Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość Ja_815
Nawet 30 czy32 tyd to już będzie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga-ja poczekalabym chociaz do 30tyg.wczesnuej ryzyko smuerci dziecka jest duze.sama stracilam synka w 25tyg.a drugi z 27przezyl. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie gdyby to ode mnie zależało to do 42 bym chodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej U nas leci 23 tydzień w tym tyg robiłam badania wszelakie, było usg w przychodni - bez szału potwierdził ze chłopak serce bije i tyle. Wizyta u endokrynolog - zmniejszenie dawki leków - bardzo się ciesze bo moja dawka jest ogromna ale od pół roku schudłam dość sporo to i dawka zmniejsza się po malu. Dziś ginekolog wszystko ok. Kolejna wizyta za mc. A ja po malu biorę się za mała reorganizacjie pokoi dxieci i będę szykować się na malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Aga trzymam kciuki nigdy nie wiadomo co przyniesie nam los i jaki będzie kolejny dzień trzeba wierzyć że dobry. Każdy dzień dla malucha ważny ale i ty jesteś ważna choćby dla niego. Cokolwiek zdecydujesz będzie to przemyślane i jedynie słuszne bo będzie twoje. Co do ratowania dzieci to tez kiedyś myślałam że 25-26 tydzień a teraz okazuje się ze ratuje się każde dziecko czy uratuje to inna rzecz. Każde 50-100g zwiększa szanse każdy dzień więcej pozwala mieć ciut więcej nadzieji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkrk
Aga nie wyobrażam sobie nawet w jak ciężkiej sytuacji jesteś, jestem z Tobą myślami ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka2602
Szanowne Panie. Jestem studentką V roku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na kierunku Dietetyka. W mojej pracy postanowiłam zająć się oceną sposobu żywienia i stanu wiedzy żywieniowej kobiet w ciąży. W związku z tym zwracam się z prośba o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane w niej informacje posłużą mi jedynie do napisania pracy magisterskiej. Dziękuję https://www.webankieta.pl/ankieta/256260/ocena-sposobu-zywienia-i-stanu-wiedzy-zywieniowej-kobiet-ciezarnych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Hej dziewczyny jak się czujecie :)? Ja nie narzekam, nawet powoli kompletuje ubranka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Ja ok, chociaz popoludnia to roznie :/ Mecze sie troche w nocy. Ja tam nic jeszcze nie kupilam. Czekam sobie spokojnie. Sporo rzeczy juz mam wiec po prostu trzeba strych przetrzepac! Mam tydzien wolnego w lutym wiec wtedy zagonie mojego mena zeby to zniosl i zacznie sie pranie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amich
Ja też muszę trochę poczekać bo na usg polowkowym lekarz stwierdził że będzie dziewczynka... A do tej pory mówił że chłopczyk :) więc chwilę jeszcze się wstrzymam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Hehe no to wesoło Amich :D też bym się wytrzymała albo kupowała unisexy na początek :D ja mam takie fale, że uderzył do sklepu i kupuje jak szalona albo siedzę i stwierdzam, za bez sensu lepiej czekać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Nas niestety dopadła choroba wiec nie jest ciekawie a do tego egzaminy, sesja... :( my juz troszkę kupiliśmy bo była okazja na łóżeczko i przewijak a do tego kilka akcesorii i ubranek ale za to ciocie juz szaleją :) w piątek zobaczę w końcu mojego maluszka na połówkowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
U mnie 24+2 samopoczucie super. Zrobiłam dziś zamówienie w sklepie internetowym. Jeszcze musze je przemyśleć. Wózek po starszych dzieciach czeka na sprzedanie i po malu będę kartony przynosić i przebierać prac szykować. Komoda pusta . W tym tyg jeszcze ogarnę zabawki dzieci i tak po malu się organizuje. Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
