Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIÓWKI 2017

Polecane posty

Gość BMO
Onika Ja tez tak mam ze raz bola wiecej a raz mniej, wlasciwie to nie bola tylko sutki sa wrazliwe na dotyk, raz mniej, raz bardziej. Czy sa tu jakies dziewczyny, ktore cwicza w ciazy troszke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola, bardzo mi przykro :( trzymaj się.... BMO, tak ja jeżdżę na rolkach, ćwiczę lekkie ćwiczenia w domu na wzmacnianie nóg i pośladków, rozciągam się. Przed ciążą do ćwiczyłam dość intensywnie, siłownia, fitness, Chodakowska i te sprawy. Ginekolog powiedział, żeby nie jeździć na rowerze, trochę mnie to podłamało, bo uwielbiam. Ale powiedział też, że w ciąży jak najbardziej ćwiczenia są wskazane, poza tym nie wyobrażam sobie, że nagle z w miarę umięsnionego ciała zrobi mi się duża ilosc tkanki tłuszczowej i celulit..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka :) monna - super podejście, tak 3maj :) ja też bezproblemu ogarniam 2ke. Moje dziewczyny w sumie są dość samodzielne, same się ubierają, myją, jedzą, czasem młodszej trochę pomogę z jedzeniem. Poza tym mieszkamy w domu i kiedy chcą to biegną na plac się pobawić, a ja mam chwilę spokoju :) Gorzej jak chorują, co im się często zdarza.. ale wszystko jest do przejścia. Nie narzekam. Też boję się trochę co będzie jak się 3cie urodzi. Moja pierwsza córka była dobrym dzieckiem, dużo spała, jadła itp. Z młodszą był mały dramat, płakała strasznie często, jeść nie chciała, wymiotowała. Ze spaniem jeszcze gorzej. Usypiania pół godz a spania 5min. I tak przez pierwsze kilka miesięcy. Potem nagle w wieku 8 miesięcy zrobiła się aniołkiem. Jedła piknie, przesypiała w dzień 3godz bez przerwy, spokojna, uśmiechnięta ;) Ciekawe jakie będzie to 3cie.. już się boję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyscie w ciagu miesiąca napieprzyły prawie 600 postów. Nie pomylcie sie,bo wasza "idolka'projekt kafe już jak co m-c zalozyla temat na luty '17.Choc tam nie piszcie,nie pomylcie się hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Jestem Agentka No ja takze jezdzilam na silownie, biegalam, cwiczylam w domu. Teraz poki co cwicze w domu na orbitreku, robie jakies przysiady itp Napisz mi prosze dlaczego lekarz nie kaze jezdzic na rowerze? Jestem troche zaskoczona i nie zamierzam szczerze mowiac z tego rezygnowac. Uwielbiamy wspolne wypady rowerowe, mieszkamy w terenie gorzystym ale mamy stelaze na rowery, zabieramy je na dach i jezdzimy gdzies w tereny, gdzie jest plasko i rodzinnie pedalujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiola-bardzo mi przykro;( Dziewczyny, macie na zdjęciu usg taki skrót"d"? Bo ja nie wiem, co on oznacza, a zmalal mi po tygodniu:( w ogole ten mój kochany zarodek jakos taki mniejszy, od waszych... Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumpernikiel567
wiola przykro mi... u mnie tez nie lepiej-zarodek jest ale serduszka jeszcze nie a co najgorsze za duzy pecherzyk żołtkowy - czyli ta stołówka dla dziecka na tym etapie.zrobie 2x bete ale nie mam złudzen -zakonczy sie zabiegiem pewnie... Bmo ja sobie radze sama z dzieckiem bez babc cioc itd i co najgorsze bez prawa jazdy:-P dasz rade na pewno nie zaprzataj sobie teraz tym głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bmo, powiedział że siodełko uciska krocze, a w razie jakichś większych wstrząsów może to zaszkodzić, ale przecież nie koniecznie trzeba jeździć po wertepach, koło mnie są alejki rowerowe i pewnie też nie odpuszczę sobie roweru. Pytałam o źródła termalne, to też nie poleca bo zarodek jest mały i nagła zmiana temperatur jest niewskazana, powiedzial że lepiej poprzestać na tradycyjnym basenie. Asia, patrzyłam na usg i nie mam w