Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gośćmalgo
My na szczęście też mieszkamy sami. Moi tesciowe nie zyja. Moja mama czasami próbuje się wtrącać ale mam dosyć silny charakter i od razu mówię żeby się nie wtracala :-) Ale też słyszę żeby dac koperek lub rumianek albo każdy płacz mojej małej oznacza że jest glodna:-) no ale jakoś to znoszę bo mąż ciągle w pracy i gdyby nie mama to nie moglsbym sama spokojnie wyskoczyć na zakupy lub paznokcie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
ooo 5 kg.to jest co nosic :D Czesto nosicie swoje dzieci ? Ja a raczej moja malutka ma czasami taki dzien,ze tylko na rekach chciala by byc,..i jest :D Oczywiscie moja mama mowi aby oduczac ja noszenia na rekach ale...ona nawet m-ca nie ma! Trzeba ja nosic i calowac :D To tak a propos wtracania sie rodzin. My tez sami mieszkamy i pomoc moich rodzicow jest nie oceniona ! Bez nich bylo by Nam ciezko . Zycze dobrej nocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotra1987
hej szczepie 5w 1, byly by 2 uklucia ale wzielam pneumokoki. Witaj Cecyssia ;) Justyna ja nie dawalam ciast ani zadnych podziekowan chrzesnym.. robilam w restauracji, obiad, tort, ciepke dAnie plus pezekaski, salatki na stol. u mnie armadegon, wczoraj w nocy spalam godzine. maz sie rozchorowal i przeszlo na Zuzie, jeden welki placz...gdy ona sie uspokoila Gabrysia zaczela... dzis juz lepiej spia.. a pro pos noszenia, bywaja dni, ze nisze caly dzien. bo tak ja brzuszek meczy... byle do 3 miesiaca! spi w lozeczku i uwierzcie im szybciej naucza sie spac w lozeczku tym potem bedzie Wamlatwiej..Skad wiem? starsza corka spi z nami... i za nic nie chce sie iduczyc..a milo byloby odzysjac lozko tylko dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dzien dobry dziewczyny :D 🌼 kotra1987 - witaj :D Tez sie zastanwiam nad szczepieniem 5w1.Za 2 tyg.bede rozmiawiac na ten temat z moim pediatra to zobaczymy co mi powie. Strasznie boje sie szczepionek tzn. jak bedzie reagowal organizm Wikusi :/ Napisalas "byle do 3 miesiaca" ... wtedy bolesci przechodza ? Ja swoja nosze jakp lacze , marudzi...moze tez ja boli brzuszek :/ Masuje i chyba powoli pomaga..... Dziewczyny, piszecie o chrzcinach.W jakim miesiacu zycia dziecka chrzcilyscie ,chcecie chrzcic swoje dzieci ? Mam pyt.na ktore.chyba,nikt mi nie odp.Pytanie tyczy sie mam karmiacych MM....czy samemu zmienialyscie mleko ? Ja sie zastanwiam nad zmiana bo nie wiem czy po NAN OPTIPRO nie boli ja brzusiu.Mysle nad Bebilonem...taj wychwalaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
My chodziliśmy córkę jak miała równo 2miesiące i 4 dni ;-) z tego co wiem to zmianę mleka lepiej skonsultować z pediatra , jak będziesz szczepic dziecko możesz podpytac. My póki co szczepienia mamy odroczone przez neurologa. Później dostaniemy szczepionki z sanepidu ze względu na hiportofie. Sa to te 5w1 i podobno sa jakieś lagodniejsze chyba krztusiec(tak mi powiedziała lekarka gdy zapytałam czym się roznia) ale nawet gdyby córka nie dostawala tych z sanepidu kupilabym 5w1bo 2lekarki mówiły mi ze sa lepsze ą teraz tyle się trabi o tych powiklaniach ze wolę nie ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
