Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pussy

LOGEST

Polecane posty

Gość moja kumpela brala
te tabletki i tez jej cycki urosly i to sporo ;) ale po jakims czasie wrocily niestety do normy :) troche tez przytyla ale w sumie to ona zawsze miala problemy z waga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniś
Właśnie kończę 3 opakowanie Logestu i jestem zalamana.Po pierwszym nic mi nie było, ale od drugiego waga zaczęła mi rosnąć niesamowicie!!No i piersi...żaden stanik już nie jest dobry, są tak duże! Wyglądam jak bym była spuchnięta. Chyba w ogóle przestanę brać tablteki. Nie wiem tylko jak organizm zareaguje...czy może któraś z was zrezygnowała z Logestu i nie brala żadnych kolejnych pigułek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya
Biore Logest juz prawie 6 miesiecy i na poczatku jedynym skutkiem ubocznym bylo plamienie-trwalo ok.1,5 tyg.Strasznie bylam zadowolona z tych pigulek,bo nie mialam zadnych innych problemow.Ale stopniowo zaczelam tracic ochote na seks,w tym momencie moje libido = 0 oraz moj nastroj sie bardzo pogorszyl.Stalam sie placzliwa,przewrazliwiona,mam zmienne nastroje,czepiam sie mojego chlopaka,i z tego powodu ostatnio z nami nie bylo dobrze.Dzisiaj konczy mi sie opakowanie i chyba juz nie bede brala Logestu-rezygnuje,bo juz nie wyrabiam.Nie wiem jeszcze czy isc po inne tabletki czy zrezygnowac wogole z antykoncepcji hormonalnej,aczkolwiek wiem,ze jest najskuteczniejsza.Boje sie kolejnych eksperymentow z pigulkami,gdyz najbardziej boje sie utycia,mimo ze po tych tabletkach moja waga sie nie zmienila.Ja wiem,ze zaraz ktos powie,ze dobrze dobrane tabletki nie powoduja tycia,tylko jak mozna dobrac dobre tabletki skoro lekarz nie wykonuje wczesniej zadnych badan hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia1
Dziewczyny ja przestałam brać Logest,nie biore juz 3 dni ,i sie troche martwie bo nie mam krwawienia!!!:(((do tego nadal bola mnie bardzo piersi i sa opuchniete,mam nadzieje ze nie jestem w ciąży!!!bo brałam tabletki regularnie !!!na pewno dalej nie bede zażywała Logestu bo jaki sens jest brania jeśli wogóle nie mam ochoty na sex i musiałabym sie do tego zmuszać.Też sie kłóciłam ciągle z chłopakiem i miałam ciagły nastrój napięcia przedmiesiączkowego.Narazie zrobie odpoczynek a moze potem siegne po inne,ale do Logestu na pewno juz nie wrócę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie
witam serdecznie! Bralam LOGEST przez rok. Faktycznie libido 1% stanu poprzedniego. Piersi urosly z rozmiaru B na C. Przytylam moze z 5 kilogramow , ale moze chodzic o drastyczna zmiane sposobu zywienia (emigracja na studia i tony slodyczy ze stresu) Pojawil sie tez problemik z uczuciem suchosci, nic wielkiego , ale wczesniej jednak bylo lepiej. Hustawka nastrojow to u mnie standard , wiec nie wiem czy tabletki jakos na to wplynely W maju postanowilam zrobic sobie miesieczna przerwe, po roku brania. Krwawienie pojawilo sie mniej wiecej z 2 tygodniowym poslizgiem, ale regularnosc nigdy nie byla mocna strona mojego cyklu. I tak mozna powiedziec ze ta przerwa w braniu trwa do dzis. Poprostu nie zmobilizowalam sie jeszcze do ponownego rozpoczecia kuracji. Wystraszylam sie teraz troche tymi wiadomosciami o ciazy po zle dobranych tabletkach, tym bardziej ze moj ginekolog nie zlecil mi badan przed wybraniem dla mnie tabletek. Poprostu wypisal recepte na Logest, stwierdzajac, ze dla osoby w moim wieku beda odpowiednie. Teraz nie wiem czy nie udac sie do innego lekarza zeby zrobic badania i moze zmienic tabletki, choc te nie przeszkadzaly mi wybitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKAzana
dziewczyny mam jedno pytanie: biore logest od wczoraj i chcialabym wiedziec kiedy zaczna mnie zabezpieczac?moj facet wraca za 3dni i nie wiem czy nie musze sie juz wtedy o nic obawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemiah
Moje kochane KOBIETKI! Przestańmy się wreszcie straszyć, proszę Was! Gdzie nie przeczytam, to same złe nowiny. Przecież też muszą być dobre skutki... Biorę Logest 7 dzień (moje pierwsze tabletki) i rzeczywiście zauważam różnicę (niestety moje libido spada obawiam się, że w Rów Mariański ale za to po raz pierwszy w życiu mam bezbolesny okres) Przez pierwsze 3 dni było źle i natychmiast chciałam zrezygnować, ale z kolejnymi dniami jest coraz lepiej. Nie zauważyłam jakiś dramatycznych zmian. Moje piersi są jędrniejsze-co podoba sie zarówno mnie jak i mojemu chłopakowi ;-) a co za tym idzie troszeczkę wieksze :) Ale mnie nie bolą :D Pozdrawiam Was wszystkie! :* Ps. Do ---> SKAzana ---->Tabletki działają 4 hodziny po zażyciu pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubie logestu
bralam jakies 2 lata teraz mam spiralke i czekam az moje libido skoczy,jak bralam te tabletyki to tak spadalo mocno ze az podloge w domu mam odtluczona od jego upadku,dzis dostalam 1 miesiaczke ze spiralka,bolalo troche bardziej niz przy logescie ale wole to bo to mozna znieczulic nospa a libido nie tak latwo z powrotem odzyskac.Kobitki po jakim czsie wm wrocilo od rzucenia logestu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy więcej
Dziś mój ginekolog poinformował mnie, że dawka Logestu jest za mała w stosunku do mojej masy ciała. Dowiedziałam się o tym przy trzecim opakowaniu (!!!), a dotychczas współżyłam z moim chłopakiem mając pełne zaufanie do pigułek, które łykam. Od tygodnia czuję wzmożone napięcie mięśniowe w podbrzuszu, spuchły mi jajniki i w ogóle czuję się źle, dlatego od przyszłego tygodnia przerzucam się na Jeanine, a o Logeście nie chcę nawet słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak troche okolotematowo;) cyt. z listy dyskusyjnej: \' Wracając do tematu... To prawda, że popijanie leków sokiem grejpfrutowym w BARDZO ISTOTNY sposób wpływa na ich działanie. Zresztą nie dotyczy to tylko soku grejpfrutowego. Przykładowo, niektórych antybiotyków nie wolno popijać mlekiem. Już kilka razy zabierałem na grupie głos w sprawie przyjmowania leków. Powtórzę po raz kolejny: Leki należy popijać WYŁĄCZNIE WODĄ. W niektórych przypadkach nawet popicie herbatą wpływa na ich działanie. Wynika to z faktu, że napoje zawierają związki chemiczne, które reagują z lekami i wpływają na nie w różny sposób. 1. Lek wchłonięty do krwi jest w organizmie metabolizowany (przetwarzany) i wydalany - głównie przez nerki i wątrobę. Za metabolizm leków odpowiadają różne enzymy. Proszę sobie wyobrazić, że lek jest przyjmowany z napojem, który hamuje lub pobudza działanie tych enzymów. W takiej sytuacji efekt działania leku (i jego skutki uboczne) mogą być nasilone (doprowadzając do zatrucia po przyjęciu prawidłowej dawki leku) bądź osłabione (wtedy lek nie spełnia swojego zadania i nie chroni przed efektami choroby). W ten sposób działa alkohol. Skutki łączenia leków z alkoholem mogą być śmiertelne. 2. Wchłanianie leków przyjmowanych doustnie zachodzi w jelicie. Jest to skomplikowany proces. Wpływają na niego różne czynniki, jak postać chemiczna leku, odczyn w jelicie itd. Leki tworzone są w ten sposób, żeby dobrze wchłaniały się w określonych, przewidzianych w sposobie leczenia warunkach. Jeśłi zmienimy te warunki lek nie wchłonie się, nie będzie działał co spowoduje nasilenie choroby i różne inne skutki. Przykładem może być przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin z mlekiem. Mleko zawiera wapń. Wapń reaguje z tymi antybiotykami w taki sposób, że stają się one niewchłanialne - po prostu są wydalane z kałem i nie działają. Dlatego antybiotyki te przyjmuje się na długo przed lub po posiłku, żeby uniknąć kontaktu z wapniem (i innymi podobnymi składnikami) z pożywienia. 