Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

ja też już zaczełam 5 mies :) ruchy też czasem czuję ale sporadycznie, raz na kilka dni. OD wczoraj zaczął się dość mocny ból brzucha skierowany ku pachwinie, chyba wszystko się rozciąga albo na nerwa coś naciska. Też macie takie bóle? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Dziewczyny trzymajcie kciuki jutro czeka mnie ta nieszczesna glukoza i 2 godz w przychodni :( a do tego dowiedziałam się dziś ze źle mi wyszła cytologia... i jak tu się nie stresowac? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey dziewczyny, w którym tygodniu poznałyście płeć? Ja jestem w 16 tc a wizytę mam 16.12. Czyli będę w 17/18 tc. Czy wtedy da się określić już płeć tak dosyć pewnie czy takie zgadywanki bardziej? Termin mam na maj. Malwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
W dzisiejszych czasach płeć określają już w 12 tyg więc w 18 tyg będziesz miała pewną ocenę (oczywiście wszystko zależy od umiejętności lekarza) Ja poznałam płeć w 15 tyg :) Ja nie mam żadnych bólów na szczęście ale pewnie to przez rozciąganie macicy. Mi brzuch już dość mocno urósł :D już za 10 dni mam połówkowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te bóle normalne nie masz czym się przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, ale nie sądziłam , że momentami będą tak mocne. Ja już w sobotę do lekarza (17 tydz) może w końcu poznam płeć :) ps. słuchając tv dowiedziałam się że Ania Lewandowska też w 5 mies :D Aniu jesteś tu z nami :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Tak na pewno jest tu z nami :D Może któraś z Was będzie z nią na porodówce? Chociaż pewnie wybiorą prywatną klinikę ;) Ja chyba w tym tygodniu zaczęłam czuć ruchy, mi też leci już 5 miesiąc. Dostałam końskie dawki magnezu na skurcze i póki co trochę się uspokoiły :) Połówkowe będę miała zaraz po świętach, około 21 tygodnia i 2 dnia. Ja myślę, że takie bóle jakby od jajnika w kierunku pachwin są normalne. Gdzieś czytałam o nich i sama takie mam. Czasami nie mogę którejś nogi podnieść, więc tym się nie przejmuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka co to za glukoza o ktorej mowisz, nie widzialam wczesniejszych wpisow. Nie kojarze czy masz cukrzyce? Ja mam w 28 tyg tez badanie na poziom cukru co chyba kilka godzin trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Kilkugodzinne badanie na poziom cukru obejmuje właśnie picie glukozy z tego co wiem. I słyszałam, że dużo kobiet ją zwraca, a badanie to męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Obciążenie glukozy. W pierwszym badaniu ogólnym wyszedł mi cukier na pograniczu i lekarz zlecił to obciążenie. Polecam kupić cytrynę bo bardzo dużo daje. Ogólnie w smaku nie jest złe z ta cytryna. U nas 16 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Dopiero w ok 15 tygodniu rosnq jądra i siusiak a di tego czasu wszystkie bobasy są dziewczynami. Oczywiście są przypadki gdzie widać chłopaka już wcześniej Kupcie sobie glukoze cytrynowa albo weźcie ze sobą cytryne wtedy jest o niebo lepsze. Ja w pierwszej ciąży pojechałam samochodem i wróciłam do domu i dopiero po dwóch godzinach wróciłam ja ponowne pobranie ale miałam całkowity zakaz chodzenia tylko leżałam żeby nie spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Czeka się 2 godziny i nie nie mam curzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja już dwa razy miałam to badanie bo mam cukrzycę, dałam radę bez cytryny :) dla mnie najgorsze jest to siedzenie bezczynne :D i napad sennosci, raz zasnęłam na fotelu :D mi nie pozwolili nawet wyjść z przychodni nie mówiąc o jechaniu do domu :p Kolejna krzywa jak u wszystkich, ok 28 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