U mnie dziwna sprawa bo z terminu porodu 23 tydzień, a wczoraj na usg wyszedł 25 :) Mały waży już 700 gramów!! Jestem w szoku, że tak szybko rośnie. Na szczęście mi kilogramy nie przybywają tak szybko. Ja już mam sporo ubranek pokupowanych! O dziwo mój mąż też już wariuje ;) Muszę zakupić osobną komodę na to wszystko bo się nie mieścimy. Kupowanie wyprawki to najpiękniejsze przeżycie! :) Ściskam Was dziewczyny!! Aga, jak u Ciebie? Wiem, że to dziwne ale myślałam dziś o Tobie. Mam nadzieję, że wszystko dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkrk
u nas też wszystko oki, poza zapaleniem dziąseł które mam od początku ciąży, męczę sięi męcze :( połowkowe w sobote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Trzymam kciuki za polowkowe dziewczyny :D my z mężem ruszamy na wyprawę po meble za dwa tyg to w końcu poukładam ciuszki i ogarnę co i ile mam bo póki co wszystko pakuje w worek proxniowy i wrzucam do skrzyni pod łóżkiem :p Aga daj znać co u Ciebie, czekamy na wieści i trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Ja tez sie dzisiaj wzielam za ogladanie mebli, w nastepnym tyg zamowie mebelki i ide na prezentacje wozka, i sie rozgladam za ubrankami ale z tym to wole poczekac az pokoik bedzie zrobiony i wtedy bede je odrazu ukladac do szaf itd. Czeka nas troche pracy bo bedziemy likwidowac biuro narzeczonego i trzeba bedzie pomalowac pokoj... Az sie w glowie kreci od tych wszystkich remontow. Dodatkowo on ma kupe pracy, wazne projekty i nie ma czasu sie nawet zainteresowac tym wszyqtkim ze mna wiec sama biegam... Wasi maezowie wam pomagaja czy tez tylko przytakuja na wasze pomysly czasami nawet nie patrzac na katalog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny. Wstałam dziś z nastawieniem , ze pojadę. Ubrałam się i usiadłam do śniadania, włączyłam telewizor na 1tvp a tam temat ,,Jak przygotować bliskich na odejście dziecka, rodzica itp" , szybko przełączyłam. Zatrzymałam się na Sposób na Mode Sablewskiej a tam kobieta która kilka razy poroniła a raz musiała urodzić martwe juz duże dziecko. Zamarłam. I moje serce mi podpowiadało żebym nie jechała. Rozebrałam się , zapłakana wróciłam do łóżka . Cdn Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbowałam się dodzwonić do Pani doktor na numer prywatny , który mi podała. Bez skutku. Stwierdziłam , ze poczekam do 13 bo na tą godzinę miałam być w Białymstoku. Zadzwoniłam na rejestrację, zapytałam czy mogłabym poznać wyniki swoich badań bo nadal są mi nie znane, ze dostałam tylko wezwanie na 11 Stycznia. Pani do mnie po poznaniu moich danych podała wyniki po czym stwierdziła ze na mnie czeka lekarz ginekolog i onkolog i dlaczego mnie nie ma skoro miałam dzis się zgłosić po skierowanie do szpitala na ZABIEG! zamarłam jaki zabieg? Zapytałam. A ona że da lekarza który na nie czeka. Naskoczyłam na lekarza , który mial przeprowadzić ZABIEG ze wskazania mojej lekarki. Ja mu mowie ze jestem w ciąży itp. A o do mnie ze to tylko wczesna ciąża. Cdn Agaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc same rozumiecie jaki we mnie wulgarny człowiek się obudził. On powiedział ze jest tylko pośrednikiem, i przekazuje mi to co Pani doktor zaleciła. Dziewczyny czy to nie opaczność Boga? Gdybym rano nie usiadła do telewizora to nie wiem jak by się to skończyło. Na piśmie mam napisane ze mam się stawić w CELU PRZEPROWADZENIA POWTÓRNEGO BADANIA CYTOLOGICZNEGO . Jak bym tam pojechała to pewnie wywarli by na mnie presję , ze umieram itp i bym nie miała wyjścia. Byłam w Poniedziałek u jeszcze innego lekarza to powiedział Ze jeszcze jego przeżyje, ze on na moim miejscu by do końca poprowadził ciążę, i zakończył na dwójce dzieci. Po ciąży wyciął wszystko by nie było żadnych przerzutów. I wyszłam pelna nadziei . Decyzja moja taka , ze juz nie pojadę do Białego. Wynik oczywiście nie jest zadowalający ale nie jest taki ze umieram jak twierdzili. Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie z Poniedziałkowego mierzenia 580 g i 21 cm ;) Jem właśnie czekoladę i czuję jak moj synek bryka ;) U nas 23 i 6 . Kupiłam wózek 3w 1. Używany Quinny Ale nie podoba mi sie w rzeczywistości i wystawilam go na Allegro :S Także zakup się nie udał. Uranek już trochę kupiłam i to tyle. Mój ukochany ma na glowie firmę i nie ma czasu teraz na wybieranie. Ale Luty i Marzec to u nas przestój w pracy także wtedy będziemy szukać łóżeczka i komody . Pokój dla dziecka zrobimy dopiero po generalnym remoncie, bo ma być konstrukcja dachu zmieniana wiec wszystko będzie wywalone i na nowo. I miało to byc w te wakacje ale gdzie ja pójdę z 4 miesięcznym dzieckiem ;) Także sie chce juz miec gotowe ale z drugiej strony ten ,,rozpierdziel" mnie przerasta ;) Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaifasolka
Witam dziewczynki. Czytam i aż mam ciarki, co musicie teraz przechodzić. A to ma być taki szczęśliwy czas... U nas jest wszystko w porzadku. Czlowiek sobie nie zdaje sprawę jak jest zdrowy i wszystko działa. U mnie po prenatalnych, 21tydz 400gram i chłopak bedzie! Wszystko pieknie rosnie i ja tez. Powiem szczerze ze juz bym chciała miec dzidzie... Juz mi troszkę ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
U nas już po polowkowym niestety mój uparciuch nie chciał współpracować i sobie smacznie spał :) lekarz nie zdołał go dokładnie zbadać ale to co najważniejsze zmierzone i wszystko ok :) jest tydzień starszy i waży prawie 500 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a powiedzcie czym się smarujecie? Jak dbacie o skórę? Ja używam oliwy z migdałów, elastiq i wykańczam balsamy jakie mam. Chce sobie cos kupic do biustu.. (bo na jakaś ekstra operacje po ciąży mnie nie bedzie stać:) a cudów nie ma... Na pewno będą w gorszej kondycji. Rozstępy na ciele juz miałam po dojrzewaniu. Smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Aga!! Jaka historia! Trzymaj się, na pewno będzie dobrze. Ważne to trzymać rękę na pulsie,a ciąża szybko leci i od razu będziesz mogła podjąć leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Ja stosuję tylko oliwkę dla dzieci bo podobno jest najlepsza ale narazie rozstępy zauważyłam tylko na piersiach a resztę to mam po okresie dojrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja też mam ślady po dojrzewaniu i zmianach wagi ale nie dużo i nigdy mi to nie przeszkadzało :) obecnie nic nowego jeszcze nie przybyło ale boję się że będę miała na brzuchu :/ dlatego na brzuchu najbardziej się skupiam a smaruje mustela. Kupiłam cały zestaw, olejek, krem do ciała i krem na zmęczone nogi. Póki co sobie chwalę ale czy będzie skuteczne okaże się po ciąży :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
emkrk na zapalenie dziąseł 3x dziennie dentosept w żelu i 5x dziennie dobry płyn do płukania jamy ustnej (ja używam elmex) i powinno pomóc. Jejku już macie tak duzo rzeczy a ja 1 parę bodziakow.... Wózek i łóżeczko po córce... Córce muszę kupić meble do pokoju i dokupić komode i szafę dla małego ale nic nie robię w tym kierunku.... Po prostu siedzę i kisne całe dnie a córka (4 lata) podchodzi i mówi: mamo ogarnij się bo już mi się nudzi. Czekam na ten przypływ energii ale u mnie chyba go nie będzie. Jestem flak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Ostatnio zjadło mi pół wpisu :( Ja stosuję balsam palmers i oliwkę ale słyszałam, że masło kokosowe też jest skuteczne. Moja mama nie miała rozstępów więc mam nadzieję, że mnie też ominą chociaż mam dużo na piersiach po dojrzewaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×