Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość joanna55

Dziewczyny ktora z Was przechodzily gruntowny remont starego mieszkania

Polecane posty

Gość gość
Długi są nie z winy taty, jego były pracodawca nabrał pozyczek na jego nazwisko perfidnie wykorzystując jego dane. jeden dlug komornik umozył dwa lata temu, drugi przedawnia sie w tym roku chyba, jednak wezwania dostaje nadal. Mam nadzieje, ze przedawni sie również. to nie są megaa sumy, bo rzedu kilkunastu tysięcy złotych. Bardzo cięzko udowodnić w sądzie, ze to nie tata je brał, były jakies sprawy kiedys ale dokladnie nie wiem jak to sie potoczyło, tata chyba nie miał sily juz z tym walczyć, powiedział, ze płacic za nie swoje też nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sęk w tym, ze ja nie wiem kompetnie jak sie za to wszystko zabrać, wiem, ze nie ma miejsca na sentymenty... Nie wiem od czego zacząć. Ktoras z Was juz to robiła ?? Od jakiego pomieszczenia ? Moj wujek ten sam ktory nam spieprzył kuchnie i łazienke ... remonotwał sam swoje mieszkanie 2 pok, kuchnia, lazienka.. po swoich dziadkach ok miesiac, sam, a tez bylo stare, zniszczone .. nawet zdazyl zlaczyc kuchnie z pokojem. Tylko, ze u nas robił po 3-4 godziny dziennie przez 4 dni :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiegokolwiek pomieszczenia zaczynaj, to nie ma większego znaczenia. Pozbądź się sentymentów i wywalaj stare, niepotrzebne graty, bo to jest zapewne Twój największy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko pytasz się jak zwalczyc robaki? generany remont, tyle w temacie, a jeżeli tu panele masz tam panele masz tu tylko sufit, to weź odstaw te meble na środek pomaluj i mieszkaj. jeżeli chcesz tak po trochu remontować to za 2 lata bedzie to samo, musisz zrobić generalny remont inaczej pieniadze wyrzucasz nieco w błoto, a jeżeli cie nie stać to zrób chociaż na glanc kuchnie i ten swoj pokoik bo to dwa miejsca , w ktorych najczesciej bedziesz z dzieckiem. Ja bym zrobiła kuchnie w pierwszej kolejnosci , sama mówisz , że tam moga byc te robale, wiesz kiedys się robiło tak , że nie kladlo się plytek za szafkami i tam może byc zgnilizna, plesn i stad te robale, teraz kladzie sie od sufitu do ziemi i woda która pocieknie nie ma gdzie wsiąknąc... a reszte poprostu odmaluj, wczesniej spryskaj na plesn, łazienke równiez, jest taki specyfik, nie pamietam nazwy okropnie smierdzi ale fugi po tym z żoltych sa biale, jak nowe. i zarazki znikaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko zacznij od wyniesienia wszystkiego z jednego pomieszczenia do drugiego, musi pokoj byc pusty bo inaczej ciezko, powyjmuj wszystko z szafek, posegreguj co zostawisz co wyrzucisz, pusta szafe facet ci przenosi, i jazda:) i robicie jedno pomieszczenie, obkładacie folią i tak bedziesz żyła przez najblizsze 3 miechy, bedzie wszystko usyfione, bedzie sie nosiło jak holera ale to sa uroki remontu w domu , w którym sie mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to wlasnie to tlumacze, ze nie tu troche tam troche, tylko moj pokoj był po generalnym remoncie jesli mozna to tak ująć, za wyjątkiem paneli.. tu jest naprawde ladnie i nowoczesnie tylko kanape trzeba wyrzucić bo jest bardzo ładna ale rownież stara. Byc moze wlasnie ta kuchnia jest przyczyną całego tego g****a, i tak tez coraz bardziej myslę. Najbardziej zalezy mi wlasnie na niej i na duzym pokoju. Od jutra zaczynam i biore sie za robotę, nie ma sensu odkładac, dziś juz nie bo jestem zmęczona trochę, za duzo nerwów sie najadłam pisząc tutaj bo duzo mnie to kosztuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko zacznij od wyniesienia wszystkiego z jednego pomieszczenia do drugiego, musi pokoj byc pusty bo inaczej ciezko, powyjmuj wszystko z szafek, posegreguj co zostawisz co wyrzucisz, pusta szafe facet ci przenosi, i jazdausmiech.gif i robicie jedno pomieszczenie, obkładacie folią i tak bedziesz żyła przez najblizsze 3 miechy, bedzie wszystko usyfione, bedzie sie nosiło jak holera ale to sa uroki remontu w domu , w którym sie mieszka. x Nie przeszkadza mi to akurat, jestem w stanie naprawdę wiele znieść. wiecie czego sie wstydzę, ze On będzie chciał coś zjeść albo sie napić i ta kuchnia go obrzydzi... Glupia jestem wiem, nie wiem czy to jedna i ta sama osoba jest mi tutaj taka pomocna czy kilka roznych, ale po niedzieli tu napiszę co i jak, jak daleko jestem i czy w razie czego ktoś mógłby posłużyc