Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
lepiej szybko się zgłoś do lekarza, oby ten ból nie oznaczał jakichś komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Justynka - juz trzymamy kciuki! Ale super ze to juz tak niedlugo :-) Zojka- ja w szpitalu mialam taka karte do ruchow, ale mi powiedzieli ze po prostu jak nalicze w ciagu godziny od jedzenia 10ruchow to zaznaczyc plusikiem a nie liczyc dalej bo to conajmniej 3 godziny wyjete z dnia :-) wiec jak 10 jest to w porzadku. Alex- musze isc w takim razie do Hebe chociaz chyba mam najdalej ze wszystkich drogerii, ale od czego jest komunikacja miejska:-) ja uzywalam tego na rozstepy z pompeczką, pachnie kakaowo, dobrze sie rozprowadza. Ma maslo kakaowe, shea i kilka fajnych skladnikow, a jeszcze jak za taka cene to by super bylo. Ja na rozstepy juz noe chce bo mam jeszcze olejek z babydream, ale tam jest fajny balsam zwyczajny juz po ciazy do uzywania. I ciekawi mnie ta kuracja do biustu:-D nie emulsje. Pojde i zobacze. Jutro jeszcze musze do lidla wpasc zobaczyc te staniki. Kurcze ppza tym ze w kolko mi sie chce siku to ja sie napeawde dobrze czuje mimo tej masy:-P ciezko sie schylic i cyrk z wiazaniem butow ale co tam. Trzymajcie się babeczki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Justynka - juz trzymamy kciuki! Ale super ze to juz tak niedlugo :-) Zojka- ja w szpitalu mialam taka karte do ruchow, ale mi powiedzieli ze po prostu jak nalicze w ciagu godziny od jedzenia 10ruchow to zaznaczyc plusikiem a nie liczyc dalej bo to conajmniej 3 godziny wyjete z dnia :-) wiec jak 10 jest to w porzadku. Alex- musze isc w takim razie do Hebe chociaz chyba mam najdalej ze wszystkich drogerii, ale od czego jest komunikacja miejska:-) ja uzywalam tego na rozstepy z pompeczką, pachnie kakaowo, dobrze sie rozprowadza. Ma maslo kakaowe, shea i kilka fajnych skladnikow, a jeszcze jak za taka cene to by super bylo. Ja na rozstepy juz noe chce bo mam jeszcze olejek z babydream, ale tam jest fajny balsam zwyczajny juz po ciazy do uzywania. I ciekawi mnie ta kuracja do biustu:-D nie emulsje. Pojde i zobacze. Jutro jeszcze musze do lidla wpasc zobaczyc te staniki. Kurcze ppza tym ze w kolko mi sie chce siku to ja sie napeawde dobrze czuje mimo tej masy:-P ciezko sie schylic i cyrk z wiazaniem butow ale co tam. Trzymajcie się babeczki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkaa1986 skoro to 39 tydzień to wcale nie jakoś wcześnie ;) fajnie,że już wiesz kiedy będzie poród. Jestem już po wizycie i jutro albo jeszcze dziś idę do szpitala, zależy czy będę plamic po badaniu. Szyjka skrócona do 22 mm,a to pomiar po ukosie także przyjęła doktorka że 20 mm nie dało się zmierzyć dokładnie bo pessar przedzkadza. Stąd też wzięły się zabarwione uplawy i skrzepy , mam się naszykowac na przynajmniej tygodniowe lezenie na oddziale. Dzidziuś nie był mierzony ,posłuchałam jedynie bicia serduszka. Mam nadzieję,że u pozostałych będą lepsze wieści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Rozefi ja na Twoim miejscu to bym pewnie z chęcią i do końca maja poleżała w szpitalu. Nic nie będziesz musiała robić, stresować się a będziesz pod stałą kontrolą aż do czasu, kiedy Maleństwo będzie moglo spokojnie się urodzić. Weź ze sobą ciekawe książki, gazety , filmy i korzystaj z dobrodziejstw szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a