mi tez pediatra doradzila te 5 w 1, starsza corka dobrze zniosla to licze, ze teraz tez bedzie okej. Tym razem pneumokoki sa za darmo. co do zmiany mleka, pewnie ze lepiej skonsultowac ale ja chyba bym zmienila, gdybym widziala, ze po tym jej zle..jak nie siadzie drugie, to podejdz do pediatry i pewnie jakies na recepte da. oby nie bylo potrzeby. Wazne ponoc jest, zeby nie zmieniac ci rusz. Podkreslam, ze ja zadna ekspertka w tej dziedzinie, bo sama piersia karmie. jezeli chodzi o magiczne 3 miesiace , licze ze placz i problemu brzuszkowe mina..bo dzis mialam taki moment, ze chcialam z domu uciekac... taka jazda. ja bede chrzcic, koniec roku, moze poczatek nastepnego. nie spieszno mi. w temacie proszku, do pol roku bede prac w loveli, potem testuje w zwyklym, jak nie ma uczulena to po klopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
A jakie postępy widzicie w rozwoju psychoruchowym waszych pociech? Podzielcie się ... Czy uśmiechają się, czy trzymają główkę, czy wodzą wzrokiem i próbują chwycić przedmiot itd itd jestem ciekawa bo mój synek bardzo ładnie trzyma główkę ale jak sie mu podiwiednio pomoże bo sam nie wie jeszcze ze może na rękach się podnieść i podnosi się na klatce piersiowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Justyna moja córka długo i wysoko trzyma główkę w górze (az wszyscy się dziwia), podczas noszenia w pionie też trzyma stabilnie główkę przez jakiś czas (ale oczywiście jej podtrzymuje i asekuruje), widzi wzrokiem za zabawkami i dźwiękami już kilka tygodni(szczególnie kontrastowe książeczki ktos Bardzo często jej pokazuje praktycznie od 4 tygodnia zycia) zabawki bardziej uderza niż chwyta bo tego jeszcze nie umie ale wyciąga rączki w ich kierunku, wydaje dźwięki typu aaa, eee. Uśmiecha się do nas świadomie też już dłuższy czas a nawet się śmieje (ale bez dzwieku) no i co raz lepiej ssie smoka (nie wypada jak dlugo czas) a nawet czasami próbuje sobie podtrzymać go ręka :-) porobuje powtarzać za nami "agu" i otwiera buzke Ale wychodzi jej tylko a lub gu:-) no ale moja ma już 2miesiące i tydzień :-) a jak wygląda to u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
🌼 Dzien dobry 🌼 Czy U Was tez jest okropnie brzydka pogoda ? 😠 Mam nadzieje,ze jeszcze bedzie zlota jesien :D gośćmalgo - tez uwazam,ze lepiej zapytac sie pediatry czy moge zmienic mleko i na jakie.....dlatego wolalam Was sie zapytac bo do wizyty u pediatry jest jeszcze troche czasu. Neurolog odroczyl szczepienia? Ciekawe....moze i Nam odroczy.....hmmm.....to mnie zaskoczylas.Musze poczytac na ten temat :P 1wsza wizyta u neurologa jeszcze przed Nami. Druga wizyta u ortopedy byla po 4 mcu zycia dziecka czy po 4 mcu od 1wszej wizyty ? Wczoraj bylam u ortopedy i troche sie zakrecilam. w styczniu bede dzownic ale jeszcze Was sie zapytam jak bylo u Was :D kora1987 - Ty karmisz piersia i dziecko i tak ma problem z brzuszkiem dlatego ja nie wiem czy moja prezy sie przez MM czy jezcze jej brzusio oswaja sie z jedzeniem..... Az tak dzis dal popalic ,ze chcialas z domu uciekac ? Musialo byc ostro :/ ....wykonczyc sie mozna ale trzeba to przetrwac, nie ma wyjscia.... :P 3Justyna33 - moja malutka w 3 tyg,zycia zaczela silno zaciskac mojego palca i wodzi wzrokiem np. za obrazkiem,ktory jej pokaze :D Jak zostawiam ja sama w pokoju bo musze przygotowac mleko ,ona bardzo placze ale jak wejde do pokoju i z daleko cos powiem do niej to uspokaja sie :D Reaguje juz na moj glos :D Wiki leci 4ty tydzien i chyba moge obracac ja na brzuszek ? Po jedzeniu tez mozna czy lepiej przed ?Jestem calkiem zielona :/ Twoja corcia juz taka fajniutka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Cecyssia mój na piersi tez pręży się i płacze przed zrobieniem kupy i czasami schodzi to nawet do pól godziny ale zazwyczaj 10-15 min i tak kilka razy dziennie. A położna mowila ze to normalne. To się nawet jakoś nazywa potem sobie przypomnę to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
