Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość gośćAnia27lat
Kupilam koszule i szlafrok w dziale z bielizna damska w pawilonie handlowym szlafrok cienki wzięłam w domu takiego nie posiadam :-) Nie wiem ile mój orzeszek wazy ale mam nadzieję że odpowiednio 3 lutego dopiero mam wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie, dzieci maja rozne wymiary, np. moja znajoma rodzila w terminie i jej corka wazyla 2900, moja szwagierka rodzila miesiac przed terminem i maly mial 3500. Zreszta usg nie pokazuje dokladnie. Ja szlam do porodu, to moje dziecko mialo niby 3800, a urodzilo sie 4190.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz czwarty- synka urodziłam pierwszego dnia 38 tygodnia :-) pewnie dotrwałam tylko dlatego, że ostatni miesiąc leżałam. Bierzesz coś na ten kaszel?, bo i mnie męczy. Goscmakak- oj ciepło ciepło na oddziale. Przy pierwszej ciąży kupiłam gruby i w ogóle go nie zakładałam. Teraz muszę sobie jakiś cienki szlafrok kupić. A jeśli chodzi o koszulę do porodu, to ja dostałam taką okropną , wielką, sztywną, że teraz zaopatrze się albo w dużą i długą koszulkę albo w koszulę nocną. I już nic od nich nie chcę, zależy mi żeby czuć się swobodnie i myślę, że we własnych ciuchach będę czuć się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz czwarty- synka urodziłam pierwszego dnia 38 tygodnia :-) pewnie dotrwałam tylko dlatego, że ostatni miesiąc leżałam. Bierzesz coś na ten kaszel?, bo i mnie męczy. Goscmakak- oj ciepło ciepło na oddziale. Przy pierwszej ciąży kupiłam gruby i w ogóle go nie zakładałam. Teraz muszę sobie jakiś cienki szlafrok kupić. A jeśli chodzi o koszulę do porodu, to ja dostałam taką okropną , wielką, sztywną, że teraz zaopatrze się albo w dużą i długą koszulkę albo w koszulę nocną. I już nic od nich nie chcę, zależy mi żeby czuć się swobodnie i myślę, że we własnych ciuchach będę czuć się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) takie wartości znalazłam. Na tm etapie ciąży waga zacznie sie różnić, gdyby wszystkie dzieci wazyły tak samo, to nie rodziłyby sę dzieci 2,5kg albo 4,5kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
To ja się ugotuje na oddziale bo cały czas mi gorąco, choć położna mówi, że po porodzie może z wysiłku chłód ogarnąc i zaleca jakieś skarpetki zabrać. Byliśmy dziś na wizycie, mały 974g prawidłowo do wieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
goscmakak Ja będę po cc w izolatce. Także mogę kaloryfer przekręcić jak mi się podoba. Nie wiem jak jest w waszych szpitalach, ale u mnie pielęgniarki mają obowiązek ubrać dziecku dwie warstwy ubranek Masakra! Tzn 2x kaftanik i śpioszki. Ja zawsze jeden kaftanik ściągałam ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Wreszcie kupiłam wózek mam go u teściów bo u mnie nie ma miejsca TUTEK GRANDER piękny sztywny jak nowy a tylko 550 zł przewijak gratis :-) kolor beżowy jasny brąz bardzo ładny stan naprawdę idealny :-) Butelki z MAM BABY też już dziś dotarły i smoczek z napisem I love daddy :-) Zaszalalam :-) Chciały mi do porodu dać swoją sztywna szmate ale ja wzięłam trzy i miałam swoją córkę mi ubraly w to co dalam ale rożek przyniosła swój bo ja nawet nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczynki. Termin 4.04:-) Chłopczyk Olek:-) Wózek mam po córce mutsy, lozeczko po małej. Fotelik zamówiłam, pościel tez:-) Z ciuszkami poczekam. Mały waży ok 1120gram. Kolejna wizytę, ale tym razem 4d mam 1.02. Dla siebie szpitalna wyprawkę muszę jeszcze kupic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mam 3 koszule, jedna kupilam na bazarze, dwie dala mi szwagierka. Szlafrok mam gruby, do szpitala wezme dluzsza cienka bluze. Mama po raz4-bylam u okulisty, niby twierdzi, ze retinopatia jest wskazaniem do cc, ale mi nie dala, bo mam sobie do chirurga od siatkowki pojechac, nie