Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Rozefi to dobrze ze masz juz z kim pogadac. Jesli dali Ci te leki na rozwoj płuc to chyba nie ma żartów i mozesz sie spodziewac duzo wcześniejszego porodu. U mnie za 2 tyg ma dr zdecydowac, zobaczymy. MamaJasia dobrze ze sie odezwalas. Kurcze zaczyna sie u nas robic poważnie, żeby tylko nasze malenstwa wystarczajaco urosly i byly zdrowe. Jakos ta wizja wczesniejszego porodu mnie nastraszyla, nie moglam spac w nocy. Dokonczylam pakowanie torby do szpitala, wybralam wreszcie ubranka dla małej. Brakuje mi jeszcze biustonoszy do karmienia, wstrzymywalam sie z tym blizej porodu ale widze ze nie ma na co czekac. Pięknie dzisiaj, ja siedze na balkonie i odpoczywam. Zrobilam jedynie biszkopt na jutrzejszy tort i jutro 32 strzeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenata101086
Rozefi 3maj sie tam dzielnie. Pamietaj ze kazdy dzien malenstwa w twoim brzuszku jest na wage zlota wiec zaciskaj uda i zabron malemu wychodzic:) ja torbe mam spakowana od tygodnia bo ten moj mnie juz wyzywal ze on mnie nie da rady spakowac jakbym szybciej na porodowke trafila. Jutro mam wizyte i widze ze to on sie bardziej stresuje ode mnie:) mamy sie dowiedziec czy mala przystopowala bo za szybko sie rozwija jak do tej pory (ponad 2 tyg usg wyprzedza OM)... ja dzisiaj tez zaliczylam lidla:) kupilam troche ciuszkow dla malej i dla siebie bo juz nie mialam w czym chodzic. Ostatnio sie dowiedzialam ze dwie kolezanki sa w ciazy.. ja nie wiem czy w mojej miejscowosci przerwy w dostawie pradu nie bylo czy jak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi, mamajasia kobitki jestesmy z Wami. Acai nie przejmuj sie kosmetykami malenstwa do szpitala poza kremem do pupy bo i tak 3 doby od ur nie powinno sie kapac malenstwa (ta biala maz, ktora czesciowo zanika jest swietna ochronna naturalna mascia dla dziecka ktora powinna wchlonac sie w skore dziecka). Bezka ja tez nie moglam spac w nocy, fakt ze po wczorajszym dlugin dniu padlam o 21 to wstalam o 3:45 i koniec spania. Dzis przyszla do mnie kuzynka i uparla sie, ze pomoze mi ogarnac moj domek. Nie chcialam tego bo wiadomo glupio tak ale wkoncu wysprzatala mi lazienke (generalnie) i ze mna kuchnie. To dla mnie duzo niebawem konunia przyjazd moich rodzicow i zaraz porod przyjazd meza rodzicow to wypadaloby ogarnac ;) Kawusi,Mila ja spakowalam torbe ze 3 tyg temu ale chyba jutro rozpakuje, bo kupilam fajna pizame to zamienie, tak samo kapcie na klapki wymienie, wyciagne recznik dla dziecka, ktory i tak nie potrzebny. I ogolnie odswieze torbe :p Ja nie kupowalam pieluch jedynek tylko te od 3-6kg bo sa wieksze troszke i raczej moja dzidzka bedzie wazyc ok4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin29
Nikola ile twoj dzidzius wazyl w 32 tyg ciazy jesli moge spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy zechciałby mi ktoś pomóc by odczytać wynik na awidność toxo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
awidność przeciwciał w kl IgG - 0,48 INDEX gdzie: niska awid. < 0,200 graniczna awid. 0,200 < 0,300 wysoka awid. > 0,300 (powyżej 0,300 wyklucza zakażenie w ciągu 3-4 msc) toksoplazmoza igG 237 iU/ml wynik ujemny < 4 wynik wątpliwy 4 - 8 wynik dodatni > 8 Co to oznacza ... odchodzę od zmysłów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz toxoplazmoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Ewelin29- kochana chetnie bym pomogla ale tu (Anglia) robilam dwa usg (12 i 20tydz)na ktorych nie podawali rozm.dziecka, pani doktor dokonywala jakis pomiarow czyli czy w 20 tyg ciaza jest rozwinieta na 20tydz? Czy duza glowka, brzuszek, kosc udowa? Bez wazenia. Moze dlatego nie waza bo z waga jest duza rozpietosc bledu. Pozniej prywatnie robilam w 26 tyg usg i mala wazyla 850g- to byl ostatni pomiar. Teraz bede moze miala w 36 tydz i 3 dzien usg i pomiar to napewno dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1993
