Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Syn w przedszkolu zniszczył okulary koleżanki

Polecane posty

Gość gość
Witam, za godzinkę idę odebrać syna z przedszkola i zobaczę co powiedzą. Chciałam iść tam wcześniej, ale niestety wypadło mi coś ważnego i nie mogłam. Przeraża mnie trochę wizja rozmowy na ten temat, bo zawsze staram się być bezkonfliktowa i przez to bywam uległa. Boję się, że mnie zakrzyczą i dla świętego spokoju zapłacę. A takie okulary to nie jest opaska do włosów ani tubka pasty tylko koszt rzędu kilku stów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co tam u Ciebie??? Moje dziecko też nosi okulary i przyznam szczerze że na Twoim miejscu wcale nie byłabym chętna do zapłaty... bo tak naprawdę nie wiadomo co się wydarzyło? To małe dzieci... Gdyby faktycznie Twoje dziecko zrobiło to specjalnie to Pani powinna Ci o tym powiedzieć w dniu zdarzenia... a nie zaczepianie przez rodzica... I jak moje dziecko gdzieś zostawi okulary to ja ich szukam... (ostatnio ze szkołą kl 1 zostawiła na basenie i to my tam dzwoniliśmy i wieczorem po nie pojechaliśmy... nie szkoła) zresztą teraz takie okulary to nie tak szybko można zniszczyć...przecież to nie szkło jak kiedyś... powtórzę :-) ja bym raczej za nie nie zapłaciła... liczę się z tym że jak zgubi czy coś się z nimi stanie...trzeba kupić nowe. Ba raz w roku mamy kontrolę i dziecko rośnie...i okulary też trzeba zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja powiem tak autorko: przede wszystkim powinnaś przemyśleć sprawę na spokojnie, bez emocji i złości. Podstawowa rzecz: spytaj się syna czy to zrobił to raz. Tylko spytaj tak, żeby powiedział prawdę (bo dzieci, nawet małe potrafią kłamać kiedy wiedzą np że mama będzie zła). Jeśli się potwierdzi, że zniszczył to zrobiłabym co następuje: 1. Porozmawiałabym z mamą tej dziewczynki i spytała co na to przedszkole. W pierwszej kolejności za szkody odpowiada przedszkole i tam bym uderzyła. 2. Jeśli przedszkole się wypnie na Was (a może się tak zdarzyć) to wtedy zaproponowałabym mamie tego dziecka podział kosztów nowych okularów (lub naprawę, jeśli to możliwe). Może i nie musisz tego robić, ale powinnaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twój syn zniszczył cudza rzecz , a ty łaskawie "podzielisz sie kosztami " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że to są tak małe dzieci że trudno będzie ustalić jak to dokładnie się stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozumiem ze jak nauczyciel widział że dziecko zniszczyło drugiemu okulary to rodzic powinien je odkupić. Ale w tej sytuacji gdzie nic nikt nie widział a powinien bo wytłumaczenie ze w grupie jest 20 dzieci nie jest argumentem. Za szkodę odpowiada przedszkole. Ja bym tych okularów Nie odkupila. Zaraz się okaże ze Twoje dziecko z racji ze nie mówi będzie brało wszystko na siebie?? Dzieci są sprytne i równie dobrze ta dziewczynka mogła kłamać bo wie że chłopczyk nie powie co się stało? 3 latka Nie może w tej sytuacji decydować, zdarzenie powinna widzieć nauczycielska. Nawet jak nie w tej samej chwili to zaraz po tym powinna zuwazyc ze jakieś dziecko ma złamane okulary? ?? Dopiero rodzice zauważyli w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbyś miała trochę klasy i honoru zapłaciłabyś za okulary i tyle. Nauczycielka nie jest w stanie trzymać wszystkich dzieci za rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale bajer1
Ludzie trzy latek to przecież jeszcze małe dziecko, a wy robicie z dzieciaka łobuza?!Skąd wiesz czy Twoje dziecko zniszczyło okulary drugiemu dziecku? Skoro nie poinformowała Cię wychowawczyni przedszkola, potraktuj sprawę za nie byłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W życiu bym nie odkupila! Nikt nie widział tylko ta 3 letnia dziewczynka??? I jeszcze dopiero zgłosiła to jak ja matka odbierala? Nikt nie zauważył odrazu ze dziecko ma rozwalone okulary??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze dziewczynka jest zastraszona przez twojego synusia i bala sie powiedziec pani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie zapłaciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×