wiem, czy zdaze, bo dzis juz nikt nie odbieral tel. Boje sie, ze cos moze sie stac, w najlepszym wypadku krwotok wewnatrz oka (mialam juz takie 3) a w najgorszym odklejenie siatkowki (mam siatkowke w stanie jak osoby po 60). Ja juz sie gubie, mam waska miednice, pierwsza corka ponad 4 kg, wiec po 12 godz cc. Jak chodzilam na pocz w ciazy prywatnie, to lekarka mowila, ze jak drugie dziecko bedzie mniejsze to bedzie porod sn. Za to teraz moja pani na nfz twierdzi, ze za waska miednica to wada budowy i ze to juz wskazanie do cc, ponadto jest opcja nr 2- w szpitalu z uwagi na pierwsza cc mam wybor, moge probowac sn ale nie musze(na co niby krzywo patrza na porodowce i namawiaja na cc). Moja gin podejrzewa, ze znowu bede miec duze dziecko, bo na poprzedniej wizycie powinien byc 24tc, a malutka nadrobila i z usg wychodzil 25. Brzuch mam olbrzymi juz teraz, ledwo chodze, wszystko ciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
*mialo byc, ze na porodowce namawiaja na sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Masaya Właśnie nic nie biorę na kaszel. Druga ciąża 32 Zmień okuliste może inny wpisze skierowanie. Skoro masz wąska miednice to niech Cię zmierzą. Może akurat uda się i dadzą z tego powodu skierowanie. Jeszcze można załatwić skierowanie tylko nie wiem czy od psychiatry czy psychologa. Duzo dziewczyn tak robi. Jeszcze co do wagi dziecka na usg to wg mnie często się mylą, więc nie do końca pewne. Ja mam duży brzuch, ale pewnie z powodu kolejnej ciazy. Mięśnie słabe i już nie trzymają. Moje dzieci były dość małe wszystkie to pewnie też będzie mimo wielkiego brzucha. Co ciaza to coraz mniejsze dziecko. U mnie było 3050, 3010, 3000 ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Drugaciąża 32 Ja miałam urodzić dziecko max do 3 kg przy zwezonej miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Tez nie jestem zwolenniczka przegrzewania dzieci.jak widze jak jest wiosna calkiem cieplo a dzieci w czapach jak na mroz to mnie zastanawia czemu matka sie tak nie ubrala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ucielo mi pół wypowiedzi.. Dalej pisalam ze niemowlaki tez okrywane sa 4 kocami a pozniej potowki maja Cieszę sie ze wiekszosc z nas ma.już sporo pokupione. Nigdy nie wiadomo Kiedy godzina zero przyjdzie Witaj gość masz.chyba najwcześniejszy termin z nas wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
A powiedzcie mi czy jezeli mam termin z cyklu i usg bez wiekszej roznicy i wiem kiedy doszlo do zaplodnienia to moge i tak przenosic np z 2 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
druga ciąza 32 jak byłam w pierwszej ciąży, to położna mi mówiła, ze wskazanie do cc to miednica 16cm i mniej. Mierzą takim sierpem jakby. Mi wychodziło 17 i ciężko było, wyciskali mi synka. Teraz załatwiam cc. Trochę mnie to będzie kosztowało, ale taką decyzję podjęłam i raczej się nie wycofam. Też zamierzam w weekend zamówić resztę rzeczy dla siebie i maluszka do szpitala. Właśnie przeglądam sprzedawców, zeby u max 2 wszystko kupić. Koszule w sumie już mam, szlafrok też. U nas samemu się dzieci ubiera. Ale jak syn sie urodził, co prawda w innym szpitalu, w lipcu, to na obchodzie ochrzaniali dziewczyny za czapeczki i zbyt grube ubrania. A okna w sali ina korytarzu na oścież. Mój też miał czapeczkę, ale ledwo na salę przyjechaliśmy, syn miał 2,5 godziny i jako "nowy" miał prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eviii
