Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gośćmalgo
Justyna- ja starałam się od rana przetrzymać małą żeby jak najmniej spała bo Ale ona ma ponad 2 miesiące to mogę już ja chwilę zająć zabawka czy coś a msza byla na 13. Ona je regularnie co 2h i ssie 7-10 min więc nie ma dużego problemu bo po prostu znikalam co 2 h na chwilę. Miałam też ściągnięte mleko do butelki gdyby trzeba było ja w kościele uspokoić a że nie było potrzeby bo ładnie przespala to te pierwsze karmienie to dałam jej z butli. Reox - imprezka udaną. Mieliśmy 29 osób, przyjęcie w lokalu także nie musiałam nic robić. Ale tak szczerze to odkąd urodziłam to nie cieszą mnie takie spotkania (a wcześniej byłam bardzo imprezowa i towarzyska ). Ciągle mam jakiegoś stresa że ona wpadnie w swoją histerię i będzie się zanosic i nie będę mogła jej uspokoic (Ale zdarza jej się to już co raz rzadziej) i wogole jedyna czego chce to iść spać i mieć święty spokój :-) Łóżeczko córki jest dostawione do mojej strony lozka (ma zdjeta jedna ściankę Ala chicco next 2 me ;-)). Ja jakoś boję się z nią spać i nigdy z nami nie spala. Ja jestem zmęczona i niedospana ciągle więc nie wiem czy bym jej czegoś nie zrobiła przez sen. Mój mąż też ma twardy sen i "rzuca " się przez sen. Kiedyś nawet walnął mnie przez sen z łokcia w nos ;-) po za tym mamy małe łoże -140x200 i jakoś tak się jeszcze nie przelamalam i ciagle mowie ze jak będzie większa to będę ja brała do łóżka bo wydaje mi się ze spala by lepiej bo np. Jak trzymam ja za rękę to zasypia i jest spokojniejsza Czy ktoś prócz mnie ma córkę czy wszyscy mają synkow? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sowa u mnie od ok tygodnia mala tez coś w wózku nie chce spać a wcześniej pięknie nawet 3h spala aż boję się z nią wyjść ze się rozedrze i jak ja będę musiała wziąć na ręce to nie będę miała jak wózka pchać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Malgo,ja mam córkę...Ale zauważyłam,że na forum przewaga chłopców.Sowa,może spróbuj te krostki posmarować twoim mlekiem...Moja położna twierdzi,że mleko jest na wszystko idealne,na odparzenia,na ropiejące oko,na trądzik niemowlęcy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmalgo
Sierpniowa mama- jak ma na imię Twoja córeczka ? Jak ja todzilam to położna powiedziała że na 20 porodów urodziły się 3 dziewczynki więc chyba więcej chłopców się rodzi :-) Moja cora też miała trądzik. Długo jej schodzi teraz jest już praktycznie niewidoczny Ale wyszedł jej ok 4 tygodni temu. Ja smarowalam jej mleczkiem nawilzajacym z nivea i czasami linomagiem bo skóra w dotyku była okropnie szorstka i sucha Ale trądzik to do siebie na ze bardzo długo schodZi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
malgo - moja córcia to Kalina.A Twoja jak ma na imię? Ja mieszkam na osiedlu, gdzie dużo młodych ludzi mieszka (nowo wybudowane osiedle), na spacerach często spotykam mamusie z wózkami i większość to chłopcy. Jak to moja babcia mówi, będzie wojna, bo się dużo mężczyzn rodzi:-) Naprawdę warto spróbować na różne problem mleka kobiecego, ma niesamowite właściwości. Poczytajcie:http://dziecisawazne.pl/100-i-wiecej-zastosowan-mleka-kobiecego/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
gosćmalgo ja mam pytanie do Ciebie takie może nie na temat ale chciałabym wiedzieć. Czy po chrzcinach rozdawałaś gościom paczuszki z ciastem? Bo wiem ze po weselu sie to praktykuje ale czy jest konieczność zeby rozdawac po Chrzcie? Też bede robić w lokalu bo mamy dużą rodzinę a nie zamawiałam na razie casta na paczuszki, bo nie wiem czy jest taka koniecznosć i napisz mi proszę czy kupowałaś cos dla chrzestnych jakies podziękowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sierpniowa mama- bardzo ładne imię :-) moja ma na imię Ula:-) a o mleku słyszałam podobno też sprawdza się jak dziecko ma ciemieniuche:-) Justyna - my po weselu ciasta nie dawalismy. Mieliśmy