Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin33s

Jaki olej do samochodu

Polecane posty

Gość parodia
Dnia 14.07.2019 o 20:14, Gość williak napisał:

A gdzie to Lube Match można pobrać? To aplikacja?

Nie pobiera się nic, wystarczy wejść na stronę Shell i można  wprowadzając dane auta od razu dowiedzieć się jaki olej jest dedykowany przez producenta auta do Twojego samochodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramik
13 godzin temu, Gość parodia napisał:

Nie pobiera się nic, wystarczy wejść na stronę Shell i można  wprowadzając dane auta od razu dowiedzieć się jaki olej jest dedykowany przez producenta auta do Twojego samochodu. 

A ile to LubeMatch kosztuje? Zbliża mi się termin wymiany oleju, więc chetnie bym skorzystał hm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migalka
13 godzin temu, Gość kramik napisał:

A ile to LubeMatch kosztuje? Zbliża mi się termin wymiany oleju, więc chetnie bym skorzystał hm 

Shell daje taka opcję bezpłatnie 🙂 Wchodzisz na ich  stronę, wpisujesz podstawowe dane auta i  dostajesz informację jaki olej zaleca producent Twojego auta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

no niby prosta sprawa ale nie lepiej  samemu dobrać  kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostal

ja w lincolnie 5.0 leje 5w30 qualitum i po 450 tys panewki jak nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stateczka

 

Dnia 22.08.2019 o 18:07, Gość gosc napisał:

no niby prosta sprawa ale nie lepiej  samemu dobrać  kupic ?

Ale przez LubeMatch właśnie sam dobierasz 🙂 Wchodzisz na stronę Shell wpisujesz kilka podstawowych informacji z danymi auta i masz wynik jaki olej zaleca producent Twojego samochodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawzda

Nie wiesz czy to LubeMatch ma też starsze auta czy tylko te najnowsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mintaj

W sumie dobre pytanie. Mam 19 letnie Audi A6 i też w tym LubeMatch dobiore olej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandaibanda

Jasne że znajdziecie. W LubeMatch są też starsze modele aut. Przecież nie każdy ma najnowsze roczniki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afs23324

Marka oleju to sprawa drugorzędna. Ważne jest aby olej był wymieniany na czas i w zależności od tego w jakich warunkach silnik pracuje. Jeżeli auto jeździ tylko po mieście to olej trzeba wymienić co dwa lata(rok) nawet jeśli ma przejechane tylko 3000km a nie serwisowe 15000km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytyk
Dnia 1.09.2019 o 08:24, Gość afs23324 napisał:

Marka oleju to sprawa drugorzędna. Ważne jest aby olej był wymieniany na czas i w zależności od tego w jakich warunkach silnik pracuje. Jeżeli auto jeździ tylko po mieście to olej trzeba wymienić co dwa lata(rok) nawet jeśli ma przejechane tylko 3000km a nie serwisowe 15000km.

Oczywiście, że marka ma znaczenie i przekonałem się o tym testując różne marki. Teraz mam Shell i na razie nie planuję zmienia. Jeśli chodzi o wymianę to koniecznie albo po przejechaniu pewnej ilości km (zalecane 15 tysięcy lub 20 tysięcy ) albo systematycznie raz w roku. Moim zdaniem nie powinno być od tego żadnych odstępstw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielizna
Dnia 22.08.2019 o 18:07, Gość gosc napisał:

no niby prosta sprawa ale nie lepiej  samemu dobrać  kupic ?

mozna nawet samemu wymienic 😄 to polecam bo w warsztacie nie wiesz co leja 😕 ja sam kupuje przez wyszukiwarke o ktorej tu pisali wpisuje i znajduje specyfikacje a potem zamawiam przez neta bo łatwiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

pewnie ja kupuje zawsze Shella i filtr oleju jak wybieram się do mechanika na wymianę oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trytka
Dnia 15.10.2019 o 22:59, Gość mielizna napisał:

mozna nawet samemu wymienic 😄 to polecam bo w warsztacie nie wiesz co leja 😕 ja sam kupuje przez wyszukiwarke o ktorej tu pisali wpisuje i znajduje specyfikacje a potem zamawiam przez neta bo łatwiej 

