Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość MamaMM
Gośćmakak Z tego co wiem obciążenie robi się między 24 a 28 tc. Ja już mam choinkę, dom przystojny, świeczki się palą więc jakoś sobie radzimy z tą magią świąt. Tragedia nie ma. ☺ Mama po raz czwarty Ja też zawsze karmią raz jedna raz drugą. Nie bardzo wiem jak by można było 15 min z jednej 15 z drugiej. Moje dziecko nie jadło zawsze tyle samo czasu. Bywało 40 min na początku, a potem 5 jak się wprawia. Miałam problem z zapamiętaniem w której piersi było ostatnio więc zakładałam na rękę gumkę z tej strony z której ostatnio karmiłam i to pomagało. ☺ Karuzela super. Pooglądać, ale na zakup zdecyduję się chyba po urodzeniu. Chociaż kto wie. ☺ Zamierzam kąpać od początku. Ale zobaczę jak się sprawdzi. Z córką nie było mowy o kąpieli w wanience. To była dla niej trauma, chociaż próbowałam różnych sposobów. W końcu musiałam ja kąpać razem ze mną w dużej wannie, ale to wymaga 2 os. To wiaderko ma sprawiać wrażenie brzucha mamy. Dziecko jest całe w wodzie, ciepło mu, ma ograniczoną przestrzeń i podobno pomaga to przy kolkach. Zobaczymy jak się sprawdzi. Kupiłam używane więc jakby co dużo kasy nie straciłam, a jak się nie sprawdzi to najwyżej będzie wiaderko na zabawki. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak wy jesteście w 26 tc itp to po huuya piszecie w temacie na kwieceiń ? na kwieceiń za wcześnie z wyprawką i tyle w temacie. wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu żeby tobie się nic nie stało. Odwal się od nas i zajmij się własnym życiem! Po co tu wogole zagladasz? Spodziewasz się dziecka na kwiecień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ale sobie gościu upust emocjom daje u nas na forum;-) olać gnoja Tez ogladalam to wiadro i słyszałam ze faktycznie można w nim kapac niemowlaki ale jakis.dla.mnie hardcore nawet wizualny ale kto wie moze i ja sie bede chwytać takich rozwiazan. Nie wiem do końca czy karuzela to dobry pomysl tak od malenkosci. Noworodel widzi z odległości 15cm najwyrazniej a istnieje możliwość zbyt wielu bodźców i dziecko bedzie niespokojne. Narazie tego nie kupuje moze ktos przyniesie;-) A co myślicie i szumiacych misiach? Ps. Chcecie sie posmiac? Wlasnie gotuje pomiarowa z ryzem i równocześnie gotuje tez makaron do niej haha ale maz powiedzial ze zje jedno z drugim:p kochany jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
30.03 termin dla wyjasnienia, jesli juz tak sie czepiasz☺ z usg w porywach do 04.04 bylo na poczatku. Zreszta, kto rodzi idealnie w terminie? Nie bede kolejnego tematu tworzyc, kilka dni w ta czy w tamta nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży położna poleciła mi na badanie glukozy kupić sobie w aptece glukozę o smaku cytrynowym. Sprawdziła się świetnie, słodkie wiadomo, ale dało się znieść. Teraz chyba w ogóle nie będę miała tego badania tutaj za granicą, bo o niczym położna nie wspomniała. Zobaczymy co będzie. Jak mnie śmieszą ludzie, których temat nie dotyczy, ale udzielają si w nim bez przerwy. Gościu... bądź odważniejszy i ujawnij się zamiast się ukrywać ! Ja za kompletowanie wyprawki w pierwszej ciąży wzięłam się w 36 tygodniu, w 38 urodziłam, kołyskę mąż zamówił w dniu, w którym urodziłam, wcześniej wspólnie ją wybraliśmy, wózek kupiłam po narodzinach córki. Ogólnie u mnie panuje takie przekonanie, że póki nie urodzi się dziecko nic nie jest pewne i lepiej nie zapeszać. Ale ja w porównaniu do " gościa " akceptuję to że ktoś chce wszystko mieć przygotowane wcześniej. Każda przyszła mamusia robi tak jak uważa za słuszne i nikt nie powinien jej z tego powodu obrażać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Gośćmakak Karuzeli nie planuje używać od urodzenia. :) Nie ma to sensu. Kupiłam używanego szumiacego misia bo u córki pewnie by się sprawdził. Lubiła szum suszarki, odkurzacza i biały szum na komórce. Wtedy nie było jeszcze szumiacych misiów. Teraz mam nadzieję, że się przyda, a jeśli nie to Whisbear to fajna zabawka sensoryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mama po raz czwarty Wreszcie wrócił doczekalam się :) schudl trochę ale na moim garnuszku wróci do normy :) poznał mnie najpierw powiedział że mały