poprawiny więc jedzenie zostalo na drugi dzien. Po chrzcinach dawalam ciasto Ale tylko dlatego ze zostało go bardzo dużo i każdemu kto odchodził dawalismy po kilka kawałków bo inaczej bym się zmarnowalo bo J teraz nie jem ciasta jedynie sernik i szarlotkę a mąż za ciastem nie przepada. Dla chrzestnych nic nie kupowalam bo nie spotkałam się z takim zwyczajem. W ramach "podziekowania" każdy gość miał na talerzyku dużego Kozaka gdzie na opakowaniu było napisane " chrzest święty Uli dziękujemy 17.10.2017" Ale to zależy jak jest w danej rodzinie przyjete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Lizaka a nie Kozaka miało być :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
malgro - moja siostra ma na imię Ula:-) Strasznie charakterna dziewczyna z niesamowitą energią i bardzo pewna siebie...Fajnie, że jeszcze małe Ule się rodzą. Bo wokół wszędzie Zuzie, Zosie, Julki, Maje i Amelki. Justyna, u mnie się praktykuje podziękowania dla chrzestnych. Ja w tamtym roku zostałam chrzestną. Dostałam coś takiego w podziękowaniu:http://allegro.pl/aniolek-podziekowanie-dla-chrzestnych-dziadkow-i6919648072.html#thumb/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sierpniowa mama to by sie zgadzalo bo moja juz jest charakterna i emergiczna :-) Dziewczyny w czym pierzecie dziecięce ubranka? W tych spejalnych plynach czy w tych w których pierzecie swoje ubrania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Czesc dziewczyny :D Moge dolaczyc ? Urodzilam pod koniec sierpnia i chetnie poczytam i popisze z Wami :D To jest moje 1wsze dziecko i mam tyle pytan ,ze glowa mala.....wszystko jest dla mnie nowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysssis jasne myślę że w miarę możliwości odpowiemy i pomożemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Witaj Cecysssia! Jak ma na imię twoje malenśtwo? Jak sobie radzisz? Ja też jestem mama po raz pierwszy i dla mnie też wszystko jest nowe i uczymy się z Kalinką siebie nawzajem. malgo - ja piorę ubrania małej w jelpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Ja poki co piore w lovela. Teraz kupiłam biały persil dla dzieci Ale tak się zastanawiam jak dlugo trzeba prać oddzielnie dziecięce ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Jestem :D Musialam nakarmic itp. :D Urodzilam coreczke Wiktorie,Dominike :D Pomimo hipotrofii jest zdrowa i nabiera na masie :D Staram sie karmic piersia ale bywa tak,ze musze dokarmiac butelka :/ Teraz kazdy i wszedzie promuje kp i jak musze mm to mam wyrzuty sumienia ale z drugiej strony dlaczego mam je miec? Przeciez corcia nie moze byc glodna! Mam problem z wymierzeniem odpowiedniej dawki mm.Raz zje 60 ml. innym razem wiecej i musze dorabiac albo tylko 40 ml.....jak zje mniej to za pol godz.do godz. znowu chce jesc..... Jeszcze zastanawiam sie czy sama moge zmienic mleko ? :/ Czytalam ,ze nalezy skonsultowac sie z pediatra ale moje kolezanki same zmienialy i bylo ok....sama nie wiem....wydaje mi sie,ze po tym co jej podaje NAN OPRIPRO 1 czasami prezy sie albo jeszcze brzuch przyswaja sie do jedzenia.... Ktos zapytal sie czy rodzice spia z dziecmi.....moja tylko raz z Nami spala, w 1wsza noc po powrocie ze szpitala a tak to w ciagu dnia spi w lozeczku u siebie w pokoju a w nocy u Nas w pokoju w...wozku. Jeszcze nie kupilismy zadnej kolyski czy cos w tym stylu..... +++Sowa25 - moja ma dzien,ze prawie w ogole nie spi a na nastepny dzien zje i spi i tak caly dzien.....podobno taki ma charakter :P W brzuchu byla bardzo aktywna to dlaczego nie poza nim ? :P Przyznaje,ze takie nie przespane dnie daja mi w kosc bo jest bardzo marudna.Widze,ze jest zmeczona ale nie chce spac..... +++Czy Wy tez zauzwazylyscie,ze wiecej chloczykow ,ostatnio, urodzilo sie i urodzi ? :P +++Ktos cos wspominal o szczepieniach.....my mamy isc w 2 m-cu zycia....oczywiscie chce aby zaszczepili ja,mam na mysli konieczne szczepienia.Zastanwiam sie nad pneumokokami.....dokladnie nad prevenarem i synglorixem...nie wiem ktory lepszy.....a Wy szczepilyscie przeciwko pneumokokom ??? +++Jesli napisalam chaotycznie to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysssia to normalne że mala raz zje więcej a raz mniej tak samo jak my- raz mamy większy apetyt raz mniejszy i niestety nie da się przewidzieć wszystkiego. A kiedy urodziłam? Ile ma Twoja córcia? Moja tez urodzila sie z hipotrofia. Ile wazyla i mierzyla Twoja malutka? Powiedzieli Ci czemu tak się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
