Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość Łucja1988
Mussia ja niby tez to przechodziilam ale czuje sie bardziej niepewnie tzn. Jezeli chodzi o przygotowania ...chce wszystko mieec gotowe i pamietac o wszystkim ale tak sie chyba nie da, chciallabym nad wszystkim miec kontrole a wiem tylko tyle ze jak sie urodzi cora to z obsluga niemowlaka bedzie ok ale martwie sie o to ze czegos nie wezme, ze zapomne o czyms waznym a juz w ogole nie wiem jakkie rzeeczy musze zabracc dla dzidzi maly nosiil po ur 52 56 i bylo luzne wszystko teraz dzidzia wieksza wiec nie mam pojecia 62rozmiar? A poza tym niekktore 56 sa. Wieksze od 62 zalezy od producenta ubran jakos tak wszyystko jaky jeszcze mnie nie dootyczyllo jakbyn mialla dwa miesiace przed soba naprawde nie czuje ze to za chwileczke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Łucja ja tez nie wiem jak z ubraniami i ich rozmiarami. Tez się obawiam ze mały będzie duży. Core urodziłam 3000 i było ok. A lekarz kilkakrotnie mnie informował ze mały ma długie nogi. Lili pierogi mam z kapustą i miesem oraz z serem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczę juz na razie nie prasuje.może mąż mi pomoże. Lycja mój niby urodził sie duży 4240 i 59 cm ale spokojnie 56 pasowało a niektóre to aż za duże. Masz racje z tymi rozmiarami trzeba jedno do drugiego przykladac i porownywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniam pierożki! Ha mam z jagodami ze sklepu takie nie mrożone może jutro ugotuje. No i znowu glodna jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Hej :) I ja sie melduje w tym miejscu. Wlasnie wstawilam torby do prania. Wyschna przez noc. Moze jutro sie spakuje (albo i nie :p ). Wlasnie mnie sasiadka, ktorej maz jest ginem w tym szpitalu w ktorym rodze uswiadomila, ze jej maz, moj prowadzacy, ordynator wszyscy ida na urlop wlasnie od 1 sierpnia... Czyli najlepszej kadry nie ma. Nie dziwie sie, ze lekarz prowadzacy chcialby, zebym urodzila po jego powrocie. Do tego zdziwila sie, ze nie jestem spakowana. A ja serio dalej w proszku. Jutro odbieram zdjecia z sesji ciazowej. Jeszcze mi sie jakies rodzinne zdjecie marzy z mala w brzuszku ale juz chyba nie damy rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez w proszku. Zaraz wyciągam walizę. I przyszykuje teczkę z dokumentami moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Zjadlo posta :( Do szpitala jeszcze Karta ciazy z grupa krwi Wynik posiew gbs Dowod osobisty RZSowa ja tez sie wbijam na te pierogi. Ciekawe jak Aga i Moniczka. Mnie teraz wzielo na biale bulki z dzemem truskawkowym. Taki zestaw jadlam w pierwszym trymestrze. Do tego ze slodyczy chalwa :) dzis mi maz 4 chalwy w lidelku kupil. Do tego nektarynki, czeresnie i popcorn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
kochane ja dopiero wrocilam, maly urzadzil nam dzisiaj niezla przeprawe…pojechalam prywatnie na to ktg, podlaczyli i nagle dziecko zaczelo ruszac sie jak zwariowane, az sie zapytalam czy on to jakos czuje bo przez dwa dni ledwo co sie ruszal a tu takie cyrki. Przez 20 minut to chyba z 30 ruchow naliczylam…odebralam wynik ktg i podeszlam z nim do lekarza, na co Pani zdziwiona bo dziecko mialo ruchy serca od 160 do 190 na minute, a ponac optymalnie powinno miec 140. Kazala jechac do szpitala, bo moze to byc spowodowane pogoda, zbyt malą iloscia wody albo tym ze dziecko jest owiniete pępowina. Spytalam czy moge na spokojnie jechac wieczorem jak maz wroci z pracy ale zasugerowala ze lepiej jechac sprawdzic to od razu. No wiec maz zwolnil sie z pracy, w szpitalu mnie przebadali i mieli podlaczyc do ktg na 20 minut a lezalam ponad poltorej godziny. Przed i w trakcie kazali pic wode, maly juz mial normalna ilosc uderzen, juz mnie mieli odlaczac po czym znowu ta tachokardia czyli zbyt g***towne ruchy i zwiekszona liczba uderze. Tak sie to wahalo caly czas ze przedluzylo sie do poltorej godziny, ostatecznie lekarka stwierdzila ze zapis jest prawidlowy takze mały nam niepotrzebnie takich wrazen dostarczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Moniczka to mialas dzien faktycznie. Dziwne, ze tylko ktg ci w szpitalu robili, a nie sprawdzili nic pod usg? Np tej pepowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Radosna przebadali mnie tez i usg tez zrobili, ale to od razu wyszlo ok wiec opisalam Wam tylko historie z ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja myslalam ze jak dziecko szaleje to i normalbe z tetno wysokie tak jak u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
