Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin33s

Jaki olej do samochodu

Polecane posty

Gość mupistopele

a ty lałes już kiedyś oleje shella? pytam bo bede zmieniał za jakiś czas olej na nowy i chciałbym od razu zmienić producenta na innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristanka

Przy nowym aucie polecili mi Shell i już został. Auto pracuje bez zarzutów, wymieniam olej systematycznie co roku nawet jak przejadę mniej km. Po 6 latach dalej zalewam syntetykiem Shell. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajzel

A gdzie moge się dowiedzieć co ile w moim aucie zalecana jest wymiana? Mechanik mówi jedno, znajomi drugie a w sklepie z częsciami jeden gość mi mówił, że w książce auta ktorej niestety nie mam. Moge to jakoś sprawdzić? Nawet jakbym chciała sama zdecydować jaki olej chce to nie mam jak się upewnić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annunaki

To może weź sprawdź w aplikacji shell lubematch, tam powininnaś znaleźć to co potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpatka

Znalazłam LubeMatch to  odShell i weszłam z ciekawości. Spodziewałam się opłat ale nic nie musiałam wpłacać. Po spisaniu auta pojawiło się jaki olej zalecany jest  do mojego auta i co ile zalecana jest wymiana. Świetna opcja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniu

Żałosny jest ten spamer od Shella, tylko ...a nie zuwazy ze to pisze jedna osoba. Z normalnego wątku zrobiłeś gościu burdel.


Teraz zobaczcie jakie SHELL to syf, że muszą w tak marny sposób się reklamować. Przez jakiegoś marnego marketingowca, który pisze takie słabe posty, że szkoda gadać.

 

Jak już robicie sobie reklamę to wykupcie w telewizji, macie tyle kasy a nie piszecie po forach. Jednym słowem olej ... skoro w takim sposób musicie go zachwalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter

Piszę opinie popartą wiedzą i doświadczeniem,  20 lat w branży,  brak związku z konkretna firmą,  wiec z czystym sumieniem,  bardzo dobry olej,  tak jak prawie każdy który spełnia specyfikację i normy 

API 

ACEA

I pochodzi z wiadomego źródła. 

Castrol edge 5w 30 

Rewelacyjny olej!!! 

Lecz uwaga!  

Tak samo rewelacyjny jest np. 

Qualitium power 5w30 ani gorszy ani lepszy. 

Poprostu ten sam,  reszta to czary marketing i marka. 

Można wierzyć lub nie każdy może porównać,  lub np. 

Orlen max expert V

Świetne oleje pewne firmy 

Wszelkie aprobaty. 

Nie ma złych olei są źle dobrane. 

I nie chodzi tu o firmę!  Lecz parametry 

W razie pytań zapraszam

piotroil1976@gmail.com 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter
Dnia 15.12.2018 o 15:05, Gość bajzel napisał:

A gdzie moge się dowiedzieć co ile w moim aucie zalecana jest wymiana? Mechanik mówi jedno, znajomi drugie a w sklepie z częsciami jeden gość mi mówił, że w książce auta ktorej niestety nie mam. Moge to jakoś sprawdzić? Nawet jakbym chciała sama zdecydować jaki olej chce to nie mam jak się upewnić. 

Nie ma jasnej odpowiedzi,  wszystko zależy od sytuacji,  auta,  stanu technicznego,  i bardzo dużo od eksploatacji. 

Reguły złotej brak

Lecz można lekko to zdefiniować. 

Proszę tylko zwrócić uwagę,  na oleje syntetyczne gdyż tu jest często niewiadoma. 

Co do minerał ( juz rzadkość) 

Nie ma problemu 10000 max!  I mowie tu o najlepszej półce API.  Jak wyżej w moim poście,  marka ma tu nikłe znaczenie. Oczywiście mówię o produktach firm branży naftowej,  posiadających dopuszczenia. 

Marketowskie oleje sobie darujemy. 

Semisyntetic 10000km 

Tutaj przy nie agresywnej jeździe,  i raczej poza miejskiej można lekko przeciąc 

Lecz lepiej nie. 

Teraz sedno 

Syntethic 

Tu się pojawia,  co rok to prorok. 

Zasada :

syntethic typu long live. 

sa producenci i opinie ze nawet do 30000 tys. Km 

glownie patrzymy na zalecenia producenta co do przebiegu od- do wymiany,  lecz to tylko teoria,  a praktyka? 

Producenci testują silniki w optymalnych warunkach!!!! 

w laboratoriach,  na rolkach i w praktyce,  lecz praktyka wygląda tak ze są to : świetni kierowcy,  dobre drogi,  brak praktycznie miejskiej jazdy ( szczególnie miejska jazda,  częste odpalanie i gaszenie silnika exploatuje nasz olej maksymalnie). 

reasumujac testy są przeprowadzane w optymalnych dla silnika warunkach. 