No a u mnie z kolei bylo podejrzenie hipotrofii przez okres odc30 tygodnia i nawet przez to leżałam w szpitalu a przy urodzeniu w 38 tyg wcale tego nie bylo. Od 3 dni zauważyłam znaczny spadek ilości czkawek. Kiedys bylo po kilka dziennie nawet czasem 6 razy a teraz maksymalnie dwa razy. U nas jest tak ze zasypia z nami w łóżku i później odkładamy do łóżeczka i kiedy jest karmienie tak okolo 3 w nocy to biorę gościa do łóżka i tak zostaje do rana bo zasypiam albo po prostu nie mam sily wstać. Najbardziej mnie dobija nocna zmiana pampersa bo nie dość że się wije jak wąż i ciężko to ładnie założyć to jeszcze te zaspane oczy i sto guziczków tudzież zatrzasków w tych wszystkich śpioszkach które ciężko w nocy szybko pozapinać. Kurczę nie wiem co robic z tym ciastem dla gości. Miałam nie obdarowywać gości ale oczywiście moja mama -no jak to nie dasz nic na odchodne i goście wyjdą z pustą ręką.... No i sama juz nie wiem, teraz wszystko tyle kosztuje ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Justyna jesteś dorosła to chrzest Twojego dziecka i Ty decyduj. Tym bardziej jeśli finansowo ma to Cię obciążyć to ja bym sobie darowala. To Twojego dziecka święto i to ono powinno dostawać upominki a nie goście. I mnie z ta hipptrofia to wyszło dzień przed porodem (37t6d) wcześniej wszystko pięknie. Wg lekarza mala od 35 t do 37 nic nie urosła i miała ważyć 2200. Urodziła się 2700 więc i tak ładnie. A Twój maluch z jakimi wymiarami się urodził przy podejzeniu hipotrofi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
No i jeszcze miałam pytać jak kąpiecie dzieci to ile macie stopni w pomieszczeniu? Bo u nas jest 24 ( specjalnie dogrzewamy) a i tak szczeka małemu skacze przy ubieraniu. Najpierw w ręczniku owinięty a ja musze jakoś założyć pampersa siłując się z wymachującymi nóżkami i ręcznikiem (od góry wciąż owinięty) gdy juz to uda się zrobić to szybko obydwoje z mężem ubieramy kaftanik mąż jeden rękaw ja drugi żeby było szybciej itd itd a temu zimno a my cali spoceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Waga 3030 i 53 cm Ale tez w ciąży miał takie tygodnie ze nie rósł albo rosła tylko glowka. Bardzo się bałam ze będzie jakiś nieproporcjonalny bo z ust główką wychodzila ponad miesiąc starsza od nóżek ale na szczęście wszystko ok. Z tym ze przez 3 ostatnie tygodnie tez nie przybierał na wadze wg usg Dzieki za odpowiedz o tych chrzcinach. Moja rodzina bardzo chce zyc moim życiem. Wiem że muszę w końcu się postawić bo juz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Justyna Ty maz i dziecko tworzycie własną rodzinę i żyjecie wg swoich zasad więc zróbcie tak jak uważacie albo na co Was stać. U nas przy kąpieli myślę że jest podobna temperatura może nawet niższa Ale małej nie dokucza jakoś zimno. My wykładamy ja w ręcznik wycieramy, szybko jeszcze w ręczniki zakładam pampersa żeby nie było niespodZianki i kolejnej kąpieli :-) pozniej przekładam na pieluszke flanelowa (żeby nie leżała na mokrym reczniku) przykrywamy nóżki kocykiem i od góry zakładam nocy, pozniej zakładam pajaca i biorę ja w kocyk żeby się zagrzala:-) wcześniej mam wszystko przygotowane i ułożone w kolejności - rozpietego pampersa, body pajaca żeby zrobić to prawnie. Ale moja córka w miarę lubi kąpiel i ubieranie więc jakoś sprawnie nam to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
