Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość gość
Luter wybrał habit zamiast kary śmierci. Tak źle czuł się w tej przymusowej roli, że aż ze złości chyba powymyślał te wszystkie bzdury na opak temu co mówi Pismo św i na opak nauczaniu Soborów. Przewrotność jego nie ma granic. A na koniec dodał że choćby ktoś odważył się zmienić co on poprzekręcał, to nie uniknie wiecznego potępienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książka„Marcina Lutra droga do klasztoru” niemieckiego autora protestanckiego wyznania Dietricha Emme, twierdzi on, że biografię Lutra wybielono i usunięto wiele skandalicznych faktów. Tu ciekawy fragment wypowiedzi autora– „Najstarsi protestanccy biografowie Lutra Mathesius, Melanchton i Selnecker są jednak zdania, że ów przyjaciel Lutra został zabity w pojedynku i że prawie w tym samym czasie Lutra przeraziła gwałtowna burza. Jakkolwiek się rzeczy miały, sam Luter w swoich listach (De Wette II, 101) wyjaśnia, że złożył śluby zakonne pod przymusem i pod presją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wśród głoszących referaty była pani profesor, Niemka, starsza pani. Tam między innymi jej rodak ksiądz Niemiec wymienił jej pochodzenie jakieś tam wysokie pochodzenie bo u nich to się jeszcze liczy ale to nie ważne. Dała nam wykład jak wielkie kłamstwo zaczął Luter i ono dalej się rozszerza i rośnie jak kąkol w pszenicy. Ona dopiero nam tam powiedziała pewne szczegóły z życia Lutra. Niby studiowałem historię i nigdy tego nie wiedziałem. Sądziłem, że Luter wstąpił do zakonu jak każdy normalny jak wstępuje. To było nie tak. On studiował prawo, bo ona szczegóły z tamtych dokumentów zna, bo jest Niemką, jako świecki człowiek, jako świecki student. Mieszkał tam w jakimś domu i z gosposią tego domu miał dwoje dzieci. Jakbyśmy dziś powiedzieli nieślubnych, więc pod wielkim znakiem była by tego faktu jego moralność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,, Luter w międzyczasie zamordował dwóch ludzi, zabił. Groziło mu oczywiście od razu kara śmierci. I on uciekł w mury klasztoru, bo w klasztorach był azyl. Władze państwowe nie mogły przekroczyć klauzury. Tam był nieosiągalny dla prawa państwowego. On tam siedział z musu. I ona przytacza jego listy. I opisuje w tych listach do swoich znajomych jak on się męczy za tymi murami w klasztorze, jak to nie jest dla niego środowisko ale mówi muszę to przecierpieć bo w ten sposób chronię moją głowę, którą by odcięto gdybym wychylił się poza mury. I ona mówi, ten człowiek tak wewnętrzne skręcony stworzył teologię dopasowaną do własnego życiorysu. Sądzę, że tak sobie sumienie chciał uspokoić. I w tej swojej teologii powiedział tak Pan Bóg stworzył dobro i zło. Zło było w Chrystusie dlatego Go Ojciec skazał na śmierć na krzyżu. A przykazania dał po to aby nas zawstydzać i męczyć. I powiedział człowiek kształtuje siebie, łaska nas nie dotyka, nie zmienia. Wszystko od nas zależy, ode mnie. Jak bardzo musiał być odcięty od Pana Boga, że takie głupstwa mu szatan podyktował, zaciemnił mu umysł, tam nie było światła Ducha Świętego nic. I dlatego w swojej religii, którą stworzył, prawda, odrzucił wszystkie sakramenty, kapłaństwo, Mszę Św., zostawił tylko chrzest, no bo coś trzeba było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ona dalej nam w tym referacie pokazuje jak potem następcy jego rozwijają jego myśli, jego idee- Hegel, Feuerbach, Nietzsche, Rahner wielki niby współczesny prawie teolog niemiecki. I dalej pogłębiają te kłamstwa. I praktycznie ich przemyślenia w życie wcielili, zastosowali, dwóch ludzi- Hitler i Stalin. Hitler przez Nitchego i Feuerbacha, Stalin przez Engelsa i Marksa, bo to jest ta sama droga, ta sama właśnie, ci sami ludzie. Patrzcie