3. Powszechnie wiadomo, że niektóre leki uczulają. Przykładem może być Pyralgina, dość popularny lek przeciwbólowy dostępny bez recepty. Kiedy przyjmujemy go z mlekiem łączy się on z białkiem i w ten sposób znacznie zwiększa ryzyko uczulenia. 4. Sok grejpfrutowy zawiera dobroczynne związki zwane flawonoidami. Tak się jednak składa, że wpływają one hamująco na enzymy przetwarzające leki w organizmie. W ten sposób dochodzi do zwiększenia stężenia tych leków we krwi (bo są wolniej usuwane) i nasilenia objawów toksycznych. Wpływ soku na leki zaobserwowano niedawno, bo dopiero w 1989 roku. Wykazano, że wpływ soku jest BARDZO ZNACZNY już po wypiciu jednej szklanki w okresie do jednej godziny po przyjęciu leku. Wpływ ten dotyczy bardzo wielu leków, m.in. sterydów, neuroleptyków, leków przeciwnadciśnieniowych, przeciwhistaminowych i innych. Pozdrawiam Piotr\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak troche okolotematowo;) cyt. z listy dyskusyjnej: \' Wracając do tematu... To prawda, że popijanie leków sokiem grejpfrutowym w BARDZO ISTOTNY sposób wpływa na ich działanie. Zresztą nie dotyczy to tylko soku grejpfrutowego. Przykładowo, niektórych antybiotyków nie wolno popijać mlekiem. Już kilka razy zabierałem na grupie głos w sprawie przyjmowania leków. Powtórzę po raz kolejny: Leki należy popijać WYŁĄCZNIE WODĄ. W niektórych przypadkach nawet popicie herbatą wpływa na ich działanie. Wynika to z faktu, że napoje zawierają związki chemiczne, które reagują z lekami i wpływają na nie w różny sposób. 1. Lek wchłonięty do krwi jest w organizmie metabolizowany (przetwarzany) i wydalany - głównie przez nerki i wątrobę. Za metabolizm leków odpowiadają różne enzymy. Proszę sobie wyobrazić, że lek jest przyjmowany z napojem, który hamuje lub pobudza działanie tych enzymów. W takiej sytuacji efekt działania leku (i jego skutki uboczne) mogą być nasilone (doprowadzając do zatrucia po przyjęciu prawidłowej dawki leku) bądź osłabione (wtedy lek nie spełnia swojego zadania i nie chroni przed efektami choroby). W ten sposób działa alkohol. Skutki łączenia leków z alkoholem mogą być śmiertelne. 2. Wchłanianie leków przyjmowanych doustnie zachodzi w jelicie. Jest to skomplikowany proces. Wpływają na niego różne czynniki, jak postać chemiczna leku, odczyn w jelicie itd. Leki tworzone są w ten sposób, żeby dobrze wchłaniały się w określonych, przewidzianych w sposobie leczenia warunkach. Jeśłi zmienimy te warunki lek nie wchłonie się, nie będzie działał co spowoduje nasilenie choroby i różne inne skutki. Przykładem może być przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin z mlekiem. Mleko zawiera wapń. Wapń reaguje z tymi antybiotykami w taki sposób, że stają się one niewchłanialne - po prostu są wydalane z kałem i nie działają. Dlatego antybiotyki te przyjmuje się na długo przed lub po posiłku, żeby uniknąć kontaktu z wapniem (i innymi podobnymi składnikami) z pożywienia. 3. Powszechnie wiadomo, że niektóre leki uczulają. Przykładem może być Pyralgina, dość popularny lek przeciwbólowy dostępny bez recepty. Kiedy przyjmujemy go z mlekiem łączy się on z białkiem i w ten sposób znacznie zwiększa ryzyko uczulenia. 4. Sok grejpfrutowy zawiera dobroczynne związki zwane flawonoidami. Tak się jednak składa, że wpływają one hamująco na enzymy przetwarzające leki w organizmie. W ten sposób dochodzi do zwiększenia stężenia tych leków we krwi (bo są wolniej usuwane) i nasilenia objawów toksycznych. Wpływ soku na leki zaobserwowano niedawno, bo dopiero w 1989 roku. Wykazano, że wpływ soku jest BARDZO ZNACZNY już po wypiciu jednej szklanki w okresie do jednej godziny po przyjęciu leku. Wpływ ten dotyczy bardzo wielu leków, m.in. sterydów, neuroleptyków, leków przeciwnadciśnieniowych, przeciwhistaminowych i innych. Pozdrawiam Piotr\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka AM
Mówili nam o tym na farmakologii :):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoosia
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy odetchnęłam z ulgą. Od 2 miesięcy biorę Logest i myślałam, że to, co dzieje się ze mną, to nie może być wina tabletek, tylko moja. Ale już widzę, że nei jestem sama (pocieszające :D ) Kompletny brak ochoty na sex, suchość tak straszna, że aż przeraża faceta ;), płacz kilka razy dziennie, głupia reklama ze smutną miną dziecka, a ja w ryk... jesooo naprawde zaczynałam się martwić, że to ze mną coś nie tak, ale skoro sprawa u Was też tak wygląda, to szykuję się do wizyty u lekarki, niech mi coś poradzi... jeśli mi przejdzie, to sam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoosia
A z biustem mam to samo, boli, większy chyba nie jest, ale czuję jakby ktoś go nadmuchał.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi.anna
> Agoosia: proponowałabym jednak wybrać się do gina. Logest jest dobra rzecz, jak jest dobrze dobrany. Jakoś nie zauwazyłam u siebie suchości, wahań nastrojów i tycia. Jak juz wspominalam piersi urosly mi od hormonow wczesniej. Ale z tym rykiem na widok dziecka w reklamie... eeeee... no chyba nie po to się bierze pigulki! Aha: ja sie wymadrzam, a sama zrobilam soebie przerwe miesieczna na kolejne badania. Ale wracam, juz czekaja opakowanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoosia
bibi.anna ---> Biorę dopiero drugie opakowanie Logestu, może organizm sie jeszcze nie przyzwyczail... poczekam jeszcze miesiac - dwa, a potem sie wybiore do lekarza, bo szczerze mówiąc męczy mnie to, faceta też, a wcześniej wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🌼 dziekuje wszystkim za odpowiedzi i dzielenie sie swoimi odczuciami po stosowaniu Logest\'u :-) ja czuje sie bardzo dobrze,mimo wczesniejszych obaw :-) do--> Agoosia-nie wiem jak bedzie w Twoim przypadku,ale u mnie wszystko sie unormowalo,zniknela suchosc w pochwie (a byla duza jak zaczelam brac Logest) humorki tez przeszly,wszystko jest dobrze,i oby tak dalej,i nie przytylam ;-),a co do piersi,no coz,nie urosly ale i nie bola,sa jak byly ale akurat to mi nie przeszkadza ;-) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoosia
:) dzieki, wlasnie mam taka nadzieje. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja logest brałam przez około 9 miesięcy i musze przyznać, że na początku było ok, nawet libido troche wzrosło. Ale po 6 mieś zaczeło sobie spadać, a po 9 nie było po nim śladu, odechciało mi się też czegokolwiek innego, straszny leń się ze mnie zrobił Teraz zaczęłam pierwsze opakowanie cilestu i na razie jest ok, ochota na zycie (i nie tylko) wróciła i ma się dobrze. Ale to nie znaczy, że u innych dziewczyn będzie tak samo. Obserwujcie się dziewczyny - jak będzie źle to zmieniamy pigułki - po to ich tyle różnych zrobili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile teraz
kosztuje logest?? mialam rocza przerwe ale teraz chce do niego wrocic. rok tem placilam ok 34:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Używam Logest trochę ponad rok. Każda kobieta trochę inaczej reaguje na jego działanie. Jednej będzie się nasilał marudny charakter, innej wręcz się humor i libido poprawi. Mnie dotyczą mdłości, nastroje aspołeczne, d e p r e s j a , napady złości, wymioty, zawroty głowy, małe plamienia międzymiesiączkowe i bolesność piersi oraz minimalne ich powiększenie - wszystko tyczy się pierwszych 3 - 4 miesięcy zażywania Logestu. Pewne zabezpieczenie przed zajściem w ciążę tabletki antykoncepcyjne gwarantują dopiero przy d r u g i m opakowaniu (oczywiście gdy nie zapomina się o wzięciu tabletki każdego dnia). Jeśli zapomnicie wziąć dwóch z rzędu, lepiej zrobić sobie przerwę 7-dniową (licząc od pierwszego dnia zapomnianej tabletki) na okres, a po przerwie zacząć nowe opakowanie. Osobiście zastanawiam się czy nie przerwać antykoncepcji. Hormony to nie zabawka. To coś nienaturalnego dla