Cześć Dziewczynki , sługo mnie nie było ale miałam małe szaleństwo w domku :) . Miałam wizytę mieć w piątek no ale pojechałam w poniedziałek .. dzwoniłam by zapytać się na którą godzinę bo uważam ,że mam prawo zapomnieć a Pani położna stwierdziła ,że nikt mnie nie rejestrował na piątek więc mam być w Pon. więc pojechałam gdy już dotarłam na miejsce zostałam nie mile zaskoczona wyrzutami dlaczego nie przyjechałam w piątek itp. ;/ normalnie aż mnie w gardle ścisnęło .. ! ;/ nic lekarzowi nie dało się wytłumaczyć w zamian zostałam nieźle zwyzywana ,że jestem nie odpowiedzialna itp. ehh w sumie to już nie pierwszy raz przez burdel panujący który mają pracownicy ;/ skandal :D całe szczęście ,że to już końcówka weszłam w 34 tydz . mała waży 2.800 i chyba dużo bo jak czytam wasze maleństwa trochę mniej .. dziwne bo moja ważyła miesiąc temu 1.200 ... dowiedziałam się że mam skrócona szyjkę i dostałam luteinę 2 razy dziennie niestety o ile z jakiego powodu jak mała jest ułożona i to co chciałabym wiedzieć nie dowiedziałam się nic ;/ a kolejnej zmiany lekarza chyba już nie mam siły .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_30
w 31tyg skonczonym moja mala wazyla 1890g +/- 220g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Odnośnie wagi dzieci, to przypomniało mi się, jak z cukrzycą leżałam w szpitalu i akurat położyli mnie z moją znajomą. Była tam z powodu wysokiego ciśnienia , przed samym rozwiązaniem. Kilka dni przed przyjściem do szpitala lekarz stwierdził, ze dziecko będzie ważyło 2900, w szpitalu na usg wyszło 3400, a w sumie urodziła chłopca o wadze 4 kg. Przy moim trzecim synu lekarz stwierdził, że będzie ważył trochę ponad 5 kg. Na poje pytanie jak ja mam go urodzić powiedział, że jak 4200 urodziłam to i 5 urodzę. Masakra. Okazało się, że synek miał 3700. Więc ja ich te wagowe przymiarki traktuje z przymrużeniem oka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam robione USG mały waży 1830 g , lekarz pytał czy wiem jaka jest płeć bo przy ułożeniu miednicowym ciężko jest dostrzec,mówię że chłopak a on na to po zamierzeniu narządów "oo to nawet kawał chłopa" usmialam się, dziś miałam mierzone tętno malucha jedt w normie tylko ruchy troszkę słabiej czuje po tym celestonie na pluca,moje cisnienie niby tez powinno przez to być niższe a rano miałam 140/90 zaraz idę mierzyć drugi raz. Śniadanko wykwintne zjedzone, obiad zapowiada się całkiem smaczny ,za oknem piękne niebieskie niebo i bardzo wiosenna pogoda także tylko leżeć i odpoczywać tak jak mówicie każdy dzień w brzuszku jest ważny dla Maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Cos dzisiaj bardzo cicho tutaj, wszystkie zajęte? ;) Rozefi odpoczywaj spokojnie, wazne ze jestes pod dobrą opieką. Juz sobie wyobrazam to 'wykwintne' śniadanie ;p Nikola ja tez sie zastanawiam czy nie wymienie 1 koszuli z torby bo kupowalam ja jakis czas temu niby wieksza ale boje sie ze ostatecznie będzie mi w niej za ciasno a musi byc jednak wygodnie. Zmierze za jakis czas. Malutka z ta służbą zdrowia to nerwicy mozna dostać, dlatego mimo namowy znajomych na nfz chodzimy prywatnie i jestem bardzo zadowolona, przynajmniej