Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość Klipa
allium napisałaś... Ludzie nie lubią się w Niej przeglądać , nie lubią czytać o sobie , że są źli i grzeszni , nie lubią Jej bo ona nas obnaża . x Mnie nie czyny ludzi, którzy wiadomo są ułomni przeraziły, ale czyny Bo.ga w Bib.lii. Ja go sobie zupełnie inaczej wyobrażałam, a tą księge z opowiadań miałam za dzieło o niespotykanej wartości dopóki nie zaczęłam czytać. Cechy Bo.ga to cechy ludzkich przywar do potęgi entej, bo dotyczyć mają kreatora o wielkiej inteligencji, a okazuje się że w swoich działaniach jest nikczemny. Ludzie go stworzyli na swoje podobieństwo i wraz z nimi ewoluował w kolejnych księgach i w miarę cywilizował się w Nowym Testamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świadomaa
Do 21:52 O naiwności :P I jaka merytoryka z tymi zbrojeniami, wiesz religia ( tylko w teorii) w przeciwieństwie do rządów jest w swojej istocie miłosierna tak? I na co im te wszystkie obrazy, rzeźby, historyczne zwoje, które notabene ukradli? To co się dzieje w Afryce to nie pomoc, tylko indoktrynacja. Żaden z misjonarzy nie jedzie tam tylko pomagać, respektując ich tradycje i wierzenia. A skoro tak to wygląda to nie dziwne, że poziom wiary w Afryce wzrasta. Ludzie są w stanie wiele zrobić, żeby wyzbyć się głodu. W swojej istocie te działania ( mając na względzie prawdziwe powody) są okrutne. Nie wspominając, że "nawracają i obdarzają miłosierdziem" ludy, które kilka wieków temu traktowali jak rzeczy i zwierzęta wywożąc tysiącami do Europy i Ameryki Płn. Ale jak w Europie kończy się popularność dla tej durnoty to czarny ( celowo używam tego słowa, żeby pokreślić poziom rasizmu jaki płynął ze strony chrześcijan) jest dobry. Podobnie zdeptali kulturę słowiańską, która była naszą właściwą, będąc przy tym dożo bardziej naturalna i wypełniona etyką. Chyba zdajecie sobie sprawę, że święta typu święto zmarłych, boże narodzenie, wielkanoc, czy noc świętojańska to zwyczaje czysto słowiańskie obchodzone na tych ziemiach na długo przed przyjściem panów z krzyżami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Tak wiemy, ja sobie ostatnio poczytałam o świecie wszystkich świętych i jego genezie. Ale Halloween krytykują, bo ma pogańskie korzenie :-) Obłuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świadomaa
Klipa myślę, że mamy podobne stanowisko :) słowiańska mitologia, podobnie jak celtycka ( obie stłamszone przez chrześcijaństwo) mogłyby dziś stać w konkurencji dla greckiej i rzymskiej. Szkoda tylu wieków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
I końca nie widać. Dzięki, że zechciałaś napisać. To było interesujące :-) Ja musze poczytać więcej o kulturze słowiańskiej, bo ten temat na razie potraktowałam po łebkach, ale skoro sprawę lektury Bib.lii mam jasną, to jest czas na inne źródła w międzyczasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończ z tym zbawieniem, bo w nic takiego nie wierzę ani w żadnego boga. Piszę, że nie jestem chrześcijaninem, a wychodzisz mi ciągle z jakimś bogiem, widać, że ze zdolnością czytania ze zrozumieniem też kulejesz. Znajomych ateistów też mam sporo, ale większość jednak w coś wierzy, osób wykluczających istnienie czegokolwiek po śmierci to znam zaledwie kilka i są to smutni, nihilistycznii ludzie, co wcale mnie nie dziwi. Ateizm to brak wiary w bogów, ale nie wyklucza on wiary w reinkarnację, życie po śmierci, wyższą energię itd. Pewnie nie masz pojęcia o buddyźmie, o księdze przemian, w której przewidziano idealnie dzisiejszą fizykę kwantową (a także i o niej samej) o tym, że część ówczesnych naukowców nie wyklucza, a nawet jest przekonana o istnieniu pewnej wyższej energii i mają ku temu pewne logiczne przesłanki (o teoriach typu inteligentny projekt, teoria heisenberga itd. nawet nie wspomnę). Strasznie ograniczona jesteś próbując teraz bezmyślnie zanegować wszystko (niczym zbuntowany gimnazjalista), tylko dlatego, że przejechałaś się na wierze w boga. A potrzeba wiary jest czymś naturalnym. Ludzie w każdym zakątku świata i od zawsze intuicyjnie odczuwali swoistą duchową energię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Podobnie zdeptali kulturę słowiańską, która była naszą właściwą, będąc przy tym dożo bardziej naturalna i wypełniona etyką" x nooo, tak etyczne, ze