naszego organizmu. Bardzo dobrze się czułam przed zażywaniem Logestu. A teraz wydaje mi się, że jestem większą jękułą niż zwykle. Poza tym jest masa skutków ubocznych. Tabletki hormonalne uwrażliwiają na infekcje, stany zapalne sromu i pochwy (choć może to być spowodowane częstszymi niż przed zazywaniem stosunkami z partnerem). Powinno się jak najszybciej wprowadzić też jakieś tabletki antykoncepcyjne dla facetów. Ja nie chcę się do końca życia faszerować i myśleć, że może grozić mi rak szyjki macicy, zakrzepica i jakieś inne okropności. W KAŻDYM BĄDŹ RAZIE, KOBIETKI, UWAŻAJCIE NA SIEBIE, DBAJCIE! JEŚLI WAM LOGEST NIE ODPOWIADA I CZUJECIE SIĘ FATALNIE I NIE MACIE CIERPLIWOŚCI - NIE FASZERUJCIE SIĘ NA SIŁĘ! ZBADAJCIE SIĘ DOBRZE ZANIM WEŹMIECIE HORMONY! Przed Logestem brałam Harmonet, który był łagodny, ale gdy odstawiłam zaniknął mi okres. Wszystko niby było ze mną w porządku. Dopiero po dokładnych badaniach w szpitalu, okazało się, że miałam podwyższony poziom prolaktyny. No to trzymajcie się, PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówiąc, że to nienaturalne, miałam na myśli branie tabletek antykoncepcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówiąc, że to nienaturalne dla oragnizmu, miałam na myśli oczywiście branie tabletek antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxy
Krótko i rzeczowo.Osobiście jestem przykładem na mega tycie po logeście.Z naprawdę drobnej kobietki rozrosłam się do takich rozmiarów... Najgorsze że po ich odstawieniu baaardzo długo nie mogłam wrócić do swojego normalnego wyglądu i nadal(rok po)muszę się pilnować. Pamiętajcie jednak że to naprawde indywidualna kwestia!Liczę że niewiele cierpiało z ich powodu tak jak ja.Rok z życia!Teraz jednak przygotowuję się by zacząć z czymś nowym i co tu kryć boję się powtórki z rozrywki.Trzymajcie kciuki.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry Tusa, ale skąd masz takie informacje, ze tabletki zabezpieczaja dopiero przy d r u g i m opakowaniu?! Nie wypisuj tu takich bzdetów, bo jeszcze ktos niedoswiadczony Ci uwierzy. Najpierw poczytaj ulotke dowolnych tabletek, zapoznaj sie z ich dzialaniem, zasadami, na co oddzialuja, na czym polega ich specyfika itd i dopiero zabieraj glos, bo naprawde mozesz niepotrzebnie namieszac w glowach niektorym dziewczynom... Dziwie sie ze sama przyjmujac tabletki masz tak nikle pojecie o ich dzialaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konfa
Wszystkie moje znajome po Logeście wyglądały jak Frankenstein bez charakteryzacji (chodzi mi o cerę). Te tablety mają silne działanie androgenowe dlatego potwornie zaostrzają zmiany trądzikowe. Dziwię sie że tak mało osób tu na to narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoosia
Aktualizacja: 20 minut płaczu bez powodu. Ja się chyba powinnam przenieść na forum o problemach natury psychologicznej. Może to wcale nie jest wina Logestu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam dokładnie ulotkę dołączoną do opakowania, stąd wiem. Oprócz tego wiem to od własnej ginekolożki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga berry. Jeśli nie chodzisz regularnie do ginekologa i nie czytasz ulotki dołączonej do opakowania, nie mów, że piszę \"bzdety\". Nie jestem niedoświadczona. Napisałam, że w pierwszym miesiącu przyjmowania hormonów nie ma jeszcze 100 - procentowej pewności o zabezpieczeniu przed ciążą, co nie znaczy, że go w ogóle żadnego zabezpieczenia nie ma. W ulotce wyraźnie jest napisane, aby w pierwszym miesiącu używania pigułki korzystać z dodatkowych zabezpieczeń. Moja pani ginekolog to potwierdza. Ufam jej. Jest renomowanym lekarzem. Nie napisałam nic dla żartu. A jeśli dziewczyny wchodzą na forum po to, żeby się czegoś uczyć o życiu seksualnym, a nie dzielić problemami i radami, to wybrały złe miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×