Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

@Bezzka - ze strony moejgo chłopaka i jego rodziców już teraz jest duże wsparcie, ale ze strony moich jest ciężej, nadal uważają, że "mam co chciałam" i że sobie spieprzyłam życie. Nie chce mi się nawet o tym myśleć ; / @mm nadzieję, powodzenia z remontem, tylko nie szalej zbytnio ;p @Różefi, narzekaj, jesteś wśrod swoich ;D ja właśnie jutro się muszę doturlać do rossmana i sobie coś kupić ns poprawę humoru. dużo cosiów.^^ tlyko rano załatwiam parę rzeczy na uni, pewnie zejdzie mi do południa. -_- dobrze, że mówicie o tych ciuchach, pewnie się na cos w lidlu połakomię.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bylam na tych zakupach z kumpela i jak po 50 mins jazdy autobusem dotarlysmy na miejsce ona sie potwornie zle czula i sie smialysmy, ze w sumie w moim stanie to ja powinnam ;) No i oczywiscie kupilam pare ciuszkow: bluzke niby nie ciazowa ale nada i na ciaze, parke, leginsy, biustonosze do karmienia, gaciorki do szpitala, balerinki 2 pary :) kolczyki i dwie pizamki. Po powrocie do domu i obiadku i ja padlam, zaliczylam 10 min drzemke czego efektem teraz do 5 nie pospie :( Mnpm i kawusi, dacie rade z ta dietka. Juz niewiele zostalo a pozniej nadrobicie czym chcecie Wasze zoladki. Kiwi, malutka co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Dziewczyny znalazlam przepis na ciasto:kinder country bez pieczenia i bede dzis robic. Jesli ktoras zainteresowana przepisem odsylam do google bo nie ogarniam jeszcze na tyle mojego telefonu nowego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Hej. Widzę, że wróciłyście z weekendów bo odrazu jest co czytać. Czytałam Was na bieżąco ale nie miałam siły cokolwiek odpisać bo niemiłosiernie bolał mnie ząb. W powiedział bylam u dentystki i zrobiła tak, że miało mi niby pomóc do kolejnej wizyty we wtorek, a w konsekwencji pomógł mi dopiero apap. Wczoraj siedziałam 2 godz. na fotelu i wydalam kupę kasy ale przynajmniej ząb nie boli. Jejku jaki to wspanialy stan jak człowiekowi nic nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie przes/rane z tymi dietami, naprawde nie zazdroszczę. Ale juz niedlugo. Gracjana ja chyba za tydzień tez będę miala robiony ten wymaz, cos ginka ostatnio wspominała. Nikola to sie obkupilas! ale zakupy zawsze humor poprawiaja :) jak nie bylam w ciąży to moglam caly dzień latac po sklepach, choc czasem wracalam tylko z 1 bluzka ;) teraz wolę szybko i sprawnie kupowac albo jeszcze lepiej przez internet na wygodnej kanapie ;) Zojka współczuję bólu zęba, małe smyki wyciagaja z nas wapń i trzeba o tym pamietac zeby jesc duzo produktow z wapniem i bialkiem. U mnie kroluje twaróg, codziennie musi byc ;) Ja dzisiaj dalej prasuje (wiem nuuda hehe) i to się nie konczy! Ale powiem Wam ze to prasowanie sprawia mi przyjemnosc. Rozkladam deske, siadam na wygodnym krzesle z poduszka, włączam tv i ze 2h mogę prasowac :) tylko mam maly problem z rozmiarowka. Moze macie jakis sposob? Co innego gdy rzeczy kupilam nowe i sa tam metki ale dostalam tez dużo od siostry i sąsiadki no i metki sa tam wycięte.. i teraz nie wiem jak je posegregowac, jakos nie umiem ocenic rozmiaru. Staralam się porownywac di innych ale rozm rozmiarowi nierówny :/ i wczoraj kompletnie nie potrafilam sobie z tym poradzic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka to masz zagadke teraz z tymi rozmiarowkami. Ja mimo tego ze mam rozmiar przy ciuszkach czasem nie wierze ze to jednak to jak zobaczylam spiochy ktore juz mi babcia kupila na 74 i komplet spodenki i bluzka to wgl dwa swiaty. Ja tam lubie takie zagadaki i wgl ale musze miec wszystko przed soba bo jestem raczej wzrokowcem i ciezko mi sobie czasem cos wyobrazic ja to musze zobaczyc na wlasne oczy ... My dzisiaj mamy wizyte w koncu sie doczekalismy spotkania z naszym maluszkiem i dowiemy sie co z nim ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Tak Bezka obkupilam sie ale najgorsze jest to ze za 2 tyg mam komunie synka i nie mam porzadnej sukienki. Wylicytowalam na aukcji ale jest akurat a za 2 tyg moze byc za mala tym bardziej, ze ciacho (kinder country) chlodzi sie w lodowce ;) Nie chce kupowac