dobrze traktują czlowieka i czuje sie bezpiecznie bo w kazdej chwili mnie przyjmą. Ja jestem po krotkim spacerku- musialam isc po truskawki do ciasta ;) i zupce dyniowej. Teraz lezakuje ale pewnie jeszcze wyjde na balkon troche slonca zlapac bo bledzioch jestem. Moze plam nie dostane na twarzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Bezka . , masz dziś urodzinki. Prawda? Wszystkiego Najlepszego. Spełnienia marzeń . Rozefi a mówili cos lekarze ja długo będziesz leżeć? Kiedy dziecko będzie na tyle rozwinięte, żeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Jak ja mialam celeston w 31 tygodniu podany to mowili ze po tygodniu juz plucka sa rozwiniete. dzis taka piękna pogosa, a ja zdycham- na szczescie jesten u rodzicow i tu jest chlodniej. Ale przeszlam sie kawalek do sklepu i myslalam ze urodze po drodze. Juz tak mnie boli przy chodzeniu wszystko, brzuch caly czas twardy, ale wiem ze jak pojde do lekarza to mnie juz pewnie polozylby na te 5tygodni wiec sie sprobuje oszczedzac w domu. Mialam jechac so Hebe po te balsamy ale bie dalan rady. Od wczoraj nie marze o niczym innym jak urodzic. Serio. Chodze na ramiaczka po dworze u nadal mi goraco. A jak tam wy znosicie te tempwratury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Wiesz Acai, ze ta pogoda to nawet mi pasuje. Wczoraj trochę się przeszłam, ale że brzuch bolał to dziś nie wychodzę. Nie puchnę jeszcze, ostatnio włożyłam spodnie sprzed ciąży i były dobre, tylko drugiego wyższego guzika nie zapinałam. Ciepło, słoneczko świeci aż chciałoby się gdzieś pojechać, wyjść, ale trzeba się jeszcze chwilę powstrzymać. Acai na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka 100 lat 100 lat 100 lat 100 lat niechaj żyje nam !!! Kochana gładkiego porodu i spełnienia marzeń :* Na śniadanko chlebek z masłem i dżemem wiśniowym ,do tego zupa mleczna z ryżem i herbata serio nie było źle,obiad kapuśniak ( naprawdę smaczny) a na drugie ryba,kartofelki i marchewką - wszystko zjadlam a należę do tych raczej wybrednych :P Leży że mną na sali dziewczyna która chodzi prywatnie - jest w 31 tygodniu i mówi że wydała już około 2500 na wizyty i badania, cieszę się że ja wszystko oblatuje na NFZ ;) Kawusi4 doktorka mówiła że przynajmniej tydzień poleze. Açai91 pierwsza dawkę dostalam z 24/25 tc, teraz powtórka bo nigdy nic nie wiadomo ,a zawsze to dla malucha lepiej . jedyny minus tego leku to mniejsza ruchliwos dziecka i niestety muszę to potwierdzić bo mały spokojniejszy o wiele niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za życzenia, jestescie Kochane :* mąż wrócił z pracy, zaraz będziemy tort probowac czy wyszedl, bo pierwszy raz robilam taki domowy tradycyjny z mamy przepisu. Rozefi to rzeczywiście nie masz tam zle, takim menu to i ja bym nie pogardzila :) Moja mała za to bardzo *****iwa, z jednej strony przy pachwinie czuje ze jest dosc ciasno, tam ma główkę i mam obawy zeby jej nic nie zrobic bo jak siedze czy się schyle to tym bardziej ja wyczuwam. Z drugiej znow strony ma rączki, ktore bylo widac na usg jak szaleją ;) no i czasem jak tę rączkę wlozy dalej to chyba uciska mi na nerw w pachwinie, promieniuje na noge z przodu i az mi dretwieje. Troche sie martwie ze az tak mocno odczuwam ją u dolu, oby za nisko nie schodzila. U nas tez piekna pogoda ale dzien szybko zlecial i nie zdążyłam nawet zlapac slonca na balkonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Witajcie kochane! :) przepraszam zw dopiero dzis ale miałam problem z internetem. W srode byłam na wizycie