Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Miałam iść na dzisiejszy marsz ale teraz to już sama nie wiem, mam dylemat.

Polecane posty

Gość gość
Ja piszę o zwykłej anatomii, bo kształt zarodka/płodu zmienia się w czasie i już na zaskakująco (dla niektórych) wczesnym etapie przybiera kształt ludzki radzę poogladac płody ssaków z tego okresu, łącznie z ludzkim -wszystkie podobne do siebie, wszystkie bardziej sa podobne do robaczka, zreszta paskudnego, ale jak tam wolisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baby sa okropne. Nic już w was nie zostało kobiecości. Całe szczęście ze większość z was nie chce mieć dzieci. Takie geny lepiej żeby wymarly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baby sa okropne. Nic już w was nie zostało kobiecości. Całe szczęście ze większość z was nie chce mieć dzieci. Takie geny lepiej żeby wymarly. ok, weżniesz sobie kobietę z dziećmi, wychowasz gwałciciela, powiesz ukochanej zonie- no to spoko umrzyj ja sie zajme dzieckiem? nie spiertolisz jak sie urodzi naprawdę mocno kalekie? Jakbyś ty i i twoi kumple faceci nie robili takich rzeczy jak niepłacenie alimentów, mówienie ze ciaża to twój problem dziewczyno, ja i tak nie chciałem z toba być, nie lubie gumy, daj mi przeciez to dowód, ze mnie kochasz, a jak nie to ciebie rzucę to i aborcji byłoby mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety które protestują nie wyglądają na takoe co "dają bez gumy", nie umieją wywalczyć alimentów itd. Onet wyglądają raczej na takie jak p. Przybysz. Zrobiła skrobance bo to był zły moment na zmianę mieszkania. Tam nie było gwałtu, choroby czy tym podobnych rzeczy. Tam był mały głupi powód. I oto chodzi. Z jak niskich pobudek kobiety sa w stanie zabić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety które protestują nie wyglądają na takoe co "dają bez gumy", nie umieją wywalczyć alimentów itd alimenty kazdy wywalczy, prosty wniosek i sąd na dziecko zawsze (zawsze!) jakies przyzna. Problem z ich egzekucją, znam z racji pracy tatusiów, którzy dobrze prosperujące firmy likwidowali i porzucali niezła prace zeby robić na czarno, byle tylko tej k...nie dać grosza. I byli to ludzie z wyksztalceniem i teoretycznie na poziomie. I tatusiowie tez potrafia sp....jak uznaja ze im sie poziom zycia obnizy z powodu dziecka, albo ze nie będzie już miło bo dziecko to kaleka. i szybko wtedy sie pocieszaja u pań bez takich zobowiązań. Więc teraz synku idź hejtować tatusiów, którzy wsadzą, wyjma po spuszczeniu, ale nie obchodzi ich czy dziecko będzie miało co jeść albo na leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatecznie jeśli się tego boisz nie musisz dawać każdemu lepszemu. Wtedy wiele z tych problemów ograniczysz do zera. Jesli ladnie dasz po slubie, z mezem to facet sie tak latwo nie wiwinie nawet gdybg chcial. A jak sie puszczasz z byle kim to masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baby sa okropne. Nic już w was nie zostało kobiecości. Powód nie taki , itp Przypominam, ze ta pani miała partnera, który zaprowadził ja na zabieg i był równie zadowolony z tej decyzj i zdaje sie jest zadowolony nadal . I co, on tez był okropną baba, w której nie ma za grosz kobiecości. Czy on jako facet może sie nie czuć odpowiedzialny i nie bedzie sie go krytykować, bo w końcu on jako facet moze nie chcieć zmieniać mieszkania z takiego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatecznie jeśli się tego boisz nie musisz dawać każdemu lepszemu. Wtedy wiele z