jak przygotowania pokoju dla malucha? Macie zaplanowane jakieś zakupy meblowe? Ja chyba zmienię wystrój w całym domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Różefi trzymaj się ciepkutko. Najwazniejsze aby z malutka bylo wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Rozefi oby wszystko bylo dobrze. Zreszta masz już skończone 32 tygodnie, juz malenstwo by przezylo i roslo zdrowo gdyby tfu porod byl wczesniej. Pisz nam jak sie będziesz czula po badaniu. Zojka mnie tez by denerwowalo liczenie ruchow, mala ciagle się rusza więc juz przestalam się tak dokladnie w to wczuwac. Na szczęście dr nie kazala i moze dzisiaj tez nic nie powie. Kiwi mnie to co troche łapią jakies dziwne bóle, tu zakluje tam cos pociągnie wiec zaczynam brac to za norme heh, w koncu peczniejemy! ;) ale jak cos Cię niepokoi to lec do lekarza. Gracjana fajnie ze masz juz rozlozone lozeczko, ja tez najchętniej bym juz wszystko naszykowala ale mąż mnie hamuje ze jeszcze wczesnie no i rzeczy leżą w szafach. Poza tym sciana nam pęka i niedlugo zapowiada sie małe zalepianie i zapewne troche się będzie kurzyc wiec musimy się wstrzymac. A pozniej będę wszystko dopibac na ostatni guzik zeby się nie stresowac, a co sama zrobie to jestem pewna ze jest i czeka na nas po powrocie ze szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusi4 w gruncie rzeczy lepiej leżeć w szpitalu ,bo przynajmniej niepotrzebnie nie będę się podnosiła , pomalutku składam rzeczy na jutro - książka wzięta jako pierwsza ;) tyle mojego spokoju ,że w razie czego lekarz będzie na miejscu. Gość u nas miało być małe przemeblowanie ale jeszcze się jakoś nie złożyło ,coś mi się wydaje że szybciej się mały na świecie pojawi ;) Zojka mały chyba będzie jutro pomierzony ,serduszko ładnie bije ,rusza się sporo także jestem spokojna w miarę . Bezzka wg om jutro koncze 34 ,a wg USG 33 tc także maluch już spory ale mimo wszystko niech siedzi jeszcze przynajmniej 3 tygodnie :) Aaaa wiecie że przez ostatnie 2 tygodnie przybyło mi 3 kg ,jestem trochę napeczniala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi trzymaj sie. Kawusi ja Cie rozumiem o czym mowisz, zeby korzystac z dobrodziejstw szpitala przy dzieciach taki pobyt w szpitalu to jak wczasy ;) Mialam dzis ciezki dzien, pojechalam z moim obejrzec auto i zdecydowalismy sie je kupic ale dopiero w poniedz maz je odbierze ale przynajmniej mamy to z glowy. Musialam przelozyc godz spotkania z lekarzem bo pod Londynem korki i ledwo zdazylismy. Pani zmierzyla cisnienie (ok), mocz(ok), posluchalismy serca (happy baby-czyli ok), tu mierza dlugosc brzucha od mostku do podbrzusza i powinno sie ilosc cm zgadzac z tyg ciazy i zgadza sie 36 :) mloda ma glowke do dolu. Wszystko ok. Nastepna wizyte mam 13-tego. Wczoraj wyprasowalam ostatni wor ciuszkow. A lozeczko wyciagne za 2 tyg ze strychu bo bede miala rodzinke na komunie, wiec nie moge sie zagracac. Materac wietrze juz od m-ca, posciel i poszewki gotowe tylko rame lozka zlozyc i umyc i ready. Ja na tej przyszlej wizycie bede ustalac plan porodu. Poczawszy od metody porodu skonczywszy na wyborze muzyki jaka ma byc podczas wydarzenia :) Dziewczyny trzymajcie sie niewiele zostalo. Ja zawsze pocieszam sie gdy juz mi cos doskwiera, ze to ciaza czyli okres przejsciowy a jak niektorzy cierpia na codzien z powodu nieuleczalnych chorob :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