mi jeszcze radą ? Ja naprawde jestem troche zagubiona, tata tez madry pojechał sobie i mowi, ze mam to wszystko popakowac nieptorzebne wyrzucic, fajnie tak na gotowe przyjechać :O Z drugiej strony chlopak przed ktorym sie panicznie wstydze, najchetniej sama bym ten segment odsuneła i za nim posprzątała .. ale nie dam rady . :O Pod kanapą a to ogromna kanapa, bardzo ładna skorzana, ale zniszczona.. też zapewne jest mega syf ale ona wazy chyba ze 150 kg jak nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomka:) a nie wiesz , że jak cos się zaczyna to od poniedziałku:) ja palenie rzucam ale od środka tygodnia się nie opłaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro zacznę od piwnicy, tam jest sporo rzeczy dziadka i babci , trzeba powynosić, w poniedziałek zaczne wyrzucac graty z domu a reszte do piwnicy. Dziękuję bardzo za rady dziewczynom ktore pomogły. Wiecie tak naprawdę to jestem tu sama, stad moje czasem naiwne pytania, zawsze łatwiej byłoby mieć koło siebie jakąs drugą babke która by pomogła, doradziła, niestety moje kumpele takimi przyziemnymi sprawami sie nie zajmują. Nawet nie wiedzialyby o co chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak tam autorko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze: nie tlumacz sie tu! Bo szkoda nerwow, niektore panie nie czytaja co piszesz, bo wiedza lepiej co masz do wymiany i ile to bedzie kosztowac, i ze gowno wiesz, bo one wiedza lepiej. To nic, ze pytasz o co innego, tego już nie zauwazyly, bo byly zajete wyrazaniem swojej cennej opinii nie na temat... eh. Po drugie: musisz sie pozbyc sentymentow calkowicie, bierzesz wory 240l jak na chlopa, otwierasz po kolei kazda szafeczke i szufladke, wysypujesz na ziemie, siadasz i jedziesz. Zadaj sobie pytania do czego Ci sie to przyda, czy da sie to odczyscic, ile kosztuje nowe, kiedy ostatnio tego uzywalas, jak wiecej niz 2 lata temu to do wora. I tak z kazda rzecza, nawet ciuchy tak przebierz. To co zostawisz to do pudla. Ja bym zaczela od duzego pokoju, potem kuchnia. I zrob tak zeby zostalo mniej niz 50%, a najlepiej duzo mniej. Pamietaj ze robisz miejsce tez na rzeczy dziecka, ktorych bedzie multum, i na wasze wspolne. Autorko, rob przerwy na jedzenie, picie i odpoczynek, absolutnie nic nie odsuwaj i nie dzwigaj. Z robakami nie pomoge niestety, jedynie uwazaj ze srodkami chemicznymi, bo niektorych sie nie stosuje w ciazy, musisz zachowac wszelkie srodki ostroznosci. Miejmy nadzieje, ze to urzadzonko zadziala, a jak nie to mysle ze masz faceta a nie panienke, powiedz mu ze OSTATNIO:) masz problem z karaluchami, ze przychodza od sasiadow, ty sie brzydzisz i ze musi Ci pomoc w pozbyciu sie ich z kuchni. Innego wyjscia nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie karaluchy tylko pewnie prusaki. Są typowe dla starych bloków z wewnętrznym zsypem śmieci (tam gdzie worek ze śmieciami wrzuca się do szybu na piętrze i który spada w dół). Prusaki są tam w ścianach budynku i nie da się ich zlikwidować. Wychodzą szczególnie nocą do kuchni. Niektórzy używają galaretki/żelu, ale ogólnie jeśli są w ścianach całego budynku to mimo używania chemii jest to walka z wiatrakami. Najlepiej nie zostawiać jedzenia na blacie, szczególnie na noc. Chemii nie radzę rozpylać, bo możecie sobie tylko zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak powymieniasz kratki wentylacyjne na takie z siatka? Nie powinny przelzaic. Trzeba pouszczelniac wszelkie inytki przy rurach wścianach. No i remont i posprzatanie powinno pomoc. Tak jak pisza dziewczyny. Smieci out, poodsuwac, pomalowac itp. Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia, remonty są ciężkie, ja niedawno wymieniałam podłogę na drewnianą z artcore i malowałam ściany to ciężko,a le wykonalne :) wszystko trzeba uprzątnąć, meble na srodek, przykryć pomalować, pozaklejać gniazdka, listwy itp i do dzieła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gruntowny remont mieszkania to zawsze nie łatwe zadanie i nie mała inwestycja. Niestety prędzej, czy później czeka każdego. Bardzo ważne jest wynajęcie dobrej ekipy, która wykona nam remont sprawnie, szybko i przede wszystkim dokładnie. Polecam przed remontem rzucić okiem na ten artykuł http://urlbuilder.pl/komu-zlecic-remonty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Tu autorka . Dziękuję za ostatnie cenne rady. Zrobilam z mężem porządek w piwnicy jest cała pusta. Pod koniec