Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Można kupić taki ze stopkami/ogranicznikami zeby nie dało sie go przesunąć bez podniesienia do góry. Nie mam akurat takiego, ale chyba zrobię cos podobnego sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
też mam taki przewijak, używałam z pierwszym dzieckiem i teraz też będę. A do kąpania ląduje na pralce, gdzie maluszka będę wycierac i ubierać. Oczywiście taki przewijak służy do czasu, aż dziecko nie zacznie się obracać, ale jest na kilka miesięcy. Poza tym zwłaszcza chłopcy jak im dupcia zmarznie sikają na wszystkie strony i mimo podkładu wolałabym oszczędzić duże łóżko :) To nie jest duży wydatek, więc jak którejś z Was się nie przyda, to nie ma wielkiej straty. Ja chyba schudłam. Waga pewnie powie coś innego, ale skóry mam dużo i jakoś pod biustem, w rękach, udach mi luźniej. To pewnie dlatego, ze przestałam jeść słodycze, a i żołądek coraz bardziej ściśnięty i dużo mniejsze porcje mi wchodzą i tylko lekkie jedzenie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
A takie stoliczki co mozna mala wanienke zamieniać na przewijak? Czy zbedny wydatek? Materac~ pianka 7cm czy lateks 12cm ? Jaka.roznica? Kupilam dzis 1 paczke pampersow z lidla mini 3~6kg na próbę macie jakies doswiadczenie? Inadal szukam czegoś do karmienia i nie wiem czy taki solidny fotel czy lezanka czy lozko jednooosbowe...jakieś pomysły? Chce karmic w pokoju dziecka i nie spac z.nim w.naszej sypialni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
pisałam wcześniej, ale się nie dodało. Przewijak na łóżeczko mam, dla mnie było tak wygodnie, a na czas kąpieli lądował na pralce i tam synka ubierałam. Do tego jak mu dupcia zmarzła, to lubił sobie siknąć we wszystkie strony a na przewijaku łatwiej to było ogarnąć. Na kilka miesięcy mi posłuży. Zaopatrzyłam się w cieplejsze kombinezony, bo jak pogoda nie odpuści, to chyba śnieg w kwietniu będzie leżał. Jakie słodkie te malutkie rzeczy, nawet dla chłopców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Kurde albo znowu nie dodalo odp albo ja nie widzę.. pisze ponownie Czy stolik przewijak taki co sie wymienia mala wanienke na przewijak sie sprawdza? Ma ktoś doświadczenie? On jest na kolkach mozna nalac.wody spod prysznica Materac pytanie= pianka 7cm czy lateks 12 cm jakie różnice co lepsze? Pampersy z lidla? Kupilam dzis w promo paczke mini 3~6kg jakies opinie? I nadal mysle na.czym karmic duzy fotel szezlong czy lozko jednooosobowe?hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Widze ze nie tylko ja mam problem z dodwaniem odp.. Sabinka o czym mowisz jakie ograniczniki? Mozesz jakiegos linka wkleić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Gośćmakak Lateksowy materac lepszy. A w jakiej pozycji chcesz na tym fotelu karmić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Te ograniczniki to są takie małe nóżki montowane od spodu przewijaka. Też takie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Pododawało się :) tez uważam, że lateksowy lepszy. moim zdaniem łóżko będzie najwygodniejsze. Możesz karmić na leżąco, spać tam z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na 17kwiecien
Witam, mam pytanko jak tam Wasza jama ustna u mnie ciagle problemy z podraznieniami i krwawiacymi dziaslami, dodatkowo afty ... achhh juz nie wiem co robic pasty uzywam sensodyne. Niby przed ciaza tez mialam male problemy, ale bez przesady nie moge sie doleczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mama.na 17 kwiecien witaj to tez moja data rozwiazania. Janie mam żadnych problemow na szcescie..nawet przeszla mi wrazliwosc dziasel w ciazy Ok dzięki poczekam na lateks bo teraz w tym sklepie sa pianki Na.siedzaco z rogalem poducha myslalam.. Z dzieckiem nie chce spac w 1 łóżku boje sie tego a pokoj jest za sciana w ktorym spie i nie wiem czy kolejny mebel taki duzy mi sie przyda w przyszlosci a fotel w neutralnym kolorze zawsze gdzies wstawie nawet na korytarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