specjalnej kreacji bo nawet nie wyprawiamy tej komuni tylko skromnie obiad z rodzicami po uroczystosci. Mi osobiscie taka wersja odpowiada, raz ze nie mialabym sil i glowy na organizacje przyjecia a dwa ze rodzinka w polsce wiec nie bede sie specjalnie wykosztowywac dla znajomych bo kaska teraz sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Nikola i tak się nalatasz. Najpierw szykowanie, później sakrament w kościele, goszczenie rodziny, chociażby najbliższej, ale podać, przygotować, posprzątać trzeba. A jeszcze młodszym synkiem trzeba się zająć. Ile on ma lat? Nie jedną z nas po tak intensywnym dniu zawoziliby na porodówkę. W który tygodniu jesteś teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Bezka kupiłam wczoraj komplet kaftanik i pajacyk na 62 , wyjęłam w domu i spojrzałam ze zdziwieniem jaki on duży w porównaniu z innymi kompletami w tym rozmiarze. O długość stópki. No i bądź tu człowieku mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin29
Hej dziewczyny czy moze sie orientujecie do kiedy trzeba zlozyc wniosek o urop macierzynski ten roczny do pracodawcy?ma ktos moze jakis plik z wnioskiem do pobrania i wydrukowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak tam juz jestescie spakowane gotowe kurcze mi został miesiac i kilka dni mam juz wszystko tylko lozeczko złozyc i tyle ciuszki gotowe kiedy macie wizyty jak sie czujecie ja juz ciezko ale ok od kad jestem na macierzynskim iodpoczełam moja ma przerwe szkolna od poniedziałku zaczyna wiec jescze te pare dni spokoju moj maz nie moze sie juz doczekac moja mama przyjedzie na 14 dni jak urodze wiec pomoc bedzie nawet zostac z mała a ja ze starsza do przedszkola nie myslicie o porodzie mnie to juz zaczyna przerazac ten cały bol czy urodze szybciej i naturalnie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka powiem ci, że ja układając ubranka miałam problem z segregacja pomimo tego że miały nadrukowane rozmiary - rozmiar rozmiarowi nie jest równy . Nikola sami organizujecie ten obiad? To się ulatasz niemało. Jeszcze się mój synio nie urodził ,a ja już rozmyślam nad chrzcinami ,ma być około 20 osób i nie wyobrażam sobie latać nad wszystkimi,także organizacja domowa odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila pisz koniecznie po wizycie :) Poszłam do pepco po pieluchy tetrowe i jestem w szoku ,ceny wyższe o 1zl niż w innych sklepach . w rossmannie są 4paki tetry ale tak cienkiej że szok - jestem rozczarowana :P chciałam kupić takie kolorowe portfel będzie uszczuplony :P Jutro ide na badania -mocz,Morfologia i hiv , według rozpiski badań w trakcie wizyt też powinnam mieć na wizycie u gina pobierany ten wymaz,a jak do tej pory cisza ,więc chyba zapytam o to za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
W poprzedniej ciąży nie miałam robionego wymazu w kierunku paciorkowca. Przy porodzie dostałam antybiotyk dożylnie, tylko nie pamiętam czy to byla szybka kroplówka, czy zastrzyk podany przez wczesniej wkloty wenflon. Brak wyniku wymazu traktują jakby wynik byl pozytywny i przy porodzie podają lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Kawusi- moj mlodszy syn ma 5,5 roku, wiec juz nie taki maly to daje rade. Wczoraj rozpoczelam 34 tydz. Komunie robimy w angli i tylko moi rodzice przyjada z polski bo reszta rodziny nie wierzaca, wiec nie zapraszalismy. Zreszta Moj tez ateista, ale ja chce dzieciom umozliwic skorzystanie z sakramentow a jak beda starsi to sami zadecyduja. Rozefi dlatego tez ze tylko moi rodzice to ogarne ten obiad bez problemu a moze pojedziemy do jakiejs restauracji zeby bylo bardziej wyjatkowo i dla mnie wygodniej i smaczniej ;) Tez im blizej porodu tym wiecej watpliwosci. Caly czas chcialam porod naturalny Teraz wole cc bo wiem jaki to komfort. Mam porownanie bo rodzilam i tak i tak i chyba wybiore cc. 13 maja (piateczek)bede to ustalac z moim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila czekamy na relacje z wizyty. Rozefi ja kupowalam tetry w roznych miejscach i stwierdzam ze wszystkie sa slabej jakosci :/ Troche chyba sie dzis przepracowalam bo teraz ledwo zyje i glowa pobolewa. Tak w ogole od wczoraj mała jest baardzo *****iwa, strasznie sie przewala na rozne strony, brzuch caly lata, ma duzo sily i az sprawia mi ból. Nie wiem czy to normalne czy cos nie tak? Czy powinnam jechac na ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maly caly I zdrowy wszystko.na.swoim niejscu ja nalo przytylam bo 0.5 kg a moja.klusia w 30 tygodniu i 3 dniu ma 1850 gram ustawil sie juz glowka Mila0255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezka, lepiej sie zglos do lekarza jesli masz taka mozliwosc bo tak samo nas powinien niepokoic wyczuwalny brak ruchow jak i natezona jego sila. Aczkolwiek z drugiej strony nie martw sie tylko poprostu nievh sprawdza. Mila to super ze u mlodego ok, faktycznie nie duzo przytylas a niunius idealny :) Ja juz pojadlam mojego dzisiejszego wyrobu. Super wyszedl z kazda godzina smaczniejszy a ja z kazdym tyg boje sie wchodzic na wage i coraz mniej fotek sobie robie ;) ale co tam. Z dzieckiem ok to najwazniejsze a ze ja obzartuszek ;)milego wieczoru (u mnie dochodzi 19).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenata101086
Ewelin29 - ostatnio pytalam kadrowa jak zanosilam L4. Mowila ze po porodzie idziesz zalatwic akt urodzenia i z nim jedziesz do zakladu pracy. Wtedy podpisujesz dokumenty o urlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka, też miałam o to samo pytać na forum. Moja mała też taka *****iwa jak nigdy... W pt mam wizytę, rusza się, więc jest ok. Tłumaczę to tym, że rośnie, a miejsca ma coraz mniej, więc odczuwam bardziej ruchy. Zdarzają się już nawet takie bolesne, skóra napina mi się na brzuchu, jakby mała chciała przez nią wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusi4 pewnie też co szpital to inne procedury :/ Nikola może zejdzcie na łatwiznę i skorzystajcie z jakiejś knajpy ,nie umeczysz się tak. Ja ciągle chciałam i chce rodzić naturalnie ale raz ,że nie wiadomo jak się mały ułoży dwa ,że zależne to jest od badań które mam nadzieję,że zdążą mi zrobić do porodu :/ Bezzka tak właśnie przegladalam te pieluchy i dziadostwo jak nie wiem ,ale kupić coś trzeba. Mój mały też *****iwy dosyć mocno ale w sumie nie zastanawiałam się dotąd że może to być coś złego,wręcz przeciwnie jak go dobrze czuje to jestem spokojniejsza. Mila to super wiadomości :) Nikola z ciekawości sprawdzilam to ciacho i omg jakie apetycznie wyglądające mmmm zjadloby się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi masz racje, i tak wlasnie zrobimy-idziemy na latwizne, ale naprawde brak mi sil i ochoty na organizacje przyjec. Ciacho super, robi sie szybko, lepiej na noc zeby w lodowce swoje odstalo i szybko znika. Potrzebne zaledwie:herbatniki, smietana, czekolada biala i mleczna i platki kangus- dziewczyny polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w brzuchu też szaleje impreza ;D Ale to już ostatnie tygodnie takich harców u nas wszystkich, dziewczyny, myślę, że niedługo maluchy będą (oby) obrócone odpowiednio i bez miejsca na szaleństwa. ;p Pojechałam dziś do lidla po jakieś zakupy, wzięłam gazetkę - fajne te ciązowe ciuszki się mogą okazac. Ciekawe, czy się uda jakieś kupić, czy bedą walki jak o karpia o 8 rano i zanim ja sobie przyczłapię popołudniu, to juz będzie po wszystkim.^^ no i podjechałam jeszcze do rossmana na kosmetyki do makijażu oczu - zamiast się uczyć, ofc. ;D i tak nie znalazłam wszystkiego, co chciałam, ech. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ,a co z tym czopem sluzowym ,jak on odejdzie to w jakim czasie do szpitala się zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi- jesli przed 36 tyg ciazy zauwazysz ze wypadl czop sluzowy o rozowym lub krwistym zabarwieniu to do lekarza a zwl jesli sa przy tym skurcze. Troche czasu moze minac do samego porodu (od kilku godz do kilku tyg) wiec jak nie ma krwi nie ma co panikowac. Trzeba poprostu obserwowac pozostale symptomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Mila super, że po wizycie wszystko ok. U mnie mała też już główką w dół od jakiegoś czasu. Ja to się teraz cieszę, że córeczka bardziej *****iwa, bo wcześniej to tak ją słabo czulam, że czarne myśli ciągle miałam w głowie. Co prawda miałam troszkę nadzieję że mała po urodzeniu