Dziewczyny, macie czasem takie uczucie jakby wam skóry brakowało na brzuszku? Albo takie jakbyście się przejadły i czuły najedzone do bólu? Ja tak mam i nie wiem, czy to coś złego, czy norma. Jak wasze odczucia co do brzuszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eviii - tak :D zazwyczaj jak zjem coś w stylu brokuła, kalafiora itp - mega pełność. Albo po prostu jak zjem normalną porcję obiadu. Po prostu dziecko już jest na tyle duże, że żołądek ma mniej miejsca. Nie martw się. A skórę smaruj jakimś balsamem przeciwko rozstępom. Koszule do porodu kupiłam tu http://www.italianfashion.pl/sklep/dla-ciezarnych-i-karmiacych.php - promocje akurat są. Chyba w moim szpitalu dają jakiś strój, ale na wszelki wypadek na poród kupiłam model "Zyta" ;) bo jest rozpinany aż do pępka, wiec jak mi położą potem dziecko na piersi itp to będzie fajnie :) Poza tym ta Zyta jest brzydka ale praktyczna :P Wzięłam jeszcze tę czarną http://www.italianfashion.pl/produkt/radosc-koszula-dla-kobiet-w-ciazy-i-karmiacych-kro.php - już taka ładna jest, na po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja też mam taką napiętą skórę. Co do uczucia pełokci to tak miałam we wcześniejszych tygodniach. Mi to się kojarzyło że wzdeciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Uczucia pełnosci *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Sabinka89 Fajna ta czarna koszula. Będzie wygodniejsza niż te tradycyjne z guziczkami po bokach bo lubią się rozpinac i wogole ciągle trzeba odpinac i zapinac do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eviii
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Miałam piżamę z tej firmy i polecam. Była dobrej jakości i długo ponosiłam. A kupowałam w necie, w ciemno i trochę miałam obawy. Teraz też pewnie coś z tej firmy zamówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mój Maluszek to chyba jakiś gigant czuje go cały czas w całym brzuchu dosłownie wszędzie :-) a tak się skóra naciaga że to aż boli Koleżanka mnie ucieszyła ma dla mnie kolyske drewniana z baldahimem :-D jestem happy bo zawsze o takiej marzyłam :-) wystarczy na jakieś trzy-cztery miesiące potem łóżeczko rozloze Nie śpię bo mieliśmy gości i moja pora snu minęła trzeba się zmusić do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Ja też nie śpię, ale u mnie ostatnio to norma,a po 6 wstaje☺ Mój też właśnie szaleje cały czas, ale nadal jest to dość delikatne w porównaniu z poprzednimi ciazami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybyście kupowały coś z tego ItalianFashion, to weźcie swój zwykły rozmiar, bo są trochę zawyżone, moim zdaniem ;) Wzięłam S i M, S jest spoko, ale M jest już przeogromne :D Na szczęście tę koszulę, która bardziej mi się podobała wzięłam mniejszą ;) Dziewczyny miałyście okazję lecieć samolotem w ostatnich tygodniach? Obsługa pytała o jakieś zaświadczenia itp? Za tydzień lecimy na "ostatnie" wakacje we 2, niby linie lotnicze mają w regulaminie, że papierów o ciąży potrzebują dopiero od 28 tyg a ja będę w 26-27, ale zastanawiam się, czy nikt nie utrudni mi życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Tak sobie patrze po necie i mysle czy takiprzewijak co sie naklada na.lozeczko i mozna od razu zdjac ,obity cerata jest wystarczajacy czy konieczne sa stoliki pod przewijak ew komody ew jakies regaly..macie doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak Ja miałam taki przewijak. Malo co go używałam. Tylko początkowo. Miałam łóżeczko przy ścianie to jeszcze zmieścilo się kilka rzeczy typu krem na odparzenia,pampersy, chusteczki itp. Mi jakoś wygodniej było na łóżku przebierać. Przy trzeciej nie używałam wcale. Teraz też nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Dostałam przewijak jako gratis do wózka ale raczej mi się nie przyda wolę na łóżku chyba bezpieczniej Koleżanka ma taki regał z przewijakiem chciała mi pożyczyć ale to zbędny mebel na kolyske czekam z niecierpliwością :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka89
A ja mam taki przewijak nakładany na łóżeczko, zobaczymy jak będzie mi sie go używać :) na pewno spróbuje z niego korzystać bo od schylania sie szybko bolą mnie plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×