Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin33s

Jaki olej do samochodu

Polecane posty

Gość marcin33s

Cześć i czołem! Szukam dobrego oleju dla mojego już trochę styranego życiem diesla. I mam pytanie, bo słyszałem o takich olejach jak Qualitum, ktoś może kojarzy? Lejecie coś takiego do diesla? Jak się jeździ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wysłużonych valvoline max live 10w40, czerwone pudełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek99
Ze swoich doświadczeń z olejami syntetycznymi to bym doradzał zainwestować w Qualitium w wersji Power. Bardzo dobry syntetyk, spełniający współczesne normy jakie są stawiane producentom olejów. To jest akurat marki Chemnaft, polska firma z doświadczeniem na rynku już ponad 10 letnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze patrzę w Internecie, co trzeba kupić do samochodu. Tobie też to radzę, np. tutaj: www.auto-motor-i-sport.pl/technika/Ekspert-oleje-silnikowe,12712,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy. Teraz bardzo dobrym olejem jest Revline tym bardziej jeżeli chodzi o cięższy sprzęt. Spory wybór olei które charakteryzują się przeznaczeniem również do wyeksploatowanych maszyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martovin1
dużo osób poleca Revline, ale mi ostatnio do gustu przypadł Valvoline, ktory kupilem bedac przy okazji w punkcie sprzedazowym Lucart - najlepszy polsyntetyk jaki mozesz miec. Oczywiscie powinno sie go stosowac zgodnie z zaleceniami producenta !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arecki446
ale p*********e z tym syntetyk. Wlej go do starego silnika, to będziesz miał ka każdej uszcelce wycieki. I do dizka, to ma być do dizla. I nie 10w40, a 15w40. Szpece od siedmiu boleści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WG mnie to obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie Castrol Edge 5W 30 ALBO 5W 40 do wtrysków common rail. Zależy jakiego masz diesla czy wonossącego czy z wtyskami common rail. Edge to najnowsza technologia Castrola polega ona na tym że nawet olej o parametrach 5W 30 zapewnia dobrą temperaturę zamarzania a jednocześnie. Zapewnia ochronę silnika na poziomie 40 wiadomo że wcześniej oleje o lepkości 30 słabo ochraniały silnik przez cienki film olejowy ale zapewniały dobrą dynamikę poprzez małą lepkość. Te typy olejów są bardzo uniwersalne i sam je polecam z własnego doświadczenia . Od kilku lat jeżdżę z tym olejem w silniku 1.9 dCi i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Arecki446 dziś Bzdura. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
obojętnie jaki.. Tak naprawde oleje musza pelniać normy narzucone przez UE UWierz mi nie warto lać do taniego samochodu oleju za 170 zł . .To głupota i strata kasy ten za 170 zł jest lepszy tylko o 5 % od tego za 90 zł .. Ale jak w życiu trzba płacić za wszystko Bierz to co kosztuje 90 zl taka moja rada a omijaj oleje z a 50 zł sa najgorsze ..olej za 50 zł polecam tylko ludziom ktorych auto wkrótce pojdzie na złom ..Wiec szkoda lac czegos lepszego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
nie dajcie się reklamie , a wygracie ... Raz sprawdzałem jakie normy spelniają te oleje i te za 90 zł/ 5litrów wpelni wystarczają dla 90 % aut . na polskich dr ogach i one spelniają te same normy co produkty za 170 zł .. Roznica jest taka ze te drozsze są tylko o 5 % lepsze . . Ale czy warto placić taką kase dla 5 % ? Nie sądze nie dajcie sie robic w chuuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
