Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość gość
twoje " powiedzonka " to nic innego jak wersety z Biblia , mocno tylko sparafrazowane . 1/ Nie martw się sprawami na które nie masz wpływu (34) Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Ew. Mateusza 6:33-7:2, Biblia Tysiąclecia) - natomiast powiedzenie o samo rozwiązywaniu sie spraw można interpretować na różne sposoby jak choćby w taki sposób ,że nie podejmowanie decyzji w czasie do tego przeznaczonym też jest podejmowaniem decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
człowieka o niku baramek czy jak mu tam po prostu ignoruj. Czytałam topiki gdzie niczego nie wnosił do dyskusji a jedynie ciągle jątrzył i rozbijał rozmowy ludzi , którzy rzeczywiście chcieli pogadać niezależnie od wyznawanych wartości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Być może i z Bi.blii. Nie wiem jakie jest pierwotne źródło, ale to są prawdy do praktycznego użytku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co też staram się pożytkować na co dzień :) nie jest łatwo ale wszystko jest kwestią ćwiczeń i praktyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
gość dziś człowieka o niku baramek czy jak mu tam po prostu ignoruj. Czytałam topiki gdzie niczego nie wnosił do dyskusji a jedynie ciągle jątrzył i rozbijał rozmowy ludzi , którzy rzeczywiście chcieli pogadać niezależnie od wyznawanych wartości . x Zdaję sobie sprawę, że personalne wycieczki zaśmieciły nie jeden topik. Mam nadzieję, że tu do tego nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
barramek dziś Masz rację we wszystkim co napisałeś. I gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
racjonalista to dość obłudny lewacki portal - wyszukują brudów w kk oraz w jakichś niedoprecyzowaniach wersetach Biblii czyli np. jak świat człowieka trwa te 6 tys.lat , skoro badania węglem pokazują , że trwał wiecej ?? np. taki portalnie odniesie się do ewidentnego cudu w Guadeluppe , gdzie ta szata z alg , istnieje już te 500 lat (alga się rozkłada przez rok i nie ma zadnej szansy na konserwację tej substancji ) - także nie odnoszą się do wydarzeń w Zeitun , gdzie świetlista postać , ignorując wszystkich - unosiła się tam dobrych parę miesięcy skoro jesteś praktycznie wychodowana na prawdach urbana i racjonalista pl. -to rzeczywiście przekrzywienie może być bradzomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
oczywiscie mam paru wrogów na tej cafele , którzy jednak mnie się nieco obawiaja, skoro sugerują aby mnie ignorować ...oczywiscie taka osoba 'urzędująca na cafe ' się nie podpisze :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Wracając do książek księ.dza Jana Kaczkowskiego o których wspomniałam. Byłam bardzo ciekawa jego k.azań tam umieszczonych. Powiedzałabym, że łamał standardy i przez to docierał do ludzi. Ale najbardziej ujęła mnie jego postawa nie jako księdza ale człowieka. W obliczu ciężkiej choroby, choroby śmiertelnej żył jak to on sam określał na pełnej petardzie. Czego mi w tej książce zabrakło. Tych niewygodnych wersetów z B.iblii o kazirodzt.wie, kłamstwie, traktowaniu kobiet i niewo.lnictwie. Miałam nadzieję znaleźć tam ich wytłumaczenie. W kazdym razie dobry człowiek, odważny, oddany temu w co wierzy, tolerancyjny, skromny i ciągle uważny na innych ale też na siebie i pokonywanie swoich słabości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