nie wiem musia czym lekarka sie kierowala ale pierwszy zapis byl godzinny i wszystko powyzej normy, nie spadalo ponizej 160 mowila ze moze byc banalny powod ale moze byc powazny i lepiej nie lekcewazyc, kazala jechac do szpitala a moze to zwykla spychologia…nie wiem ale zmarnowalam pol dnia a maly tez nie mial sie kiedy ruszac tylko podczas ktg, od tej pory znowu cisza i nie raczy dac znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
Hej dziewczyny mam pytanie trochę z innej strony. po porodzie przysługuje mężowi opiekuńcze do 2 tyg. I czy jest to podciagniete pod ojcowskie-nie mylcie z taciezynskim.. Czy poprostu dostanie L4 na opiekę. Później może wziąść 2 dni okolicznościowego i do 12 -nastu miesięcy wykorzystać ojcowski.. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Mąż może iść na zwolnienie w ramach sprawowania opieki nad żoną na podstawie L4.( zasiłek opiekuńczy 80%) Z tytułu urodzeni Dz iecka przysługują mu dwa dni urlopu okolicznościowego ( 100% płatne). Do końca pierwszego roku życia dziecka może iść na ojcowski (100% płatny). Może jeszcze jeśli żona nie wróci do pracy skorzystać z dwóch dni urlopu na tzw opiekę na dziecko ( przysługują dwa dni w roku dla jednego z rodziców do 14ego roku życia dziecka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Melduje się jeszcze w dwupaku. W nocy miałam biegunkę a rano jak by wszystkie dolegliwości które mi do tej pory doskwierały ustąpiły. No jak nie w ciąży się czuję. Nosi mnie, sprzątała bym i wszystko byle coś robić a nie siedzieć. Moja mama śmiała się że tak miała tuż przed urodzeniem mojego brata. Byłam dziś z córką u ortopedy, mamy się w grudniu znowu pokazać. Mały słabo się dziś rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja tez bym wszędzie sprzątała ale sił mi brakuje i możliwości fizycznych. A co do dźwigania to dziś z zakupów wróciłam z dwiema torbami po 5 i 6 kilo i na czwarte piętro fruuu. Torby ważyłam z ciekawości. Muusia nie wiem ale myślałam i nadal myślę ze ta Edyta wyżej to nie nasza Edyta. Zbieg imion. Ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niby przygotowana jestem ale czuje jakby mnie to nie dotyczyło. Nic mogę sobie zdać sprawę że już niedługo będziemy rodzicami. Monia nie zazdroszczę wrażeń jakich wam dostarczył.Dobrze że wszystko jest w porządku. Agnieszka wiem jak to jest niby ciebie juz bierze juz masz jechać a tu okazuje się fałszywy alarm.. masakra. Co do urlopu ojcowskiego to przysługuje ojcowi dziecka (sorki za stwierdzenie ale tak pisze w przepisach)14 dni może on go wykorzystać do pierwszego roku życia dziecka. Tego urlopu nie może przekazać matce dziecka. A urlop rodzicielski 26 tygodni mogą podzielić miedzy sobą rodzice dziecka. Tylko dziewczyny pamiętajcie nie mogą korzystać z niego oboje rodziców jednocześnie. Tak samo jak weźmie choćby połowę tego urlopu mąż to wy nie będziecie juz roku na macierzyńskim. Opowiem wam coś mega śmiesznego :-D Ostatnio jak miałam bóle to pomyślałam sobie że nie mogę iść rodzic bo... nie mam pomalowanych paznokci :-D:-D:-D Czy któraś miała takie myśli? ;-) Dziś lepiej się czułam wiec zrobiłam sobie frencha :-) Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak pomyślałam że Edyta wyżej to nie Edyta synek. Wiec koleżanko napisz czy ty jesteś Tą Edytką? ;-) Jutro czwartek doczekam się wizyty u mojej gin ale się zdziwi jak mnie zobaczy ;-) :-D Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Lili ja przy pierwszym porodzie nie mialam paznokci pomalowanych. Teraz ostatnio sobie pomalowalam na taki fajny wakacyjny pastelowy róż i chyba to odświeżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hej, miałam dzis bezsenna noc. Maly juz teraz sie obudził i leniwie rusza. W nocy do niego zapukalam to delikatnie