będzie spokojniejsza niż synek patrząc po aktywności w brzuchu ale teraz zaczynam w to wątpić :) Nikola skusilas mnie tym ciastem i na weekend je zrobię , a co tam:) Ewelin29 z tego co się orientuję to masz 14 dni od dnia porodu do zgłoszenia pracodawcy jaki urlop wybierasz. Ostatnio dostałam lekturę od kadrowej ale jeszcze jej nie przeczytałam. Jak ogarne temat to dam znać. Widziałam że w lidlu będą biustonosze do karmienia i muszę pamiętać bo cena i wygląd ok. Nie wiem czy w waszych miastach macie Auchan bo od dzisiaj jest proszek lovela 1,8 kg za bodajże 26 zł plus proszek lub płyn do prania1,5 l ( do wyboru) za 1 zł. Pampersy też chyba w dobrej cienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już kawał chłopa z tego mojego Wojtka jak tak czytałam ile ważą inne dzieci to obstawiałam na jakieś 1500 a tu prosze on w tej chwili waży o kilo mniej niz ja jak się urodziłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Mila -moja mala tez 30tyg i 4dnu miala 1830g. Jutro wizyta. Bezzka, Zeberka - a mowili ze im pozniej to juz dziecko nie ma miejsca i nie bedzie sie tak ruszalo a u mnie to ciagiem od kilku miesiecy i teraz coraz mocniej. Mam w kolko powyginany brzuch haha. Moj maz mowi wez sie poloz i lez nie denerwuj dziecka bo nawala cie strasznie. On caly czas widzi jak cos z brzucha sie wypycha :-) Jesli chodzi o pieluvhy tetrowe - skoro wszedzie sa kiepskiej jakosci to polecam Auchan tan sa biale bardzo tanie, nie wiem jakiej jakosci. Kolorowe troche drozsze. Ja sie wlasnie zaraz wybieram, mam 10minut piechotka, a od dzis obowiazuje ta nowa gazetka:-) dzis czeka mnie druga partia prasowania, kolejne kilka godzin i moze czas zaczac juz pakowac torbe do szpitala, aczkolwiek wciaz mam wrazenie ze jeszcze tyyyyyyyle czasu. Ps. A te biustonosze w lidlu to usztywniane czy takie szmatkowe jak z canpola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Wiecie jak mi głupio wczoraj się zrobiło w sklepie. Z powodu diety cukrzycowej jeździmy raz , dwa razy w tygodniu na zakupy, żeby zrobić zapasy jedzenia i wszystkiego co tam potrzeba i na co mam ochotę a że moi chłopcy nie przejdą obojętnie, gdy widzą że ja jem to wspierają mnie dzielnie i jedzą tez co 2-3 godziny. Więc możecie wyobrazić sobie ilości jedzenia, w które się zaopatrujemy. Wczoraj byliśmy na zakupach całą rodziną, koszyk obładowany, podchodzi do nas starsza kobieta i mówi, że jak to dobrze, że nam państwo po 500 zl. na dziecko daje to wreszcie dzieci się najedzą, będą mogli zyc tak jak inni koledzy, że rodzice nie będą musieli wybierać tych tańszych produktów i kupią te wartościowe i tak gada ta kobieta aż mnie zatkało. Aż wstyd nam się zrobiło, nie chcieliśmy tłumaczyć, że pieniędzy żadnych jeszcze nie dostaliśmy i , że mimo ilości dzieci stać nas na dobrej jakości produkty. Chyba więcej z dziećmi do sklepu nie będziemy chodzić, bo czytając te tematy można wywnioskować, że dostała patologia pieniadze na dzieci i przyszła się obkupić i się wreszcie najeść może. Dobrze, że chociaż włosy ogarnęłam i się umalowałam i wystroiłam, bo jakbym miała taki gorszy dzień to nie wiem co ci ludzie by pomyśleli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acai udanych zakupow, daj znac co upolowalas :) ja tez juz od kilku dni piore i prasuje, na szczęście schnie juz ostatnia partia i bede spokojna. Teraz maluchy szybko rosną, przybywa im tluszczyku i sil ;) Ja za Waszą rada poszlam dzis na ktg sprawdzic czy na pewno wszystko ok. Lekarz tez mi mowil ze jesli będę zaniepokojona tym ze dziecko się nie rusza albo przeciwnie jest nadpobudliwe to zeby isc na ktg. No i jestem juz spokojna :) wszystko dobrze, tętno prawidłowe, czynności skurczowej macicy nie ma, mała jeszcze w trakcie badania dostala czkawki, bylo wesoło ;) robilam tez badania krwi i mocz, po południu wyniki. Zostaje mi tylko czekac do wizyty za parę dni :) tak ze dziewczyny chyba nasze dzieciaczki są juz niecierpliwe i chcialyby pobrykac a tu miejsca mało ;) A kupujecie do wozka jakies ceratki i przescieradla czy pokrowce? Ja czekam ciagle na wozek, trochę się przedluza ale ma byc po weekendzie majowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×