ja np. traktuję ST jako wczesną historię kontaktu Boga z człowiekiem, a zwłaszcza z tym narodem któremu zawsze pomagał , ochraniał , a naród ten i tak ileś tam razy 'wypinał się na tego swojego 'ochraniacza ', pomimo ewidentnych dowodów że ani się to nie opłaca , ani to nie jest jakieś godne tej łaski , którą otrzymywali - np. taki Salomon ,który otrzymał od Boga praktycznie wszystko - jednak sprzeniewierzył się Jemu sprowadzając 300 żon-nałożnic tworząc jednocześnie ówczesne państwo multikulti ST jest ciekawą lekturą pokazujacą właśnie tę 'małość człowieka" pomimo otrzymywanych darów , a z drugiej strony -wielkość tego człowieka w postaci gnębionych, wątpiacych , ale wytrzymałych do końca proroków typu Eliasz , Elizeusz , Jonasz NT jest już zupełnie czymś innym tam już nie kamienuje się cudzołoznicy , tylko Jezus mówi do chcących skamieniować - niech pierwszy rzuci kamieniem , kto jest bez grzechu ...co oxczywisci skutkuje zastanowiniem się nad soba i porzuceniem nakazanego Prawa w ST. ...tłum się rozchodzi ...nie wykonujac wyroku Boga czyli np. tego co głoszą biblijni protestanci , że Biblia , czyli ST ustaliła że nalezało to wykonać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gabrysia
Bardzo ciekawe dyskusje u Was ostatnio.:) Niewiem czy slyszeliscie,ze Papiez probowal odprawiac nad Hitlerem egzorcyzmy,gdzies o tym kiedys czytalam. Znam kobiete,ktora znala osobiscie Hitlera,gdyz jej wujo byl jego bliskim wspolpracownikiem, i ze to byl socjopata i swir to i tak jeszcze lekko powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gabrysia
,,Papież Pius XII wierzył, że Adolf Hitler był opętany przez szatana i odprawiał zaocznie egzorcyzmy nad nazistowskim dyktatorem. Rewelacje takie przekazał niemieckiej agencji DPA jeden z czołowych teologów Watykanu. Niemiecki jezuita, ojciec Peter Gumpel, który prowadzi dokumentację w sprawie beatyfikacji papieża, odpowiadał na zarzuty, jakoby Pius XII nie dość ostro występował przeciwko nazistom. W artykule opublikowanym w rzymskiej gazecie Il Messaggero ojciec Peter napisał, że podczas egzorcyzmów papież próbował ubłagać Boga, by wyzwolił tę osobę od diabelskich wpływów, których doświadcza i które stanowią podstawę jego działania. Według teologa, świadkami egzorcyzmów byli dwaj papiescy współpracownicy. Przypomniał też, że papież publicznie potępił nazistowski Nowy Porządek w bożonarodzeniowym posłaniu radiowym w 1942 roku i pomógł uratować tysiące Żydów. ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęcia hierarchów kościoła w towarzystwie Hitlera no i co z ego hitler tagże jezdził po całym kontynecie i witali go w rzymskim pozdrowieniem biblia jest ksiazka instrukcja człowieka i gdy wiele porad jest zawartyych by bysz szczesliwym i byc zbawionym i sa opisane mordy i ine złe zeczy to jest ostrzezenie by nierobic takich zeczy bo zle sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
55 CHCĘ, BYŚ POZNAŁ TAJEMNICĘ radowania się bez względu na okoliczności. Uczenie się szczęścia to ciężki proces, który wymaga przejścia przez całą masę trudności. Gdy myślisz, że jesteś już w tym całkiem dobry, życie doświadcza cię jeszcze bardziej. Są takie dni, kiedy potrafisz świetnie poradzić sobie z problemami, jednak innym razem pragniesz rzucić tym wszystkimi zniknąć. Ja jestem po to, by ci pomagać właśnie w te gorsze dni. ___ Na początek przyznaj się do swojej frustracji i złości. Otwórz przede Mną serce. Już samo uwolnienie tłumionych uczuć sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej. Świadomość, że słyszę cię i rozumiem, krzepi jeszcze bardziej. Poproś Mnie również, bym cię uczynił bardziej świadomym Mojej obecności w tobie. Nie przestawaj ze Mną rozmawiać i wsłuchuj się w głębię swojej duszy, bo stamtąd przyjdzie Moja odpowiedź. Przylgnij do niosących pomoc wersetów Pisma Świętego. Obmyj nimi swój umysł i swoje serce. I wreszcie, śpiewaj dla Mnie hymny pochwalne - to podniesie cię na duchu bardziej niż cokolwiek innego. D o b r z e jest śpiewać I m i e n i u Memu. G ł o s i ć z rana Moją Ł a s k a w o ś ć, a wierność M o j ą nocami. x Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. /Fip 4, 12/ x W każdym czasie Jemu ufaj, narodzie! Przed Nim serca wasze wylejcie: Bóg jest dla nas ucieczką! /Ps 62, 9/ x Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy: głosić z rana Twoją łaskawość, a wierność Twoją nocami. /Ps 92m 2-3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
