Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość Łucja1988
Nie zapisalo moich postow! Pytalaam jakkie Moniko znasz sredniowieczne sposoby na przyspieszenie porodu bo twoja reakcja byla tak jednoznaczna jakbym tu pisala o wspinaczce wysokogorskiej albo nie wiem o czym. Nialam na mysli mycie. Podlog, okien szybki spacer intensywny ....no i pra stary sposob milosc z ukochanym ...bo jak wiadomo od dawna seks w ciazy nie jest zakazany chyba ze sa takie zalecenia lekarskie o jeszcze jeden kiedys slyszalam....picie herbaty mallinowej ale to chyba bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Radosna a na kiedy mialas termin z synkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 stare rożki i beze stosować jako kolderki do wózka i kolyski i podkładki do leżenia itd. Synka w rożek nie owijalam i tak go nie nosilam juz w domu. Mam dwa muslinowe otulacze 120 na 120 i jeszcze nie mam pojecia co z tym będę robic. Wezmę na wyjście moze by okryć zamiast kocykiem. Mam tez dwie pieluszki bambusowe 90 x90 Na razie tylko jeden kocyk. Moze potem na chlodna jesień kupie taki otulacz do fotelika by okrywa. Przez droge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Łucja przede wszystkim decyzje o porodzie podejmuje dziecko, ktore jest na to gotowe, a decyzje o wywolaniu porodu lekarz, a nie mama ktora sie poprostu niecierpliwi oczywiscie ruch jest wskazany na kazdym etapie ciazy ale zadne metody naturalne wywolywania porodu nie zadzialaja jezeli cialo nie jest jeszcze gotowe do porodu o innych rzeczach nie chce nawet myslec, ale wywolanie porodu przez matke zabrzmialo dla mnie groźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dodatkowo moim zdaniem jak chce sie juz cos takiego robic to lepiej skonsultowac to z lekarzem a nie wierzyc w rzeczy przekazywane z dziada pradziada, bo mycie podlog czy chodzenie po schodach to chyba metody za czasow naszych pradziadow. nie ma zadnych badan ktore potwierdzaja ze takie rzeczy wywoluja porod, a zbytni wysilek moze doprowadzic do zaburzenia akcji serca u dziedziatka. Tak sie sklada ze rozmawialam na ten temat z lekarzem, tez chcialabym urodzic wczesniej ale naturalnie, a nie stosujac jakies dziwne sposoby. Wedlug mojego lekarza tylko masowanie sutkow o ktorym pisala Lili moze cos dac bo powoduje wytwarzanie sie oksytocyny w organizmie, ale tez nie wiem czy jest to jakkolwiek potwierdzone. Ale jak ktos ma ochote myc podlogi, okna i chodzic po schodach z mysla ze dziecko urodzi sie wczesniej to mozna, tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Moniczka z synem mialam termin na 13 wrzesnia a urodzilam 25sierpnia. Jak rodzilam byla super pogoda cielutko a jak wychodzilam ze szpitala po 8 dniach to max 15 stopni w dzien bylo. Otulaczek to dla mnie takie wielkie pieluchy. Ale sa tez takie na rzepy specjanie juz odszyte (mam jeden uzywany po synku sasiadow). Fakt, ze jak rodzilam synka to nie bylo tych duzych pieluch/otulaczkow byly rozki i kocyki i w to sie dziecko zawijalo. Moze dlatego 3 rozki mi byly potrzebne. Nie uzywalam za to rozka jako kocyka do wozka bo mnie tez rzepy denerwowaly, do utulenia dziecka ok byly ale do wozka nie. Kocykow mialam 2 mniejsze i 2 takie mega duze ktore skladlam na kilka razy (nikt wtedy nie slyszal o kocyku minky :p ) i taki wlasnie duzy kocyk do wozka mialam. Poza tym zwykle nasze koce domowe nieraz na kanape rozkladalam dla malego. O bambusowej pieluszcze tez wtedy nie slyszalam tylko tetry i flanelki byly. Pozmienialo sie duzo przez te 6 lat. Lucja jak chcesz skurcze wywolac to zjedz kurkume. Ja zjadlam ciasto z kurkuma w 24 tyg i dostalam od tego skurczy co 3 min. Ponoc w niektorych krajach wlasnie kobiety na wywolnie porodu jedza rozne ostre przyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Radosna a to wczesnie urodzilas :) to fajnie, moze tym razem tez sie uda i jeszcze troche lata zostanie. A to takie pieluchy duze 