odpowiedział. Tez myślałam o polalowaniu paznokci. Tylko nie wiem czy można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Kurczę i znów mi cześć posta ucięło. Pisałam ze nie wiem czy można bo ostatnio jak miałam operacje ze znieczuleniem to kazali zmyć lakier. A przy 1porodzie nie pamiętam czy miałam pomalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc to tez nie wiem czy można. Dlatego tez robiłam frencha. Musia jakbym musiała to bym pojechała bez pomalowanych tylko chciałam wam napisać co mi przeszło przez myśl w tak ważnym monecie ;-) A co do pakowania to nie pisałam o karcie ciąży, dowodzie osobistym i innych badaniach bo to wydaje mi się oczywiste. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Jak ma sie rodzic to podobno musi byc widocznna plytka paznokcia od nog i rak bo po niej wiadomo czy wszystko jest w porzadku czy nie ma zasinien w razie. Operacyjnego porodu to juz w ogole! Tzn. Tak mi lekarka mowila! Ja sama robie hybrydy i juz od czerwca zdjęłam i nie zakladam bo wiadomo to wszystko to chemia i nie bardzo jakos wydaje mi siie powinnam przyy nieemowlaku tak od razu z tym wszystkim i oczkka przemywacc i piers dotykac witaminki podawac do buzi dziiecku ....wroce do tego ale jakies pol roku chyba sobie odpoczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Ja i do porodu i operacji stopy moglam miec pomalowane. Pytalam poloznej to u dloni maja byc zmyte, ewentualnie bezbarwny lakier. Zreszta one maja dyzurny zmywacz i jak trzeba na szybko to zmywaja, choc wiadomo z Hybrydami gorzej (ale moze jak teraz tyle osob ma to moze tez aceton maja). Torba wyschla. Jeszcze male zakupy na necie - jeszcze jeden kocyk, 2 otulaczki muslinowe i laktator. No i tak to tylko zbedne rzeczy kupuje w stylu opaski i ladne skarpetusie... Takie co bardziej, zeby moje oko cieszyly :) Upiore dzis z bujaczka ten wklad, i pokrowiec z fotelika. Jeszcze plakaty to wydruku i obrazki do namalowania i poduszki do uszycia i ozdoby do zrobienia... Zejdzie mi akurat do terminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łucja ja robiłam cały czas jak nie hybrydy to żele i tak w kółko. Ale odkąd jestem w ciąży to sobie darowałam.Tez myślę że to zbyt duża chemia. Radosna jakie plakaty? Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja tez juz lakier zmylam i do szpitala wybieram się bez, zeby nie denerwowac personelu. skoro maja byc naturalne paznokcie to beda :) ponac bezbarwny lakier tez moze zmieniac kolor plytki wiec lepiej zeby nic nie bylo no wlasnie Radosna jakie plakaty/obrazki? co ciekawego robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej mamusie musia powodzenia na ktg monika dobrze ze wszytsko ok sie skonczylo, moj wczoraj w nocy zaczal tak fikac ale to tak mocno ze sie wystraszylam czy coś mu złego się nie dzieje... a wiecie że ja raczej nie panikuje.Mialam wizje że pępowia się dusi czy coś :( straszne. Dzis leniwy od rana ale odzywa się. Wczoraj bylam w szpitalu w ktorym mam rodzić na konsultacji i jakas dziwna ta babka taki babochlop, mowila ze paznokcie w naturaqlnym kolorze mam miec u stop mozna miec kolor. Mam byc bez jedzenia od 15 dnia poprzedniego. Kurcze pamietam ostatnią cc, na 3 dobe bez jedzenia kiszki graly marsza a chyba orszaka weselnego, mimo ze jeszcze pielegniarki ociagaly sie z podaniem stalego posilku maz mi w ukryciu donisil haha. Teraz po cc ma sie wstawac po 6h maja jakies nowe igly wiec moze i jesc bedzie mozna szybciej. Ogolnie to gloupia jestem bo bylam na miesjcu i moglam sie uprzec na ktg dla spokoju a tego nie zrobilam bo maz i dziecko czekali. Radosna ale mam smaka na chalwę... Łucja mam ubranka od 46 moj synek mial 52 i spoko wchodzil w ten rozmiar takze mysle ze spokojnie od najmniejszych wezcie do szpitala. Wczoraj taka energia a dzis nie potrafie dojsc do siebie, oczy mi sie zamykają.. milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
outa to poodpoczywaj sobie dzisiaj ale fajnie ze juz za 'chwile' będziecie razem :) ja tez juz bym chciala ale nic sie na to nadal nie zapowiada obym tylko nie musiala po terminie isc na wywolanie porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×