Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania

Pięćdziesięciolatki odchudzamy się nadal część 4

Polecane posty

wpadlam na kawe i poczytac, popisac to nawet nie obiecam, widze, ze Anoolka w slonecznym nastroju:) super:) u mnie nie tak slonecznie, bo po urlopie to sie uzbieralo..echhh... a jeszcze po sobotnim weselisku i niedzielnym kopaniu ziemniakow, przytargalam do chaty kilka pudel pomidorow, ktore musza byc albo zrobione, albo wyrzucone...i jaki duren mi tyle pomidorow nasadzil??? ze sie tak zapytam? wczoraj mialam urodziny malej, to przeciez nie moglam fabryke otworzyc, kiedy poczestunek trzeba bylo zrobic i gosci przyjmowac :( Anoolka, czy Ty calkiem zglupialas??? 20kg ciagasz sama??? moze jeszcze do kopalni sie zapisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widac mego postu, liczyc nie umiem, czyzby przepychanie? Sagus, no widze, ze Ciebie wzielo mocno, kuruj sie i szybciej wracaj:) Opty doczytal sie, ze bylas na fajnym przyjeciu:) wspaniale, kiedy dziec***amietaj i jeszcze chca urzadzac takie swieta niespodzianki:) Mania, czy na ciebie jesien tak dziala, czy ogolnie brak energji ? Wesele bylo wspaniale, w ladnym kosciele Piotra i Pawla, jednym, slowem bogate, na slubie gral Harfa i wiolonczela, przed weselem w oczekiwaniu na mlodych poazywano roznie ciekawe rzeczy z azotem, nawet lody nam ten facet zrobil, pyszne:) aha po raz pierwszy na weselu byl pies, wlasnie ten samojed, bardzo pasowal do sukni panny mlodej:) a ja po raz pierwszy na swieto mialam takie uczesanie, krecone wlosy, dziwnie sie czulam,nawet nie wiem spodobalo sie czy nie, nie zdecydowalam sie...hehe.. najgorsze to bylo, ze moj luby nie mogl tanczyc, dla mnie wesele stracilo wiecej niz polowa uroku:( i wyglada, ze na weselu syna tez nie zatanczy, bardzo przezywam, ze moze cos nie tak po tej operacji ma, za dlugo zle sie czuje, a tak sie uparl ,ze nie da lekarce lapowki, to teraz ma:( za taki zabieg musial dac 200-300 Eur, uparl sie i powiedzal -mi w pracy tez nikt nie daje... duren zdrowie wazniejsze zapisalam do prywatnego na badania, teraz pewnie wiecej zaplacimy, tak to jest z naszym bezplatnym leczeniem, na kazdy zabieg jest nieofcjalna taksa...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze Yoanka wpadnie na kawe to pomoze przepchac?? bo Jozia pewnie juz na kijki poleciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goda 🌻 dla malej 🌻 i 😘 Pomidory wydaj, przeciez macie tam takie fajne ogloszenia... Ale sie naciagnelam... cos Ty!!! Z palety do wozka z wozka do cacka! A podobno wyciskanie ciezarow najlepiej odchudza :P Nie, ja nie MUSZE chudnac, lubie sie jaka jestem (bo nie mam innego wyjscia 😡) ale jakbym schudla to przeciez zawsze moge sie nazrec slodyczy i sobie przytyc :P A masz jakies fotki z wesela w nowej fryzurze? A powiedz ze nie to tam wpadne i ci wleje! Czy musisz z wlasnym chlopem tanczyc? Niech sied******acie i niech sie gapi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygwiazdkowalo ze ma siedziec w kacie.. A ja juz szukam jakiegos cateringu na swieta bo to co stale biore nam (Wietnamczykowi i mi) sie znudzilo. Znalazlam cos, namowie naczelnego zeby dal zgode. On sie zgodzi a Aniola postawie przed faktem dokonanym