od razu jak zaszłam w ciąże..Bo pracuje w służbie zdrowia.. kushina- współczuje..i jeszcze dodatkowe obowiązki:/ nie za wesoło..Własnie, czemu nie poprosisz o L4? U mnie samopoczucie od rana kiepskie:/ straszne zawroty głowy..i słabo mi:( Ostatnio jak na wizycie mierzył mi ciśnienie to miałam 100/50mmHg..To może też od tego..A rano to wiadomo że zawsze jest niższe..Mam nadzieje ze niedługo to minie.. Dajcie znać dziewczyny jak tam po wizytach:) Również miłego świętowania mamuśki:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nimfa mnie aktualnie tak sie pozmienialo, ze rano nie wymiotuje. Ale z kazdym posilkiem jest mi coraz gorzej. Na popoludnie ledwo zyje. Przyjde z roboty, obiad i mega czyszczenie zoladka :-( Taki sam schemat juz 4 dzien (a ja glupia myslalam ze to juz koniec) Kushina tez zanim pojde najpierw musze wyszkolic zastepce, niestety dalej nie ma zadnej chetnej osoby do pracy :-( Ja mam wizyte w sobote. Nie moge sie doczekac :-) U mnie wizyty co 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do L4 to moja lekarka jak na razie nawet o tym nie wspomniała. Zresztą dopiero w poniedziałek będę miała zakładaną kartę ciąży (10 tydzień). Ja korzystam z pakietu medycznego opłacanego przez pracodawcę i możliwe, że w związku z tym lekarze nie są chętni dawać L4. Zresztą na razie czuję się dobrze, więc nawet nie mam argumentu dlaczego miałabym to zwolnienie dostać ;) Na razie nie przeszkadza mi chodzenie do pracy, ale chciałabym już wiedzieć, że np. pójdę na L4 od sierpnia a nie od października czy listopada. W poniedziałek zapytam moją lekarkę jak to widzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Dziewczyny ale sie dzis rozpisalyscie mialam co nadrabiac w czytaniu. U mnie wizyty co 3-4 tyg.zalezy jak lekarz przyjmuje i tez prywatnie. Moja wizyta w nastepna srode (nie moge sie juz doczekac) jesli chodzi o samopoczucie to u mnie od 7tyg. Jest masakra mdlosci do tego bol glowy, brak sil zupelna niechec do jedzenia... U mnie 12+4 I caly czas mnie meczy. Wczoraj I dzis bylo najgorzej bo doszly wymioty ale zapomnialam ze ostatnio moj lekarz przepisal mi czopki I kazal w takich sytuacjach brac dzis zaaplikowalam I bylo troche lepiej. Buziaki dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Ulka wiem dobrze cie rozumiem u mnie sa wymioty calodniowe i mdlosci jest godz 9 rano a ja juz ktorys raz wstaje do wymiotow nie mam sil nawet a gdzie reszta dnia. Wspolczoje ledwo zyjesz i mysisz pracowac :-( mam nadzieje ze szybko znajdziesz zastepce. Kushina jakos pozno ta karta ciazy mi lekarz zakladal na 2 wizycie jak bilo serduszko 7 tydz. Wtedy tez odrazu chcial dac mi L4 ale musialam odmowic poniewaz musialam wykonac jeszcze badania do pracy, nie chcialam robic problemow. Pewnie masz racje ja wiem sama po sobie jak wyglada wizyta prywatna a jak na fundusz. Kaskanowa eh dokladnie najgorszy jest brak apetytu u mnie sniadanie staram sie zjesc kolo 10 ale wszystko odrazu zwymiotuje. Ja dostalam tabletki na recepte przeciw wymiota mowil tez o czopkach ale pow mi gin zebym brala jak musze gdzies wyjsc jak jestem w domu musze sobie radzic bez pomocy mowi ze to nie dokonca zdrowe dla malenstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie kolejny poranek z zawrotami głowy:/eh.. I jak tam mamuśki widać już u Was brzuszek??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Moj brzusio juz wydymia na wieczor ale wsumie nie ma co sie dziwic dzidzius ma pewnie kolo 7 cm a macica pewnie kolo 20 srednicy ja mialam plaski brzuch az biodra odstawaly teraz odstaja do polodnia pozniej na wieczor sie zaokragla smiesznie wygladam na wieczor z odstajacymi zebrami :-) Dzis mam paskudny chumor maz mnie wkurzyl rano i plakalam jak nigdy chyba z godzine nie moglam sie uspokoic. A dwa jeszcze mieszkamy z moim szwagrem jego jeb**** zona i 4 letnim ich synem. Oni wogole nie piswiecaja dziecku czasu i uwagi kazde wyjscie jego do zlobka powrot do domu to akcja spazm krzykow wycia nie umiem okreslic jego zachowania napewno jest nie wychowany... Ja mam serdecznie dosc tego dziecka rano nie moge pospac bo akcja spazm z godz a wieczor dopolki nie zasnie... Wiecznie upominamy go z mezem ale nic to niedaje narazie jakos to znosze ale martwie sie jak nasze malenstwo sie pojawi.... Dzis mam strasznie dola :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
