Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może przyszla mamusia

Kwietniówki 2017

Polecane posty

Hej. Witamy nowe mamuśki- koniec marca czy kwiecień- bez rożnicy- ważne, żeby było nas dużo, to bedzie ciekawie. U mnie objawy masakryczne- mdłości (na szczęście bez wymiotów) przez cały dzień, mega zmęczenie i brak sił. Przez 2 tyg schudłam ponad 3 kg- nie chce mi się i nie mogę jeść nicxego co pachnie. No ale przy mojej ogólnej nadwadze to akurat lepiej dla mnie. W poprzednij ciąży schudłam najpierw 7 kg. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny. Ja dziś znów się martwię. W nocy i dziś boli mnie brzuch. I tak jakby pęcherz. Trochę kłuje i czuje taki dziwny ścisk. Nie wiem czy tak ma być czy coś złego się dzieje. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara- dziwne bóle w dole brzucha- rozciąganie, kłucie, ucisk to raczej normalne. Chyba, że np pojawia sia się ból przy oddawaniu moczu- to może wskazywać na zapalenie pęcherza i warto zbadać mocz ogólnie, a jak coś wyjdzie nie tak to jeszcze jego posiew. Dziewczyny czym się zajmujecie? Ja jestem weterynarzem, mam 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 30lat i jestem copywriterem. Ja077 moj syn by Cię polubil też chce byc weterynarzem albo meteorologiem. Jeszcze sie nie zdecydowal:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od czwartku biorę duphaston i przestał mi brzuch boleć. Cały tydzień było super. A od dzisiejszej nocy czuje ten dziwny ścisk w brzuchu praktycznie non stop. To chyba nie jest fizjologiczny ból. Wy też tak macie? To moja druga ciąża po wielu latach starań,pierwsza była pozamaciczna,dlatego tak się wszystkiego boje. Ja mam 33 lata i pracuje z dziećmi w przedszkolu. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaKate
Olenkowa - trzesienie ziemi jakies 450km ode mnie. Znajomych tam mam ale wszyscy na szczescie ok. Ja077 - ja jestem inz pracuje w jednej z firm telecomunicacyjnych. Jutro wieczorem mam dwuga wizyte, pierwsza z ginekolozka ktorq mnie bedzie prowadzic. Znajoma mojego M. Stres przed wizyta czy wsio ok, w piatek serducho bilo i wsio ok bylo. Swczelam 9 tydz dzis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara zadzwoń do swojego lekarza, albo idź na usg- jeśli to Cię uspokoi- stres nie jest wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasica:) Hejo hej Mamuśki :D Olenkowa no to siostra poleciała ale chyba w ten sposób się cieszyła że zaszłaś w ciąże :P Ja077 oh współczuję mdłości mam to samo ciągle mi towarzyszą ale jem jak szalona niestety dobrze że nie mam żadnej nadwagi chodz i tak czuję sie jak słoń :P Klara też dziś odczuwam ból brzucha i staram się dużo leżeć chodz przy dwu latku to troszkę nie możliwe ;) jak sie martwisz to zadzwoń do lekarza może coś poradzi ;) AgaKate dobrze że to nie koło Ciebie ah te trzęsienia ziemi ;/ daj znać jak jutro po wizycie też mam zawsze stresa czy wszystko ok i jak się nie mylę to też dziś zaczynam 9 tydzień ale nie jestem pewna ;) ja obecnie nigdzie nie pracuje mam 25 lat ;) Jaka u was pogoda u nas dziś grzeje wiec trzeba korzystać z pogody ;) a tak się pochwalę że bliska mi koleżanka własnie przed godziną urodziła ślicznego Jasia aż się popłakałam jak go zobaczyłam ;) Ogólnie burza hormonów i bardzo szybko się wzruszam :) lecę miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pufa