hej dziewczyny ja jestem po wizycie u gin w dn 6.12 to bym mój 18+3 i mój maluszek waży już 280 gram. a jak wyglada u was waga dzidzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ta krzywa cukrowa jest obowiązkowa w ciąży? ja miałam tylko glukozę na czczo. Była w porządku. Nikt mi nie mówił o krzywej. JEstem 16+4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Ja jestem w 18 tyg i 4 dniu. W 18+2 synek ważył 236 gramów. Też miałam na razie tylko glukozę na czczo, ale chyba jeszcze czeka nas to gorsze badanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babki. Dziekuje za podpowiedzi.. chociaz lepiej sie od tego nie poczulam heh :D Emrk w UK to robia tylko w niektorych przypadkach, bo 1 pierwszej ciazy nie mialam. Teraz bede miec w 28 tyg dlatego, ze mam wysokie BMI :S :( Takie zwykle monitorowanie cukru to jest z badan krwi a to jest takie doglebniejsze. Chociaz komu je robia w Polsce to moze nie bede radzic, bo nie wiem. Musze sie dowiedziec jak to u mnie bedzie wygladac... czy zostane w szpitalu na pare godzin czy jak A tak z innej przyjemnej beczki to jutro ide na musical a w piatek mam swiateczny obiad z firmy I juz jestem cala happy, ze chociaz gdzies wyjde.. mozliwe ze z moim menem, ktory jest poki co po zabiegu nogi i nie wiem czy da rade sie ze mna doczlapac tam. A jak wasze swiateczne nastroje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
W Polsce krzywa cukrowa jest zaliczany badaniem,można powiedzieć że obowiązkowym ale oczywiście jak ktoś nie chce to nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczatku ciązy robi cię cukier na czczo, natomiast po 25 tyg robi sie krzywą cukrzycową. Tak przynajmniej słyszałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Chyba ze jest podejrzenie cukrzycy to robi się wcześniej. Ja robiłam wczoraj i to nasz 16 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Wiadomo że jak jest podejrzenie to wcześniej. Dlatego ja miałam krzywa w 6 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
Witam dziewczynki :) Dawno mnie tu nie było. U nas leci 18 tydzień, mdłości już ustąpiły, żyć nie umierać :) Chciałam was zapytać o badanie połówkowe. Która z was ma już zaplanowane i na który tydzień ciąży będzie ono u was wypadać. Moja lekarka mnie trochę zwiodła i powiedziała, że mogę spokojnie wykonać je w 23 tc. Dziś dzwoniłam do kilku klinik i w jednej z nich powiedzieli mi, że 23 tc to już za późno, a w innych nie mają terminów w ogóle. Kontaktowałam się z moją gin. i ona uparcie twierdzi, że 23 tc jest ok. Jak to jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Powiem ci że jestem w szoku bo mój lekarz mówił o max 22 tyg . Wszystkie wpisy na internecie też mówią o okresie między 18 a 22 tyg ( http://m.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/kalendarz-badan-usg-w-ciazy--usg-polowkowe-18-22-tydzien-ciazy_36313.html) Czytałam w przypadku tego pierwszego badania, ze te tyg są bardzo ważne ze względu na ustalone normy typu, długość kości nosowej czy przeziernosc karkowa. Jeżeli badanie będzie wykonane ze późno bądź za wcześnie wyniki mogą odchylac się od normy co powoduje stres i konieczność dalszej diagnostyki. Ja badanie mam 16.12 i będzie to dokładnie 20 tyg 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkrk
A to zobaczymy czy mi lekarz zleci ;) a ile przytyłyście ? ja 17 tydz i 4 na plusie :/ To chyba sporo nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Moje połówkowe będzie w 21 tyg i 2 dni. Czyli chyba nie jest źle. Genetyczne też miałam dość późno więc widocznie ten lekarz takie terminy praktykuje. Ja zaczęłam ciążę z wagą 60, potem schudłam do 58, a teraz ważę 61,5 w 18tyg i 5 dniu. Lekarz mówi, że waga jest ok. Nie ma co się tym stresować. Każda kobieta tyje w swoim tempie, potem możesz zwolnić. Poza tym 4 kg to nie jest dużo. Jeśli boisz się, że za dużo przytyłaś to postaraj się ograniczyć mączne produkty i pieczywo przez tydzień, dwa (ja od nich tyję w oczach). Przechodzenie na dietę jest niewskazane ale jeśli masz się czuć źle to może lepiej ograniczyć trochę porcje? Ja sobie założyłam, że nie będę tyć więcej niż 1kg na 2 tygodnie, ale to chyba nie do końca ode mnie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
Ja tez mam badanie 19.12 i bede moec wtedy 20i4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny! A te połówkowe to musi byc u tego samego lekarza robione co cala ciąża? Bo jednak w Poniedzialek ide na 4d by poznać w 100% plec dziecka a wczoraj zaczęłam 20 tydzień. Wiec jakby muszę juz iść na te połówkowe do swojego lekarza. Chodzę prywatnie. aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja do innego idę , lekarz musi mieć odpowiednie uprawnienia do takich badań. Mój ma ale sprzęt ma średniej jakości więc idę gdzie indziej. Ja zaczęłam ciążę od spadku -6kg przez dietę cukrzyciwa i póki co nic mi nie wróciło a tu już 19 tyd 1 dzień :p także póki co zadowolona :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×