jak człowiek podkuszony przez złego ducha daje ideę, a potem ona spełniona tworzy największe fabryki śmierci na świecie, czy milionami pod ścianką każe rozstrzelać ludzi jak Hitler, jak, jak Stalin. Dopiero mi ona otworzyła oczy, to był bardzo mądry i potrzebny referat. Wielu tych rzeczy przecież ja do dzisiaj nie znałem. Dzielę się z Wami, żeby na tle tego cośmy słyszeli w Ewangelii, zobaczyć jak ten kąkol rośnie. Pamiętajmy to my jesteśmy pszenicą przez chrzest, przez spowiedź, przez Komunię Świętą, przez sakramenta święte. (…) Dzielmy się tym majątkiem, naszą wiarą z ludźmi, żeby byli Bożą pszenicą, żeby nie dali w sercach posiać kąkolu. Zwłaszcza strzeżmy dzieci i młodzież bo ich się bardzo chojnie dziś sieje kąkolem, zwłaszcza w masmediach ale i w szkole.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
luter ozenił sie z zakonica Luter nakazał "zabijać chłopów jak wściekłe psy „Żrę jak Czech i chleję jak Niemiec” – pisał w liście z 2 VII 1540 r. do Katarzyny v. Bora Fragment ostatniego jego kazania o rozumie z Wittenbergi (1546 r.) oddaje stan jego duszy: Rozum to jest największa k... diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k...; jest prostytutką, prawdziwą k.... diabelską, k... zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość... Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie... Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pycha przemawiała przez lutra Nie godzę się, aby nauka moja mogła podlegać czyjemukolwiek osądowi, nawet anielskiemu. Kto nie przyjmuje mojej nauki, nie może dojść do zbawienia. Głosił w jednym ze swoich kazań, już po odstępstwie: „Wszyscy jesteśmy święci. (...) Papiści umieszczają w niebie ludzi, którzy potrafili tylko pełnić jedne po drugich uczynki; między tylu legendami nie ma ani jednej, która by nam ukazała prawdziwego świętego, człowieka, któryby posiadł prawdziwą świętość chrześcijańską, świętość przez wiarę. Cała ich świętość polega na tym, że dużo się modlili, dużo pościli, dużo pracowali, umartwiali się, mieli podłe łóżka i bardzo ostre ubrania. Ten rodzaj świętości może być nawet przez psy i świnie praktykowany mniej więcej co dnia”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierd świni jest więcej warty niż duch święty. Duch święty to wieprzowina w waszych g*****e tępe mohery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszym nastepstwem odejscia od boga i poddanie sie dzialaniu złego ducha jest smutek,poczucie pustki i samotnosci,trwoga i strach przed przyszłoscia zamkniecie w sobie i niemoznosc kochania ,a takze najruzniejsze choroby psychiczne, nerwowe i somatyczne tracąc wiare, ludzie stacza sie jak po równi pochyłej,az w koncu dochodza do stanu w którym traktuja Boga jako najwiekszego wroga i zaczynaja go nienawidziec w niektórych przypadkach moze dosc do opentania pan bóg dopuszcza do tego by zdemaskowac obecnosc złych demonów i wezwac ludzi do nawrucenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
właśnie tak pisze - nawróćcie się , a zostaną zgładzone grzechy wasze tak pisał Paweł zachęcajac do przejścia na chrześciaństwo , czyli uwierzenie w Jezusa i Jego słowa (a nie jak np. w przypadku żydów -same nauki rabinów , czyli ' uczonych w Piśmie ' ) - wymazanie grzechów wiązało się właśnie w tym przypadku z ochrzczeniem się i uwierzeniem w Ewangelię a co mówi Ewangelia o odpuszczeniu grzechów ? ...idżcie i nauczajcie ....komu odpuscicie są im odpuszczone , komu zatrzymacie ...co oznaczało , że kapłan w sytuacji fałszywej deklaracji spowiadającego się , albo stwierdzonego braku żalu za popełnione winy - mógł oficjalnie nie odpuścić mu grzechów - to Luter i protestantyzm zrezygnowali z kapłaństwa i tego , czego udzielił kapłanom sam Jezus , czyli pewnych darów i możliwości tych , których powołał do służby - protestanci pod wpływem doktryny Lutra powrócili wygodnie do starej zasady ST , że.... to co piszesz , dodając jedynie , że sama wiara w Jezusa 'usprawiedliwia ' ...co oczywiscie jest totalna bzudrą , którą się głosiło przez 500 lat w kręgach protestanckich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