A ja mam pytania z innej beczki... Kiedy skladac podanie o calosc urlopu, chodzi od razu o roczny? Znalazlam 2 opinie, ze 2tyg przed planowanym pojsciem na urlop, a druga opcja, ze jest czas 14 dni po porodzie. Jesli chodzi o ubezpieczenie w pracy, to wystarczy przedstawic wypis ze szpitala, czy akt urodzenia, czy pesel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak Ja jak miałam możliwość w domu to karmilam na leżąco. Tak mi było najwygodniej. A jak na siedząco to oparcie pleców ważne. Wg mnie wygodniejsze jak jest bardziej pod kątem prostym. Mi źle się karmilo jak byłam przychylna do tylu. Często też karmilam na siedząco bez oparcia i męczące takie siedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak A jakby kupić zwykły fotel w razie co z możliwością rozłożenia bo różnie bywa. Dla mnie najważniejsze żeby oparcie za bardzo się nie zapadło. Wszystko kwestia gustu. Karmienie na leżąco w nocy kończy się zazwyczaj usnięciem razem z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Druga ciąża 32 Ja składałam macierzyński po porodzie, ale w Zusie bo mi nie przedłużyli umowy. Tylko do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na 17kwiecien
Dzieki za szybka odp. I pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mama po raz czwarty - biorę pod uwagę w tym pokoju opcje karmienia na siedzącą i właśnie ten fotel był taki okazały, dobrze mnie obejmował, wygodny i duża poducha pod plecami. Jeśli będę chciała na leżąco to pewnie pójdę do sypialni- tak sobie planuje :) Co do papierów nie mam pojęcia - w naszej firmie kadry stanowią tka silną jednostkę że mnie przywołają kiedy trzeba do papierów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
No moj maz tez ma super kadry, przychodza, dzwonia jak cos chca. U mnie gorzej, ostatnio wymienialam dowod i one nie wiedzialy, czy musze zmieniac nr i serie dowodu u nich w papierach, czy nie... jedno mnie pociesza, ze jedna z ksiegowych wlasnie wrocila z rocznego urlopu po narodzinach syna i we wszystko mnie wprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
A ja zamiast sie cieszyc, to coraz czesciej mam czarne mysli, np. gdy malutka dlugo sie nie rusza. Dzis obudzilam sie z bolem wnetrznosc****ewnie mnie uwierala. A zaczela sie ruszac dop kolo 11 i juz mialam zly humor przez to od rana. Chce tylko szczesliwie dotrwac do rozwiazania. Mam tylko wozek i ciuszki na razie, lozeczko i akcesoria kupie w lutym. A i jeszcze te glupie, dolujace pytania innych-JUZ WOZEK KUPILAS? Jak by faktycznie to mialo byc zla wrozba... trafila sie okazja, to kupilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam przyszłe Mamusie. Termin mam na 28 kwietnia. To moja pierwsza ciąża, więc nie bardzo wiem co kupić, co tak naprawdę mi się przyda. Co polecacie do wózka komplet pościeli tzn. myślałam o podusi i kołderce minky, czy wystarczy kocyk? Oczywiście kocyk kupię bez względu na to co będzie lepsze do wózka. :) A co polecacie na spacery? Jakiś nie za gruby kombinezon wystarczy? Jaki rozmiar ciuszków kupowałyście na początek, ja kupiłam większość w rozmiarze 56. Jedni mówią, że i tak będzie za duże inni że mam kupować w rozm. 62. Polecacie Mamusie jakiś wózek ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Witaj gośc Ja miałam grubszy i cieszy kocyk i w zależności od pogody taki brałam. Poduszek nie używałam wcale, ani do wózka, ani do łóżeczka. Na spacer mam zamiar kupić polarowy kombinezonik. W razie co mam jeszcze nowy zimowy po dzieciach mi został. Nie wiadomo jaka będzie pogoda, ale raczej chyba bardziej wiosenna. Ogólnie dziecko ubiera się na spacer o jedną warstwę więcej niż sobie. Czyli tak jak siebie plus kocyk wystarczy ☺ Ubranek w rozmiarze 56 nie ma sensu za wiele kupować. Nie wiadomo jakie dziecko się urodzi i pewnie szybko wyrośnie. Maluch i tak ma zginie nóżki to mu nie przeszkadza jak większe ubranko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
no włąśnie też nie wiem, jaka będzie pogoda, czy urodzę raczej pod koniec kwietnia, czy wcześniej, czy dziecko będzie duże, czy w 56 będzie się topić. Ale to trudno przewidzieć :) Kupiłam welurkowe cieplejsze kombinezony na 56 i 62, wolę nie założyć, niż się denerwować, że nie mam. Jak sprawdziłam zeszłoroczną temp. w kwietniu, to wahała się od 2 do 18 stopni w moim województwie i w cale nie znaczy, ze im później, tym cieplej. Jeśli chodzi o wózek, to moim zdaniem dobrze jest pojechać do sklepu i sobie pojeździć, zobaczyć co Ci odpowiada i jak się prowadzi. Dużo zależy od tego, czy będziesz go znosić, pakować do bagażnika itd. ja pierwszy wózek wybrałam ze skrętnymi wąskimi kołami z przodu, łatwiej mi się taki prowadziło. Teraz przy drugim dziecku kupiłam emmaljungę na 4 dużych kołach, bo będę za starszym w terenie jeździć. Nawet jeśli chcesz używany (a osobiście polecam używany dobrej marki niż kiepski nowy), to i tak warto przejechać się nim w sklepie. Dobrze, jak spacerówka jest rozkładana na płasko, zdrowiej i wygodniej dla malucha. Pościeli do wózka nie używałam, tylko kocyk i śpiworek zimą. Ale miałam piankowy klin do wózka, bo synek miał reflux. Teraz mam regulowane dno gondoli i jak będzie trzeba, to podniosę. Takie maluchy nie powinny mieć poduszki, bo głowa jest tak duża w stos. do tułowia, że broda przygina się nienaturalnie do klatki piersiowej. A tak z innej beczki. Nosicie ciągle przy sobie w torebce kartę ciąży? Dzisiaj wybrałam się sama na długi spacer i jak brnęłam w tych śniegach, to taka myśl mnie naszła, co by było, gdyby mnie pogotowie z ulicy TFU TFU! wzięło? Powinnam mieć, w pierwszej ciąży chyba nosiłam ze sobą. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Druga ciaza 32_ bez przesady. Zabobon ze nie kupuję sie wozka przed porodem jest z czasow gdy albo nic nie bylo albo bylo co bylo i sie bralo bez wybieraniA, a teraz trzeba czekac na zamowienie. Ja tez juz miałam epizod leniwego dnia mojego malca i bylam zesrana ale cos tam jednak pukal mnie wiec nie panikowalam. Gosc_ ja bym nie wariowala z kombinezonem Ty jak przenosisz to bedzie poczatek maja_ możemy liczyc na ciepla pogode. Oczywiście w maju to i snieg pada ale ze spokojem śpiworek wystarczy do wozka I tak jak mowi mama poraz czwarty dziecko ubieramy o 1 warstwę więcej niz nas Ja tez mam stracha ze w 56 nie ubiore ale trudno Dziewczyny czy maly brzuch ma.zwiazek z wielkoscia dziecka w dniu rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