ogóle literki "d" Pumpernikiel, przed wizytą naczytałam się różnych wypowiedzi dziewczyn na forach na temat serca dziecka i niektóre zobaczyły je dopiero w 8 tygodniu, także nie martw się póki co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na 8 styczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam ze to moja 3 ciaza.Z pierwszej mam prawie 4 letnia corke, druga poronilam w 10 tygodniu w lutym choc serce przestalo bic juz w 6.Bardzo sie boje ze teraz tez cos bedzie nie tak.Boli mnie brzuch codziennie tak jak ostatnio to chyba zly znak!Mieszkam za granica , a tutaj opieka jest zupelnie inna niz w Polsce.Zamierzam odczekac tydzien lub dwa i isc prywatnie na usg zeby sie czegos dowiedziec bo do 12 tygodnia chyba oszaleje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem Agentką na serduszko bym jeszcze poczekała...martwi mnie i dr to ciałko zółte ..bo ono rosnie a nie powinno ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumpernikiel567
to ja pumpernikiel. ps o rower tez miała zapytac do kiedy mozna bo wielbie i jezdze codziennie ale w tych okolicznosciach zapomniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez slyszalam, ze nie można jeździć na rowerze, bo cos może się odkleić... Nie wie co dokladnie, ale gdzies obilo mi się o uszy. Tez nad tym ubolewam, bo mamy nowe super rowery i lubilismy sobie pojeździć:) ale biorąc pod uwagę, ze kiedys dosc mocno sie wywrocilam, prawie wpadłam do rowu i do dzis mam bliznę na kolanie, to jednak sobie podaruje:p Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redmouse
Ja dopiero w 8 tygodniu usłyszałam bicie serca synka, teraz też się tak wybierała do lekarza, ale od wczoraj mam delikatne plamienia. Nie jakieś mocne, bo dosłownie troszkę czerwonego śluzu, a potem trochę brązowy, i już normalny. Nie wiem co o tym myśleć. Mialyscie tak? Dodam, ze okres mi się spóźnia dopiero 5 dni, ale na teście wyszła mi bladziutka kreseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuleczka32
Witam chyba dołączam na styczeń :) dziś spotkała mnie niespodzianka. miałam bardzo nieregularne cykle i całkiem przypadkiem wyszło :) jeszcze jestem w szoku i nie wiem co myśleć strach i radość w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Ooo matko chyba jakis rekord pobijemy tyle nas jest. Któraś pisała o plamieniu. To wcale nie musi oznaczać nic złego tak długo jesli to nie jest żywa, czerwona krew. Moja kumoela plamila cała ciąże przez nadzerke. Ja w poprzedniej plamilam w 17 tygodniu, jakieś naczynko pękło o potem było ok. Co do roweru to zapytam położna ale pewnie mnie wyśmieje ze w ogole o to pytam hehe w UK pewnie wszystko dozwolone oprócz skoków na Bungee. Zapytam tez o lot i opalanie bo za dwa tygodnie lecimy na wakacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redmouse
Dzięki BMO. Uspokoilas mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onika83
Wiola jest mi tak smutno,ze nie wiem co napisać :(:(:( Gość z wczoraj 9.35 nie martw się, 5 miesięcy to bardzo krótko w staraniach.Wiem,ze to trudne,ale porostu musicie wyluzować i się uda :) Bmo uspokoiła mnie z tymi piersiami, wiem ze nakrecanie nie jest wskazane, ale u każdej z nimi oznacza co innego.kurde niech bolą jak najwięcej :p co do ćwiczeń, miałam nadzieję, że bed mogła, ale mam to absolutnie zakazane. Trudno,wole przytyć, ale mieć maleństwo :) Asia i agentka ja w ogóle nie dostałam wydruku z usg hmm to normalne ? Lekarz daje " z marszu" czy trzeba się upomnieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