barramek... Ty jak zwykle szukasz konfliktu i podważasz opinię protestantów. poługujesz się metodami insynuacji , że ktoś niby 'jak zwkle szuka konfliktów ...albo że ktoś czegoś nie rozumie, albo nie czytał Biblii, albo że rozumie nie do końca itd Ty nie masz najmniejszego prawa nauczać i pouczać, ponieważ tego zabrania sama Biblia , do czego się nie stosujesz (kobiecie zaś zabraniam nauczać Paweł) moje opinie dotyczą właśnie konkretnych słów Biblii , które zinterpretowane przez Lutra i powielane przez jego uczniów stają się nie tym czego od chrześcijanina oczekuje Jezus , a akurat nauka 2-tys kośiołaapostolskiego jest dużo bardziej bliższa temu - to oburzenie z objawień i cudów dziejacych się naprawdę przy jednoczesnych opowiesciach dla wyłapywanych ludzi zwątpionych we wszystko do waszego kościoła tańczacych z wężami , że sama doznałaś objawienia po wypadku , to już jest jakieś chyba sam nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
nie ja także wklejałem te posty o życiu Lutra -tak że nie myśl, że baramekk się uparł aby gnebić biednych protestantów - po to przyszedłem, aby dać świadectwo prawdzie i tego należy się trzymać, a nie wygodnych interpretacji Biblii , gdzie człowiek sam staje się kapłanem , półbogiem , sędzią , głosicielem odpowiednio zinterpretowanego przez swoich świeckich pastorów utrzymywanych albo przez państwo ,albo z dziesięciny ... 'słowa ' . -protestanci ponadto poowinni oddać zagrabione w kościołach krajów podbijanych przynajmniej różne arcydzieła sztuki , już nie wspominajac o tonach srebra i złota zuzytych do zwykłej konsumpcji -przynajmniej [powinni przeprosić za nietolerancję religijna ,którą utrzymywali w swoich krajach skazujac np.za odprawianie mszy do poł XIX na karę śmierci w krajach skandynawskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 39
,,NAWRÓCENIE'' w dobrym tłumaczeniu oznacza zmiane myslenia.... Wiec gdy Jezus mowi o nawroceniu mowi o zmianie myslenia. Skutkiem innego myslenia sa inne uczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka jest nawspanialsza postac z Biblii pokazujaca nam Wiare w Boga??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
gość 2016.09.16 napisał... pierwszym nastepstwem odejscia od boga i poddanie sie dzialaniu złego ducha jest smutek,poczucie pustki i samotnosci,trwoga i strach przed przyszłoscia zamkniecie w sobie i niemoznosc kochania ,a takze najruzniejsze choroby psychiczne, nerwowe i somatyczne tracąc wiare, ludzie stacza sie jak po równi pochyłej,az w koncu dochodza do stanu w którym traktuja Boga jako najwiekszego wroga i zaczynaja go nienawidziec w niektórych przypadkach moze dosc do opentania pan bóg dopuszcza do tego by zdemaskowac obecnosc złych demonów i wezwac ludzi do nawrucenia x Rozczarowanie, zniechęcenie, a także wynikajace z nich choroby nie maja nic wspólnego z B.ogiem, a juz oskarżanie go o to że do nich dopuszcza bo chce doprowadzić do nawrócenia człowieka to karkołomna teza. Genetyka, choroby dziedziczne, notoryczny stres oraz hedonistyczne podejście ludzi są powodem tych dolegliwości. Demony nie mają z tym nic wspólnego. Jeżeli w ogóle jakieś demony to te nasze wewnętrzne, z którymi nie umiemy czasem sobie poradzić, bo nikt nas nie uczy życia i czyhających pułapek a juz na pewno nie religia. Wedle religii masz nadstawiać drugi policzek. Zastosuj