gość gabrysia wczoraj Znam kobiete,ktora znala osobiscie Hitlera,gdyz jej wujo byl jego bliskim wspolpracownikiem, i ze to byl socjopata i swir to i tak jeszcze lekko powiedziane. x Myślę że Hitler to o wiele cięższy kaliber niż socjopata. Raczej narcystyczny psychopata. Co do wątpliwości jakie były jego relacje z kościołem to na 100% nigdy się nie dowiemy. Nie drąże tematu by coś udowodnić, ale by zasiać wątpliwości i samą siebie skłonić do poszukiwań. Historia była już tyle razy zakłamywana (np. Katyń), że nie potrafię w oficjalne wersje wierzyć na słowo. Historię piszą zwycięzcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość motylek
Klipa Barramek to sfrustrowany katolik. On wszystkich próbuje "pouczać", którzy nie zgadzają się z poglądami katolickimi. Szczególnie dotyka się kobiet, bo dobrze wie, że w dyskusji z żadnym facetem nie wygra. Sam jest rozwodnikiem. Żona go prawdopodobnie zostawiła, bo już miała dosyć jego pseudo mądrości i poniżania innych. Ale najlepsze jest to, że próbuje podważać to co w Biblii jest napisane na pewne tematy, bo ksiądz w kościele tak każe myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
zadarłem z paru lewakami i protestantkami , którzy łagodnie mówiąc opluwali kk, albo podawali jakieś półprawdy albo kłamliwe 'fakty'na temat kk i ksieży , albo roli sakramentów, a więc reakcją jest donoszenie :classic_cool: jakiś seksista , albo seksistka się odezwał\a , twierdzac że gnębię biedne kobiety.... bo z mężczyznami nie poradziłbym sobie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli siła wyższa jest z wami to o ile bardziej musi być z niewierzącymi i ludźmi z niesamowitą inteligencją i bystrością. O was zapomni, a zajmie się takimi jak my, was pozostawi w książkach i murach świątyń, a innych weźmie na otwarte pole i nauczy latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn fubu chyba nam zazdroscisz co?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam pojęcia zazdrości. Są dwa rodzaje zazdrości - jedna gdy nie zazdrościsz lecz chcesz tego samego i druga gdy tylko zazdrościsz, ta druga jest ślepa, zaborcza i zatruta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reformacja nie była odpowiedzią na ówczesne słabości Kościoła katolickiego - o czym zaświadcza najważniejsze pismo Marcina Lutra "O zniewolonej woli". Głównym powodem powstania reformacji był fakt, iż Luter zakwestionował wolną wolę człowieka względem wolności Boga. Niezrozumienie jednego z podstawowych dogmatów nauki katolickiej stało się fundamentem dla wiary protestanckiej. Czym jeszcze katolicyzm różni się od protestantyzmu? Czy protestantyzm słusznie nazywany jest religią opartą na właściwym odczytaniu Pisma Świętego czy raczej religią opartą na błędach teologicznych i trwaniu w herezji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Martyna 33 pisz, ja wszystko czytam. Czasem nie mam kiedy odpowiedzieć jak zauważyłaś, a czasem piszę jak najęta :-) Kiedyś daaawno temu lubiłam czytać horrory. Nie wiem skąd takie zamiłowanie, ale tak było. Teraz już można powiedzieć z nich wyrosłam ;-) Dlaczego wspominam o horrorach. Jestem po lekturze Ks. Liczb. I ta woń miła dla Pana z całopalnych ofiar mnie powala, że o innych działaniach Pana nie wspomnę. Skóra mi cierpła. Robię sobie zawsze po kazdej księdze przerwe i czytam inne pozycje, bo na raz się nie zmuszę za