Hej dziewczyny, wczoraj byłam u innego gin, aby potwierdzić diagnose mojej gin. Dziwne dla mnie to było, że 2 tyg. temu był zarodek, a w poniedziałek go nie było. Niestety tak się stało, po zarodku ani śladu, gin twierdzi że widocznie obumarł. Jak do końca tygodnia sama nie poronię, to w poniedziałek mam iśc do szpitala na zabieg. Żegnam się z Wami, życzę Wam wszystkim powodzenia, spokojnego i radosnego czekania na upragnione maluszki. Trzymajcie się I dbajcie bardzo o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasica:) Pufa no bardzo mi przykro nie wiem co napisać.... Tobie też dużo sił oby kolejnym razem się udało :/ trzymaj się Cieplutko kochana :) Pamiętaj jesteśmy z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo993
Oleńkowa- nospy nie brałam, bardzo rzadko biorę jakieś leki. Dzisiaj na szczęście już o niebo lepiej :) podejrzewam, że to po prostu silniejsze mdłości a jest również możliwość, że coś mi zaszkodziło ( podejrzewam jogurt z czekoladą - hmm dziwne połączenie. Kasica - w sumie nie wiem jak będe miała bo to moja pierwsza wizyta na NFZ. byłam we wtorek i dostałam skierowanie na USG - chyba robi je po prostu tam inny lekarz i dlatego. 30 sierpnia USG a 6 września kolejna wizyta i pewnie znów skierowanie na USG i podejrzewam, że to prenatalne :) Jutro ruszam na badania. Pufa - trzymaj się! i powodzenia. Ja mam 23 lata i pracuję w żłobku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamisia88
Hey. Pufa bardzo mi przykro... Po dzisiejszej wizycie też się trochę martwię,niby jest zarodek, gin mowi ze jest wszystko dobrze, ale serduszko jeszcze nie bije. Za tydzień mam kolejne usg i powinno być już wszystko widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam u lekarza, mam brać nospe, urosal i leżeć dużo. Kazał mi na zwolnienie iść. Ten moj ból to taki trochę okresowy. Wszyscy mówią ze tak ma być a ja się i tak martwię. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo993
mamamisia88 - tak jak mówią, że każde dziecko rozwija się indywidualnie, tak myślę, że jest i tak samo z ciążą - także głowa do góry. Najgorsze czekanie, ja też bym już chciała, aby był 30 sierpnia :) Mąż mówi, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby odcięcie internetu - żebym nie mogła czytać różnych głupot. Jutro wyjeżdżam na weekend do domu - mam nadzieję, że trochę odetchnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo993
gość Klara - skoro lekarz stwierdził, że wszystko w porządku to nie ma czym się denerwować. Są bóle brzuch na początku ciąży, ja też się ciągle zastanawiam czy wszystko w porządku, no niestety nic nie przyśpieszymy - trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasica:) Hej z rana my już na nogach chodz w nocy coś mnie brzuch pobolewał w ogóle to już u mnie brzuch widać :P może dlatego boli bo szybko rośnie:P Karo fajnie że masz 30 usg oczywiście czekamy razem z Tobą ja mam wizytę dopiero 12 września :/ mi też mówi że za dużo czytam głupot w tym internecie ale prawda jest taka że strasznie dużo się teraz słyszy o poronieniach :/ ja to już bym chciała żeby to był 30 tydzień :P Klara dobrze że u Ciebie z brzuszkiem wszystko ok ;) mamamisia a u Ciebie który tydzień może za wcześnie na bicie serduszka po prostu ;) nie ma co siać czarnych scenariuszy trzeba wierzyć że będzie wszystko dobrze :) Trzymamy kciuki ;) Dziewczyny a macie jakieś przeczucia co was w brzuszku siedzi chłopczyk czy dziewczynka? :) i co myślicie o detektorze tętna płodu? :) Pozdrawiamy z ciepłego Dolnego Śląska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiii
Hej kobitki ! witam Was cieplo. wyglada na to ze ja takze bede kwietniowa mamusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiii
Mialam miec wizyte w srode u gin ale lekarza nie bylo i musze czekac do poniedzialku.. we wtorek robilam bete i wyszla 537,11 :) dzisiaj tez juz bylam i ok 15 bede miala wyniki czy ladnie rosnie :) macie juz jakies dolegliwosci?? mnie czasami cos zakluje w boku, no i przez 3 dni pod rzad mialam straszna zgage (-w sumie dlatego zrobilam test). Jak Wy sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Chyba ta piękna pogoda dodaje mi sił i dziś czuję się troszkę lepiej. Choć widok koszy ubrań do prasowania mnie osłabiają- no ale skoro tyle czasu nie miałam żadnych sił na prasowanie to dziś będę cierpieć to żelazkowe katusze. Prasowanie to najgorsza praca domowa. I ja i mąż stawiamy, że będą 2 dziewczyny- Łucja i Oliwia. Ja idę jutro na usg, a później do fryzjera- czas już coś ze sobą zrobić, żeby wyglądać jak człowiek. Wreszcie choć kilka godzin będę miała sama dla siebie. Mąż bardzo dużo pracuje. Ty gdzie mieszkamy w promieniu 150km nie mamy znajowych i rodziny, dlatego siedzę z córką sama calutkie dnie. Bardzo to męczące i czasem dołujace. No to sibie pomarudzilam. Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja077 :) ja wczoraj walczylam w dwoma pelnymi koszami prasowania, bo wrocilismy dopiero z wakacji i oczywiscie trzeba bylo ogarnac ten caly bajzel :) przynajmniej masz towarzysza przy pracach domowych :) a mowiliscie juz cos Corze? Moja Mloda ma 6 lat wiec narazie nic jej nie mowimy zeby sie dziecko nie napalilo za wczesnie, mysle ze poczekamy az bedzie 'cos' widac ;) widze ze typujecie dziewczynki - ja narazie nie wiem czy bedzie jedno czy dwa dzieciatka, -ide na usg w poniedzialek mam nadzieje ze juz sie czegos dowiem ;) u mnie maz zdecydowanie juz sadzi ze bedziemy miec druga core :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasica:) Witamy Cię Sabi ;) gratuluję dwóch kreseczek :) to czekamy co tam pokaże u Ciebie usg :) skąd jesteś Sabi? :) Ja077 no piękna pogoda dodaje sił ale ja ogólnie nie na widzę prasować zawsze zostawiam to na sam koniec ;) tobie życzę powodzenia w prasowaniu ;) Piękne imienia dla córeczek ;) ja stawiam że będę mieć chłopaka :P Ale nie mam żadnych imion już z synem mieliśmy problem bo tylko jedno nam się razem podobało i nazwaliśmy Adrian a teraz to nie wiem ;) na razie będziemy czekać czy moje przypuszczenia się potwierdzą ;) Szkoda że nie masz nikogo do pomocy... zawsze to raźniej :) Syn śpi więc ja się delektuję chwilą ciszy i spokoju ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabii moja córka ma 13 m-cy więc jeszcze nic nie rozumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja077 oo to faktycznie maluszek jeszcze z Corci, a to praktycznie z pieluch nie wychodzisz, podobno tak jest latwiej ;) kolezanka miala rok po roku i powiedziala, ze na poczatku to byl istny sajgon, ale po jakims czasie dzieci sie same soba zajmowaly i miala duzo lzej. pozdrawiam :) Kasica witaj :) jestem ze slaska :) dzieki za mile przyjecie :) tez sie bardzo ciesze z dwoch kreseczek. choc dalej nie moge w to uwierzyc, na poczatku ta druga kreska byla widoczna tylko pod swiatlo hehe, a z czasem codzien na tescie byla widoczna juz prawdziwa gruba krecha :) super tez juz masz maluszka, ile Adrian ma latek? ja juz wole prasowanie niz mycie okien... wczoraj mylam okna i dzis odpoczywam :) choc przyznam ze wysłużyłam sie chlopem do wieszania firanek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poradzcie- odebralam wyniki bety, nie wiem czy nie rosnie za slabo?? jak