ja tez mysle o tych,kt.chorzy leza miesiacami.. Rozefi,trzymaj sie,w szpitalu bedziesz pod okiem i bezpieczna. Ja ledwo sie ruszam..moze wyjde jutro na mini spacer..tylko sama sie nie odwaze (ta rwa to masakra),wiec chyba se nianke najme ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Nikola a dlugosc brzuszka mierzą na lezaco? Zmierzylam z ciekawości i wyszly mi 34 cm, czyli zgodnie z tygodniami wg usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Zojka- tak na lezaco mi mierzyli, ale jak stoje to tez mi tak wychodzi. W sumie tak szczerze to mi wychodzi 36 cm a to jeszcze 35 tydz no ale nie ma duzej roznicy, wiec chyba ok. Ja rodze duze dzieci, wiec i ta ciaza wieksza. Nie wiem czy to moje lakomstwo czy geny (mowie znajomym, ze geny ;) ale najwazniejsze aby dzieci zdrowe byly. Dzis zjadlam placek po wegiersku pychotka ale juz powoli czuje zgage :p Mam dobry sposob na zgage, jesli mleko nie pomaga to ide szybko spac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozefi skoro jutro konczysz 34 tydz. to wg mojej dr mozesz byc spokojna :) I my jesteśmy po wizycie. Z jednej strony dobrze bo z małą ok, wazy 2170g :) i ma burze włosów, dr sie smiala ;) a z drugiej strony znacznie szyjka mi się skrocila, miesiac temu bylo 38mm a teraz już 27mm. Od razu przy badaniu na samolocie dr poczula glowke tuz nad sklepieniem i mowi ze sprawdzi na usg ale glowka jest nisko i szyjka krotka. No i się potwierdzilo. Mam duzo lezec, za 2tyg do kontroli. Mowi zeby się jeszcze bardzo nie martwic ale ze raczej ciąży nie przenosze i zeby chociaz 10 dni jeszcze bylo ok, wtedy właśnie skoncze 34 tyg i w sumie mozna rodzic. Zmienila mi jeszcze luteine na dopochwowa. Tak sobie teraz mysle ze dzięki Bogu zakupy zrobione, wszystko jest gotowe, poprasowane, jeszcze ostatni zakup materaca w sobote i koniec. Mialam przeczucie zeby wcześniej wszystko przygotowac. Bo nawet mamy zakaz dluzszych podrozy, chodzenia po sklepach, seksu chociaz to juz odpadlo dawno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Coś te dzieciaczki zbyt szybko chcą się pchac na ten świat. Jakieś niecierpliwe te czerwcowe maluchy. Bezzka to lezakuj ile dasz radę. Dobre i ze dwa tygodnie. Nikola rzeczywiście czy na leżąco czy na stojąco pomiar brzucha wychodzi tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Gracjana - ja od lat myję łeb codziennie, niestety - takie mam włosy. nie farbowałam nigdy, mam naturalny kolor niemal czarny, który lubię. ;p @Acai - musiała sie promocja zmienić albo źle popatrzyłam, bo dzisiaj oba rodzje byly po 19,99. kupiłam ten krem skoncentrowany, nie ten z pompką akurat. przyjemny zapach, choć trochę sztuczny, miałam kiedyś cos z masłem kakaowym, chyba balsam do ciała, i pachniał bardziej naturalnie. ale źle nie jest. fajna konsystencja, bo łatwo sie rozprowadza i szybko wchłania. ja dzisiaj doturlałam do rossmana po mój ulubiony błyszczyk z Astora i odzywkę do skórek sally hansen, bo mam przesuszone skórki przy paznokciach, zobaczymy, jak zadziała. lakiery Sally trzymają sie dobrze, liczę na jakość olejku. -_- I mi też Junior uciska pęcherz, a jednoczesnie jest na tlye wysoko, by mi się cięzko oddychało, to serio jakieś oszustwo z tym, ze ucisk jest albo tu, albo tu. ; / @Różefi, trzymaj się :*** wytryzmaj jeszcze trochę! @nikola, z ciekawości, jak oni to mierzą? przykładają centymetr wzdłuż, od