ten brzuszek ale potem stwierdził że jednak wielki :) my dziś kupiliśmy wąż czerwony jest pod tarasem i niebieskie sopelki z przodu domu mężulek powiesił :) pięknie mamy choinkę ubierzemy w piątek żywa jest a w domu za ciepło później się ubierze to dłużej postoi jutro mam fryzjera i usg 3D :) zdam wam relacje jak wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Czekam na relacje☺ Co to zmiana fryzury przed świętami? Ja mam ombre i chyba idealnie nadaje sie dla kobiet w ciazy bo nie trzeba farbowac odrostów☺ Jakoś zaraz przed ciaza robiłam włosy do porodu nie będę nic ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
GośćAnia27lat Chętnie poczytam relację z USG 3d. To na pewno super przeżycie. Robi Ci to lekarz podczas wizyty, czy idziesz oddzielnie? Ja się narazić do fryzjera nie wybieram. Nie chodzi o żadne przesady, tylko obcinam sama. Za to mam cichą nadzieję że Mikołaj przyniesie karnet do spa, które mam kilka ulic od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Siedzę dziewczyny czekam na swoją kolejkę :-) właśnie chcę ombre mam już duże odrosty a reszta żółta :) i ta żółć chciałbym zmienić na coś ładnego obcinac nie koniecznie :-) Idę na 3D prywatnie po za swoją wizyta bo mój to nie ma takich sprzętów w gabinecie z tego przejęcia zapomniałam na którą mam do fryzjera aż musiałam rano dzwonić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Niech Ci lekarz zdjęcia da z usg☺ ja mam fajnie buzię widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ja też byłam u fryzjera! Miałam włosy poza ramiona ombre z blondem, który mi się znudził i ściełam :) teraz mam ala bob za ucho jakieś 5 cm i super sie czuje ! Ja nie wiem czy na to 3D się zdecyduje., tyle razy miałam niekorzystnie ułożonego małego, że boję się , że to będzie niewypał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
CHŁOPAK :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Widziałam siusiaczka :-) będzie synek A jaki sliczny :-) wazy 534g mam wszystkie inne wymiary jest zdrowy wszystko ok ładny uszko widziałam no i tego ogonka Od fryzjera wyszłam zadowolona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Widziałam siusiaczka :-) będzie synek A jaki sliczny :-) wazy 534g mam wszystkie inne wymiary jest zdrowy wszystko ok ładny uszko widziałam no i tego ogonka Od fryzjera wyszłam zadowolona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Widziałam siusiaczka :-) będzie synek A jaki sliczny :-) wazy 534g mam wszystkie inne wymiary jest zdrowy wszystko ok ładny uszko widziałam no i tego ogonka Od fryzjera wyszłam zadowolona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Widziałam siusiaczka :-) będzie synek A jaki sliczny :-) wazy 534g mam wszystkie inne wymiary jest zdrowy wszystko ok ładny uszko widziałam no i tego ogonka Od fryzjera wyszłam zadowolona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Gosc Ania27lat Z tej radości aż Ci sie posty zdublowały :) Gratulacje :) To sie siostra zdziwi! I jak fryzura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Internet mi się zacial coś i myślałam że wogole się nie dodało mam ombre bardzo ładny chłodny odcień blond Góra moja No siostra się zdziwi :-) corka była zawiedziona ale już jest szczęśliwa :-) teraz musimy wybrać imie i to nam idzie najgorzej :-) Byłam w second hand kupiłam 4 pajace do spania (przed wizytą u lekarza a wszystkie dla chłopca) i kurtkę dla córki nowa razem 14,8 suwak do naprawy za 4 zł :-) to się nazywa mieć szczęście :-D Pierwsze wrażenie teściowej na wnuka -"to się wam udało" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Moja średnia na początku też mówiła, że chciałaby dziewczynke, ale ja jej cały czas o braciszku mówiłam. Teraz jak się jej zapyta kogo wolałabym mieć to mówi, że chlopczyka☺ Pisałaś ostatnio o córeczkę, że bawi się lalka bobaskiem. Ja mojej specjalnie kupiłam lalkę tylko wtedy była mała bo rok miała dopiero. I opiekowałalysmy się dzidziusiem. Mówiłam, że mama też ma takiego dzidziusia w brzuszku. Kupilam niedawno druga lalke i kazda ma swoja☺Średnia teraz cały czas głaskaja i całuję brzuch. Najmłodsza tak unikala brzucha, ale teraz to cały czas mi mówi żebym jej pokazała brzuch. Ciekawe jak zareaguja