tych problemów ograniczysz do zera. Jesli ladnie dasz po slubie, z mezem to facet sie tak latwo nie wiwinie nawet gdybg chcial. A jak sie puszczasz z byle kim to masz. Ostatecznie to synku zyję z jednym facetem już kilkanaście lat po ślubie i był to mój pierwszy facet, a dziewictwo straciłam w wieku 30 lat. Zatem nie jestem przesadnie rozwiązła, ale może wiem nieco więcej o zyciu, i tym, ze pan Bóg sie smieje z planów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem dlaczego nazywasz mnie synkiem. Chyba jestem starszy od Ciebie. A co to meza Pani Przybysz. Przecież krzyczycie ze macica jest wasza sprawa. To w końcu jest czy nie jest. A może tak jak ze wszystkim. Jak ewangelii wygodnie to jest tylko wasza sprawa a jak nie wygodnie to nagle jest sprawa wspólna. Ale generalnie też go nie pochwalam chociaż podejrzewam że miał mniej do powiedzenia niż ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ladnie dasz po slubie, z mezem to facet sie tak latwo nie wiwinie nawet gdybg chcial przypomnę, zę w Rumunii, za komunizmu był nakaż zeby kobieta rodziła, cąłkowity zakaz aborcji, srodków antykoncepcyjnych, ginekolog i badania kontrolne w kazdym zakładzie pracy, więzienie za usunięcie ciąży. A do tego wymóg, zeby każda kobieta w związku małżeńskim do 40 postarała sie mieć 4 dzieci. A mimo tego w rodzinach najcześciej było 2, no na wsiach czasem 3. Kobiety spędzały płody kosztem swojego zycia i zdrowia, takimi metodami jak np polewanie siebie wrzątkiem. Tak wiec chyba wiedziały ile dzieci sa w stanie wychować tak zeby naprawdę dobrze sie nimi zająć w takich warunkach jakie maja. Owszem wypowiedź pani Przybysz jest nieco infantylna, nie odpowiada mi osobiscie powód, ale z drugiej strony jesli ludzie nie chcą dziecka az tak, to nie ma sensu ich zmuszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale generalnie też go nie pochwalam chociaż podejrzewam że miał mniej do powiedzenia niż ona. no tak jak zawsze facet to biedny mis, ona mogła uważąć, ona mogła cos tam. ale on nie mógł załozyć gumy, albo sie podwiązać i bzykać do końca życia bez zobowiażąń. I biedny niemiał nic do gadania. Idź sie popłacz, bo aż przykro patrzeć jak faceci sa bezbronni, zahukani i za nic nigdy nie odpowiadają, bo jak to tak od biednego misia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak jak zawsze facet to biedny mis, ona mogła uważąć, ona mogła cos tam. no jeszcze mogła dać po slubie to by go lepiej złapała, bo by sie tak nie wywinał, albo mogła wcale nie dać i zostać stara panna z której wszyscy na tym forum tak sie śmieja. Facet odszedł do innej- za mało albo za słabo dawała. Sypia z facetem nie szanuje się d****** nie sypia- to wybrzydza d*****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma dziecko- głupia krowa rozpłodowa, nie ma zimna suka bez instynktu. Jedno- egoistka, dwoje dzieciorób. Pracuje zła matka, nie pracuje leniwy pasozyt, ma duże mieszkanie złodziejka, ma małe patologia, itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moim zdaniem autorka, jeśli ma takie poglądy powinna na marsz pójść. Nigdy, w żadnym proteście masowym nie było tak, że wszyscy się ze wszystkimi zgadzali. Górnicy też mają różne poglądy na swoje firmy, zarobki itp.. Ty się nie zgadzasz z Pauliną Przybysz w jakimś punkcie, ale możecie nadal się połączyć w proteście przeciwko punktowi, którego obie nie chcecie. Przecież to nie oznacza z automatu, że musisz iść postulować aborcję na życzenie, bo nie o to jest ten protest - przynajmniej