bo to troche drozsze ale powiem ze to stare tez podnioslo ceny :D A co, moja babcia mowila ze chlop moze wszystko jesc ale nie musi wszystkiego wiedziec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ...ano siedzial tylko nie w kazie, bo stoly byli okragle :) ale gdzie ja znajde takiego innego, ktory umie tak tanczyc i jeszcze jest bardzo chetny do tanca?:) a byla taka nasz muzyka :) i rumba, i samba, i tango... fotki poszukam, jak nie ze swojego aparatu ( bo robilam, ale nie siebie),to pewnie pozniej bedzie zdjecie od profesjonala ":) sprytna z Ciebie dziewczyna, zawsze zrobisz tak, jak zechesz, i fakt, ze chlopi nie musza wiedziec wszystkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak to jest, kiedy piszesz w pracy i sie spieszysz, okazalo sie, ze siedzial prawie w kozie....hihi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Jozefa co się stało ? . Ja ide tez za chwilke do Rodzinnej po receptę .Zawsze zostawiam karteczkę w rejestracji i odbieram gotowa receptę ,dziś potrzebna mi porada . Opty ,wszystko u mnie bez zmian .Nic ciekawego się nie dzieje ,to i pisać nie mam o czym . Anoolko ,dzięki za fotkę ,śliczna..... akurat zajrzałam na chwilkę do kompa ....spocona ,taki gorąc ,Chyba u mnie autosugestia dobrze działa ,na widok dużej wody zrobiło mi sie chłodniej :D :-D Goda ,szkoda ze z ślubnym nie zatańczyłaś ,ale chyba inni też byli chętni .Zależy jaki zwyczaj na weselu ,byłam na takim gdzie nikomu nie pozwolono siedzieć . Ja nie daje łapówek lekarzowi ,kiedyś byl taki zwyczaj ,jak nie pieniądze to prezenty.Obecnie nic mi o tym nie wiadomo . Ktoś wkleił fajny wiersz dla naszej Anoolki ,bardzo mi się spodobał :D Maniu ,no to zmobilizowałaś się do działania ,jednak radziła bym porobić badania kontrolne .Ale sama wiesz najlepiej . Na mnie juz czas ,życze miłego dnia Wszystkim Kruszynkom ❤️ 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goda🌻 Super ze sie dobrze bawilas na weselu Ja bylam tylko na slubie skromnym bo rodziny male Ale z relacji Mirki to wiekszosc gosci Pary Mlodej to ich przyjaciele i czekali na Mlodych w Domu Weselnym DJ tak niesamowitego czadu ze po chwili wszyscy byli jak jedna wielka rodzina:D Ciesze sie bo ta moja Mireczka taka bardziej na nie jesli sie rozchodzi o rozrywki a bawila sie wspaniale Nawet zalozyla te kiecke co razem wybralysmy w kolorze namietnej fuksji:P:P:P:P Maniu🌻 U mnie tez gorac taki ze tylko Mistrz tak w spojdzielni nazywaja jua nie moge sie doczekac jego opiniii o mojej elewacji Place fundusz remontowy wiec ????? Nutka nie nic mi jest oprócz tych cholernych uderzen Po skierowania bylam i bez stresu tez sie nie obeszlo Jakbym nie mogla jednego dnia w spokoju do uslyszenia wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ o U mnie lepiej....ale za gorąco . o http://i67.tinypic.com/259g49c.jpg o Co to ? Już tłumaczę :-P Wczoraj padł mi stacjonarny komp , trudno se myślę napiszę do Was z lapka. Odpalam lapka a tam pipcenie aż uszy więdły ....no to byłam w głębokiej doopie .Klawiatura (nagle dziś ), kiedy stacjonarny padł , jemu akurat spaliły się jakieś styki . Nie napiszę W OGÓLE - pomyślałam bo z koma mam za małą czcionkę i nie mogę zablokować reklam....najgorzej jak nie