np,. za zdradę obcinano uszy :) a słowiańskie plemiona bez przerwy toczyły ze sobą wojny... nie ma żadnej "właściwej" religii, bo każda coś narzuca chyba tylko pewne odmiany buddyzmu są od tego wolne i nigdy z nikim nie walczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 23:21 Mylisz prawa stanowione z religią :) ale spoko. Poczytaj trochę o mitologi słowiańskiej to będziesz wiedział o co mi chodzi np. zwracanie się i przedstawianie bogów jako żywioły, elementy natury itp. Dla mnie jest to dużo bardziej naturalne i organiczne niż dogmaty chrześcijaństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czyny Bo.ga w Bib.lii. Ja go sobie zupełnie inaczej wyobrażałam, a tą ks XXXX czy nie jesteś więc ofiarą swoich własnych wyobrażeń o Bogu ? Masz żal do Boga bo nie jest taki jak sobie Go wyobraziłaś ? Bo Stwórca wszechświata nie tylko łagodnym barankiem ale potrafi pokazać swoją moc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
'O Fatimie mogę powiedzieć tyle co i o objawieniach Izzaka w Biblii.' - błąd logiczny i merytoryczny - to było 99 lat temu i jeszcze niedawno zyli swiadkowie tego zdarzenia , a nie 3.5 tys lat temu . ...niedawno byłaertykuł na onet . pl o tych wydarzeniach i okazuje się z relacji świadków, że do momenru zdarzenia padał rzęsisty deszcz i wielu ludzi doszczętnie przemokło , a po bezpośrednio wydarzeniach relacjonmuja, ze nastała słoneczna pogoda , a odzież nagle stała się sucha ... dlaczego nalegałem - ponieważ zadeklarowałaś się na początku , że jesteś otwarta , a tu okazuje się że jesteś jednak przedstawicielem wojujacego lewactwa , a nie lewicy co deklarujesz (obecnie w duzym stopniu lewicą , czyli czymś co ma dbać o godne życie jak najwiekszych grup społecznych jest PIS ) - lewactwo jedynie obniżyło zasiłek pogrzebowy z 6tys do 4 tys. uczestniczac jednoczesnie w setkach afer gospodarczych łupiąc Polaków jak bezkarni zbójcy . odpoczatku 'walisz ściemkę' że niby jesteś wierzaca wyszydzajac Jezusa , wymyśloną Biblię oraz 'zniewolonych 'ludzi wierzacych , bredząc coś o jakiejś wolności małego Kazia ,który sam sobie decyduje o wszystkim na co ma ochotę ....mentalnie i fizycznie daje ci gdzieś tak II kl LO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
ja np. gdybym powiedzmy miał relację100 tys.świadków , że gdzieś po uprzednim zapowiedzeniui co do dnia i godz pojawiło się to UFO , to oczywiscie jestem w stanie uwierzyć w istnienie obcej cywilizacji ponieważ to się zdarzyłoi ja to przyjmuję do wiadomosci -w twoim przypadku lewaka po wypramiu mózgownicy , pomimo oczywistych deklaracji o swojerj otwartości - ty z wistu odrzucasz wydarzenia masowych widzeń , fotografii i filmów ,twierdząc ze nie interesuje cię to ,ani żadna liczba ludzi, którzy to widzieli ...i się póżniej dziwisz , że większość ludzi świadomych wyśmiewa wojujących lewaków , twierdzac że to są wyjątkowe zabetonowane tumany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barramek Odpowiem Ci moim ulubionym cytatem z filmu Ziemia Obiecana: "Ma Pan rację i nie ma Pan racji. Gdyby swinia rozumowala o orle, rozumowalaby podobnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Nie podpisałam się wyżej. Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbiorowe halucynacja to była rzecz popularna w 20 wieku, w wierze katolickiej ale nie tylko w różnych sektach też. Ludzie otumanieni potrafią wmawiać sobie że coś widzieli, mają wyprane mózgi, są robotami. Słyszałeś o tym jak 500 osób masowo popełniło samobójstwo z jednej sekty? To jest efekt wyprania mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwna sprawa, że te "cuda" przestały się dziać w parze z rozwojem techniki i elektroniki... Do prawdy zadziwiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'masowe halucynacje ' były widoczne także przez mieszkańców Fatimy , którzy nie udali się na spotkanie , co zgodnie wszyscy potwierdzili - wraz z rozwojem elektroniki i techniki pojawiła się pewna postać przebywająca na na dachu kościoła w zeitoun , a parę lat póżniej w kairze wydarzenia są sfotografowane i sfilmowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było żadnych objawień - to są wymyślone bzdury przez maszyny religijne. Ludzie są zdolni do najwyśmienitszych kłamstw byle tylko ich religia przetrwała. Zdjęcia ufo też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydarzenia zostały stworzone w photoshopie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół to biznes. Zadziwiające jak wiece osób dokłada im na zasadzie wolontariatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela40