to w życiu, a ciekawe jak wylądujesz. Wg religii ubustwo jest szlachetne - nie ma w nim nic szlachetnego gdy zachoruje ktoś z najbliższych a ciebie nie stać na leki. Wg. Ch.rystusa masz sie pozbyć wszelkich dóbr i podążać za nim (pomijając fakt, że on sam korzystał ze środków kobiet które go wspierały ze swego mienia-co to za facet???). Spróbuj to zrobić i poczekaj na rezultaty. Zostaniesz bezdomnym wrakiem człowieka. Wg. religii choćbyś się nie wiem jak starał i tak jesteś grzeszny. Wg religii jesteś pyłem więc nie próbuj zasłużyć na uwagę i nie domagaj sie niczego, bo skromność na to nie pozwala. Siedź cicho i słuchaj, siedź i wychwalaj Pana, siedź i nie myśl za dużo. Nie ufasz na słowo? Jesteś więc heterykiem. Nie zadawaj pytań na tym wiara nie polega. Jesteś owcą i masz mieć pasterza. On ci powie co i jak. To nie ważne że epidemie i katastrofy zabijały przez wieki zarówno wierzących jak i niewierzących. Masz ochronę Pana i masz w to wierzyć. Kiedy pięcioro dzieci umiera na oddziale hematologii a u jednego jest stwierdzona remisja - chwalmy Pana on to dziecko uratował, a co do tych pozostałych pewnie miał jakiś plan, inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Martyna 33 napisałaś... Należy przyjąć Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela oraz czytać Słowo Boże, żeby wiedzieć, jak dalej postępować w swoim życiu. x Po lekturze ST to brońcie mnie wszyscy świeci przed takimi wskazówkami! Wiem, wiem co napiszesz. Liczy się nowe przymierze i słowa J.ezusa. Ale to zaraz, to Bó.g miał jakąś pomroczność wcześniej? Potem dojrzał do pewnych spraw, zmienił zdanie tak radykalnie. Najpierw sie nagadał do uprzykrzenia o mordowaniu i niewolnictwie o sprzedawaniu kobiet, a teraz się z tego wycofuje, staje sie bardziej cywilizowany przez swego syna? No syn juz tak kobietami nie gardził, w końcu one go wspierały finansowo gdy głosił słowo. Choć myslę że przy głoszeniu słowa nie przeszkadza uczciwa praca. Ale co ja tam wiem. Ano ja wiem, że taki tryb życia czyli na czyjś koszt nie godzi się człowiekowi, a już wysłannik niebios w dodatku mężczyzna mógłby dać przykład i nie utrzymywać się z pracy i majątków szczególnie! kobiet. Jakieś to nieeleganckie, jakieś cwaniackie i niemoralne. Poza tym bywał w domach bogatych i u celników co budziło ogólne poruszenie. Ja wiem, nawracał. No i przy okazji się najadł i napił. Bosssko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
martyna 33 Przepraszam że ja się dziś odnoszę do różnych spraw ale nie miałam szansy pisać w ostatnich dniach. napisałaś... Ten sam uzdrawiający Je.zus do jednego człowieka powiedział: "Pójdź za Mną", a do innego mówi: "Złóż ofiarę, jak nakazał Mojżesz". Tak więc z jednej strony jest łaska, z drugiej zaś przestrzeganie zakonu porządku Mojżeszowego. x Mojżesz to akurat rozpoczął ten najlepszy interes świata czyli strzyżenie owiec. Te jego prawa niby przekazywane od B.oga to fundament dzisiejszego koscioła czyli utrzymywania darmozjadów przez wiernych. Znam juz całą Księge Kapłańską i w głowę zachodze jak ktoś mógł sie na to nabrać. W tamtych czasach ok, ale teraz czytając B.iblię??? Czy ludzie naprawde przy czytaniu Pisma nie myslą? Jesli nie to ze strachu. Nie wierzą w swoje odczucia i je negują, odpychają od siebie. Uważają chyba że są źli skoro podważają SŁOWO. Pranie mózgu zrobiło swoje. Straszenie piekłem też. Czy ktoś z wierzących zastanawiał się w ogóle po co B.ogu ofiary? Ma wszystko, wszystko wie, przewiduje, jest duchową istotą a skupia sie na kozłach, baranach palonych na ołtarzu (pomijając to co zostaje dla Mojżesza i jego kapłanów żeby wzięli dla siebie) oprócz tego złoto, kosztowności. Po co to Bog.u? Przecież to logiczne że Mojżesz zrobił na tym złoty interes. Nikt nie mógł wchodzić do namiotu ofiarowania bez zgody. Czort ich wie co tam robili z tymi ofiarami i datkami. Mojżesz był niby jedynym który mógł rozmawiać z B.ogiem. Straszył tych bidaków plagami, klęskami, chorobami jakby się nie podporządkowanli słowu B.ożemu. 