mostka przez pępek do wzgórka? bo bym się zmierzyła ;D @Bezzka, też się trzymaj cieplutko ;* Mnie ostatnio trochę nosi, żeby wyjść, coś kupić... trochę sie stresuję, że to syndrom wicia gniazda już tuż-przedporodowy ; / a u mnie to jeszcze sporo za wcześnie ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezka to tak jak pani doktor przykazala lez i wypoczywaj i tak jak mowisz, dobrze ze wszystko ogarnelas. Super, ze mala ma duzo wloskow bedzie slodziak i ladnie wazy. Alex dokladnie tak jak piszesz od mostka przez pepek do wzgorka. Tak przynajmniej czulam bo pod brzuchem to ja nic nie widze ;) A propos to bedzie trzeba i ten temat do porodu ogarnac czyli golonko ;) Gracjana mi wlosy przetluszczaly sie strasznie na poczatku ciazy teraz jest luz i spokojnie ze 3 dni wytrzymuja. Ale moze dlatego, ze nosze w kucyku mam prawie do pasa i lubie takie dlugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Chyba dzis jest ten dzień, w którym można powiedzieć "Pora się spakować". Chyba lepiej , żeby torba w kącie się kurzyła niż żeby trzeba było w razie czego w popłochu szukać najpotrzebniejszych rzeczy, albo co gorsze jechać bez niczego i ubrać się w szpitalną koszulę z dekoltem do pępka. Wiem juz dlatego ostatnie tygodnie się dłużą, z jednej strony tak blisko a z drugiej strony te dni miedzy np 33 a 36 tygodniem to dla dziecka kolosalna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Ja z myciem włosów w ciąży mam luz. Myje co 3-4 dni, nie to co przed ciąża codziennie. Jesli chodzi o pakowanie torby to musze sie chwilowo wstrzymac bo niestety nie mam co pakowac. Jestem dopiero na etapie kompletowania wyprawki do szpitala. Jak zwykle w moim wydaniu wszystko na ostatnia chwilę. A to przez to, że dopiero od 2 tygodni jestem na zwolnieniu. Nie wiem jak wy ale ja ostatnio wciagam tyle nabialu jak nigdy. Nawet piję mleko i robie sobie zupy mleczne, gdzie kiedys bym nawet nie tknela. Chyba mala ze mnie wyciaga caly wapń. A powiedzcie jaki rozmiar pieluszek kupujecie na poczatek? Ja akurat bede uzywala papersow i tam jedynki sa od 2 do 5 kilo a dwójki od 3 do 6 kilo. Pamietam, że z synkiem bardzo krotko uzywalam tych najmniejszych, tylko nie moge sobie przypomniec czy jedynki nadawalyby sie od samego poczatku czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My w ten weekend ruszymy z wyprawka w końcu coś ruszy w tym temacie kupimy małemu kosmetyki resztę ciuszków do szpitala mi rzeczy do szpitala i małemu łóżeczko a za tydzień dostaniemy pościel kolderke i podusie a póki co korzystamy z ładnej pogody w sobotę szykujemy grilla ciekawe kto będzie chętny mi pomóc szykować sałatki szaszłyki i wgl bo do jedzenia chętnych nie będzie brakowało Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Ja dla malej torbę juz mam spakowaną, ale dla siebie nieee. Wciaz mam wrazenie ze mam duzo czasu. Kosmetykow do szpitala nie ma co brac tzn mowie o kosmetykach dla dzidziusia, bo npo u nas nie pozwalaja stosowac (ja i tak wezme krem do pupy i balsam na wszelki wypadek. Wezme tez plyn do kapania bo u nas myja Johnsonem - jesli nie bedzie miala uczulenia to super). Bylam w Lidlu. U ranka sa super i maja fajny metarial, ale te biustonosze porazka. Tzn moze gdyby byl rozmiar mniejszy niz 90D to moznaby sie zastanowic haha. A tak to tylko slyszalam teksty w stylu - "a te rozmiary to chyba na te wielkie Niemki". Nic sie