u lekarza. Z malutka wszystko ok. :) jak na 35 tydzien waży 2465g. Pokazała na usg swoją twarzyczke. Jest przepiękna :) następna wizyte mam 25.05 ale wczesniej bo 18.05 mam wizyte u położonej i ktg. Gorzej ze mną. Od razu na wejściu dostałam opiernicz od p.doktor. Jak sie okazało mam zapalenie oskrzeli i przez tydzien go nie leczyłam bo stwierdziłam ze samo przejdzie. Doktorka opierniczyla mnie ze jestem niepoważna i ze mogłam mała zarazić i wywołać u niej zapalenie płuc. Dostałam antybiotyk na 7 dni. Jak sie okazało wymaz pokazał ze mam bakterie i dostałam kolejny dopochwowy antybiotyk tez na 7 dni. Masakra jakaś. Tak ze za 2 antybiotyki i strop na kaszel zapłaciłam w aptece 118zl. :/ masakra... Na to wszystko od wczoraj z rana boli mnie cała łopatka po prawej strony. Ból nie do wytrzymania. Nie mozna chodzi a jak kaszel to z płaczem. Porażka :/ Z tych lepszych wiadomości, odebrałismy wczoraj wozek dla małej. :) mąż go rozłożył- jest piekny! :) tak sie cieszę... :) wszystko juz gotowe i czeka. Myślałam ze mała wyjdzie jeszcze w maju ale chyba jednak sie nie uda. Szyjka jest twarda i zamknieta. A maj to moj szczęśliwy miesiąc :) w poniedziałek obchodzimy 1 rocznice ślubu. Tak to zleciało szybko zw szok.... A wydaje sie jakby to było wczoraj :) A co tam u was kochane? Musze ponadrabiac co tam powypisywalyscie :) Bezzka wszystkiego najlepszego w dniu urodzin! :) Miłego Dnia kochane! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka jak to się mówi nie chwal dnia przed zachodem, na kolację dostalam na wpół surowe jajko bleeee na szczęście mam trochę swojej walowki ;) Jeśli dobrze licze to konczysz właśnie 33 tydzień prawda ? Mam już taki mętlik że w swoich tygodniach się doliczyć nie mogę . Kiedy masz wizytę? Gracjana niunia ślicznie rośnie ,nie za duża nie za mala, z tymi lekami to nie dobrze ale jak ma pomóc to co zrobisz kuruj się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Bezzka wszystkiego co najlepsze. Niech wszystko czego dzisiaj zapragniesz się spełni. Gracjana to się pochorowalas. Zdrowiej jak najszybciej. Rozefi to Twoje menu w porownaniu do mojego jak lezalam w szpitalu to cud miod malina. U mnie nie dość że porcje jak dla wrobelka to jeszcze w smaku paskudne. Ja tez dzisiaj umieram. Rano pobranie krwi potem dentysta z synkiem, pozniej zakupy wyprawkowe, obiad i ogarnianie po nim, a teraz bol krocza i twardy brzuch. Kurcze niby nic a ja się czuje jakbym tyrala caly dzień. Nie lubię byc taka malo wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gracjana, Zojka i Wam bardzo dziękuję za życzenia:) Gracjana biedna.. ale teraz antybiotyki już chyba nie szkodza maluchowi, gorzej by bylo brac w I trym. Kuruj sie i wygrzewaj. Dzieciatko ladnie rośnie, to najważniejsze :) Rozefi blee trzeba bylo oddac to jajko salowej i poprosic o nowe. Nie ma to jak swoja wałówka w razie czego ;) nie mylisz sie, jutro skoncze 33 tyg i oby taj do konca maja i moge rodzic :) Zojka co Ty mówisz, ze nic nie robilas! Za duzo jak na 1 dzien, oszczedzaj sie Kochana bo z twardym brzuchem szybko szyjka sie skraca. Ja teraz staram sie maksymalnie rozkladac jakiekolwiek prace na kilka razy. A dzis mąż wysprzatal kuchnię i umyl podlogi, aż milo :) zjadlam tortu, byl przepyszny taki jak mamy mmm :) ale zgaga juz daje mi popalic ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wizyta kontrolna 19.05. Czuje ze będę sie przed nia stresowac, oby szyjka juz sie nie skracala.. a Ty Rozefi jaka masz obecnie dlugosc szyjki? Mowil Ci lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