2000 lat minęło i to działa. Ja nie mogę wyjść z podziwu nad niemyśleniem ludzi. Nad niechęcią do poznania B.iblii używając do tego rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Czytam wiele blogów, dyskusji, uczestniczę aktywnie tylko tu w tej jednej. Patrzę co piszą ludzie i jak interpretują Pismo, jak próbują zrozumieć, jak szukają B.oga. Niektórzy uważają że B.iblia jest skażona przez złego i prawda w niej jest pomieszana z kłamstwem. Twierdzą że J.ezus jest synem diabła nie B.oga. To nie jest demagogia nie poparta znajomością Pisma. Oni Pismo znają świetnie. Nadziei i słów prawdy szukaja w ST. Podpierają się nim jak mogą, omijając szaleństwo, morderstwo, kazirodztwo w nim opisane. Oni naprawde szukają B.oga i prawdy o nim. Czytam to z wielkim zainteresowaniem, bo co tyle głów to nie jedna. Z tym, że ja podważam całe Pismo nie szukając koła ratunkowego. Tym ludziom nauczonym od małego że jest ktoś taki jak Bó.g chyba nie mieści się w głowie że mogłaby to być nieprawda. Jak to nie mieć punktu zaczepienia? Jak to nie ma nic? Jak to wszystko kłamstwo? Trudno sie pogodzić z faktem że szlachetny starzec nie czuwa z góry i jesteś jedyną osobą, która musi sama podejmować decyzje. Ja też się z tym zmagam. Tak miło zwalić na kogoś odpowiedzialność za porażki. To jak rozgrzeszenie. Tak miało być, tak było zaplanowane dla wyższego celu, który niewątpliwie cię czeka. Ha, a jeśli dalej porażki się ciągną to znaczy że ....e to nic nie znaczy...po prostu jeszcze kilka lekcji daje ci B.óg a potem będzie lepiej. Tak, milo jest tak mysleć i mieć nadzieję na lepsze jutro, które wynagrodzi ci złe dni. A jesli w tym życiu i tak dalej sromota to może w tym po śmierci. Tam już na pewno nagroda czeka. Ale ponieważ stamtad nikt jeszcze nie wrócił to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,, Trudno sie pogodzić z faktem że szlachetny starzec nie czuwa z góry i jesteś jedyną osobą, która musi sama podejmować decyzje. Ja też się z tym zmagam. Tak miło zwalić na kogoś odpowiedzialność za porażki. To jak rozgrzeszenie. Tak miało być, tak było zaplanowane dla wyższego celu, który niewątpliwie cię czeka.,, xxx Jest Bog. Musze podejmowac samodzielnie decyzje,mam wolna wole i a decyduje gdzie ide. Nigdy nie przyszlo mi do glowy zwalac na Boga moje porazki czy nieszczescia a bylo ich troche bo mam juz troche lat( jak gwałt w młodosci,strata dziecka czy choroba i smierc meza). On jest bo mam z nim relacje.Rozumiesz? Mimo to staram sie zrozumiec twoj punkt widzenia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
Mojżesz to akurat rozpoczął ten najlepszy interes świata czyli strzyżenie owiec. Te jego prawa niby przekazywane od B.oga to fundament dzisiejszego koscioła czyli utrzymywania darmozjadów przez wiernych. Znam juz całą Księge Kapłańską i w głowę zachodze jak ktoś mógł sie na to nabrać. W tamtych czasach ok, ale teraz czytając B.iblię??? Czy ludzie naprawde przy czytaniu Pisma nie myslą? Jesli nie to ze strachu...' taki dość mocno-lewacki tekst, nieco bezmyślny - Mojżesz tego nie zapoczątkował - to już istniało dużo wcześniej , praktycznie we wszystkich kulturach całego świata, czyli składanie ofiar oraz oraz ludzie związani z dokonywaniem tych obrzędów czyli kasta 'darmozjadów ' , to były czasy ok. 1300 lat pne , gdzie panowały właśnie takie zwyczaje , a Bóg konsekwentnie realizował swój plan - tu nie mogło być jakiejś zupełnie innej formy religijnosci niż ta panująca od tysiacleci i polegajaca na oddawaniu hołdu róznym bogom - póżniej te ofiary w kosciołach chrześcijańskich stały się symboliczne ,ale na dojscie do tego stanu nalezało poczekać na mesjasza Jezusa i zupełna odmianę form religijnych (akurat wtedy inne kultury dominujace dalej sprawowały rytuały ofiar ze zwierząt oraz z ludzi ) Mojżesz straszył nie jakichś bidaków , tylko upominał faraona słowami Boga , a że faraon miał to gdzieś, to ...popłynął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość sylwia
