Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość Klipa
martyna 33 napisałas Napewno nie było wolą Boga, by faraon tak zareagował na Jego Ducha. Ale znając jego serce, Pan dobrze wiedział, że bardzo zatwardzi się jegi serce. Choć Stwórca chciałby, żeby stało się inaczej. Faraon nie był bezwolnym narzędziem w ręku Boga. Ale tak, jak wszyscy ludzie, kierował się wolną wolą. Pan Bóg nie może ingerować w sferę naszego wyboru. x W pismie jest wyraźnie napisane "Pan B.og utwardził serce Faraona...". Nie jest napisane...Pan B.og wiedział, że serce Faraona pozostanie twarde. Tam takich słów nie ma, więc po co tworzyć interpretację, a w tej interpretacji zaprzeczać temu co jest zapisane w samej B.iblii??? x napisałaś dalej Klipa.... Osoby "stojące na zewnątrz" nie rozumieją, gdyż nie przyjmują prowadzenia Ducha. Są one przekorne i patrzą, ale tak naprawdę nie chcą widzieć. Słuchają, ale nie chcą usłyszeć. Dlaczego? x Je te słowa, które właśnie napisałaś mogę odnieść do ciebie. Czytasz, ale nie chcesz widzieć co jest naprawde tam napisane. Ty szukasz tam tego czego nie ma. x napisałaś jeszcze Odpowiedz sobie sama na pytanie: Czy człowiek zbawiony na siłę, byłby szczęśliwy w raju, wśród bezgrzesznego społeczeństwa? x Po pierwsze jakiego bezgrzesznego? Przecież wg B.iblii kazdy jest grzeszny...no i pod wpływem łaski wg ciebie tego zbawienia dostępuje. Nie różni się wiec niczym ten w raju od tego poza rajem jeśli chodzi o grzech. I tu masz właśnie bezsens zbawienia z łaski nie czynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
martyna 33 Rozumiem o co ci chodzi. Niestety dla mnie Bi.blia prawdy objawionej nie przekazuje. Jestem obecnie w trakcie czytania Księgi Kapłańskiej i prawa tam zawarte nakazane przez B.oga niestety kojarzą mi się wyłącznie z instrukcją strzyżenia owieczek czyli poddanych Mojżesza, jego brata i dalszej rodziny. Te ofiary z których część oczywiście należy się kapłanom z daleka pachnie cwaniactwem i niezłym interesem, który stał się pierwowzorem i pretekstem dla obecnych kapłanów. Inne prawa/nakazy dotyczące traktowania bydła, niewolników i kobiet (celowa kolejność wedle przydatności) jeżą włos na głowie. Ty naprawde wierzysz, że coś takiego może pochodzić od Bo.ga? x "np.21:02 Jeżeli kupisz niewolnika hebrajskiego, sześć lat służyć ci będzie, a siódmego wyjdzie na wolność bez okupu. 21:03 Jeżeli sam przyszedł, odejdzie sam; a jeżeli był żonaty, i żona z nim odejdzie. 21:04 Jeżeli jego pan dał mu żonę, a ona urodziła mu synów lub córki, żona i jej dzieci należeć będą do pana, a on odejdzie sam. 21:05 Jeżeli niewolnik oświadczy wyraźnie: Miłuję mojego pana, moją żonę i moje dzieci i nie chcę wyjść na wolność, 21:06 Wtedy jego pan zaprowadzi go przed Boga, potem postawi go u drzwi albo u odrzwi i przekłuje mu pan jego ucho szydłem, i będzie niewolnikiem jego na zawsze." x "21:07 Jeżeli zaś ktoś sprzeda swoją córkę jako niewolnicę, to ona nie odejdzie, tak jak odchodzą niewolnicy. 21:08 Jeżeli nie spodoba się swemu panu, który ją przeznaczył dla siebie, niech ją pozwoli wykupić. Jednak nie ma prawa sprzedać jej obcemu ludowi, bo postąpiłby wobec niej wiarołomnie. 21:09 Jeżeli przeznaczył ją dla swego syna, postąpi z nią według prawa dotyczącego córek." x i mój ulubiony... "Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to zostanie ukarany grzywną, jaką nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. 23 Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę." Jazda bez trzymanki. Poronienie ogólnie jest bez jakiejkolwiek szkody. Martyna 33 to jest tak prostackie, niecywilizowane i skrajnie niesprawiedliwe, że ja sobie nie wyobrażam jak w to można wierzyć jako w słowa B.oga. Ja nie mam żadnych wątpliwości co do autorów Pisma. Siedziałam dniami i nocami czasami. I czytałam i szukałam, aż wreszcie odnalazłam. A przez to też odnalazłam spokój, bo ja bardzo nie lubię jak ktoś mnie oszukuje i tym sposobem wykorzystuje zaufanie. Ludzie zacznijcie czytać B.iblię. Sami sprawdzcie na czym opiera się wasza wiara, na jakiej księdze i na jakiej treści. Serio, bo nawet nie wiecie co tam jest, a wyznając tę wiarę podpisujecie się pod tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos mnie dzis okradł Nie byłam w Kosciele dzis czy to kara za to ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taak,bajki pisano dla dzieci. Wierzycie w nie?bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiary sie nie roztrząsa,albo sie wierzy albo nie.Polemika na nic sie zda w waszym przypadku,pieprzycie bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mt 12,31-32 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. Mk 3:29 Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytaty powyzej mowia,ze wedle nauczania Jezusa Chrystusa istnieje możliwość odpuszczenia niektórych grzechów po śmierci. Jezus mówi, że grzechy (poza grzechem przeciw Duchowi Świętemu) mogą zostać odpuszczone w „tym wieku, albo w przyszłym”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
