Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kiepscy ludzie stawiają na elegancję

Polecane posty

Przeczytałem ze zrozumieniem. Ludzie, którzy ubierają się elegancko, kiedy nie wymaga tego sytuacja, usiłują wyglądem pokryć brak umiejętności. Tak, moim zdaniem jesteś uprzedzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu zaciekawiła mnie ta zalezność, jak ciebie nie interesuje nie musisz mi odpisywać. inaccessible89 dziś - twój styl to zwykły casual. Ja mówię bardziej o czymś w stylu pełny garnitur i krawat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalny, ale po prostu zauważyłam, że taki styl na 'starą bibliotekarkę' jest lubiany przez specyficzne osoby a ja znam kilka panienek w tym typie i akurat wszystkie oczytane mole książkowe, bardzo inteligentne i robiące doktoraty. Po prostu lubią bezpieczne rzeczy nie podkreślające ich seksualności- chcą zeby je postrzegać jako naukowców a nie kobiety, a taki steój jest aseksualny i maskujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka jak każda miernota wszystkich krytykuje i obraża. Chce dodać sobie splendoru, bo nikt jej nie lubi i nie poważa. Zaraz dojdzie do małych piesków, "tapet" na twarzy i skwitowaniu, że Polska to ciemnogród wśród narodów świata. Tak już ma , ta miernota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że strasznie dramatyzujesz :) Ja po prostu zauważyłam zależność między niepewnością co do swoich umiejętności i nadrabianiem tego poprzed przykładanie specjalnej uwagi do wyglądu. Możliwe, że jestem uprzedzona bo poznałam kilka (o kilka za dużo) przykładów ludzi którzy tak właśnie funckojonwali i działali mi na nerwy kiedy musiałam z nimi pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikogo nie obraziłam i słowem nie pisałam o takich detalach. Myślę, że naprawdę powinnaś opuścić ten temat. inaccessible89 dziś - nie uważasz, że ludzi którzy cię znają szanowaliby cię nawet gdybyś nie był tak ubrany? Przecież znają Twoje kompetencje. Pytam czysto teoretycznie i z czystej ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że w kazdym stroju działaliby Ci na nerwy. Niektórych nie da się lubić i ciężko się z nimi pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego chciałem uściślić, co rozumiesz przez "elegancję". Jednak pogubiłem się już, które wypowiedzi do kogo należą. Opisywana panna ubiera się elegancko, czy w spódniczkę za kolano i sweterek w serek, co nie jest ani strojem eleganckim, ani casualowym? Kto nosi garnitury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorce działają na nerwy osoby palące, bo zaprzyjaźniają się z szefem, który też pali , a ona nie pali. Biedaczka uważa też, że kobiety makijażem maskują się i udają kogoś innego, podczas gdy ona jest naturalną pięknością soute, ale nie docenioną, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inteligentny czlowiek ubiera sie stosownie do sytuacji, na tym polega elegancja. Nie mowie o wypadkach, kiedy z roznych przyczyn nie ma takich mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiepsko człowiek założył post. Nie wysilajcie się bo ona i tak nie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdopodobnie masz rację, ale tak właśnie kreują się uprzedzenia. Po prostu ci ludzie dużo mówili o swoim wyglądzie i o tym jaki jest on ważny tak gdyby miał być zasłoną dymną na ich zachowanie, a wiadomo, że negatywne doświadczenia zawsze zostają w pamięci. Możliwe, że normalnych ludzi preferujących taki styl po prostu tak nie zapamiętałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś W nowej pracy o wiele łatwiej i szybciej można zbudować sobie odpowiednią pozycję, ubierając się tak, jak ja się ubieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiscie wolę styl bibliotekarki niż panienki z teledysku. Kumpel ma niezły ubaw jak rozwozi kanapki po firmach. Schodzą się lale mocno wyszykowane, kucaja a tu spodnie z tyłka spadają tak, że stringi widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inaccessible89 dziś - styl tej dziewczyny był odpowiednikiem noszenia garnituru - po prostu codziennie biegała w garsonkach i tym nieszczęsnym sweterku w serek (zapadł mi w pamięć bo kiedyś pytała czy jej pasuje do bluzki :P). W letniej pracy miałam też przyjemność pracować z kimś kto codziennie nosił garnitur do pracy - słoma z butów mu wystawała, ale kładl duży nacisk na to, żeby dobrze wyglądać (i też duzo o tym mówił). Nawet w dni wolne tak się ubierał (a przynajmniej tak twierdził). To co mnie drażniło to było właśnie to podkreślanie jak ważnym jest żeby wyglądać profesjonalnie, ale nie pokrywało się to z tym co robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dużą wiarę w siłę osobowości - jeżeli ktoś zna się na tym co robi, a do tego jest pomocny i przyjazny to ludzie będą go lubić i szanować. Co oczywiście nie znaczy, że nie można dodać sobie trochę pewności siebie ubiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje serce bije dla Konrada
Wiele pięknych osób ubiera się elegancko, bo dzięki temu chce być jeszcze piękniejszym i robi to nie tylko, by podobać się innym, ale i sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwięcej o wyglądzie mówi autorka i najwięcej o sobie. Nie jest alfą i omegą, chociaż myśli, że proch wymysli. Średnio obchodzi mnie jej zdanie, a jej przemyślenia i wydumane problemy i zależności o dope roztrzaskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś - Słyszałaś o efekcie halo / pierwszego wrażenia? Powiedzenie "jak Cię widzą, tak Cię piszą" nie wzięło się znikąd. BTW, wyobraź sobie, że wypowiadam się tak, jak się wypowiadam, a w awatarze mam genitalia Przemka :classic_cool:. Chyba trochę straciłbym w Twoich oczach, co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
więc to zrób i nie odpisuj. temat założyłam bo tak mnie naszło na rozmyślanie, a jak ciebie to nie interesuje to znajdź ciekawszy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje serce bije dla Konrada
Brzydcy ludzie zazwyczaj nie stroją się elegancko, bo wiedzą, że i tak to prawie nic nie da, a ładni i piękni zakładają eleganckie ubrania, by wyglądać jeszcze piękniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
genitalia to dość wulgarny obrazek, ale gdybyś nie wiem...miał obrazek świnki to nie robiło by to dla mnie różnicy. Szczerze mówiąc dopiero teraz przyjrzałam się i widzę, że masz jaką buźkę animowaną w avatarze Efekt halo jest krótkotrwały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może, aczkolwiek nigdy tego nie zauważyłam. Ładni ludzie występują w różnych kreacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko JESTEŚ BARDZO KREATYWNA I INTELIGENTNA, SKORO 3 BITE STRONY POŚWIĘCIŁAŚ NA ANALIZĘ, JAKŻE GLOBALNIE WAŻNEGO TEMATU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, że zawsze inni słabo wypadają w twych oczach, podczas gdy sama niczego dobrego nie reprezentujesz, bo ani kultury nie masz, ani gustu, ani inteligencji skoro swoje wady przypisujesz innym. Spotkałaś parę osób, którym słoma z butów wystawała i już masz obraz świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję, za branie udziału w tym ambitnym temacie, masz jeszcze coś do dodania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak mam - spierdalaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mierny temat, mierny autor, mierne argumenty, głupie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×