miesiąca mamy zamiar z tata wziąć ludzi żeby wywieźli wszystkie graty. I zaczynamy . Ciekawi mnie tylko ile to może mniej więcej kosztować .wstydze się żeby chłopak to sam odsuwal. .. bo tam może być w kuchni pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczy x szafek z grubsza powyrzucane tylko musze je spakować do kartonów te przydatne i do piwnicy . Kuchnie jednak zrobimy na końcu ale dobrze jakby była chociaż opustoszala to bym się tak nie wstydziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak prusaki. Jestem załamana tyle juz powyrzucałam ale tyle jeszcze zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to dobry moment, bo jesteś w ciąży. My mieliśmy mega problem z robactwem :( nic nie pomagało ..... mieliśmy w dodatku małe dzieci, wzięliśmy kotka, dwumiesięcznego, okazał się łowny /poradziła mi znajoma/, problem zniknął wciągu paru dni. Jedna z lepszych decyzji w życiu. Kot ma kilka lat, jak coś się przyplącze, reakcja z jego strony natychmiastowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam kotka, jak cos widzi to zabija, wiadomo .. ale wszystkich nie da rady wybić szczególnie za szafkami, z resztą chyba mu spowszedniały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka . Remont trwa z robakami problemu nie było . Były one i owszem za szafkami w kuchni ale większość zdechła i wysuszone pojdencze sztuki biegaly ale co najważniejsze u NAS nie ma i nie było gniazda . Wiec nie mam pojęcia od te hieny przylazly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi fachowcy remontują gruntownie mieszkanie i już są ponad dwa tygodnie obsuwy bo tu coś wyszło nieprzewidzianego, tam coś nie tak i kasy też już poszło więcej niż zakładaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My robimy 4 dzień i poza łazienka i kuchnia wszystkie ściany są juz tylko do szlifowania. Jednak przeraza mnie to wszystko. Ten bałagan kurz biały wszędzie. Na dodatek trzeba jeszcze elektryke pociągnąć do kuchni . Z kasa nie jest tak źle ale mogło być lepiej jednak nie planowane wydatki są takie p*****ly jAK listwy kontakty kabelki..lampy farby kolorowe ... chce juz to za sobą. Najbardziej martwię się kuchnia bo przez osuniete zlecenia taty kasy jest mniej a są jeszcxe rachunki do płacenia. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz srodki, to zrob wszystko. Choc ja bym zaczela od tego, co jest Ci najbardziej potrzbene, bo syf robi sie nieziemski przy samym odswiezeniu scian, a skoro to piaty miesiac ciazy... tez kupilam jedno ze starszych mieszkan i tez mialam problem jak to rozplanowac, bo jednak czas... a po pracy nie zawsze ma sie czas i sily bawic w remonty. zaczelismy od gruntownego remontu sypialni, pozniej salon, pozniej lazienka itd... jak przypomne sobie ten bajzel... az mi sie slabo robi. wstyd przed chlopakiem? poki masz czysto, nie masz sie czego wstyudzic, a skoro masz ambicje mioeszkanie ogarnac i to bedac na polmetku, to tylko gratulowac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz żeby dziecko samo stworzyło dekorację do swojego pokoju? Kup poduszkę, którą Twoje dziecko samo wykoloruje! Dostępna jest Księżniczka i Rybka Dori. Produkt dostępny jest w sklepie internetowym CoZaCena – www.cozacena.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ciekawe ciekawie.... mu jak robiliśmy remont to musieliśmy się na szybko pakować. Mój maż zamówił komplet kartonów w tej firmy http://www.wok-kartony.pl/. Wszystko było w jak najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ciotka ostatnio remontowała mieszkanie. Wspomina , że narobiła się po pachy , ale miała profesjonalną ekipę . Uwinęli się sprawnie , ale najważniejsze , że firma www.pgrproeko.pl. Zajęła się usunięciem gruzu i innych śmieci , a było tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne te firmy i beznadziejne, skoro próbują za darmo się reklamować. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś ma dylemat gdzie jakie kupić drzwi do domu to ta firma jest idealna www.westo.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak przeprowadziłam się do mieszkania po babci to niewiedziałam od czego zacząć. Odmalowałam ściany wymieniłam zasłony i firanki. Podłoga była tak zjechana że się zastanawiałam co z nia zrobić. Zamówiłam taką wykładzinę do domu http://www.podlogi-serwis.pl/galeria.html. Przykryło całą podłogę i zrobiło sie czysto i ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×