O juz wiem to się nazywa dyschezja niemowlęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysssia my druga wizyta u ortopedy mamy po ok. 1,5 miesiąca od pierwszej. Neurolog odroczyl nam szczepienia do badania eeg bo mala zanosi się i w płaczu przestaje oddychać. Jeśli u Ciebie córka nie ma takich problemów to raczej Wam nie odroczy. Dziecko na brzuszku powinnaś kłaść już dawno i przed jedzeniem bo po może zwymiotowac. Problemy b rzuszkowe ma wiele maluchów i raczej wynika to z niedojrzalosci układu pokarmowego bo moja miała straszne kolki i teraz potrafi płakać przy puszczaniu baczkow a jest karmiona tylko piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Dawno się nie odzywały mama32, karola1994, nastka212, kredka41, obłoki Magellana ciekawe co u nich... Jeśli czytacie dajcie czasem znać co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
My od dzis w szpitalu, pojawil sie brzydki kaszel. 3 lekarzy nas konsultowalo i kazdy ze trzeba do szpitala bo oskrzela. Warunki fatalne, brak lozka dla matki, tylko podloga. Ponoc tydzien mamy lezec. Jestem zalamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Goscaga- współczuję ... a takie warunki w szpitalu to przegięcie ... Ale najważniejsze żeby z dzieckiem wszystko było ok. Może szybko przejdzie i wcześniej Was wypuszcza. Zdrówka i cierpliwości :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Aga83,przykro mi że trafiliście do szpitala.Oby synek szybko wyzdrowiał,żeby czas szybko zleciał...Przesyłam pozytywne fluidy,dużo zdrówka dla maleństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Aga83, trzymajcie sie dzielnie. Przerabialiśmy to niedawno, tylko dostaliśmy sale jednoosobową, było tam łóżeczko dla dziecka i łóżko dla rodzica. Jedzenie sobie wykupiłam, nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Witam :D 🌼 +++gośćaga83 - wspolczuje :/ ...nawet nie skomentuje,ze nie ma lozka dla mamy !!!! :/ 😠 I co...pewnie spalas na pol siedzaco na krzesle... ? :/ +++Mamuski, bedac ze swoim dzieckiem w szpitalu musialyscie placic za dobe , za lozko ? +++gośćmalgo - wydaje mi sie,ze mija jak placze i to tak bardzo bardzooo to nie zanika jej oddech...Troche poczytalam kiedy i jak klas dziecko na brzuszku i faktycznie,juz dawno powinnam to robic....od wczoraj ja przerwcam na brzuszek i wykonuje masaz brzusia, podkurczam nozki i wydaje mi sie,ze jest jej lepiej bo usmiecha sie i juz tak nie placze.... +++3Justyna33 - czyli chodzi o robienie kupy.....moja dzis tak sie prężyła i...byla mega duza kupa :P Dyschecja niemowleca, dobrze wiedziec....juz czytalam o tym :P W srode bedzieu mnie polozna to porozmawiam sobie z nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Dodam ze dzieciecy jest na 1 pietrze a zeby moc byc z dzieckiem w nocy trzeba zaplacic 25 zl za hotel dla matek, za dobe ktory jest na 3 pietrze a i tak spisz przeciez na podlodze bo ktora matka malucha zostawi. Spalam na rozkladanym materacu. Nie znam jeszcze wynikow wymazu. Mamy antyb co 8 godz, inhalacje, mielismy rtg klatki dzisiaj. Maly charczy bardzo. Nos zawalony i gardlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Z innej beczki. Czy za urodzenie dziecka dostalyscie od meza jakis prezent pamiatkowy, ewentualnie opcje ze macie sobie wybrac? Nie mowie o kwiatach a np bizuterii. Jesli tak to co to bylo? Moja bratowa za corke dostala zloty pierscionek, za syna lancuszek z serduszkiem zlotym, ja za corke kolczyki i wisiorek. Teraz mysle o celebrytce