Ja też kupuje Shell ale wolę nie zamawiać przez neta. Jedynie raz mi się zdarzyło na allegro w strefie marek kupić bo wiem że tam jest sprawdzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolerioza

Dużo osób zalewa Shell a zastanawiam sie co według was daje używanie tego oleju i czym się rozni od innych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucybag

Nie wiem jak z innymi właściwościami ale na pewno oleje Shell Helix są produkowane na bazie gazu ziemnego. Od razu są już z mniejsza ilością zanieczyszczen i na pewno ich  spalanie przebiega troche inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli rozglądacie się za odpowiednimi olejami silnikowymi to polecam wam skontaktować się z firmą ma-ta.pl Jest to bardzo dobra hurtownia olejów do samochodów, która oferuje produkty wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajzek
Dnia 8.11.2019 o 11:08, Gość gość napisał:

Jeżeli rozglądacie się za odpowiednimi olejami silnikowymi to polecam wam skontaktować się z firmą ma-ta.pl Jest to bardzo dobra hurtownia olejów do samochodów, która oferuje produkty wysokiej jakości.

Ale w czym ta hurtownia ma być taka dobra? Jeśli w doborze oleju to powiem Ci ze hurtownie i sklepy korzystają z takich narzędzi jak Lube Match od Shell i tak dobierają olej. Ale możesz to zrobić równie dobrze sam. LubeMatch jest darmowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pabinia

Czy ktoś z was ma zalany SHELL HELIX ULTRA ECT C2/C3 0W-30 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mel

ECT C2/C3 0W-30 miałem taki w aucie żony i sie sprawdzał bardzo dobrze przez rok czasu do sprzedania auta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azemel

Mel, a skad wiedziałeś, że akurat taki olej pasował do samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danielo90

Zawsze można na przykład podjechać do takiego sklepu jak Petrostar (mają w Wawie parę filii) i tam dopytać, oni mają fachową obsługę i doradzą. Ja tam większość akcesoriów i chemii samochodowej kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karimasx

A czym jest w ogóle to lubematch? o co z tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gradula
Dnia 10.12.2019 o 18:54, Gość azemel napisał:

Mel, a skad wiedziałeś, że akurat taki olej pasował do samochodu?

Też się martwiłam jak dobierał mi mechanik, bo to nigdy nie wiadomo. Ale dobrał mi Shell. Sprawdzałam potem sama  na tej ich  stronie i wyszedł mi ten olej jako zalecany przez producenta dla mojego auta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijanka
Dnia 29.11.2019 o 17:53, Gość Mel napisał:

ECT C2/C3 0W-30 miałem taki w aucie żony i sie sprawdzał bardzo dobrze przez rok czasu do sprzedania auta 

Niezły ma ten olej opis: 

Zapewnia ochronę układu wydechowego poprzez utrzymanie w czystości filtra cząstek stałych w silnikach Diesla

Bezkonkurencyjna ochrona przed szlamem – żaden inny olej silnikowy nie zapewni czystości silnika w stopniu tak zbliżonym do fabrycznej

Ułatwia zimny rozruch

Niska lepkość i niski współczynnik tarcia zapewniają oszczędność paliwa do 2,6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droblacka

Zamawiałam właśnie w hurtowni ten ECT C2/C3 0W-30 i bede odbierać. W połowie stycznia mam termin przeglądu i chciałabym już mieć olej u siebie.Ciekawi mnie ten Shell bo jednak ma szeroki zakres działania, a do tego to pełen syntetyk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicek
35 minut temu, Gość droblacka napisał:

Zamawiałam właśnie w hurtowni ten ECT C2/C3 0W-30 i bede odbierać. W połowie stycznia mam termin przeglądu i chciałabym już mieć olej u siebie.Ciekawi mnie ten Shell bo jednak ma szeroki zakres działania, a do tego to pełen syntetyk. 

A w jakich opakowaniach pojemnością ten Shell jest dostępny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiero

Co jeden to większe głupoty pisze ,, olej jest lepszy bo ma mniejszą lepkość 🤣🤣🤣 to woda będzie najlepsza bo ma najmniejszą lepkość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Hyundai Xteer. Dla mnie mega. Silnik go nie bierze, nie spala, a dzięki temu nie brudzi się. Cicho gładko chodzi. Niczego więcej nie trzeba 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×