U mnie brzuszek widoczny, a wieczorem wygladam na co najmniej 5 miesiac...dzis mialam wizyte u endo i pani doktor bardzo sie zdziwila ze mecza mnie jeszcze te wszystkie dolegliwosci i zapytala czy jestem aby pewna czy to nie ciaza blizniacza. Tak mnie zaskoczyla tym pytaniem, ale ostatnio widzialam tylko jednego malucha...Nimfa strasznie Ci wspolczuje. Moze dzieciak sie troche uspokoi do tego czasu ale pewnie bedzie ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też wieczorem jest najbardziej widoczny;)Choć w dzień też już go widać ale nie aż tak jak wieczorem;) Ja dziś miałam dzień w biegu..ciągle coś..remonty nawet jeszcze nie w połowie drogi..a już mam ich dosyć..Byle zdążyć do grudnia:) Mój młodszy synuś(2latka) dziś miał imieninki..zabrałam go do sali zabaw..wybiegał się jak szalony;)Także teraz śpi jak suseł i mam nadzieję że jutro da mi trochę dłużej pospać niż zwykle;) Nimfa-hormony;) mi ostatnio mąż tylko na coś zwrócił uwagę, to też się rozpłakałam jak dziecko..a on patrzył taki zdziwiony że tak zareagowałam..i jeszcze mnie przepraszał;) Kurcze współczuje no to faktycznie nie za wesoło tam u Ciebie..Może powinnaś z nimi porozmawiać..żeby coś z tym zrobili..tym bardziej że niedługo u Was maluszek..i naprawdę będzie ciężko:/ kaskanowa89- heh no moja siostra z bliźniakami do połowy ciąży wymiotowała heh..Ale spokojnie gdyby to były bliźniaki to myślę że Twój ginekolog już by to zauważył;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIza89
Czesc dziewczyny:) tez jestem grudniowka, termin mam na 6tego. Pierwszy trymestr znioslam super, nie bylo mi niedobrze, nie wymiotowalam. Jestem juz po usg prenatalnym, na ktorym bylam w ostatnim dniu 12 tygodnia. Bardzo liczyłam na poznanie plci, ale lekarz powiedzial, ze za wcześnie. Fajnie maja mamy które juz wiedza :) to moja pierwsza ciaza. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Izka. Witam i gratuluje. Hehe to przy pierwszej zyjesz sobie w pelnej nieswiadomosci ;-) :-) A ja po wizycie. Wszystko elegancko :-) Dzidzia 4.5 cm :-) Ale maly figlowal. Az sie usmialam. Lekarz koniecznie chcial mi pokazac obydwie nozki a maluch bawil sie z nim w kotka i myszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka-Witam nową mamusię:) ulka- super że wszystko w porządku:) Też się śmiałam jak maluszek sobie fikał;) Jeszcze troszkę i poczujemy ich figle;) A bierzecie jakieś witaminy??oprócz kwasu foliowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka262
Ja mam 1 tabletke dziennie. Fembion przy poprzedniej malam pregne. Tak czy siak to ogolnie zestaw mikroelementow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kushina
Ja jeszcze biore wit D, bo mam duze niedobory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dziewczyny, wczoraj nagle zlapalo mnie przeziebienie, do tego stopnia, ze jest 3 w nocy a ja nie moge spac przez bolace gardlo i zatkany nos. Odliczam minuty do jutrzejszej wizyty, mam nadzieje, ze gin wypisze mi zwolnienie na kilka dni, bo w pracy chyba padne. Martwie sie o malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes871
kushina-oj współczuje..najgorsze że prawie nic nie można brać żeby sobie ulżyć..wiem że na gardło Tantum verde jest bezpieczne w ciąży.Szybkiego powrotu do zdrówka i daj znać jak po wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×