Polecam oglądanie Dotyku Boga na you tubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
Wg religii ubustwo jest szlachetne - nie ma w nim nic szlachetnego gdy zachoruje ktoś z najbliższych a ciebie nie stać na leki. Wg. /Ch.rystusa masz sie pozbyć wszelkich dóbr i podążać za nim (pomijając fakt, że on sam korzystał ze środków kobiet które go wspierały ze swego mienia-co to za facet???). Spróbuj to zrobić i poczekaj na rezultaty. Zostaniesz bezdomnym wrakiem człowieka. Wg. religii choćbyś się nie wiem jak starał i tak jesteś grzeszny. Wg religii jesteś pyłem więc nie próbuj zasłużyć na uwagę i nie domagaj sie niczego, bo skromność na to nie pozwala. Siedź cicho i słuchaj, siedź i wychwalaj Pana, siedź i nie myśl za dużo. Nie ufasz na słowo? Jesteś więc heterykiem....' Jezusa utrzymywali waszyscy , którzy przęjeli się Słowem ,które głosił , także kobiety czyli wg.niego równoprawni w prawach noewj wiary ( nie ma juz niewolnika ....) - ...co to za facet ??? , że śmiał przyjmować skromne utrzymanie nawet od kobiet - jakiś taki niezbyt ,mądry atak pachnący wojujacym feminizmem - prędzej wielbłąd przejdzie przez uchom igielne , niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego - życie doczesne jest życiem tylko na ziemi i trwa jedynie chwilę w porównaniu z życiem wiecznym nieśmiertelnej duszy , która zostanie skierowana tam, albo tam - bogaty człowiek mysli przewaznie o pomażaniu swojego bogactwa i wykorzystywaniu życia doczesnego , żyjąc tak jakby Boga nie było , skazując się na potępienie nie tak ma żyć człowiek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
KLIPA dla Ciebie: x Pierwszy Dotyk Boga 4: Jak przyjąć to co Bóg ma dla nas ? x https://www.youtube.com/watch?v=GBfnhQu55Rc x po obejrzeniu, proszę napisz Twoje przemyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barramek napisałeś... ...co to za facet ??? , że śmiał przyjmować skromne utrzymanie nawet od kobiet - jakiś taki niezbyt ,mądry atak pachnący wojujacym feminizmem x Albo jestem lewakiem albo znowu feministką. A może po prostu mam staroświecki pogląd na temat tego jak mężczyzna traktuje kobietę. Raczej nie pozwala jej się utrzymywać. x dalej piszesz... - prędzej wielbłąd przejdzie przez uchom igielne , niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego - bogaty człowiek mysli przewaznie o pomażaniu swojego bogactwa i wykorzystywaniu życia doczesnego , żyjąc tak jakby Boga nie było , skazując się na potępienie nie tak ma żyć człowiek ! x Na jakiej podstawie sądzisz że każdy bogaty żyje tak jakby B.oga nie było? Bo ma pieniądze to znaczy że jest pusty wewnątrz? Są ludzie, którzy ciężko na nie pracują, często łącząc pracę ze swoją pasją i mają cel w życiu. Jeżeli nieładnie cieszyć się życiem w jakikolwiek sposób czy z pieniędzmi czy bez to po co zostaliśmy do niego powołani? By wyłącznie wychwalać Pana w udręce? Są ludzie biedni, którzy żyją tak jakby B.oga nie było. Czy oni są lepsi bo ubodzy? Chyba nie o taki podział powinno tu chodzić. Raczej o to czy ktoś jest dobrym, szlachetnym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Nie podpisałam się. Ten ostatni post kierowany do barramka jest mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×