Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin33s

Jaki olej do samochodu

Polecane posty

Gość syntkon
Olej w nowych autach ma duże znaczenie. Przy nowoczesnych silnikach np warto myslec o oleju, który zabezpiecza filtr cząstek stałych. Stosuje się wtedy oleje o niskopopiołowej formule. Taki olej to np shell HX8 ECT 5W-30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krech
Czym ten olej Shell różni się do pozostałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matulle
W tym akurat jest niskopopiołowa formulacja . Przy spalaniu nie zbiera się taka ilość cząstek. Dzięki temu układ wydechowy jest bezpieczniejszy. Mozna je uzywać do aut z gazem, ale też takich z filtrem czastek stałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W fińskich olejach samochodowych i przemysłowych specjalizuje się Klimowicz z Białegostoku. Pytaj o pana Andrzeja, dobrze doradza i jest w stanie dość szybko skompletować wymagane oleje. Do firmy transportowej często brałem, jak jeszcze pracowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samambrina
Do swojego silnika od dwóch lat leje olej shell helix ultra, samochód bardzo dobrze na nim pracuje - nie mam zastrzeżeń. Zadowolony jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buldogzły
samambrinam a skad wiesz jaki konkretnie olej pasuje do twojego silnika? Jak to sprawdzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak w Białymstoku szukasz ogarniętych ludzi od olejów silnikowych to spokojnie olejeklimowicz.pl. Biorę od nich oleje od marki Neste od dość dawna. Klasa premium o potwierdzonych właściwościach. U mnie w silnikach wysokoprężnych funkcjonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpilion
ja leje oleje shell helix ultra, pierwszy olej przy którym nie robię dolewek uzupełniających bo go po prostu nie ubywa. nie brudzi tez co ważne silnika, nie zauważam żeby gromadził się szlam. na mrozie tez nie miałem z nim problemów, smarował jak trzeba nawet na zimny motorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pidzen
umpilion, też zalany mam shell helix ultra, ale czy robiłes płukanie silnika przed zmiana oleju? Jeśli Twoje auto wcześniej miało zalany też syntetyk to dziwne że sama zmiana oleju tak zrobiła. Chociaż dla Shell pus jest taki, że jest na bazie gazu ziemnego, a nie nafty jak inne oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamanszama
Ja olej dobieram do specyfikacji producenta przez internet, shell ma u siebie na stronie aplikację LubeMatch. Proste narzędzie, ale pomocne. Mniej zachodu przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działam w branży ciężkiego transportu. Póki co numer jeden z olejów Neste. Olej bardzo wolno się zużywa. Chyba już wszystkie oleje premium testowaliśmy w firmie przez ostatnie lata. Ten na razie odnawiany regularnie przez http://olejeklimowicz.pl. Obserwuj ich FB, bo czasami ciekawa promocja się trafi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pełny syntetyk to Neste, no i baza olejowa jest chyba teraz od nich najwyżej oceniana. Dobrze schodzi w moim sklepie motoryzacyjnym, sam używam. Biorę z olejeklimowicz.pl. Hurtownia, ale powinna być też sprzedaż online, więc korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabinetka
A wiesz z czego ta baza jest zrobiona i jaki jest jej procent w oleju? Olej bazowy może stanowić od 75 do 90 proc. składu gotowego oleju, więc wiesz ile to w przypadku Twojego oleju? Ja mam Shell i mój mechanik mówił, że przy ich syntetykach oleju bazowego jest najcześciej największy procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinaka
Są oleje Shell, które ze względu na skład i między innymi olej bazowy na bazie gazu ziemnego spalając się nie wytwarzają takich spalin. Fajnie się to sprawdza przy autach z filtrem cząstek stałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdrynia
Czy jeśli przez LubeMatch shell wskazał mi dwa oleje to czym mam się kierować przy wyborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neste to jedne z najnowocześniejszych olejów do przemysłu i motoryzacji teraz. Dużo zawodowców używa, w warsztatach ale jeszcze nie są mocno popularne. Najlepsze ceny na oleje Neste na 100% w olejeklimowicz.pl. Niestety niszowa jeszcze marka w Polsce raczej, chociaż widziałem, że wiele firm transportowych już na te środki smarne się przerzuca. W sumie się nie dziwię. Trzymają jakość od lat, nic się pod tym względem nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jaki czy mineralny półsyntetyczny ,ja akurat stosuje olej Shell Helix Ultra Diesel 5W40 4L który według mnie poprawia kulture pracy silnika a dokładniej silnik chodzi ciszej niz na poprzednim oleju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabobek
Lubię w silnikach diesla tą wyrazistą, głośną pracę :) Swoją drogą nie wiedziałem, że Shell ma olej specjalnie do diesla. Ostatnio kupowałem shell helix hx8 ect. Lubie ten syntetyk, bo moje auto mruczy aż milo posłuchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarówno oleje, jak i smary biorę od www.buwar.pl . Jest to definicja jakości z której od bardzo dawna korzysta mój pojazd. Zaoferowany za dobrą cenę, fantastycznie się sprawuje. Dysponują bardzo szerokim wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiszcz
Czy tak jak Shell proponują jakiś olej który może byc stosowany w autach zarówno z gazem jak i dieslach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fibik
Dużo producentów oleju ma opcje do diesla i do gazu chociaż nie zawsze jednocześnie :) ale na pewno nie mają tak jak shell oleju bazowego na bazie gazu ziemnego, a nie na bazie ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za róznica czy na bazie gazu ziemnego czy ropy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eganika
Nie bardzo znam się na chemii i tym jak to wygląda, ale jesli olej bazowy jest na bazie gazu ziemnego, a nie ropy to już na start ma mniej zanieczyszczeń naturalnych. Przy spalaniu pewnie też mniej wytwarza zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reptilianinznibiru
DO swojego silnika to ja wybierałem olej aplikacją shell lubematch, bardzo fajna i intuicyjna. aplikacja bardzo mi pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olej to zalezy jaki akurat w moim przypadku został wybrany Shell Helix Ultra 5W-40 olej ten ma niski stopień odparowania co za tym zmniejsza konieczność dolewek między wymianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest Shell Helix Ultra 5W-40 olej syntetyczny wyprodukowany w technologii Shell PurePlus najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników taki własnie stosuje ponieważ przemieszczam się po mieście i często stoje w korkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allamanachu
W ogóle oleje shell helix ultra są dobre dla silników, które sa nie tylko obciążone, ale też mocno wyeksploatowane. Idealne są do takich silników, są delikatne dla silnika i żywotność poprawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale co olej ten Shell Helix Ultra w przypadku starszego auta powoduje że silnik będzie miej pobierał olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×