Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

'Nie da sie dziecka wychowac bez klapsa' oto co usłyszałam

Polecane posty

rozumiem ,ze większość z was uważa , że ukaranie dziecka kiedy opadną emocje jest gorsze od " strzału " w nerwach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem ,ze większość z was uważa , że ukaranie dziecka kiedy opadną emocje jest gorsze od " strzału " w nerwach ? X Allium, ty jestes taka glupia czy udajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allium: Sorry, to macie jakiś kodeks w domu? 5 batów za niezro xxx możesz tworzyć dowolne kompilacje - czy jednak komukolwiek to pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium: Czyli co, bicie nie jest poniżające? Nie upokarza tego który jest bity? Kochana, chętnie bym Cię sponiewierała pasem żebyś zobaczyła jak to jest. I żeby nie było: Nie bez powodu, ale w ramach kary za stosowanie przemocy wobec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o chlodno zaplanowane bicie pasem szesciolatka - stanowczo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allium, ty jestes taka glupia czy udajesz? xxxx twoja merytoryczna uwaga zmieniła bieg tej dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium, ile ty masz lat, ile dzieci i w jakim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium: Żadne bicie nie jest dobre, ani w emocjach ani na chłodno. Ale o ile jeszcze zrozumiem, że ktoś w emocjach popełni błąd i strzeli w tyłek, o tyle wyrachowane wydzielanie razów zakrawa na jakieś zaburzenia psychiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium, ty jestes taka glupia czy udajesz? xxxx twoja merytoryczna uwaga zmieniła bieg tej dyskusji X To nie jest uwaga tylko powazne pytanie. Nie chce mi sie wierzyc ze dorosla kobieta uwaza ze bicie pasem dziecka jest w porzadku i jest to w pelni uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtammmmmmmm
Dla mnie nie ma znaczena czy ktos bije w nerwach czy konkretnie za cos. Jedno i drugie to przemoc fizyczna , ponizanie osoby słabszej . Bicie dziecka to jest to samo co bicie starszej schorowanej osoby. Jedno i drugie nie potrafi sie obronic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale o ile jeszcze zrozumiem, że ktoś w emocjach popełni błąd i strzeli w tyłek, o tyle wyrachowane- ale tobie chodzi o rozładowanie emocji a nie o wychowanie . A co jeśli w tym swoim słusznym gniewie strzelisz odrobinę za mocno bo w emocjach trudno kontrolę ? co będzie jeśli np. w emocjach złamiesz dziecku rękę ? to jest lepsze niż spokojna rozmowa i kara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w emocjach złamiesz dziecku rękę ? to jest lepsze niż spokojna rozmowa i kara ? X A uwazasz ze bicie dziecka po opadnieciu emocji jest lepsze niz spokojna rozmowa i kara niecielesna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtammmmmmmm
Jaka różnica czy ktos w gniewie bije pasem czy po rozmowie bierze pas i bije? Myslisz ze to mniej boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium: Teraz ja spytam: Jesteś głupia czy udajesz? Napisałam wcześniej, że każde bicie jest złe. I żadnego nie popieram. Mogę zrozumieć że ktoś da klapsa w emocjach- ot popełni błąd. Pisałam o klapsie w emocjach a Ty o złamaniu ręki w emocjach. Ja o gruszce, Ty o pietruszce. Próbujesz przeinaczyć moje słowa. Chyba specjalnie, żeby Twoje regularne kary fizyczne i przemoc w stosunku do dzieci usprawiedliwić jako ciągle coś lepszego niż to o czym ja rzekomo pisałam. A nie pisałam. Moim zdaniem jesteś sadystką. I po prostu lubisz bicie. Chętnie bym Cię w ramach kary wyslala do kogoś kto Ciebie będzie bił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz wierzyć w co zechcesz na mój temat ale nigdy nie ukarałam dziecka z którym nie przeszłam całej drogi począwszy od zakazu , poprzez tłumaczenie dlaczego tego nie wolno robić , jeszcze jedną szansę a kiedy to zawiodło wtedy na scenę wkraczał pas . i nie dla - jak tu piszą 4 - czy 6 latków ale dzieci rozumiejących zakaz i konsekwencje jego złamania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty moim zdaniem nie panujesz nad sobą i w emocjach jesteś zdolna do wszystkiego - także do tego ,żeby " niechcący " zrobić swojemu dziecku krzywdę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej powinien Ciebie wziąć w obroty jakiś sadysta. Ciekawe czy nie czułabyś wstydu i upokorzenia. Nie mówiąc o bólu. Skoro to takie skuteczne metody to czemu i Twojego zachowania w ten sposób nie poprawić, przez takie