widzę tego krzyżyka by te reklamę zamknąć. o Jakoś się na chwilę podratowałam , podpięłam zewnętrzną klawiaturę ...chciałam jeszcze monitor ale dałam spox :-D . o No powiedzcie ....jak mogą paść w odstępie paru godzin 2 kompy...? Ani przelewów, ani wreszcie jakoś popisać, ani poczytać . Długo nie mogę klikać , bo czuję ten smrodek elektroniczny . Lapek się grzeje bo i na sztywnym złączu netowym chodzi ;), ale ma kopyto :-D o I ten upał ....jak to podpinałam oczy mi pot zalewał , Maniu - więc Cie rozumiem w każdym calu. o Kurowanie moje jeszcze potrwa - dlatego Dziewczyny - jutro przyłazi Magik do stacjonarnego kompa. I boję się - bo jak będzie go musiał zabrać ...to potrwa to , a tylko jemu ufam. Laptop stary ale jary :-D -i też mu zapakuję , wymieni klikadło , wyczyści i pochodzi jeszcze ;) o Najważniejsze, że przelewy zrobiłam i główkuję jak podpiąć drukarkę . Nie mam do kogo iść :( Wszyscy łażą do mnie - np.wydrukować sobie karty pokładowe ....ehhhh ani sąsiada , a siorka - "po co mi "? o Jestem dobrej myśli i mam nadzieję , że szybko będę ...a jak nie to wiecie chociaż dlaczego ! o Pozdrawiam Wszystkie i posyłam mocnego 👄 !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anoola no na łeb Ci juz padło jak Ty 20 kg chcesz nosic a potem pisk ze kregosłup boli :( ot jak stara tak durnowacińka ,tym bardziej ze jak sama piszesz w sklepach sa młodzianki do pomocy . Hihi to moze jeszcze motorowke zakupisz jak tam działasz z marszu :D Cholibcia i skad te dziewczynki takie dobrze wychowane bo przecie w ta wredna macocha sie nie wdały :P:P Oj byli czasy byli :D No Ty radosna a mnie mały wnerwił bo tak niosł zakupy ze z paczki fafli co miałam je smarowac kremem zeby było cos słodkiego na czwartek to jeno miazga została :( a w okolicy nowej paczki nie kupie bo nie ma jeno znalazłam kiele działki Opty no własnie jak se teraz człek wspomni ile robot na raz sie ciagneło i jeszcze czas był a teraz jeno ogony za c złowiekiem i guzik a nie robota odchodzi i na dodatek czasu brak na wsio . Jeny a Ty musiałas sama te jedzonko gotowac przecie Optyk napewno zawsze jest na wezwanie . Godus no włąsnie kto tyle tych pomidorow nasadził :D e nastroj to mam tak ogolnie nie jest to wpływ jesieni bo narazie to u nas lato i to upalne . Pokaz sie w loczkach :D no Ty tancowac lubisz a jak fajnie graja to jeno do tanca sie rwac :D Nutko no wybiore sie do lekarza ale w przyszłym tygodniu bo narazie te upały to mnie rozwaliły zupełnie :( no cos sie zabrałam bo ilez mozna tak leniuchowac :( Jozik no Ty lubisz konkretne kolorki :D Sagus no z Ciebie najlepszy magik komputerowy :D moze powinnas firma załozyc komputerowa to i kasiora by była :D bo przecie zawsze cos tam posztukujesz i działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saguś🌻 Podaj mnie te cholerne poty to dopadaja wszedzie zwlaszcza w zamknietych pomieszczeniach kiedy to cholerstwo minie???????? Dzis w aptece to az myslalam ze kaluza ze mnie zostanie No masz Ty pecha kruszynko nie dość ze polamana to jeszcze bez dostepu do swiata mocno Cie przytulam❤️ Anollka🌻 O jakich swietach mowa??????????? Ja nawet o swoich nie chce myslec w niedziele przyjezdzaja pisklaki:D:D:D juz sie nie moge doczekac wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anoolka🌻 A wiekszych workow nie bylo???:P:P: Opty🌻 podesle Tobie tego ciepla ile chcesz????????? na moim dziewiatym pietrze istna Sahara nawet teraz pot mi ciurkiem No tez wymyslilas z tym dzwiganiem garow Maniu🌻 Maly na pewno nie zrobil tego celowo cos do czwartku wymyslisz Jutro musze na wies pojechac i moje ksiazki spakowac Pisklaki w niedziele przyjezdzaja juz polowa gratow dotarla juz sie nie moge doczekac Najmlodsze piskle tez mysli o powrocie tylko nie wiedza jeszcze czy do nas czy do Budapesztu ale to za jakis czas tak nam oznamila musze zrobic przewiew bo normalnie nie zasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu - pewnie że mogłam poprosić, ale u niego jeszcze do wczoraj były dzieci z wysp, a poza tym, to byłam przekonana, że sobie poradzę. Stało się, już wiem że jestem zeSKaeSowana... Ale jak Ty rzeczywiście krwawisz - to raczej czekanie kolejny tydzień nie jest zbyt rozsądne. Weź to może przemyśl, co ? Oj, Goduś, jaka szkoda, że Ci partnera zabrakło do hulanek. Dla mnie partner jest ważniejszy chyba od muzyki. Z Optykiem niestety - oprócz dreptania - nic nie wychodzi. Też jestem loczków ciekawa. Ten kościół pamiętam. I co - przetwórnię uruchomiłaś, czy może kogoś z gości obdarowałaś ? A to retoryczne pytanie, to już kiedyś słyszałam. Czyli - nie wyciągasz wniosków ! Może tak będzie Anulko, że cały tydzień Ci wesoło przeleci ? Dawno nie podnosiłam takich worków - więc nie będę na Ciebie krzyczeć. Pewnie niewinnie wyglądał - i to Cię zmyliło. Czyli nie tylko ja jestem zeSKaeSowana ! Saguś, niech Ci magik złych wieści nie przekazuje. Bo nie dosyć że choroba, to jeszcze sprzęt. A po cichu powiem, że mi z nosa leci... chyba jakiś katar w te upały chwyciłam. Niech to szlak ! Nutko - i dobrze, że się nic nie dzieje ! Brak nowin - to dobra nowina ! Józia - to jak rozumiem - papierek ze skierowaniem masz w garści ? To kiedy konkretnie jedziesz ? Do mnie się fundusz odezwał - po zakończeniu "leczenia" mam dostarczyć pismo od lekarza, że jestem w stanie brać udział w leczeniu sanatoryjnym... Dobrze że do zdjęcia gipsu jeszcze trochę czasu - to mam czas na zastanowienie się, czy brnąć w to dalej. Nie wiem co lepsze do wyrka - herbata z miodem czy procentami ? Nie chce mi się smarkać przez kolejne dni, muszę ten początek czymś wykurzyć. Dobrej nocy Kruszynki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzien dobroci dla zwierzat trwa dalej!!! I mimo deszczu plecy tez zrobily tydzien dobroci…. :D Goda 🌻 zgadza sie, jest malo facetow co dobrze tancza i LUBIA tanczyc! A Ty z czym do lekarza? Ty raczej nie masz czasu na chorobe… Mnie az prostuje jak sobie pomysle ze musze odnowic recepty i przy okazji kazac sie wyslac na ultrasound ale co tam, zrobie to zebym mogla spokojnie spac. Chociaz od czasu jak troche sobie cwicze to jakby nic mi nie bylo :O:O Nutka 🌻 u nas nie tak latwo zeby zostawic karteczke i odebrac… oni potrzebuja cie w gabinecie chociaz na minutke zeby moc za wizyte nasz fundusz zdrowia skasowac. No wiesz, jeszcze teraz wielka woda moze ochlodzic bo za miesiac to juz tej mocy miec nie bedzie :P Wiosna zawitala i juz sweterka nie nosze. Do roboty smigam w samej bluzeczce :P Jozia 