moj tata cały czas jezdzi na oleju 5W30 za około 100 zł i z silnikiem jego auta nic sie nie działo od momentu jak zakupił swoj samochod .. A ten samochod ma juz 7lat.. i dalej sie nic nie dzieje i dalej kupuje olej za około 100 .. 5W30 po kija placic 160 zł .. To debilizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Arecki446 dziś Bzdura. xxxx dla ciebie bzura, to lej do swojego motoru nawet wodę. Ja swoim autem robię tysiące kilometrów miesięcznie na 15w40 i jakoś silnik godów jest dojść do miliona km. 8 aut jak do tej pory na ropkę i w każdym 15w40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15w40 to zdaje się olej mineralny to, że twoje strupy jakoś na tym jeżdżą, nie oznacza wcale, że jest to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autor ma stary motor więc pyta jaki olej jest dobry do takich motorów. Ty mu doradzasz syntetyk. Gdybyś ze 20 lat posiedział przy naprawach silników różnej maści to byś takich głupot mi tu nie pierdolił. A co do moich trupów, to byś się zdziwił. Dodam, że ja piszę o dużych motorach, ty jeździj tym swoim pindlem na syntetyku, na wodzie, na czym chcesz. Tylko widać masz małą wiedzę więc na twoim miejscu bym innym niedoradzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artosssss
Przejechałem na oleju silnikowym Vivanol już ponad 50 000 km. Moim zdaniem dopiero po solidnych kursach i diagnostyce silnika można przekonać się, czy faktycznie olej dobrze działa. Wyszło u mnie, że tak i na razie przy tym zostaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wspomniane wczesniej oleje od revline to najlepsze, co możemy zafundować dla naszego samochodu. Jakość pierwsza klasa, bez żadnych kompromisów. Do tego polska marka, czyli wspieracie naszą gospodarkę a nie zachodnie korporacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisannss
Teraz jeżdżę na oleju Mitasu i pod względem wydajności najlepszy, z jakiego do tej pory korzystałem. Do Nissana lepszego syntetyka nie znam. Możesz poczytać o tym oleju na stronce frontgarage.pl/oleje-i-plyny#/producent-mitasu_oil. Ten sklep na Allegro 5 na 5, więc bez ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W serwisie także udzielą Ci profesjonalnych rad dotyczących wyboru oleju. Ja zazwyczaj jeżdżę do serwisu www.faben.pl gdy mam jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej kupować olej samochodowy z górnej półki. Tylko takie często mają wysokie ceny. Jakiś czas temu trafiłem na stronę www.galonoleje.pl Tam znajdziecie dobre oleje samochodowe w korzystnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motorowygość
Weź zapytaj na amjoil. To taki sklep internetowy który specjalizuje sie właśnie w sprzedaży olejów więc ci na pewno dobrze pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, iż Castrol Edge z oferty www.buwar.pl powinien spisać się w sam raz w tym wypadku. Nawet, jeśli nie ten to powinieneś rozejrzeć się za niezwykle szeroką ofertą od Buwar. Ich smary oraz oleje to najwyższa możliwa jakość na rynku. Mój samochód opiera się wyłącznie na ich produktach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość durulszluk
Do tego typu silników, o których piszesz dobry będzie olej, który przedłuża żywtoność silnika, który jest stosunkowo rzadki. W takich starych silnikach oleje lubią też odparowywać, a gromadzenie się nagaru to już standard. Ja np. jak kupiłem używany samochód, który też juz miał pierwszą młodość za sobą to zacząłem lać do niego Shell Helix Ultra 5W40, z żadnym z opisanych wyżej problemów nie mam styczności. Myślę, że u ciebie taki będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieleń laicka
A skąd ogólnie wiadomo jaki olej do silnika? Pytam ponieważ nie jestem obeznany tak do końca w tych tematach jak reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość durulszluk
Zazwyczaj masz w instrukcji samochodu, ale jak takiej nie masz to możesz sprawdzić np. na aplikacji Shell Lube Match. Ona jest na stronie shella, jest prosta w obsłudze więc na pewno się odnajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenony
O tym Lube Match rozmawiałam ostatnio z moim mechanikiem. Dobierał olej znajomym i mówił właśnie, że z tego korzysta. Polecił też olej od Shell specjalny do diesla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×