120 na 120 tez mam, tylko nie wiedzialam ze to nazywacie otulaczkami :) wiesz co mam ochote na ta posciel z la milou i walcze ze soba zeby nie kupowac bo ta calkiem mala to jest doslownie na chwile, kocyki mam wieksze, a ta duza narazie niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Nie podooba mi sie ton wypowiedzi odnosnie wywolywannia. Porodu ....zadalam tylko pytanie czy cos robicie zeby go przyyspieszyc NIE!!!!!! Chodzilo mi o (wydlubywanie dziecka peseta )wydlubywaniew nawiasie wielkim oczywiscie jaakby ktos miall watpliwosci i nie pisalam rownieez ze ja chce go wywolac wczesniej ale powszechnie wiadomo ze meskie nasienie albo orgazm kobiety wywoluja skorcze macicy ktoore moga sie przyyczynic do zaczecia akcji porodowej!albo masaz sutkow czy cieple kapielee mycie podlog i tym rozne rzeczy nie sa zakazne i nawet lekarka mowilaa mi o tym ....jestesmy juz prawiee wszystkie w donoszonej ciazy i nawet jesli ktoras zaczela by rodzic bo zjadla jakies mocno przyprawione jedzenie to nic zlego uwazam ! Troche nerwy na wodzy nikt nie chce sobie ani dziecku krzywdy zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Łucja nie bierz tego do siebie, spokojnie, nie irytuj się. Napisalam tylko jakie jest moje zdanie i co sadze ja oraz moj lekarz na temat tego "jak mycie podlogi wplywa na wywolanie porodu" nijak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
i proszę się nie przeforsowywac bo to moze byc niebezpieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
i chodzi o to Lucja ze nie ma zadnych badan na temat tego ze wzmozony wysilek przyspiesza porod. nie jedna kobieta posprzatala, zaraz potem urodzila i poszla fama i teraz wszyscy to powtarzaja i w to wierza, a to mogly byc zwykle przypadki bo wszystkie jestesmy w takim okresie ze mozemy w kazdej chwili urodzic ale kazdy wierzy w co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Moniczka my narazie odpuscilismy temat poscieli. Maz by pewnie kupil, ale powiedzialam mu, ze zawsze moze dokupic jak tylko posciel bedzie nam potrzebna. Ale cie rozumiem bo ja mam ciagle ochote cos dokupowac. Teraz mnie wzielo, ze nie kupilam jakis wypasionych reczniczkow bambusowych tylko po synku takie zwykle... I juz mysle czy nie kupic. No i ten rozek czy dokupic i te otulaczki muslinowe ze moze jeszcze dokupic... No sieczke mam w glowie. Moze dlatego, ze chce zeby wszystko bylo takie idealne bo wiem ze to juz pewnie moje ostatnie dziecko i juz nigdy nie bede miec przyjemnosci kupowania takich cudownosci. Ale i tak zaszaleje i kupie pewnie torbe z La millou choc mega droga i ten organizer do wozka. Lucja mysle, ze nikt nie chcial cie urazic. Temat tego ze duzo z nas chce urodzic wczesniej juz tu byl przerabiany. Ja akurat sie nie spiesze bo do terminu mam jeszcze 3 tygodnie a jeszcze nie mam wszystkiego przygotowanego wiec chce narazie jak najdluzej byc w dwupaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis 30 km samochodem jechalam to zaraz mi sie siku chciało i tez tak mam ze nogi musze zaciskać czasem bo czuje jakby zaraz gluwka miała wyjdc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ehhh mi tez nie zapisało posta :( cos nie tak z tą kafeterią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Muusia a ty na kiedy termin? Znowu zapomnialam. I czy sn czy cc? Nie ma tabelki i nic nie wiem... Ty chyba jak ja jeszcze nie spakowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia cos o tym wiem, ostatnio przed tym drugim ktg kazali mi wypic litr wody a potem poltorej godziny lezalam podlaczona i nie moglam wytrzymac, az prosilam polozna zeby mnie juz puscila Radosna wiem ktore torby, super sa, ja chce kupic ta co sie wiesza na wozek, sredni rozmiar czyli to co Ty chyba nazwalas 'organizerem' :) ale dopiero jak mąż przywiezie wozek po porodzie. ktory motyw Ci się podoba? poscieli nie kupie, będę rozsądna heh! :) a co do recznika bambusowego to jakbys jednak chciala kupic to polecam, ja kupilam tylko jeden ale jest super w dotyku, mam nadzieje ze bedzie szybko i dobrze chlonal wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ta rozwa to moj zdecydowany faworyt! tylko sie zastanawiam czy wypada mi taka sobie kupic skoro bede miala chlopca.z jednej strony to torba mamy, a z drugiej przeciez bedzie wisiec na wozku caly czas. czy Tobie tez sie nie laduja zdjecia produktow na stronie la milou?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Gość Radosna33
