Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin33s

Jaki olej do samochodu

Polecane posty

Gość gość
akurat wymianą oleju w naszych autach zajmuje się mąż ale słyszałam że wspominał że zmienił olej właśnie na Shell syntetyk i on ma pomóc w rozruchu auta zimą oczywiście do zimy daleko no ale skoro podjął taką decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regenrale
Pewnie zmienił ci na Shell Helix Ultra, możliwe że 5w40 albo 0w40. W każdym razie chodzi tutaj o to, że olej ma wartość 0w(czyli typowo zimową) na zimnym silniku przy ujemnej temperaturze na zewnątrz, jest po prostu rzadszy więc łatwiej mu "krążyć" po silniku. Dopiero potem jak już się nagrzeje to wartość wówczas wynosi 40W. To tak w telegraficznym skrócie, więc nie masz sie czy martwić, nie chciał źle i zrobił dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kustomir
A wytłumaczy ktoś laikowi jak, w jaki sposób dobrać odpowiedni i konkretny olej do silnika? Kompletnie się na tym nie znam i nie wiem ja mam się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabalka
Na wcześniejszej stronie o tym było :) Masz na necie takie narzędzie on line jak LubeMatch http://lubematch.shell.pl/ . Kolejno wybierasz lokalizację, język i dalej dane swojego auta. Wskazuje Ci między innymi oleje jaki będzie odpowiedni do Twojego auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Km Max 20000 a moze jeszcze ze 30 tys olej mymienia sie do max 15 tys a ja wymieniam około 12tys bo przeci8ez silnik chod******orkach na przejedzie kolejowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinezzo
A czy ta aplikacja lube match jest darmowa w obsłudze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrabinesnova
Tak ta aplikacja(choć bardziej narzędziem bym to nazwał) jest całkowicie darmowa. Korzystałem z niej sam swego czasu szukając odpowiedniego oleju, i nie zmieniło się tam nic w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobrze a czy się różni olej syntetyczny firmy x od oleju syntetycznego firmy Y ? warto płacić wyższe kwoty za olej pytam jako użytkownik Skody Fabii 1,4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bryztek
Sprawdź sobie najpierw nawet w tym lubematch jaki olej będzie do Twojego auta przeznaczony. Jeśli chodzi o sam olej to dużo osób mówi, że olej bazowy jest zawsze taki sam, ale tak nie jest. Tu było troche o Shell, więc np oni robią olej bazowy z gazu ziemnego zamiast ropy. Jako firma mają kontrole nad tym co znajduje sie w ich olejach od samego początku wydobycia, aż do trafienia oleju na półke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na twoim miejscu popytałbym na forum mojeauto.pl, bo tamtejsi użytkownicy często mi pomagali w tego typu sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy sie ruznia oleje np 5w 30 od inego z inej firmy 5w 30 terz kiedys sie zastanawiałem i znalazłem testy olejów i wygrywał motul ma najlepsze oleje ale za to drogie i dla tego masz jeden z testowych filmików https://www.youtube.com/watch?v=6pqD8lXBV34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale cena takze wysoka 185.00zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bryztek
Jaki olej kosztuje 185 000 zł? :) Ja ostatnio za syntetyk shell płaciłem około 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Nie rób tego. U mnie w firmie jeden samochód padł, w silniku jeden wielki syf i nagar, po castrolu właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maganyck
Silnik jak jest w opłakanym stanie to nie pomoże mu wlaśnie najlepszego oleju, ale fakt, że wlaśnie byle czego może zaszkodzić :) Niektóre silniki nie są gotowe na oleje syntetyczne, więc jak widzisz ważne jest wiele kwestii. Dobierz odpowiednio olej najlepiej przez lube match Sehll i nie będzie problemu. Jak nie masz pewności w jakim stanie ejst silnik to zleć płukanie i mechanik wyczyści i sprawdzi wszystko. Lepszy taki koszt niż wymiana silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiślarka
Mnie się wydaje, że zbanie o silnik to przede wszystkim dobry olej, ale też systematyczne jego wymienianie i kontrolę. Ważna jest też wymiana filtra oleju, który wspomaga pracę silnika. Dodatkowo płukanie miski olejowej podczas zlania oleju tez jest ważne. Jesli chodzi o oleje to dla mnie Shell ma ogromny plus za olej bazowy na bazie gazu ziemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnommm
@wiślarka, ja właśnie zastanawiam się nad zmiana oleju na inny, tzn. na innego producenta. Rozważam mocno Shella właśnie, faktycznie opłaca się kupowac ich oleje? Jakiego oleju uzywasz u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kobiety tym bardziej powinny korzystać z aplikacji Lubematch wtedy żaden mechanik nie wciśnie im jakiegoś źle dobranego oleju na którym będzie zarabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinkamoppin
A ta aplikacja shell lube match to ona jest w ogóle darmowa? Skąd ją pobrać? Szukałam na appstore, ale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a używam olejów mineralnych w swoim transporcie może od 10 lat właśnie Neste bo mam stary transport ale koledzy mają nowsze Volva gdzie potrzebny jest taki olej i chwalą sobie cena jest rozsądna i parametry też są Ok. W okolicach Siedlec dużo firm używa tego oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przez wiele lat zmagałem się z kompleksem rozmiaru penisa przez co moje życie seksualne praktycznie nie istniało. Byłem już bliski poddania się kosztownej i nie do końca bezpiecznej operacji. Na szczęscie w odpowiednim momencie trafiłem na Member XXL produkt naprawdę działa! Stosuję go dopiero przez 2 miesiące a mój penis jest już większy o 3cm" Produkt kupimy za pośrednictwem tej strony : http://nplink.net/kV3xzEzE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laikon
Nawet mają całkiem spory wybór tych Shell które polecali wyżej. Czeka mnie za dwa miesiące wymiana oleju, bo chce zrobic duzy przegląd i od razu wymienic plyny i filtry. Tyle, ze mam diesla. LubeMatch pokazało mi dwie opcje do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie wiem na czym się opierać na tej aplikacji Lubematch czy cały czas jeździć na tym samy oleju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam też tych produktów Neste od firmy z Białegostoku i to chyba od głównego dystrybutora jak używałem smaru naszego ŁT-eka musiałem często smarować a zaproponowali mi jakiś smar do podwozi Neste OH jest rewelka smaruję może raz w miesiącu. Mają spory katalog, potrafią podpowiedzieć, a jednocześnie specjalizują się tylko w marce Neste. Za nim za czołem współpracę dużo czytałem o marce Neste dowiedziałem się że są jedną z nielicznych firm która produkuje bazę olejową syntetyczną. Firma za mocno się nie reklamuje dla tego jeszcze jest mało znana na stronie olejeklimowicz znajdziesz dużo informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mine_ralek
gość 2018.06.15 Lubematch Shell pokazał Ci inny olej niż ten którym masz zaleane auto? Jesli tak to nie jest dobrze, bo Shell dobiera olej zgodnie z zaleceniami producenta. Ma też znaczenie w jakim stanie masz silnik. Kto Ci teraz dobierał olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mocyczek
Czy to prawda że do diesla czy gazu czy w ogóle nowoczesnych silników leje się inny olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×