+++ 2430 kg. - tyle wazyla przy ur. i 52 cm.dlugosci :D Za tydz.minie miesiac od porodu.Tak,powiedzili czemu tak sie stalo....w ostatnich 2 tyg.ciazy przestala rosnac.....bylam dwa razy w szpitalu pod obserwacja .Za drugim razem juz zostalam do porodu :P Szczerze to ciesze sie,ze bylam w szpitalu bo poznalam polozne, lekarzy, fajne dziewczyny z ktorymi duzo rozmawialam i AKCJA zaczela sie w szpitalu a bardzo obawialam sie jak to bedzie jak bede w domu :P Chyba wiekszosc albo i kazda z Nas zastanawiala sie kiedy TO sie stanie tzn.kiedy te wlasciwe skurcze "zlapia" Nas albo kiedy wody odejda. +++ Wasze dzieci ile maja dni,miesiecy ? :) +++ 3Justyna33 - a mnie dobija nocne karmienie...czasami tak zmeczona jestem ,ze zasypiam a musze sie kontrolowac bo mam dziecko przy piersi.....Twoj maluch az ta wierzga nogami,ze jet Ci ciezko zalozyc pampersa ? :P Kiedy chcecie zrobic chrzciny ? Ja kapiac malutka (szczerze to moja mama kapie bo ja jeszcze, nie potrafie jej zlapac....za mala jest albo ja nie udolnie ja lapie :( A narzeczony boi sie :P ) tez dogrzewam i jest 24-25 stopni....czasami tez jej szczeka lata :/ +++ Widze,ze nie tylko mnie dotknal problem hipotrofii...... +++Sluchajcie, ile razy byla u Was polozna? U Was w domu ? U mnie dopiero 2 razy.....przez ostatnie 2 tyg.w ogole nie pojawila sie,nie zadzwonila....a ja o niej zapomnialam hehehe dopiero narzeczony mi przypomnial.Jutro bede sie z nia kontaktowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysssia U mnie położna była chyba 3 lub 4 razy po porodzie. My mala kapiemy z mezem we 2. Sama tez bym nie dala raczej rady bo strasznie sie kreci. Moja malutka ma 2 miesiace i tydzien. Tez rodzilam sn. Mój poród trwa rozwno 2h od odejścia wód więc też nie narzekam. Jak na pierwsze dziecko to blyskawiczny:-) a Ty ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Wyżej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja miałam cc ze wskazań tuz przed porodem ale jakoś nie żałuję. Najważniejsze że udało mi się karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Fakt bardzo trudna to rola bycia matka i wyczerpującą. Ja się cieszę że położna nie przychodzila częściej bo nie chciało mi się w domu ogarniać itp:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
3Justyna33 - Fakt faktem,ciezko byc mama ale ,tak jak sama napisalas, warto :D....jaka dluga droga jest przed Nami! :D Ogolnie to polozna powinna przychodzic przez 6 tyg.a ile razy tego nie wiem.....moja polozna to aniol a nie kobieta ale miala wypadek i teraz jest inna na zastepstwie.Jest ok ale to nie to co moj "aniol" :/ hehehe to masz fajna polozna :D wszystkiego i o wszystkich mozesz dowiedziec sie ciekawych rzeczy :D Ile dni,m-cy ma Twoje dziecko ? Moze taki etap,ze tak macha nozkami :D Postawic sie rodzinie to nie latwa sprawa.Przynajmniej w moim przypadku ..... trzymam kciuki :D gośćmalgo - ooo 2 godz.? :D Mi wody odeszly na sali porodowej i moze do godz.mialam malutka ze soba :D A tak to rodzilam 8 godz. i 35 min. Szczerze to szybko zlecialo hehehe.....a ile krzyku przy tym bylo ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Mój synek ma już 7 tygodni skończone. Półtora tygodnia temu ważył 4400 a teraz myślę ze dobija do 5kg bo czuje po rękach że nie dam rady go dlugo nosić. To moje pierwsze dziecko:-) No gdyby nie mój mąż który jest bardzo asertywny to moja rodzina brzydko mówiąc wlazła by mi na głowę... A mieszkamy sami na szczęści. A u Was jak jest dziewczyny? Nie wtrącają się rodzice teściowie rodzina? Ja chyba ze sto razy słyszałam że moim chudym mlekiem z piersi to on się nie najada. Jak placze to trzeba koniecznie dać butle. No i jak to tak ze dziecko śpi bez podusi....bla bla bla i juz nie mam nawet siły tłumaczyć ze jak się karmi piersią to nie trzeba dopajać żadnymi herbatkami, ani woda z cukrem itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×