Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin33s

Jaki olej do samochodu

Polecane posty

Gość jureczek123
oleje shell helix ultra w ogóle nie gubią oleju, nie ubywa go bo helix w ogóle nie odparowuje. pod tym względem jest jednym z lepszych olejów na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasecynka
Przecież to nie kwestia oleju czy odparowuje czy nie :) Fakt, że Shell też używam, ale to kwestia dobrania odpowiedniej lepkości do stanu silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwijałem sklep motoryzacyjny o katalog olejów silnikowych do nowych i starszych silników. Dominuje u mnie marka Neste z Finlandii aktualnie i myślę, że błędu nie popełniłem. Znana marka za granicą, ale w Polsce też już kierowcy zaczynają powoli dostrzegać jakość. Z tych lepszych dystrybutorów to olejeklimowicz.pl, wszystko oryginalne. Do tego sporo podpowiedzi, co do najpopularniejszych odsłon olejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macieszanekkas
a te oleje shella to one pasuja do wszystkich silników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupię beczkę oleju do silnika TSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyjddjoi
Sam miałem pewne wątpliwosci co do doboru odpowiedniego oleju, dlatego dobierałem go z aplikacją shell lubematch. Bardzo mi pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satanamin
A co do tej aplikacji, to trzeba płacić za korzystanie z niej jakis abonament czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łukusiwicz
Nie ma tutaj abonamentu, ta aplikacja lubematch jest całkowicie darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakarta
LubeMatch shell to nie aplikacja tylko opcja wejścia przez stronę i wpisania danych auta żeby zobaczyć jaki olej jest dedykowany dla Twojego auta. Zobacz sobie jak to wygląda http://lubematch.shell.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karetak
Jeśli nie jest to aplikacja to czy korzystanie z LubeMatch tego shell jest na akżdym etapie darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberaka
Ja w każdym razie za nic nie płaciłem. Wchodzisz na stronę https://lubematch.shell.com/ i wpisujesz kolejno dane, o które system prosi i masz od razu wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Centeri
Na pewno warto kupić ze sprawdzonego źródła, warto zajrzeć na stronę sklepu Motoszef https://motoszef.pl można u nich kupić nie tylko dobry olej, ale ogólnie części samochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własnie skoro jest program do doboru oleju Lubematch to wtedy możemy sami dobrać olej do swojego auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broltka
Mnie bardziej ciekawi że przez to Shell lubematch jest bardzo duża baza aut. Byłam pod wrażeniem, bo trochę się bawiłam dobierając. Moj szwagier ma warsztat i sam powiedział, że to całkiem fajna opcja. Oleje Shell poleca i ma u siebie ale nie korzystał z tego narzedzia nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie zawsze możesz sobie sprawdzić na stronie Lubematch jaki olej potrzebujesz do swojego autka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonnmann
Ja do swojego silnika od długiego już czasu oleje oleje shell helix ultra, są jak dla mnie najlepsze na rynku. Innego rozwiązanie dla siebie nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bicepsiak
Shell to dobra marka, jedna z wielu na rynku ale też akurat ich oleje leje. Ostatnio mnie przekonało to, ze jako jedyni mają oleje na bazie gazu ziemnego z technologią pure plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki olej powinien być zalany do silnika to powinien wiedzieć mechanik lub serwis zawsze tez mozna skorzystać z aplikacji Lubematch która dobierze olej do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracciak
Jak dla mnie Shell Helix. Mam już go zalany trzeci sezon, bo wymieniam systematycznie od roku. Moj silnik go lubi i mam wrażenie, że przyjemniej ciszej pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nervixus
do jakiego silnika lejesz tego helixa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracciak
W mojej Renówce mam benzyne / gaz. Ale ogólnie Shell są do wszystkich silników. Przez LubeMatch możesz sobie dobrac odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuszyciel
jak nie wiesz to zawsze możesz sprawdzić na aplikacji shell lubematch, sporo razy z niej korzystałem. ona pomaga dobrać odpowiedni olej do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mariusz D
Ja stosuję olej PMO - konkretnie http://pmo-lubricants.com/pmo-10w60-racing/ i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem na oleju nie ma co oszczędzać, bo od dobrego smarowania silnika bardzo dużo zależy. Między innymi to jeden z czynników jak długo silnik będzie nam służył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osmieszasz sie pajacu tą reklamą. kiedys jakas dziewczyna reklamowala tu sklep dosyc znany i byla to pracownica ,zglosilem do sklepu spam ze spamuje linkiem ,za 3 dni odpisali ze ta dziewczyna juz nie pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena781
Błędem jest twierdzenie, że taki sam olej jest idealnym rozwiązaniem w okresie zimowym i latem. Trzeba sobie trochę poczytać, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego auta i nie wydać majątku. Szczególnie w okresie zimowym warto pochylić się nad tym tematem. Tutaj https://nocar.pl/blog/jaki-olej-silnikowy-jest-najlepszy-na-zime/ jest wiele przydatnych informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migatka
Ale jak to sobie wyobrażasz? Wymienianie oleju na zasadzie dwa razy w roku? Przecież to trochę bez sensu. Lepiej wymienić raz w roku o ile kilometrów się ilość nie przekroczyło zaleganych. Możesz sobie wybrać akurat przed zima wymianę. Ja tak z Shell robilam. Idealnie się sprawdza i silnik szybko zasakkuje. Rozruch jest bezproblemowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem do mojej Corsy mąż stosuje Shell Helix Ultra 5W-40 i od kiedy mamy auto to zawsze jest właśnie ten olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość policzka
A jak długo macie auto i ile razy od tego czasy wymienialiście? Ja też mam Shell ale nigdy nie wiem czy kierować sie wymianą co roku czy licznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

z tego co wiem to wiele osób korzysta z tego programu Lubematch ponieważ programik ten raz że jest darmowy  do tego proponuje kilka opcji doboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

no tak zawsze możesz kupić olej sprawdzony np Shell Helix Ultra 5W-40 który jest do silników benzynowych, wysokoprężnych i z instalacją LPG może być także stosowany w silnikach napędzanych biodieselem oraz mieszankami benzyny i etanolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×