nie dalo wybrac... Fajne za to sa te termometry w Lidlu co mierza temp dziecka, wody, jedzenia za 55zl. Ale ludze sie ze noze ktos bedzie mial ochote nam kupic, a nie bedzie wiedzial co to powiem wtedy bo wolalabym taki strzelany jak w szpitalu. Dzis moja Natalka nadzwyczaj spokojna, spi prawie caly czas, moze jej juz za goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas trzeba mieć kosmetyki najlepiej z emolientem czy czymś takim a torbę tez pod koniec maja chce mieć już spakowana żeby mi nikt nie pakowal bo ja musze mieć wszystko po swojemu. A co myslicie o obcinaniu włosów w ciąży ? Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dupa... Dzis pewnie torby nie spakuję. Wybrałam się na spacer z najmłodszym i nie mam sily, a jeszcze tyle rzeczy w domu do zrobienia. ..Piękna dziś pogoda. Rozefi daj znać jak sobie radzisz w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mam nadzieję przyszła mamo co tam u Ciebie słychać? Remonty zakończone? Sylwia29czerwiec jesteś juz po przeprowadzce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamaJasia2016
Hej dziewczynki,pamietacie mnie jeszcze ? Nie miałam internetu przez dłuższy czas,a tu tyle sie dzieje... Torba do szpitala tak czesciowo spakowana,bo sytuacja u mnie niepewna. Mam bardzo duzo skurczy B. H. ale poki co wypoczywam ile sie da i jakos ciagne. Byle do końca maja. Rozefi trzymaj sie tam w szpitalu, mi moja gin szyjki odkad mam pesar nie mierzy. W poniedziałek wizytuje i ciekawe co tam sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mamo Jasia na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAwusi4 kochana pisze do wad już 3 raz no jakaś paranoja z internetem chyba przez przelotne burze. Tak więc u mnie jest ok dziś wg USG koncze 33 tydzień dostalam zastrzyk na plucka jutro druga dawka ( powtórka po ostatnim pobycie) do tego jeszcze jjakąś tabletkę 4xna dobę i luteina 3xdziennie. Jeszcze rano leżałam sama na sali teraz już mam dwie towarzyszki także jest do kogo buzię otworzyć. Ogólnie czuje się w porządku ,po nocy oczywiście kolorowe uplawy w ilości sporej, lekki ból głowy ale ogólnie ok :) Przed szpitalem zdążyłam wstąpić do lidla heh kupilam termometr - jestem bardzo zadowolona, ubranek nie brałam bo już wystarczy ,skarpetki fajne dla dzieci w 3-pakach ale mam ich dość sporo więc nie brałam. Noo i te staniki o ile rozmiary pod biustem ok bo i 80 i 85 bylo sporo to do najwiekszego czyli D musiałbym jedną pierś na dwie miski rozłożyć :P także pomimo że nie jestem wielką Niemka to też nic dla siebie nie znalazłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamaJasia2016
kawusia na 27.06 dopiero:( ale pierwszego synka urodziłam w 37 tyg i był spory,więc teraz tez tak planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
a ja bylam na spacerku :) kregoslup mam w oplakanym stanie-sunelam,jak zolw...mam nadzieje,ze kazdego dnia choc troszke dotlenie mala. Oczywiscie poszlam w asyscie mojej mamy,bo sama bym sie nie odwazyla. Musze popracowac nad forma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gaja - ja na razie jeszcze tuptam sama, gdzie potrzebuję, ale akurat dzisiaj zrobiłam rundkę po parku z koleżanką. ale fajna pogoda *__* ech, zapomniałam o tym lidlu, pewnie już nic nie będzie, jak sie wybiorę.. ; / @mamajasia, Różefi - trzymajcie się cieplutko ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×