Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość 3justyna33
Miało być co do sapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Tymo dziewiatego skonczyl 2 miesiace i musze sie pochwalic ze wczoraj pierwszy raz zasmial sie na glos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
u nas dzisiaj Gabi sie pierwszy raz zasmiala na glos, doslownie hehehe robila, Starsza corcia byla mniejsza smieszka ;) Justyna, ja przy pierwszym dziecku tez bardzo panikowalam, to normalne, ogolnie macierzynstwo to ciezki kawal chleba... ale warto ;) mamy takie male cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Tymo ma skaze bialkowa. Wiem, eliminacja bialka mleka krowiego. Oki oki. Ale ja tak potrzebuje mleczka do kawusi. Czytalam, ze sojowe tez uczula i ze lepsze jest mleko ryzowe. Testowala ktoras? Macie doswiadczenia ze skaza bialkowa? Ja mialam jako dziecko, moj maz tez. Starsze dzieci nie mialy wiec nie bylo problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
aga83, nie pomogę, bo moje pierwsze dziecko i nie spotkałam się z tematem...A czym się objawia ta skaza białkowa? Kiedy dzieci powinny zacząć podnosić główkę leżąc w pozycji na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Aga moja mała jak miała kolke to chwytalam się wszystkiego - w tym eliminacji białka z diety i wtedy piłam mleko ryżowe lub kokosowe do kawy czy płatków owsianych. Całkiem ok. W kawie moim zdaniem prawie nie czuć różnicy. Może trzeba go nalać trochę więcej niz krowiego Ale warto spróbować. Mojej małej nie szkodzily te mleka roślinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Sierpniowa mama właśnie juz chyba nasze powinny. Mój jak go tak poloze z podniesioną główką to ją chwile utrzyma a potem kładzie się i zaczyna ssać piąstkę hehe nie wiem czemu tak robi bo klade go pól godziny po jedzeniu zazwyczaj. Jednak sam nie podnosi nie chce mu się i tak szczerze mówiąc to kiedyś jako miesięczne dziecko lepiej i dluzej trzymal niż teraz. Może troszkę to zaniedbałam bo mało go kładłam przez ostatnie przeboje ale postaram się nadrobić. Wiem ze potrafi dobrze trzymać i przekładać z boku za bok bo przy okazji szczepień byl badany i przy doktorce ładnie podniósł a w domu nie chce i albo płacze albo zaczyna ssać pięść tak jak pisałam. Czasem wieczorem jak ma dobry humor można dluzej ćwiczyć z nim ale to rzadko kiedy. Na rękach dobrze trzyma główkę i jak go klade na mojej klatce piersiowej i sobie leżymy to tez podniesie się ale mam wrażenie że on jeszcze nie wie ze od tego ma rączki żeby się podnieść i albo podpiera sie jedną albo na klatce piersiowej się odbij. Napiszcie jak to jest u Was i ile maja wasze dzieci tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Moja ma 14 tygodni. Od jakis 4 tygodni trzyma główkę bardzo wysoko i kręci nią na boki i trzyma tyle ile leży na brzuszku (czyli kilka min, jak widzę że jest zmęczona to ja przekładam na plecki) Ale ona była bardzo silna bo już w szpitalu jak lekarka ja kladal to mówiła że jest bardzo silna bo wysoko zadzierala glowke do góry no i ja często kładę ja na brzuszek bo ona lubi tak leżeć więc jest wycwiczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Moja ma 10 tygodni i nie trzyma główki leżąc na brzuszku, nawet nie próbuje jej podnieść. Na ręku trzymana ładnie trzyma główkę, jak leży mi na piersi tak jak u Justyny to też przekłada sobie z jedej strlony na drugą. Byłam dziś u pediatry i właśnie stwierdziła, że powinna już podnosić główkę leżąc na brzuszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Sierpniowa mama a ja próbuję mojemu delikatnie sama pomoc to chwilę potrzyma zobacz czy i u Ciebie to się sprawdzi i ręce tak mu układam pod spód pod klatkę żeby mu bylo łatwiej ale sam z siebie nie za bardzo chce a bardzo to dziwne bo mam filmik jak ma 5tyg i sam podnosi i kręci a teraz ma 10 tyg i nie chce tak robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Pytanie do mam chlopcow. Odciagacie napletek tak na maksa. Polozna mnie objechala ze za slabo odciagam i mu sie tam cos zbiera i w koncu zarosnie i bedzie problem. Jak pielegnujecie te male peniski? Kompletnie nie pamietam tego odciagania na maksa u starszego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty mówisz, mi nie kazała nic odciagac :/ chętnie się dowiem. A byłam u lekarki wczoraj i mogłam zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Wszedzie czytam, ze sie nie odciaga i z kolegom wczoraj rozmawialam ktory ma dwuch synow i nic takiego nie robili dzieciom. Mojemu synkowi to oba wczoraj rane zrobila, wyglada jak popekany. A nie pamietam zebym tak starszemu bardzo odciagala, zwykle mycie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Tzn z kolega. Faktycznie szare komorki zanikaja w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Dziewczyny ile w dzień śpią wasze dzieciaki???? Co do napletka to ja nie miałam żadnych informacji żeby coś tam robić. Z książki się dowiedziałam ze to za wcześnie by coś tam ruszać poza tym nie znam się a mąż mówi że on wie wszystko na ten temat i sam się tym zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