Moniczka mnie sie wszystko na stronce lammillou laduje. No te pingwinki fajowe :) Ja narazie kupilam otulacz i podusie motylka z tym drugim motywem. Ale przeciez nie musze miec kompletu choc do mojego wozka ten wzor family wyglada idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Co do wywoływania porodu to ja z własnych doświadczeń powiem tak, jako, ze mam termin na dzisiaj, a juz tydzień temu lekarka powiedziała, iż wszystko w pełni gotowe do porodu to ze zdrowym rozsądkiem spróbowałam paru metod, typu : sex, chodzenie po schodach i dlugie spacery i powiem tak po sexe nic, a po ostatnich dwoch dniach spacerów i schodów to ogromny ból w kolanach, w pochwie i udach, po prostu sie przeforsowalam a, ze mala wazy juz podobno okolo 4 kg to tym bardziej to odczuwam, niby jakies tam bóle przepowiadajace byly ale nic konkretnego, więc jednak wole czekać, aż mała sama zechce wyjść, bo coraz bardziej przekonuje się do tego, że nawet jak ktoś mówi, że urodzil po sexe czy po schodach to po prostu był to zbieg okoliczności a nie, że to te czynności wywołały im poród. A i jeszcze tydzień temu wysprzatalam całe mieszkanie i też nic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Marta to faktycznie sie "napracowalas" zeby urodzic. A jak widac dalej nic. Ja w pierwszej ciazy walczylam, zeby donosic chociaz do konca 36tyg wiec urodzenie dziecka w 37tyg to byl sukces :) w 36tyg juz mialam 1cm rozwarcia i odstawilam leki, syn sie urodzil tydzien pozniej, wiec jak widac nie tak od razu wszystko sie dzieje, na to potrzeba czasu. A porod zaczal sie jak spalam na popoludniowej drzemce wcale nie po wysilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick___________termin porodu_______sposob Radosna33______13.08______________SN monika900______11.08______________SN Lili________02.08____________SN Muusia_____07.08 (to z ust)_____cc(chyba) Wpisujcie sie;) Strasznie drogie te torby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Czyli, ze zgodnie z om jestem ostatnia w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jesteś ostatnia bo ja nią jestem mam na 18 sierpnia edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna zgodnie z om mam na 16 ale to chyba by z 5 kg wazyla! Jem fasolkę szpar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musia to dobrze by było żebyś wcześniej urodziła. mnie dzisiaj coś ciągle bolą biodra i brzuch mi twardnieje edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Siedze na tarasie i wcinam popcorn. Mysle ile rzeczy musze jeszcze zrobic przed porodem i porzadkuje je w myslach na te ktore musze zrobic a ktore moge odpuscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna ja fzis spakowalam ręczniki koszule szlafrok pieluchy tetrowe bieliznę dla siebie kosmetyczke to mam w walizce a w takiej torbie marketowej to mam pidklady poporodowe podklady na lóżko mala paczke pampow. Ręcznik pap pap toalet wkładka. Laktacyjne (chyba dam je do walizy) Musze jeszcze te ubranka popakować i chyba dla siebie tez od razu wloze sukienkę na wyjście górze jak będzie padac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Wez Muusia nie doluj mnie. Wyjdzie, ze ja jedyna jeszcze nie spakowana!!! No jutro juz chociaz czesciowo sie spakuje. Jakbym miala urodzic tak jak syna rodzilam to wypada w nadchodzacy poniedzialek. Serio czas sie pakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×