Wiec to tylko mit 

typ long live,  z najwyższej polki API ACEA max do 20000km,  oczywiście mówimy tu o sprawnych silnikach i takich w którym producent Uwaga : dopuszcza nie zaleca,  gdyż producenci dopuszczają taki przebieg,  a zaleca sie 20000km max 

a jesli nie jesteśmy pewni czegoś,  zawsze polecam wymieniać olej co 15 tys,  czy to long live typ czy standardowy syntethic i wtedy nie ma żadnego problemu.  Chyba ze juz sama jednostka jest zużyta i ktoś leje syntetyczny olej do silnika który się do tego nie nadaje. 

alez książkę napisałem,  proszę wybaczyć. 

JW.  W razie pytań 

piotroil1976@gmail.com

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondziak

polecam K2 Texar http://bit.ly/7003_K2Olej5W30 jest świetny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkqaa

Mój mąż się tym zajmuje i kupuje znane marki, ale zamawia je przez firmę  rotakb.eu tym samym sporo oszczędzając. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja olej do auta dobieram po przez aplikację Lubematch która w intuicyjny sposób dobiera olej do silnika nigdy na niej się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajzek

Przez Lubematch dobierałem kiedyś olej, ale ostatnio mi doradził mechanik 0w20 i zalałem Shell. Ciekawi mnie jak się ten olej  sprawdzi. W pelni syntetyczny i ma wpływ nawet na zużycie paliwa. Tłumaczył mi że ppełnia wymagania normy ILSAC GF-5 pod kątem wydajności paliwowej, więc dla mnie opcja do sprawdzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannamar

A co to jest w ogóle ta aplikacja lubemtach? na czym polega jej działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś

Takie narzędzie internetowe. Wchodzisz na stronę, wprowadzasz dane auta i pojawia Ci się między innymi informacja jaki olej zaleca producent do Twojego auta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wchodzisz na stronę Shell i masz lubematch.shell.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a mi akurat ta apka zaproponowała kilka olei do auta oczywiście wybrałem syntetyka Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 który jak najbardziej pasuje do mojej Astry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a mi akurat ta apka zaproponowała kilka olei do auta oczywiście wybrałem syntetyka Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 który jak najbardziej pasuje do mojej Astry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betraxim

Na jakiej w ogóle zasadzie to lubematch funkcjonuje? bezpieczne jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabatka

Masz on line możliwość wejść i przeklikać dane swojego auta. Wszystko wybierasz i na koniec masz info jaki olej jest dedykowany dla Twojego samochodu. Shell fajna opcję z tym dało i przede wszystkim jest w pełni darmowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kranika

Nie wiedziałam że to Shell LubeMatch jest darmowe. Niedługo czeka mnie wymiana to może faktycznie dobrze byłoby sprawdzić i wiedzieć jaki olej będzie mi potrzebny. Zazwyczaj stawiam na mechanika i to co mi poleci, ale może nie powinnam :) Sprawdzę ten Shell. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartofel

Też lubię Shell LubeMatch bo można nie tylko sprawdzić zalecany przez producenta olej ale też chociażby  upewnić się co ile producent zaleca wymianę oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolek
Dnia 31.05.2019 o 17:42, Gość kartofel napisał:

Też lubię Shell LubeMatch bo można nie tylko sprawdzić zalecany przez producenta olej ale też chociażby  upewnić się co ile producent zaleca wymianę oleju. 

Czy starsze auta też mają? I jak tam wejść, to się pobiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja w tym programiku znalazłem swoja Skodę Felicję 1,3  o ile można nazwać moją Felę starszym autem ( rok prod. 1996)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolek
Dnia 17.06.2019 o 18:51, Gość gość napisał:

ja w tym programiku znalazłem swoja Skodę Felicję 1,3  o ile można nazwać moją Felę starszym autem ( rok prod. 1996)

Pobierałeś to Lubematch, to aplikacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacenty

polecam ten od K2 http://bit.ly/6890_K2Olej10W40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaleka
Dnia 26.06.2019 o 21:31, Gość Bolek napisał:

Pobierałeś to Lubematch, to aplikacja? 

To nie aplikacja, to narzędzie internetowe. Wchodzisz na stronę Shell i wprowadzasz podstawowe dane auta. Program pokazuje Ci jaki olej jest dedykowany przez producenta do Twojego auta i co ile zaleca wymianę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość back
2 godziny temu, Gość kaleka napisał:

To nie aplikacja, to narzędzie internetowe. Wchodzisz na stronę Shell i wprowadzasz podstawowe dane auta. Program pokazuje Ci jaki olej jest dedykowany przez producenta do Twojego auta i co ile zaleca wymianę. 

Ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaleka
Dnia 29.06.2019 o 19:56, Gość back napisał:

Ile to kosztuje?

Lube Match Shell jest bezpłatne. Możesz wejść, nie musisz się rejestrować. Wystarczy tylko że wprowadzisz podstawowe dane swojego auta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość williak

A gdzie to Lube Match można pobrać? To aplikacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacyk

Shell helix ultra ECT C2/C3 to pełen syntetyk 0W-30. Na razie dwie podmiany na nim robiłem i jestem zadowolony z pracy silnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×