martyna 33 napisałaś... Ty źle zaczęłaś czytać Biblię. Powinnaś ją zacząć od Nowego Testamentu. Bo my obecnie jesteśmy w Nowym Przymierzu. x Martyna 33 dużo czasu minęło odkąd zaczęłyśmy tą dyskusję i ty już pewnie nie pamiętasz, że ja zaczęłam czytać od NT. Przeczytałam 4 ewangelie i zaczęłam czytać stary testament. Oczywiście mam zamiar przeczytać całość ST i NT. Dyskutowałyśmy na temat NT i zachowań J.ezusa, które mi sie wydają mocno podejrzane. Opisywałam je wszystkie na bieżąco. Tak że to nie jest tak że mnie przeraził tylko ST. Mnie nie przekonuje i nowy. Nie mam czasu dziś za bardzo pisać, ale ty pisz ja wszystko czytam jak tylko mam chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Gość 13.53... Czytaj Biblię. Nie opieraj się na dogmatach KK. '' xxx Co ty piszesz Martyna. Nie cytowalam zadnych dogmatow a slowa Jezusa !!!!! xxx To byl moj post: xxx gość wczoraj Mt 12,31-32 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. Mk 3:29 Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego xxxx GDZIE tu widzisz domaty???? To sa slowa Jezusa z Bibli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ty omijasz ewangelię św Jana w której jest napisane że Pan Jezus przekazuje władzę odpuszczania grzechów apostołom po to by spowiadali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martyna Bog chce zbawiac pogan,wszystkich. Piotr nie chciał iść do pogan, dotykać ich, bo byli spoza Izraela. Duch Święty mu kazał. Kiedy głosił im słowo Boże, sam Duch Święty zstąpił na pogan, a wtedy wszyscy prorokowali! Duch działa tam, gdzie człowiek idzie głosić słowo Boże, wbrew swoim lękom i oporom!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytłumaczysz mi te wersety ze Słowa Bo.żego, odnośnie spowiedzi kapłanom? 1. "Ja, JEDYNIE JA, mogę przez wzgląd na Siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę" ( Izajasz 43.25 ). 2."Któż grzechy może odpuszczać OPRÓCZ JEDYNEGO BO.GA" ( Mar.2.7 ). Je.zus Chry.stus jest naszym Odkupicielem: "O Nim to świadczą wszyscy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez Imię Jego" ( Dz.Ap.10.43 ). Będziesz podważać Pismo Ś.więte? xxxx Nie jestem gosciem z 17.55 lecz Martyna nikt w KK.nie uwaza ze ktos inny oprocz JEDYNEGO BOGA odpuszcza grzechy. Jezus powiedzial Apostolom: ,, Którym odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone, a którym zatrzymacie, będą im zatrzymane. (Jan 20:23)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można odczuć Obecność Wszechmocnego po nawroceniu. Po szczerej Spowiedzi sw. Po Komunii sw. Po Adoracji lub w trakcie. Po szczerej modlitwie lub w trakcie. Czyste serce jest koniecznie niezbędne. Tak jak jest napisane: "blogoslawieni czystego serca albowiem oni Boga oglądać będą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Kościół Rzymsko-katolicki naucza, że jeżeli wierzący nie jest przez coś powstrzymywany, to jedynym sposobem na otrzymanie odpuszczenia grzechów jest wyznanie ich księdzu.'' xxxxxx Martyna nie znasz dokladnie nauczania KK. Martyna , w Kosciele Katolickim( w katolickim znaczy powrzechnym -dla wszystkich ludzi) jest kilka warunkow dobrej spowiedzi. Oto one: Pięć warunków dobrej spowiedzi 1. Rachunek sumienia 2. Żal za grzechy 3. Mocne postanowienie poprawy 4. Wyznanie grzechów 5. Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Człowiek może odpuścić komuś tylko taki grzech, który został popełniony przeciwko niemu. Chodzi o pojednanie z bliźnim. TYLKO B.ÓG odpuszcza grzech w sensie wymazania winy'' xxx I o tym jest mowa w 5 warunku spowiedzi.Jesli ukradlam mam oddac blizniemu,przeprosic.Mam naprawic swoj blad. Oczywiscie,ze tylko Bog odpuszcza winny-o tym pisalam ci wczoraj. Niewiem czemu tak protestujesz, chyba jestes protestantka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto sie regularnie spowiada nie potrzebuje psychiatry ani terapeuty.