pierwsza ciąża przebiegła bezproblemowo, do końca pracowałam i jeszcze okna myłam na parę dni przed porodem, teraz drugi raz z zajściem nie było problemu ale z utrzymaniem już owszem :-( po raz drugi nawet zarodka nie było widać... muszę zbadać poziom progesteronu i TSH nie pozostało mi nic innego jak znaleźć powód... to ja się żegnam z Wami. Życzę Wam wszystkim powodzenia i szczęśliwych rozwiązań w styczniu :-) trzymajcie się cieplutko :-* pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Onika-mnie raz zapytal, a drugi raz dostałam bez pytania juz:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onika83
Aha czyli 1 czerwonego czerwca sama sieupomne, nie ma bata :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuleczka32
Witam odebrałam betę dopiero 53 czyli młodziutka ciąża. Miałam długie cykle, więc z bety wynika jakiś 4 tydzień, a z okresu 6. Na usg zobaczymy dokładnie. W pierwszej ciąży nie czułam żadnych dolegliwości, a teraz czuję się kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor . jestem po wizycie lekarskiej...mialam zrobione USG. Jest dokladnie 5 tydzien i 6 dni , przypuszczalna data : 14 styczen ( urodziny mojego meza:-) ) jak sie pewnie domyslacie nie uslyszalam jeszcze bicia serduszka...bylo widac tylko pecherzyk...jestem smutna ale lekarz mnie uspokoil,ze przyszlam ciut za wczesnie. Zalozyl mi karte,zlecil wykonanie badan 25.05 przepisal witaminki i zalecil mi magnez (bola mnie nogi :-( Nastepna wizyta 08.06. Jak myslicie,bedzie juz bilo serduszko? Troche mnie martwi to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno będzie:) u mnie tez dopiero za drugim bylo widac serduszko:) a skoro lekarz juz zalozyl kartę ciąży, to na pewno wszystko jest ok, zazwyczaj czekają z tym właśnie do pokazania sie serduszka. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Asiu :-) lekarz wlasnie mowil,ze wszystko wyglada prawidlowo...to moja pierwsza ciaza wiec troszke swiruje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onika83
Rosolala wiec witaj w gronie świrusek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja tez pierwsza:) i tez troszkę się martwię, bo dziewczyny tutaj maja ciut większe zarodki, a moj ma tylko 5,8 mm i przez tydzień urosl tylko o 2 mm, ale skoro wg usg pokazuje 6t3d, a z om miałam 7t1d, to mysle, ze jest ok:) zresztą lekarz tez nic złego nie mowil, wiec staram się nie zamartwiać:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8Majka
Dobry wieczór, Z przyjemnością dołączam do grupy styczniówek 2017 :):), mam 27 lat to moja 2 ciąża, pierwsza 2015 wrzesień niestety biochemiczna:(. Dzisiaj jestem po pierwszej wizycie, usg zrobione, kolejna wizyta za 3 tygodnie. Objawy standardowe- zmienne nastroje, ból piersi, senność:):):) Pozostałym Styczniówka GRATULUJE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już jestem po badaniu. Wg usg 7 tydz i 2 dzień. Widziałam serduszko i słyszałam jego bicie. Niestety lekarz mnie rozczarował bo na pytanie o zwolnienie zareagował bardzo nie miło mówiąc że "to nie jest trzeci świat i pracodawca ma obowiązek zmienić mi zakres obowiązków" . A zależało mi na tym bo pracuje jako przedstawiciel handlowy więc 8 h spędzam w samochodzie. Nawet nie zapytał mnie jak sie czuję na moje przypuszczenia i stwierdzenie ze mamy konflikt serelogiczny z mężem kompletnie nie podjął tematu. P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8Majka
Jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie to weź wyniki badań potwierdzające, że jesteś w ciąży, lekarz rodzinny powinien wypisać Ci zwolnienie. Zastanów się czy chcesz, żeby ten twój obecny lekarz prowadził Twoją ciąże?? Nie denerwuj się i przemyśl sprawę. Ja na Twoim miejscu na pewno poszłabym na zwolnienie przynajmniej w tych pierwszych tygodniach, które są tak naprawdę najważniejsze:). Chcesz już poinformować pracodawcę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×