U mnie spi roznie, raczej ma krotkie drzemki, potem aktywnosx. raz dziennie, na spacerze zwykle pospi dluzej. ogolnie uwazam, ze w cale w dzien nie spi duzo. musialabym ja lulac w wozku, tak-wtedy by spala, mala krolewna ;) na szczescie noce sa spoko, czasem potrafi i 7 godz przespac a czasem budzi sie co 3 h ;) jak w kaleidoskopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minimo
Hej. Moja mała też ma swoje. Chyba. Szczególne jak mąż ja nosi na przedramieniu. Śmiejemy się że taki prosiaczek z niej;) też trzyma ładnie główkę od dawna, leci nam 8 tydzień. Ale ona od urodzenia śpi tylko na brzuszku. I sama główkę od początku przekłada. Teraz to już potrafi utrzymać się na przedramionach jak leży na brzuszku. Zupełnie inna niż jej brat który na brzuchu się darł do 6 miesiąca. Ale ja też taka silna bylam, miałam 9 miesięcy jak zaczęłam chodzic. Też pewnie moja mała szybko zacznie. Mój syn przywlókł z przedszkola jakiegoś wirusa i chorujemy. Córcia na razie ok ale ja i on tylko kivhamy i kaszlemy. Justa a teraz twój maluch może już mniej chce jeść a że szybko je to się szybko najada? U nas już zupełnie inaczej karmienia wyglądają. Już nie wisi na piersi godzinami a ja żałuję bo oglądałam sobie serial w tym czasie. A teraz kilka min i już ma dosc. Może się denerwuje bo przy szybkim wypływie się krztusi i łyka powietrze i musi się odbić. W takiej sytuacji podnieś dziecko do odbicia. Ponos i jak się odbije znów przystaw. Też tak robimy. Moje piersi nie są dużo większe. Przy synku miałam mam wrażenie większe i ciągle pełne mleka a teraz rzadko są takie olbrzymie. Ale mała ładnie od przybiera. Więc się nie martwię. Nic nawet ściągnąć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minimo
Pisałam że moja ma sapke,ale słownik mi zmienił. Co do snu wdzien to u nas różnie. Czasami 2 drzemki po 3h i jeszcze jedna z godzinna. A czasami jena 2 h i problem z zaśnięciem to wieczora. Ten przysypia przy piersi ale co się ja odłożyć to się budzi. Na szczęście noce u nas sa ok,wstaje o 7 teraz.a o 9 już spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
hejka kobietki u nas wszystko wspaniale . Laura Elżbietka za kilka dni kończy 3 miesiące i czeka nas pierwsze szczepienie. troszkę się stresuje ale niestety nie da się tego ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
zjadło posta ... jest bardzo grzecznym dzieckiem . mam pytanie może wyda wam się głupie ale Laura chodzi o SWOJE stałej godz. spać i przesypia ok 18 godz . bez pobudki karmienie przez sen przebieranie ubieranie nic jej nie rusza. czy któraś z Was też tak ma ? czasami sprawdzam co kilka min. czy już wstała bo o płaczu nie ma mowy . śmieje się sama do siebie bawi rączkami albo patrzy na karuzele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Spi 18 godz ciągiem?????? Moj zasypia o 22 i budzi sie 3'30 i to jest najdluzsza drzemka. Pozniej juz po 2 godzinach. W dzien ma kilka krotkich drzemek i jedna tak okolo poltorej godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Dziewczyny, wracacie po roku do pracy, po pol czy moze zostajecie mamami na caly etat z wlasnej woli lub koniecznosci? Ja wracam po roku plus zalegly urlop. Troche tesknie za sluzbowa rutyna. Tym bardziej ze mieszkam na wsi i tu na spacerze nawet wystaw sklepowych nie ogladam. Brakuje mi cywilizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minimo
To nie kolka. Kolka to stały płacz przez kilka godzin, związany z niedojrzałością układu pokarmowego. Wtedy boli też brzuszek. A przed kupa to i dorosłego czasami boli;) u dzieciaczków to też jest związane z niedojrzałością tego układu, ale nie ma co panikować. Moja też czasami się denerwuje jak zbliża się kupa albo mocne bączki. Ale to o różnych porach dnia,nigdy w nocy. Czasami z rana,czasami pod wieczór. A kolka zaczyna się zazwyczaj o stałej porze. No i ten wywar to bym sobie odpuściła... Najwcześniej rozszerza się dietę po 4mscu, to dopiero mogłyby być rewolucję w brzuszku który męczy się i tak by samo mleko strawić. Podawaj probiotyk,u nas pomógł na kupki które były raz na 2dni i mała się męczyła. Teraz są codziennie ,czasami 2 razy dziennie i bez takich nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Jejku 18 godzin ciągiem???? Mój tyle nie śpi nawet jak by zliczyć wszystkie drzemki i noc. Zasypia w nocy o 22 czasami 23 i śpi do 2.30 je a potem juz od 4 praktycznie co godzinę aż do 7. Czasami wkurza mnie przebieranie pampersa w nocy bo to skutkuje przebudzeniem. No i przed południem drzemnie się godzinkę a czasem pól i potem do wieczora juz tylko ze dwa trzy razy po 10 min. Moim zdaniem mój Malo śpi ale Twój dzieciak to znów dużo chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Maanwa a gdybyś jej nie budziła to by nie zapłakała o jedzenie????? I w ogóle nie płacze???? Ale ekstra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Goscaga83 a z kim zostawisz dziecko? Pytam bo ja nie mam z kim zostawić i raczej po macierzyńskim i wykorzystaniu urlopu pójdę na wychowawczy...tzn tak bym chciała bo dla mnie to ważne żeby w tych przynajmniej najmłodszych latach poświęcić się w całości dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×