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O Nim to świadczą wszyscy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez Imię Jego" ( Dz.Ap.10.43 ) pismo nie moze byc sprzeczne Komu grzechy odpuścicie, są im odpuszczone". Adresatem tych słów są Apostołowie. Na nich Jezus Chrystus tchnął Ducha i powiedział: "Weźmijcie Ducha Świętego". A zatem, posługa odpuszczania grzechów nie została przekazana wszystkim, a jedynie Jedenastu. Słowa te były skierowane do Apostołów, a kapłani są ich następcami - dlatego spowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co im apostołom 3 osoba trujcy apostoł prosił a szymona by sie zwrucił do boga a szymon A Szymon odpowiedział: "Módlcie się za mną do Pana, aby nie spotkało mnie nic z tego, coście powiedzieli". a tutaj przykład modlitwy wstawieniczej i dla tego mu prosimy maryje by sie zanami wstawiała u boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś x Dokładnie tak. Masz 100 % racji :) Różne sekty różnie sobie tłumaczą Słowo. Dlatego ich tyle jest odmieńców. Śmieszne jest to jakiś nagle "oświecony" Luter po 15 wiekach c/hrześcijaństwa odrzuca tyle setek lat tradycji i "niewygodne" księgi z Pisma i tworzy swoją własną wersję wiary opartą na swojej pysze i rebelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jak zydzi rozumieli pamiatka kto spożywa chleb i pije z kielicha niegodnie, jest winny ciała i krwi Pańskiej. Przestrzega też ludzi, aby czynili rozróżnienie między zwykłym chlebem a ciałem Chrystusa. prawo zydowskie zakazywało spozywania krwi i dla tego odeszli uczniowie od jezu/sa jez/us nie powiedział ze to przenoscia tylko fakt dokonany Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia? Na to rzekł im Jez/us: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego i pili Krwi Jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. Kto spożywa Ciało Moje i pije Krew Moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Albowiem Ciało Moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew Moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa Ciało Moje i pije Krew Moją, we Mnie mieszka, a Ja w nim. Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto Mnie spożywa, żyć będzie przeze Mnie. Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa Ten Chleb, żyć będzie na wieki. To mówił gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum”. Ew. Jana 6:52-59.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy widzisz, że wszyscy uczniowie Jez/usa Chrystusa, mają jeść Jego Ciało i pić Jego Krew, pod postacią chleba i wina. Dlaczego to jest takie ważne: - W 1 Liście do Koryntian 11:26, czytamy: - "Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie". Jaki sens byłby spożywania chleba i wina, jeśli nie mielibyśmy świadomości, że jest to Ciało i Krew naszego Zbawiciela kto spozywa ma żywot wieczny Ja spożywam Ciało i Krew naszego Zbawiciela, i dlatego On mieszka we mnie, a Ja w Nim. - Ew. Jana 6,56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje Ciało do jedzenia ? " - Ew. Jana 6,52. " Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego i pili Krwi Jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. Kto spożywa Ciało moje i pije Krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Albowiem Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa Ciało moje i pije Krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim." - Ew. Jana 6,53-56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamiatka czy człowiek wyprawiajac urodziny ponownie sie naradza ponowna ofiara Jez.usa Chry.stusa za nasze grzechy". J to ty tak uwazasz nie kosciuł kosciuł uwaza tylko jedna smierc tak samo jak jedne sa urodziny a reszta to pamiatka tych urodzin czyli ta sama ofiara trwa nadal Dlatego nie trzeba jej ciągle powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że ksiądz słyszy naszą spowiedź nie wyklucza tego , że Bóg słyszy nasze winy i nam je odpuszcza , bo dla Boga je wyznajemy a nie dla księdza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
'O Nim to świadczą wszyscy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez Imię Jego" ( Dz.Ap.10.43 ) - tu moze być pewna sprzeczność odnośnie tego cytatu czyli , czy każdy który w Niego 'wierzy ' , czy każdy który w niego 'uwierzył ' w czasie nawracania , czyli odejścia od innych wierzeń i przyjęcia wiary chrześcijańskiej ...czyli taka słuszna promocja , ponieważ szczery chrzest oraz prawdziwe nawrócenie zmywa poprzednie grzechy - i to jest logiczne , gdyż sama wiara po przejściu na chrześcijaństwo , czyli niby uwierzenie w Jezusa oraz dalsze trwanie w grzechach byłoby jedynie jakimś paradoksem , który wykorzystali protestanci , twierdząc że .... TYLKO sama WIARA w JEZUSA .... - coś takiego wymyslił Luter posługując się właśnie tym cytatem ...oczywiście protestanci starają się twierdzieć , że skoro się naprawdę wierzy , to nie popełnia się grzechów , a jeżeli się już jakiś popełni - to wystarczy się pomodlić do samego Boga , odmówić modlitwę pokutną ...i wszystko załatwione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luther nigdy nie byl mnichem.Zabil swojego przeciwnika w pojedynku, splodzil dwoje dzieci ze swoja gospodynia,po czym schronil sie w klasztorze , chroniac sie przed odjeciem glowy przez prawo cywilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×