myslicie? we wtorek 23.08 mialam 537,11 a dzisiaj 26.08 mam >1500,00 wg normy laboratorium <2 kobiety nieciężarne tydzien 4-5 155 - 23000mlU/ml tydzien 5-6 3400 - 135 300mlU/ml tydzien 6-8 10500 - 209000mlU/ml itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! :) Oficjalnie dołączam do " Kwietniówek ". Termin na 13/14 kwietnia 2017. To moja druga ciąża, nie do końca planowana, bo pierwsza córcia ma niecałe 10 miesięcy. Ale mimo wszystko oboje z mężem bardzo się cieszymy. Jeśli chodzi o objawy to do tej pory jedynie kilka razy dopadały mnie mdłości, ale nie rano, tylko wieczorem. Szczególnie kiedy o późnej porze zjadłam coś cięższego. Na wizycie jeszcze nie byłam, dopiero zrobiłam drugi test i oczywiście oba pozytywne. Co do wizyty, nie wiem jak to będzie bo mieszkam za granicą i nie znam języka, ale jakoś to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sabiii myślę że twoja beta jest prawidłowa. Ja za to dziś się przeraziłam jak odebrałam swoją. 22 .08 wynosiła 239 a dziś 813. Myślałam że to o wiele za mało. Spanikowalam i zsdzwonilam do gina a on na to ze jest prawidłowa. Sama nie wiem. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasica ;) Sabi też na moim teście druga kreska była minimalna :P Ale ja już czułam że jestem w ciąży :P Adi w Listopadzie skończy 2 latka ;) Mega żywe i Energiczne dziecko ;) Ja myłam okna jakieś 2 tygodnie temu i też podziękuję strasznie się przy tym zasapałam :P o becie niestety nic nie powiem bo nigdy nie robiłam więc się nie znam ;) Klara to dobrze jak twój lekarz mówi że jest ok ;) Nie stresuj się tak to zle wpływa na dzieciątko ;) Valentina miło Cię poznać cieszymy się że jest nas coraz więcej ;) to masz jeszcze malutkie dzieciątko w domku ale odchowasz za jednym zamachem ;) co do obcego kraju to wydaje mi się że będziesz miała tłumacza na wizytach no chyba że masz jakąś bliską koleżankę która zna język i mogła by z Tobą chodzić na wizyty jako tłumacz ;) A gdzie mieszkasz jeśli można spytać Reszta dziewczyn gdzie się podziewacie :) Lece kłaść małego i będzie wieczór dla siebie Pozdrawiamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a moze prywatna grupa na fb? Bylam w takiej przy poprzedniej ciąży. Rewelacyjna sprawa. Ład i porządek i foteczki mozna oglądać. Jest prywatna wiec nikt nie widzi ze do niej należymy. To moja luzna propozycja. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za rade na temat bety:) Klara-- tez sie juz spotkalam z tym ze lakarze nie patrza na wyniki bety, przy starszej corze mi gin wogole nie kazal badac bety bo twierdzil ze kazda ciaza jest inna wiec i hormony moga roznie skakac i nie ma sie co stresowac. teraz badam bete tylko prywatnie dla swojego spokoju. Valentina-- witam goraco :) super to sie beda dzieciaki razem wychowywac :) Kasica-- to sie nabiegasz na takim dwulatkiem... przynajmniej bedziesz miala wage pod kontrola ;) Olenkowa --super pomysl! z cora w ciazy tez zaczynalysmy z dziewczynami najpierw od watku na kafe, jak sie juz zrobila fajna grupka to zalozylysmy zamkniete forum, tylko nie pamietam pod jakim adresem... choc forum juz dawno upadlo to dalej mamy ze soba kontakt na fb :) takze ja jestem za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenkowa ---idac za Twoim pomyslem az mnie wzielo na wspomnienia i odkopalam stary temat z pierwszej ciazy, ojj az sie lezka w oku zakrecila, faktycznie to kawal dobrej historii :) na prywatnym forum jest swobodniej i ogolnie tak domowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×