🌻 wiesz, ja jak mam chwilke to lubie sobie ogladac domki, mieszkania blizej wielkiej wody ale boje sie mieszkan. Jak patrze ile na kwartal wspolnota to mnie 😡 bo wiele obiektow ma tenis kort, silownie, basen. Mi to niepotrzebne a placic bym musiala…. Co prawda nie musialabym martwic sie o koszenie trawy co mnie rocznie kosztuje kolo poltora tysiaca. I sama nie wiem jak na to patrzec… Ale jeszcze minimum poltora roku musze pracowac wiec z tego powodu wlosow nie gubie :D 😘 za kawe lub dwie ;) Jak o jakie swieta??? Ja nie zalatwiam na ostatnia minute bo mozna sie obudzic z reka w nocniku a w koncu musze z 50 ludzikow na BOZE NARODZENIE nakarmic. Zaklepie i moge spac spokojnnie :P Sagus 🌻 pamietasz piosenke – nic nie moze wiecznie trwac? No to masz odpowiedz :P Trzeba tylko dbac ze w razie jak padnie to nic waznego nie pojdzie sie yebac. Powiedziala to taka co od dawna nie zrobila backup . Mam w planie kupno takiego co ma w monitorze wszystko ale co? Zachcialo mi sie cacka i teraz musze z pol roku poczekac bo nie chce brac na kredyt :P Mania 🌻 jakie nosic?? Myslisz ze ja taka wyrywna? To bylo tylko przerzucenie :P Poza tym cwicze, to niech sie kregoslub zachowuje po ludzku :P Dziewczynki w milosci wychowane to i grzeczne :P Za mamusia zreszta :P Oj przestan, na dzialke codziennie latasz to wafle kupisz, nie czepiaj sie malego. Poza tym wafle lekkie, bylo samej niesc a nie dzieckiem sie wyreczac! Ot leniwa baba a Yoanka niedawno tak Cie zachwalala! Wylazlo szydlo z worka ze nie zawsze i nie wszystko sie sprawdza :P Opty 🌻 ano dzis sroda i, odpukac w niemalowane, jeszcze mnie nie wkurzyli i dobry humor sie mnie trzyma :D Widac w niedziele nad oceanem dobrze bateryjki sie naladowaly :P Woreczki… rozsypalam kamyszki wczoraj i nawet mi sie podoba… potrzebuje jeszcze przynajmiej dwa takie. Bo jeden bym posypala na te o innym kolorze zeby upodobnic do siebie a drugi na kontynuacje… Nie od razu miasto smoka zbudowali i bede sobie tak po woreczku… a jak mi sie trafi jakis zdrowy mlodzian to kilka przywioze :P Pewnie, bierz papierek od lekarza i zazycz sobie wiosne :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)> 🌻 Probuja mnie wkurzyc ale sie nie daje :D:D Niech no tylko glod zaspokoje bo juz pora lunchu a nie mialam czasu kanapki pozrec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anoolka, dzieki za kawe :) i nie daj sie im, ja tez walcze, dopiero teraz moglam usiasc i wypic kawe:) moze pozniej jakos wywalcze wolna chwilke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czekam z kubaskiem na tego Mistrza mattko ale zestresowana jestem i to z samego rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko odrabiam, com urlopowała, ale już za grudzień i styczeń :O Wrzesień mam p********y :O Wczoraj miałam niedzielę, ale . . . Pocieszałam D i zbierałam punkty do konkursu na macochę roku :O W sierpniu D była na obozie pływackim,pływa tak na serio, poznała tam chłopaka, zaczęło coś iskrzyć, oczywiście, na etapie obwąchiwania i wysuwania czułków, ale WRESZCIE była kimś zainteresowana.Bardzo się ucieszyliśmy, bo nie marzymy o niczym innym, jak tylko o zięciu, nie chodzi o to, że D NIE CHCE, bo bardzo chce stworzyć związek, ale jakoś szczęścia