na kolejnego malucha. Niby są takie opiekuńcze i empatyczne, opiekują się misiamk, lalkami. Spia z nimi i opiekują się. Ciekawe czy przełożą to na braciszka. Ja to teraz zamiast myśleć o świętach to czekam na wizytę bo mam na koniec miesiaca☺ tak mi czas zlecił, że nawet się nie kapłam, że zostało parę dni do świąt. Jeszcze co do usg widziałaś buźke maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Weszłam dzisiaj na wagę, a tam ok 12 kg na plusie. Wow! Jeszcze święta teraz to na pewno dojdzie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Córcia jak mała była to lalki dla niej mogły nie istnieć a teraz misie ubiera dalam jej jedne body wzór na supermena i nie chciala oddać mówi że nam pożyczy :-) brzuszek mi całuję a wczoraj powiedziała że mam go jak kula do kregli :-) Widziałam buźke synka śliczna chlopieca Uszko malutkie piękny jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
U mnie też 12 na plusie. Ale się nie przejmuję. Przed ciąża schudłam 15 kg więc teraz nadrabiam. ☺ Właśnie wróciłam od gina . Na szczęście wszystko dobrze, uspokoił mnie, zakazał tylko szalonych świątecznych porzadkow☺. Następna wizyta za miesiąc. Potwierdził też, że będzie chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja to się zastanawiam w co mi poszło bo nie widzę nic☺ zmierzyli brzuch i tyle samo co ostatnio☺ z drugą córka przytyłam 12 kg, z trzecia 9. Przy pierwszej to ważyłam 6 kg mniej niż teraz i przytyłam 19kg☺ jakoś specjalnie się tym nie przejmuje. Przy takiej ekipie jest co robić, więc zaraz zgubie kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Gratuluję synków! :) Mój 4latek nadal ma nadzieję, że lekarz sie pomylił i będzie siostrzyczka :) imienia nadal nie mamy, w końcu jakis kompromis znajdziemy. Odważyłam się wejść na wagę.Jakoś źle znoszę dodatkowe kg, może dlatego, ze jako dziecko byłam troszkę okrągła. No i 7na plusie ale u mnie 23tc dopiero. Nie ma dramatu niby, wyglądam moim zdaniem też na wiecej. Mam wielki brzuch i ogromny cyc. I wszędzie mnie więcej. Zwalam na pogodę. Zimno, bez sniegu, nie zachęca do długich spacerów. Mam co robić w domu, ale to nie to samo. Ale co tam, przyjdzie wiosna, śmigniemy z wózkiem, do tego dojdą rowerki, hulajnogi i inne starszaków, to ruchu będzie więcej. I kg spadną. Macie jakis sposób na zgagę? Męczy mnie dość mocno od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Gratuluje synków :) Jest moc w chłopakach, Wasze dziewczyny będą miały w czym wybierać ;p Ja się kg nie przejmuje. W ogóle jestem wysoka i wszystko tak sie równomiernie rozkłada, że nic po mnie nie widać. Wczoraj dojechał wózek! Już nie mieliśmy czasu go rozpakować , ale w święta napewno to sie wydarzy :) Jeszcze łóżeczko. Kupujecie takie co rosną wraz z dzieckiem, czy standardowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Gośćmakak U nas sprawdziło się standardowe 120x60. Córka spała w nim prawie do 4 urodzin. Wybraliśmy wersję bujną bodajże z firmy Klupś. Mała bardzo Lubiła być kołysanka w łóżeczku. Teraz nie zmieniamy i syn też będzie w nim spać, oczywiście kupimy nowy materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Miało być wersję bujaną, a nie bujną. Ach ta autokorekta. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
A ja mam wielki problem z testem na glukoze. Codziennie zbieram sie z mysla, ze nastepnego dnia pojde do lab. Pomyslalam sobie, ze teraz przed swietami nie bedzie przynajmniej kolejek w przychodni. Ale nie moglam zasnac do 1 w nocy..., potem zrobilam sie glodna, wiec kanapke zjadlam no i mialam jeszcze faze bezsenna od 3-4 nad ranem. Ja ogolnie rano budze sie taka glodna, ze az mi niedobrze. Na ostatnie badania wzielam w torebke bulke i zjadlam po pobraniu krwi. Zawsze tak mialam z tym jedzniem, do pracy wstawalam szybciej, bo musowo sniadanie w domu. Czy koniecznie trzeba byc naczczo. Nawet jak w miare spie w nocy, to i tak czesto musze cos do ust wlozyc przy okazji wstawania do toalety, co robie nawet i 5 razy w nocy i to tez poteguje glod. Czy taka kanapka w nocy bardzo wplynie na wynik badania? Tez bylam u fryzjera. Przytylam niby na razie 6 kg, ale brzuch i piersi mam ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×