@Kawusia4- teemin cesarki mam na 10 czerwca wiec od dzisiaj 5tygodni. Ale ja nie wiem jak ja dotrwam. Najlepiej lezec i nic nie robic a z drugiej strony nie lubie nicnierobienia. Pojde za 3tyg na wizyte to wtedy zobaczymy co i jak no chyba ze cos wczesniej brdzie mnie niepokoilo za mocno.a jak u was z opuszczaniem sie brzuszkow? Moj juz zrbil zjazd i lepiej sie oddycha. Bezzka spokoju i sily do czerwca ci zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezka-wszystkiego najlepszego kochana, duzo zdrowka, lekkiego porodu, zdrowej kochanej dzidzi i wogole spelnienia wszystkich marzen-100 lat!!!!!!!!!!!! Dzis spotkalam sie z dwiema kolezankami, jedna ma sn porod 01.06 a druga cesarke na 27.05. Fajnie mi czas z nimi zlecial wymieniajac sie doswiadczeniami i informacjami (to jak z Wami tylko na zywo ;) Pozniej bylam u kumpeli zjadlam szczawiowa zupke, odebralam chlopcow ze szkoly, zrobilam obiadek i pojechalam na zakupy bo zachcialo sie synusiom grila (teraz mam 19stopni jeszcze). Pojadlam karkoweczki :) Wyschlo moje pranie dla dzidzi i moje do szpitala, poprasowalam, ogarnelam domek i teraz odpoczywam.... Rozefi faktycznie wypasione jedzonko ale najwazniejsze zebys do domku wyszla zdrowa i jeszcze malenstwo niech sie nie spieszy. Gracjana to mloda ma wage idealna :) fajnie, ze ladny wozeczek i ze zadowolona jestes. Kuruj sie bidulko bo musisz miec powera na nadchodzace wyderzenie ;) Kawusi gratulowac ze jeszcze miescisz sie w spodnie sprzed ciazy. Ja mam fajne sukieneczki ciazowe, ktore wlasciwie bede mogla pozniej tez wykorzystac :) Buzki kochane i udanego weekendu. Bezka jeszcze raz 100000000 lat!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mój tez niestety jest juz nisko na co pani doktor ostatnio zwróciła uwagę. Stąd Bezka uczucie jakby dziecko grzebalo w pachwinie. Kazała lekarka unikać skurczy, mówiła że jak to nie będzie możliwe w domu to zaprasza na odpoczynek do szpitala. Staram się jak mogę, chociaż po tym jak mnie wczoraj poniosło ze spacerkiem to dziś brzuch co chwilę twardnieje, czuje że Maly napiera na szyjkę. Tesciowa rusza na wczasy miesięczne do Chorwacji, więc od przyszłego tygodnia będziemy zdani tylko na siebie. Jakbym musiała do szpitala iść to nie wiem jakby to się skończyło. Chociaż z drugiej strony to chyba poszukalibyśmy jakiejś niani do chłopców a ja bym spokojnie doczekała terminu a tak to człowiek tylko się martwi, czy doczeka czy nie. Ale z drugiej strony to zatęskniłabym się na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Nikola dzięki diecie cukrzycowej cały tłuszczyk jaki został mi na udach po poprzedniej ciąży poszedł w siną dal. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałam tak smukłe nogi i tyłek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenata101086
Bezzka wszystkiego najlepszego, przede wszystkim szybkiego i lekkiego porodu:) ja mialam dzisiaj wizyte. Jestem w 35 tc i mala juz nie jest taka mala;) wazy 3070g Jeszcze do konca nie wiadomo czy bedzie cesarka ale gin jest dobrej mysli ze jednak urodze sn. No i termin sie wacha. Usg wykazuje koniec maja a OM 13 czerwca. Mloda mocno glowka napiera na szyjke wiec sie troche skrocila. Mam pelne przyzwolenie lekarza na lezakowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Wow Renata to już dorodny maluszek. Ciekawe ile jeszcze podrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenata101086
kawusia4- Z tego co sie zapowiada to ponad 4 kg bedzie na finiszu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×