do poukładanych chłopów nie ma. No to jak już nam opowiadała, zdjęcia pokazywała, jak już błysk w oku miała, to myślimy - SUPER. No. W poniedziałek zginął w wypadku. No i w poniedziałek D siedziała u nas i ryczała, co było zrobić, upiłam ją, pościeliłam na kanapie , rano nakarmiłam, pogadałyśmy , popłakałyśmy i tak NIEDZIELA zleciała. Dziś do roboty na piętnastą, wracam jutro w południe. A nic mi się nie chce :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opty, to może ja Ci wyślę skan dowodu ? :P A tak serio. W formularzu wizowym są różne pytana, musisz to sama zrobić. Koszt wizy ok. 100 PLN, procedura trwa max 3 tygodnie, zwykle kilka dni, robisz przez internet. Ja załatwię ubezpieczenie - na maxa, łącznie z transportem zwłok :P I tu pewnie będzie drożej, ze trzy stówy typuję. Jak do Mani perswazja nie trafia, to w łeb Ją walnij, niech chociaż pożytek z Twojego gipsu będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anoolka, a co to za sprzęcior ? Amol to głownie spirytus 96% i mentol, reszta to (ale to moje zdanie :P ) w zbyt małym stężeniu, żeby działało. A wiadomo, spirytus na WSZYSTKO pomoże :D Mentol chłodzi i przez to działa p/bólowo. Proponuję Amol wewnętrznie i zewnętrznie :D A co w Kangurowie je się na Święta ? Coś pokrywa się z naszymi potrawami ? Czy Tobie będzie się chciało na emeryturze przeprowadzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goda, a ten samojed to co ? Przyjaciel państwa młodych, czy wypożyczona zabawka ? Mąż to powinien do lekarza iść, nie ma to, tamto. Uważam, że zapisać się na wizytę do specjalisty MUSI, u nas długo się czeka, ale trudno, w końcu się doczeka. Nie wiem, jak z łapówkami, ale do prywatnej kliniki to klient płaci i wymaga, bez łaski. I co z pomidorami ? Pomidory można mrozić, tylko skórkę trzeba zdjąć i pestki wydłubać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saguś, a tak właściwie, to na co jesteś chora ? Bo już skołowana jestem. Na co by nie było, to zdrowia nieustająco życzę 🌻 i kompa sprawnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bońcia, w naszym klimacie to mało kto ma prawidłowy poziom D3, lobby kremów z filtrem o to się postarało :) Chociaż teraz to słońce mamy nieustająco :D Przekaż Basi serdecznie pozdrowienia i życzenia zdrowia dla Wnusi ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi 🌻 i Nutka 🌻 jak już tu przyczłapałam (wreszcie :P ) to chętnie bym Was poczytała, a tu skromniutko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta, ja też nie rozumiem :O Kijki, bieganie, do jedzenia koktajl z JARMUŻU. To z CZEGO Ty się odchudzasz ? :O A na Mistrza to nie z kubaskiem, ale z kielonkiem się czeka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania, nie wygaduj na Małego, tu masz przepis na czwartek, na krakersach , sprawdzony. Bardzo dobry, niestety :O http://www.mojewypieki.com/post/rafaello A u mnie dzieciaki pod oknem latają, depczą po wszystkim i wydzierają się. Parę razy tłumaczyłam, prosiłam, nawet kilka razy pogoniłam. Jak grochem o ścianę. Wczoraj pod wieczór to nawet taka dziewczynka (ok. 8 lat ) na rolkach jeździła, mówiła, że tylko między kwiatkami, rozpacz normalnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×