gośćmakak, moim zdaniem nie. Koleżanka miała ogromny brzuch, bo dużo wód i duże łożysko, naprawdę była przeogromna, miała 134cm w pasie! a córka 2800. A na patologii leżałam kiedyś z dziewczyną w 39tc z malutkim brzuszkiem, urodziła synka 3400. Ja mam ogromny brzuch jak na ten etap, podobno dużo wód, tak uznał mój lekarz. Ale za 3 tyg zaczynam chodzić prywatnie do ordynatora szpitala, w którym chcę rodzić i wtedy będę wiedziała wszystko dokładnie. A te zabobony to uwielbiam. Kiedyś to nie wychodziło się z domu z dzieckiem do chrztu, ubierało tylko w białe i pewnie jeszcze milion innych przesądów. A mi teściowa po porodzie syna "zabraniała" prać w niedzielę jego rzeczy, bo dziecko będzie chorować. Usiąść i płakać normalnie! Najlepiej ukrywać ciązę do rozwiązania i urodzić w polu, po czym niezwłocznie wrócić do przerwanych prac. Nie ma co się przejmować głupim gadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eviii
mama na 17 kwiecień, ja w poprzedniej ciąży używałam pasty Lacalut i tylko ona mi pomagała na krwawiące dziąsła. Teraz jakoś nie mam tego problemu, nie wiem czemu, a używam jakiejś zwykłej i to z delikatnym wybielaniem. druga ciaza32, co do składania podań to najlepiej sprawdzić tuż przed rozwiązaniem, bo do tego czasu mogą się jeszcze zmienić przepisy o macierzyńskich i wszystko może być inaczej. Te dwie różne opinie, które znalazłaś to pewnie z różnych okresów i obowiązywania różnych przepisów, dlatego są takie inne, bo w ciągu ostatnich lat sporo się zmieniało w macierzyńskich. Ja też mam tak, że jak nie czuję dłużej dziecka to zaczynam się denerwować, że coś jest nie tak i uspokajają mnie dopiero kopniaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Dziekuje za odp ☺ Ja na wyjscie mam cienki polarowy kombinezon bez kaptura albo welurowy z kapturem albo kurteczke taka miekka i do niej puchate cieple spioszki. W sumie chyba wystarczy pod spod pajac, na glowke czapka, wezme maly kocyk na wszelki wypadek i w sumie fotelik ma daszek i okrycie na nozki. Na wyjscie ze szpitala styknie. Ja mam termin na 30.03, wiec nie wiadomo, jaka bedzie pogoda. Zaczelam 30tc. W czwartek mam wizyte. Malutka ruszyla sie dzis po 2 sniadaniu i godz po obiedzie, ale to po 5 ruchow, dopiero niedawno troche wiecej. W sumie powinnam nick zmienic, bo na pocz stycznia stuknelo mi 33 ☺ Ciuszkow na 56 mam malo, reszta na 62 albo takie oznaczone 0-3 miesiace, ktore wypadaja roznie w porownaniu, niektore jak 56, niektore na 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
A propos zabobonow mnie udawało to, że kobiety farbująje włosy w ciąży rodzą rude dzieci. A teściowa zabraniała kąpać dziecka w piątki. No i oczywiście dziecko po chrzcie robi się spokojniejsze. Mama na 17 kwietnia W poprzedniej ciąży bardzo mi krwawiły dziąsła, używałam jakichś past z drogerii, które niby miały pomóc. Nie pomogły. Jakieś 1.5 przerzucilam się na pielęgnację naturalną i nie używam past drogeryjnych. Teraz nie mam problemów może dzięki temu. Nie wiem. Ale w nosie często mi pękają naczynia krwionośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A orientujecie sie jak sprawa wyglada z opieka po porodzie. Moj maz mowil, ze koledzy sobie zalatwiali 2 tyg plus potem te 2 tyg ojcowskiego. Ale niby z ta opieka ciezko, bo lekarze nie chca dawac "na porod". Niby lepiej z ginekologiem to zalatwiac niz z lekarzem rodzinnym.Z kolei kumpela mi mowila, ze jedynie po cc mozna ale jak sa komplikacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Tez pekaja mi naczynka w nosie, z reguly rano, jak mam przesuszone. Dziasla tez mi troche krwawia przy myciu, ale to wszystko normalne w ciazy. Kupilam sobie miekka szczoteczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mnie sie przypomnialo apropo zębów ze mozecie nie wierzyc ale poodstawieniu elektrycznej szczoteczki po paru miesiącach przeszedl mi bol zebow. A bolalo mnie nawet przy gryzieniu miekkiego srodka chleba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×