ten. Nie bardzo widzę też związek pomiędzy protestami a faktem, czy ustawa jest czy nie jest w parlamencie. Czy górnicy protestują tylko wtedy kiedy w sejmie jest ustawa ucinająca ich przywileje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie wazektomii: jest w pełni legalna i przez te 15 lat, które jest w Polsce operowana nikt nikogo do paki nie wsadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że mimo wszystko większości kobiet nie chodziło o aborcję na życzenie, ale o utrzymanie obecnej sytuacji. Wiadomo, że te krzykliwe zawsze wyjdą na pierwszy plan, a jeżeli jest tysiąc normalnych osób i jeden ekstremista, to telewizja pokaże ekstremistę, bo tacy są najciekawsi.Niestety, uważam, że osoby głośno wykrzykujące "nasza macica, nasz problem" robią dużo złego, bo sprawiają wrażenie, że te tysiące są za aborcja na życzenie, a to ne jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja piszę o zwykłej anatomii, bo kształt zarodka/płodu zmienia się w czasie i już na zaskakująco (dla niektórych) wczesnym etapie przybiera kształt ludzki radzę poogladac płody ssaków z tego okresu, łącznie z ludzkim -wszystkie podobne do siebie, wszystkie bardziej sa podobne do robaczka, zreszta paskudnego, ale jak tam wolisz xxx Jeśli dla Ciebie 12-tygodniowy płód ma kształt robaczka, to może Ty sobie pooglądaj płody ssaków. Może mamy inne postrzeganie tego, jak wygląda robaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Moje zdanie na temat aborcji akurat nie wynika z wiary. Znam ludzi niewierzących, którzy również są przeciwnikami oraz takich, którzy co niedzielę siedzą w pierwszej ławce przed ołtarzem a z dokonaniem aborcji nie mają problemu. Tak więc nie widzę związku między wiarą a poglądami. Z tą medycyną to akurat źle trafiłaś, bo właśnie mam medyczne wykształcenie i wiem co nieco o rozmnażaniu płciowym i bezpłciowym najróżniejszych organizmów, nie tylko człowieka. Doskonale wiem, kiedy powstaje nowy organizm o własnym genomie. Kwestia zagnieżdżenia lub nie oraz poronienia lub nie jest już sprawą naturalną i to się po prostu zdarza. Nie mamy na to większego wpływu. Ludzie umierają w różnym wieku. Jedni dożywają setki a inni giną na etapie zarodka. Życie. W naturze tak już jest. Również inne gatunki zwierząt wydają na świat często wiele potomstwa, z którego tylko garstka przeżyje do czasu dojrzałości. Człowiek i tak ma pod ty względem o wiele lepiej. Ja jednak widzę różnicę między poronieniem a aborcją podobnie jak widzę różnicę między naturalną śmiercią i morderstwem. No ale może tylko ja ją widzę a Ty nie. I może Ty lepiej wiesz, gdzie dokładnie przebiega granica, gdy zarodek staje się nagle godny miana człowieka? Jeśli nie jest nią otrzymanie własnego kompletu genów, to co nią jest? Od jakiego konkretnie wydarzenia w rozwoju zarodka możemy mówić o usunięciu małego człowieczka? X Dziwna sprawa z tą wiarą, bo w teorii każda tutaj zwolenniczka zakazu aborcji to ateistka, a w praktyce jak znam takie osoby to są to katolicy. Kolejny kafe fenomen. Jak te co mają 30 a wyglądają na 18, wszystkie mega wykształcone, zgrabne, mądre. Tak, tak ,tak... Ale mniejsza z tym. Co do Twojego wykształcenia to wybacz, ale Twoje poglądy raczej są mało medyczne, a bardziej ideologiczne, więc też w to trudno uwierzyć. Jeśli dla Ciebie zarodek z 3-4 tygodnia to to samo co mały człowiek to wybacz, ale wygląda to na propagandowy bełkot mający na celu przekłamanie rzeczywistości. Jeśli dla Ciebie aborcja zarodka, który na początku jest tylko