ze stopkami albo ze skrzydlami. Macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Aga ja nic nie dostałam, nawet kwiatów. Sama sobie kupiłam bransoletkę celebrytke z serduszkiem i wygrawerowanym imieniem corki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Hej dziewczyny. My jutro idziemy na szczepienie i szczerze to nie wiem jak malego zaszczepic czy tradycyjnie czy 5w1. Moj Alanek w piatek skonczyl 7 tyg. Karmie go piersia i ma problemy z zalatwieniem sie tzn.kupki sa co 2-3 dni przez co pobolewa go brzuszek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Goscaga haha mi mój mąż obiecał ale kurczę do tej pory nie dotarł do mnie żaden upominek. Jedynie co to zrobil mi niespodziankę po wyjściu ze szpitala bo w czasie mojego pobytu na porodówce położył kostkę pod domem żebym mogła wózkiem jeździć a wczesniej mowil ze będzie to dużo później. Tak wiec cieszyłam się i z tego bo to miły gest z jego strony. Wiecie co ja już nie wiem co jest z tym mo dzieckiem. Ostatni tydzień tak Malo spal w dzień że myślałam ze to juz tak będzie a on jak wczoraj zasnął o 17 tak praktycznie śpi do teraz z przerwami na jedzenie. Nie wiem czy taka nagła senność to normalne??? A mowie Wam ze były już takie dni ze w dzień nie spał w ogóle to ja nie wiem co mu się stało od wczoraj. Gorączki nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dobry wieczor :D +++gośćaga83 - rece ,szczena,cycki opadaja ! na jednym pietrze lezy dziecko a na innym jest pokoj do spania dla matki! :o Brak mi slow ! :/ Jednak placi sie za dobe w szpitalu :/ Mam nadz.ze wyniki beda w normie i nie bedziecie dlugo w szpitalu ! Wiecie,ze ja nie wiedzialam,ze dostaje sie prezent od swojego faceta za to,ze urodzilo sie dziecko ! Moj facet tez nie wie o tym ....musze Go uswiadomic....chociaz tak mi duzo pomaga,ze nic wiecej mi nie potzreba od Niego . +++syska84 - daj znacie jak zostal maluszek zaszczepiony.Sama nie wiem jak swoja mala zaszczepic ....robisz masaz na brzusio ? Moze pomoze i nie bedzie tak bolalo. +++3Justyna33 - kazdy gest sie liczy :D Patrz jak sie postaral Twoj maz :D ...ale Twoj synek ma spanie! Najlepiej wypytac sie poloznej badz pediatry bo ma spanie bardzoooo mocne , tym bardziej,ze wczesniej prawie w ogole nie spal w ciagu dnia.... +Dziewczyny, jakiej wody uzywacie do MM ? Normalna z kranu gotujecie czy kupujecie jakas w butelkach ? I stosujecie jakies plyny do mycia butelek ? Dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
syska84, ja szczepiłam refundowanymi. Stwierdziłam, że za pieniążki które wydałabym na te płatne można coś konkretnego kupić dla dziecka. Cecysssia - ja karmię mm i robię mleko na zwykłej wodzie z kranu, przegotowanej. Butelki myje normalnym płynem do mycia naczyń, później wyparzam. Ja od męża po narodzeniu córeczki dostałam kwiaty. Aga83, jak wyniki wymazu u synka? On ma zaplenie oskrzeli czy płuc? Czy był już szczepiony?Moja pediatra twierdzi, że należy ze szczepieniem czekać nawet miesiąc po poważnej infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Wymazu jeszcze nie ma wynikow. Przeniesli nas do sali 2 osobowej. Sala taka mala ze nawet materaca nie ma gdxie polozyc bo jest druga mama z dzieckiem. Tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Hej. U nas dziś przepiękna pogoda...Oby taka była jak najdłużej... Aga83, jak u Was? Czy synek czuje się lepiej? Czy Wasze dzieci już się świadomie uśmiechają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Chyba zjadło mi posta:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×