kary, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium: Widzisz, nie trafiłaś. Ja dzieci nie biję. Wcale. Nawet w emocjach. Częściowo rozumiem tych, którym się to w emocjach zdarzy, zakładając że jest to klaps. Ale takich psychopatów co leją dzieci na chłodno i wyliczają baty w ramach kary nie rozumiem w ogóle. Moim zdaniem takie baty przydałyby się Tobie. Albo elektrowstrząsy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz wierzyć w co zechcesz na mój temat ale nigdy nie ukarałam dziecka z którym nie przeszłam całej drogi począwszy od zakazu , poprzez tłumaczenie dlaczego tego nie wolno robić , jeszcze jedną szansę a kiedy to zawiodło wtedy na scenę wkraczał pas . i nie dla - jak tu piszą 4 - czy 6 latków ale dzieci rozumiejących zakaz i konsekwencje jego złamania . X Czy dla ciebie jedyna "kara" jest kara cielesna? Czy moze popelnilas gdzies blad wychowawczy i na twoje dzieci tylko kary cielesne dzialaja? Zreszta moge sie zalozyc ze to ze dzialaja to tylko pozory, lub "twoja wygodna prawda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
operujesz schematami i kalkami sensacyjnych programów z gatunku " trudne sprawy " gdybyś czytała bez uprzedzeń zobaczyłabyś ,ile wykazałam w tej dyskusji agresji a ile wy , goście . i sory , ale ktoś kto nie panuje nad emocjami w necie nie opanuje ich także w realu , w sytuacji prawdziwego rozdrażnienia . Stąd też te udręczone matki po raz 50 raz tłumaczące dziecku dlaczego nie wolno mu robić tego czy tamtego. \ a dziecko i tak to zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium, mam nadzieje ze twoje dzieci ci ufaja. I ze masz z nimi przyjacielskie realacje (w granichach mozliwosci oczywiscie i nie naruszajac realcji rodzic-dziecko). I ze kiedys spojrza wstecz i powiedza: jak to dobrze ze mnie matka lala pasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty masz taką nadzieję , dla mnie to realność . większość z was postrzega termin " dziecko " w najlepszym razie jako kilkulatka ale dzieci dla rodziców są dziećmi zawsze , nawet gdy są już dorośli . i mam dobre relacje z dziećmi :) czy dzięki pasowi ? raczej dzięki świadomości ,ze ich kochamy i nie wahamy być stanowczy z obawy ,że dzieci przestaną nas kochać . Bo dzieci zawsze wiedzą jakie pobudki kierują rodzicami w ich wychowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale się nie dziwię Allium, że do twoich dzieci nie dociera inaczej jak siłą - czego wymagać od dzieci tak nieinteligentnej osoby jak ty (nikt inteligentny nie będzie się upierać, że bicie pasem na zimno czy w emocjach jest dobre). Głupia matka to i głupie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale się nie dziwię Allium, że do twoich dzieci nie dociera inaczej jak siłą - czego wymagać od dzieci tak nieinteligentnej osoby jak ty (nikt inteligentny nie będzie się upierać, że bicie pasem na zimno czy w emocjach jest dobre). Głupia matka to i głupie dzieci. X Nic dodac, nic ujac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jestem głupia ?:) starszy syn jest mgr inż i to nie w zawodzie " łatwy , prosty i przyjemny " a drugi studiuje w Edynburgu a właściwie kończy :) jeśli oni są głupi ......:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje zakonczyc dyskusje stwierdzeniem, ze Allium nas po prostu skutecznie strollowala i wyszlysmy na idiotki wierzac, ze ktos moze miec takie poglady. Mi z tym byloby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jestem głupia ?usmiech.gif starszy syn jest mgr inż i to nie w zawodzie " łatwy , prosty i przyjemny " a drugi studiuje w Edynburgu a właściwie kończy usmiech.gif jeśli oni są głupi ......smiech.gif X My o chlebie a ty o niebie. Nie wiem czy jestes glupia czy udajesz ale sprawisz wrazenie osoby malo intelgentnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzicie na idiotki wierząc ,ze istnieje tylko jeden cudowny , prawdziwy , skuteczny sposób na wychowanie dzieci . a sposoby sa tak różne jak różne sa dzieci . i jeszcze różniejsze jak różni są rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jestem głupia ?usmiech.gif starszy syn jest mgr inż i to nie w zawodzie " łatwy , prosty i przyjemny " a drugi studiuje w Edynburgu a właściwie kończy usmiech.gif jeśli oni są głupi ......smiech.gif X Widac synowie wdali sie w ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My o chlebie a ty o niebie. Nie wiem czy jestes glupia czy udajesz ale sprawisz wrazenie osoby malo intelgentnej. XXXX jak już pisałam - twój merytoryczny argument ..... .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×