Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bruno Shatyn

Kaczka na taczkę.... archiwum 38

Polecane posty

A ja ci dałem link do wypowiedzi fachowca na ten temat. Nie zauważyłes? Wszystko masz w tym poście: Bruno Shatyn dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z twoich wpisów wynija że ty dupą trzesiesz. x x Tak? Z których? Możesz takowy zacytowac i na jego podstawie uzasadnic swoją ocenę? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesli masz kłopoty z otworzeniem linka (trzeba na niego "kliknąć") to zacytuję odpowiedni fragment: x "Zdaniem prof. Zimmermanna, Andrzej Duda złamał konstytucję, ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm i dziś w nocy, zaprzysięgając czworo sędziów wybranych wczoraj przez obecny Sejm. x Andrzej Duda nie przejął się niczym. Nie chcę go usprawiedliwiać, bo złamanie przez niego konstytucji jest poza dyskusją, ale wydaje mi się, że nie zrobił tego swoją samodzielną decyzją - dodał profesor Zimmermann."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesli masz kłopoty z otworzeniem linka (trzeba na niego "kliknąć") to zacytuję odpowiedni fragment: x "Zdaniem prof. Zimmermanna, Andrzej Duda złamał konstytucję, ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trzech sędziów Trybunału Konstytucyjneg wybranych przez poprzedni Sejm i dziś w nocy, zaprzysięgając czworo sędziów wybranych wczoraj przez obecny Sejm. xxxxx ja pytałem o zapis wkonstućji a nhe ń wypowiedzi kogos tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest "ktoś tam" tylko jeden z wykładowców pana niestety prezydenta, równocześnie promotora jego pracy doktorskiej. Czyli po prostu fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pytałem o zapis wkonstućji a nhe ń wypowiedzi kogos tam x x No to zacytuj swój post w którym pytasz o zapis. Albo przeproś i przestań konfabulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest "ktoś tam" tylko jeden z wykładowców pana niestety prezydenta, równocześnie promotora jego pracy doktorskiej. Czyli po prostu fachowca. xxxx dalej więc pytam o zapis w konstytucji a nie o zdanie kogoś tam. Dla mnie to jest ktoś tam. Gdybym był sądzony w sądzie to interesowało by mnie uzasadnienie wyroku a nie nazwisko sędziego. Nazwisko sędziego byłoby ważne gdyby wyrok byłby nieadekwatny do całości sprawy. np. Zabranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam dalej o zapis w konstytucji obligujący prezydenta RP do podpisywania wszystkich bzdetów uchwalonych przez podmioty niższej instancji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Art. 190. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Art. 190. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. x x Dokładnie to, co oznacza, że obowiązują również pana niestety prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski". x x A ten punkt Konstytucji łamie rząd psiowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 190. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. x x A TK orzekł, że wybór trzech sedziów była prawidłowy a więc nie przyjęcie ich ślubowania oraz przyjęcie ślubowania innych osób na stanowisko sedziego TK było złamaniem Konstytucji RP przez pana niestety prezydenta o czym mówił jego promotor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konstytucja mówi, że wyroki Trybunału są ostateczne, a instytucje państwa muszą je wykonać. Dlatego jeśli Duda nie wykona orzeczenia nakazującego mu przyjąć ślubowanie od trzech sędziów wybranych w poprzedniej kadencji, złamie konstytucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spośród pięciu sędziów, wybranych w październiku do Trybunału Konstytucyjnego, trzech sędziów wybrano zgodnie, a dwóch – niezgodnie z Konstytucją RP – zdecydował w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Z orzeczenia TK wynika, że prezydent Andrzej Duda miał obowiązek przyjąć ślubowanie od wybranych w październiku sędziów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybys teraz poszedl do Dudy i powiedzial,ze kogos zabiles,to w kazdej chwili moze cie ulaskawic bez wyroku,bez oskarzenia i bez sadu,najgorzej jak prawo to abnegat interpretuje,albo abnegat wybiorczy ze swoimi"autorytetami" x x Czyli uważasz, że uczył pana niestety prezydenta i był jego promotorem abnegat? :D No to ma marne wykształcenie w takim razie... A tak poważnie. Może mnie ułaskawić? Może zastosowac prawo łaski? A czego ma dotyczyć owo prawo łaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem dziś a poza tym uwazam,za ta konstytucje to nalezy podeptac,podrzec i wywalic do kosza x x Chyba zapomniałaś, że "Dura lex, sed lex"... Miałaś kiedyś jakikolwiek styk z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Instytucja prawa łaski jest jedną z prerogatyw Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wynikającą z art. 139 Konstytucji. Prezydent może zastosować prawo łaski wobec wszystkich skazanych, oprócz tych którzy zostali skazani przez Trybunał Stanu. Dokładniejsze omówienie procedury ułaskawienia znajduje się w Kodeksie postępowania karnego. Głównym celem ułaskawienia jest zastosowanie postprocesowej korekty wyroku w części dotyczącej kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A KPK mówi tak: x Rozdział 59 Ułaskawienie Art. 560. § 1. Prośbę o ułaskawienie skazanego może wnieść on sam, osoba uprawniona do składania na jego korzyść środków odwoławczych, krewni w linii prostej, przysposabiający lub przysposobiony, rodzeństwo, małżonek i osoba pozostająca ze skazanym we wspólnym pożyciu. § 2. Prośbę o ułaskawienie wniesioną przez osobę nieuprawnioną lub niedopuszczalną z mocy ustawy sąd pozostawia bez rozpoznania. § 3. Osoba, która wniosła prośbę o ułaskawienie, może ją cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to wszystko znajduje się w dziale: x Dział XII Postępowanie po uprawomocnieniu się orzeczenia. I KPK nie przewiduje innego biegu postępowania ułaskawiającego. Ale moze się mylę? W końcu nie jestem prawnikiem. To bardzo prosze o odpowiednie cytaty z KPK...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Prezydent może zastosować prawo łaski z pominięciem wskazanej procedury" x x W jakim zbiorze prawa znajduje się ta sentencja? Może jakiś konkret? Ja się powołałem na KPK. A ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak ktoś nie ma czasu, pisze że znika, żegna się itp, itd... A ty otulona nie uciekaj tylko odpowiedz na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ otulona uciekła to ja wytłumacze. Otóż ona powołała na... Stronę internetową...:D MAło tego. Na owej stronie napisano: x "Prawo łaski jest szczególnym, określonym w art. 139 Konstytucji RP, uprawnieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Istotą tego uprawnienia jest całkowite lub częściowe uwolnienie skazanego od skutków karnych wyroku sądu. x Akt łaski nie zmienia wyroku sądu i nie podważa winy skazanego. Celem postępowania ułaskawieniowego jest ustalenie, czy po wydaniu prawomocnego wyroku zaistniały w życiu skazanego szczególne wydarzenia powodujące nadmierną dolegliwość wymierzonej kary. " x x :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec otulona, masz abnegacie czytaj az moze kiedys zrozumiesz,ty magistrze w Wyzszej Szkole Gotowania na Gazie... O magistrze Wyższej Szkoły Mycia Szwabskich Kibli już nie wspomnę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehehe:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×