ch.olere. Teraz sobie to wszystko przemyślę w te i nazad i jeszcze z pareset razy i przejdę do kolejnej księgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość motylek dziś x ... można się domyśleć z jakiego tematu "przyleciałaś" ;) prawda barramek? :) x Zapraszamy Cię tu do wypowiedzenia się merytorycznie, jak w temacie. A nie przyfruwasz tu z innych tematów obrzucać błotkiem. Pytanie skąd go masz? W sensie błotko. Warto się zastanowić skoro: "z obfitości serca usta mówią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dialog z protestantami jest bardzo trudny w sytuacji, gdy wiele niewygodnych prawd dotyczących tej religii jest przemilczanych - mówi ks. prof. Tadeusz Guz. O czym milczą protestanci? - to temat konferencji wygłoszonej dla czytelników i kolporterów "Miłujcie Się!" na Jasnej Górze 25 czerwca 2016 roku. https://www.youtube.com/watch?v=3Z6pL3c0_wo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luter tak pisze w komentarzu do Psalmów ''Zanim Bóg stal się Bogiem, musial stać się diablem.Zanim Prawda stala się Prawdą musiala stać się klamstwem'' To są bzury? Oczywiście, niestety nawet naziści znalezli w teologii lutra swoje natchnienie luter by uniknąć kary śmierci schronil się do klasztoru, o czym napisal w liscie do swego kolegi'' ''ja bym opuścil tę ciemną kukulę, tyko że oni obetną mi leb, więc nie opuszczę tej ciemnicy'' I to jest cala prawda o jego duchowym powolaniu.. Nie chcialo mu się w tej ciemnicy siedzieć, więc wymyslil teologię,, by się z niej wydostać.. Cytatami z lutra można zasypać protestantów ''Jedynym grzesznikiem jest Jezus''-komentarz do ''listu św Pawla do Galatów'' ''każdy chrześcijanin jest Piotrem'' ''wzywam Niemców do powstania przeciw Rzymowi. Trzeba udać się do Rzymu, wymordowac papieża i kardynalów, albo poobcinac im języki i z tej krwi umyc sobie ręce w Tybrze i powrócic do Niemiec'' tylko ,ze gdyby każdy protestant znal teologię lutra, nie byloby żadnego protestanta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
141 CZASEM MOJE ZAMYSŁY SĄ NIEPOJĘTE, nawet dla tych, którzy dobrze Mnie znają. Moich wyznawców kusi czasem, by przejąć kontrolę nad tym, co ich w życiu spotyka. Robią to, starając się zawsze postępować dobrze. Możliwe nawet, że nie zdają sobie, że ich motywacją jest chęć kontroli, lecz potem, gdy ich świat się wali, mają wrażenie, że ich zawiodłem. ___ W swym postrzeganiu świata musisz zostawić margines dla tajemnicy - pogodzić się z własnymi ograniczeniami własnego pojmowania i wiedzy. Nigdy nie będę przewidywalny i nigdy nie będziesz mógł mnie kontrolować, zawsze natomiast możesz Mi zaufać. Kiedy nieszczęście dotyka ciebie bądź któregoś z twoich bliskich, przypomnij sobie słowa Hioba: "Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione!". ___ Mimo, że Hiobowi zdarzyły się chwile załamania, ostatecznie wyznał: " O rzeczach wzniosłych mówiłem. To zbyt cudowne. Ja nie rozumiem." Nawołuję cię , byś jak on sprawy, których nie pojmujesz, postrzegał jako Boskie tajemnice: zbyt cudowne, by je zrozumieć. x A bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności. Ten, który objawił się w ciele, usprawiedliwiony został w Duchu, ukazał się aniołom, ogłoszony został poganom, znalazł wiarę w świecie, wzięty został w chwale /1 Tym 3,16/ o Hiob wstał, rozdał swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon i rzekł: "Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę. Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione!" W tym wszystkim Hiob nie zgrzeszył i nie przypisał Bogu nieprawości. /Hi 1, 20-22/ o Kto przesłania zamiar nierozumnie? O rzeczach wzniosłych mówiłem. To zbyt cudowne. Ja nie rozumiem. /Hi 42,3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×