,,Dziwna sprawa, że te "cuda" przestały się dziać w parze z rozwojem techniki i elektroniki... Do prawdy zadziwiające.'' xxxx W moim zyciu nie przestaly sie dziac cuda.Dzieki mojej wierze jestem bardzo szczesliwa osoba.🌼 Albert Einstein. “ Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
gość dziś Ko.ściół to biznes. Zadziwiające jak wiece osób dokłada im na zasadzie wolonta.riatu. x Z tym wolont.ariatem to nie jest wcale takie oczywiste. Słyszałam o tym już od kogoś, ale pomyślałam poszukam, poszperam czy to tak serio. I o co w ogóle chodzi? I znalazłam taki artykuł. http://natemat.pl/155229,od-50-do-300-zlotych-tyle-wynosi-oplata-za-mozliwosc-bycia-wolontariuszem-na-swiatowych-dniach-mlodziezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniela a zdajesz sobie sprawę, że cytujesz zdeklarowanego ateistę :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela40
Wiem kogo cytuje ;) Takim prawdziwym ateista to tez calkiem nie byl :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela40
np. ,,Einstein odparł: "Moim zdaniem idea osobowego Boga jest dziecinna. Może Pan nazywać mnie agnostykiem. Nie podzielam zapału zawodowych ateistów spowodowanego głównie bolesnym aktem wyzwolenia się z pęt religijnej indoktrynacji, jakiej byli poddani za młodu. Wolę postawę pokory wobec słabości naszego intelektualnego zrozumienia natury i własnego istnienia". xxxx W wywiadzie w 50. urodziny powiedział: "Nie jestem ateistą". I dodał: "Jesteśmy w sytuacji dziecka wchodzącego do olbrzymiej biblioteki wypełnionej książkami w wielu językach. Dziecko wie, że ktoś musiał napisać te książki, ale nie wie jak. Nie rozumie ono języków, w których owe książki zostały napisane. Dziecko niewyraźnie dostrzega tajemniczy porządek w układzie ksiąg, ale nie wie, co to jest. Taki, wydaje mi się, jest stosunek nawet najbardziej inteligentnej istoty ludzkiej do Boga". xxx a zreszta ja wierze w to co ja czuje,a czuje,ze szczesliwa jestem bedac blisko Boga.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
ehhh ten seksistowski einstein Na jednym z ekskluzywnych party z udziałem znanych osobistości, Marilyn Monroe zadała Einsteinowi pytanie: – Jak pan sądzi, profesorze, czy nie powinniśmy razem spłodzić dziecka? Miałoby moją urodę, a pański rozum. – Obawiam się, droga pani, że mogłoby być odwrotnie… – odpowiedział słynny uczony. ....Na innym przyjęciu w Ameryce na którym przebywał Einstein, Pani domu chcąc się pochwalić wiedzą z astronomii wskazała na obiekt na niebie mówiąc: – To jest Wenus, poznaję ją, bo zawsze lśni jak piękna kobieta. – Przykro mi – odpowiedział Einstein – Ale planeta, którą pani pokazuje, to Jowisz. – Ach, panie profesorze, pan jest naprawdę niezwykły, z tak olbrzymiej odległości potrafi pan rozpoznać płeć planety! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Aniela40 wczoraj Piszesz: "W moim zyciu nie przestaly sie dziac cuda.Dzieki mojej wierze jestem bardzo szczesliwa osoba. 🌻 Albert Einstein. “ Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko,, 🌻 Piękny wpis :) Podpisuję po Twoimi i Alberta słowami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Aniela40 wczoraj Piszesz: "W wywiadzie w 50. urodziny powiedział: "Nie jestem ateistą". I dodał: "Jesteśmy w sytuacji dziecka wchodzącego do olbrzymiej biblioteki wypełnionej książkami w wielu językach. Dziecko wie, że ktoś musiał napisać te książki, ale nie wie jak. Nie rozumie ono języków, w których owe książki zostały napisane. Dziecko niewyraźnie dostrzega tajemniczy porządek w układzie ksiąg, ale nie wie, co to jest. Taki, wydaje mi się, jest stosunek nawet najbardziej inteligentnej istoty ludzkiej do Boga". xxx a zreszta ja wierze w to co ja czuje,a czuje,ze szczesliwa jestem bedac blisko Boga. :) 🌻 O.. To też piękne i jakże prawdziwe :) I tutaj pod Twoimi słowami i Alberta też się podpiszę ;) Bo mam tak samo jak Ty :) Bóg jest miłością i dzieli się nią kiedy przybliżamy się do Niego. Dlatego każdemu polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×