zlepkiem komórek, nieprzypominającym niczego, to wybacz, ale śmiem twierdzić, że z biologią to miałaś do czynienia w szkole Rydzyka co najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jednak nadal te uzasadnione przypadki zezwalają prawnie na aborcję. Nic się nie zmieniło. Nie ma całkowitego zakazu, więc według polskiego prawa to prawda, że "Każdej kobiecie po gwałcie, w ciąż z zagrożeniem zdrowia lub z dzieckiem z wadami aborcja się należy jak psu buda." Oczywiście z zaznaczeniem, że wady dziecka to poważne wady letalne a nie jedna noga krótsza. Jeśli rzeczywistość jest inna, to liberalizacja prawa też nie spowoduje, że coś się zmieni w praktyce. Swoją drogą, jeśli kobieta jest tak sprytną istotą, że bez problemu znajdzie lekarza do dokonania nielegalnej aborcji, to tym bardziej znajdzie takiego, który to samo zrobi legalnie. Klauzula sumienia powinna pozostać, ponieważ ludzie są różni, mają różną moralność i poglądy. Nie uważam, żeby młody człowiek musiał rezygnować z marzeń i studiów medycznych tylko dlatego, że być może kiedyś w pracy ktoś go zmusi do wykonania zabiegu, który nie stoi w zgodzie z jego sumieniem. Myślę, że takich ludzkich lekarzy nam potrzeba, bo i tak jest ich mniejszość. X Dziś w teorii możesz zrobić zabieg po gwałcie czy w razie choroby. W teorii, bo w praktyce lekarze tego odmawiają. W takim na przykład województwie bodajże podkarpackim prawie 100% lekarzy podpisało klauzulę sumienia i figa z makiem, szukaj wiatru w polu. Co do sprytu kobiet pisałam o tym wcześniej w nawiązaniu do innej wypowiedzi: nie każda kobieta jest na tyle sprytna, bo załatwić sobie zabieg. Nie każdą na to stać. A nawet jeśli są sprytne i je stać to czemu mają to załatwiać same, po cichu, po kilku odmowach z komentarzem na temat moralności? A już z tym o klauzuli sumienia to se poleciałaś. Serio uważasz, że lekarz ma prawo odmówić Ci na przykład leczenia, bo jego poglądy na to nie pozwalają? Bo on uważa inaczej? Ciekawe czy byś była taka mądra jakby sprawa dotyczyła Ciebie. I lekarz kazałby Ci umierać, a co tam, ważne, że ciąży nie usuniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trafiłam kiedyś na forum, gdzie dziewczyna była w ciąży, u dziecka stwierdzono bezmózgowie, na dodatek u niej w grę wchodziło zagrożenie życia. I tez miała bardzo duże problemy ze znalezieniem lekarza, który przeprowadziłby aborcję. Co do bezproblemowego zrobienia aborcji "na czarno" szukając ogłoszeń w gazecie. Wszystkie te przypadki dotyczą wczesnej ciąży więc pod uwagę można wziąć aborcję na życzenie albo w wypadku ciąży z gwałtu. Natomiast chyba nie jest tak prosto znaleźć lekarza, który w gabinecie nielegalnie dokona aborcji w 20 lub późniejszym tygodniu. A przecież najczęściej mówimy o bardzo zaawansowanych ciążach w wypadku zagrożenia życia matki czy wady letalnej. No, ale zgodnie z wypowiedzią Kaczyńskiego, akurat gwałt i zagrożenie życia mają pozostać bez zmian, więc w grę wchodzi tylko trzeci przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie biorę udziału w czarnym proteście bo tak na dobrą sprawę każda z tych krzykaczek, pseudo feministki , walczy o jakieś swoje ideologię. Nie czuję się zniewolona czy zagrożona brakiem demokracji. Jestem za życiem poczetym. O sobie mogę decydować a jednocześnie biorę na bary konsekwencje swoich czynów. Nie mogę decydować o innym ciele pomimo że rozwija się we mnie. Nie chce być traktowana jak mezszczyzna ponieważ jestem kobietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×