Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość kora1987
Justyna, bo z dziecmi tak jest, doslownie, jak w kalejdoskopie ;) nie ma sie co przyzwyczajac, bo ciagle wszystko sie zmienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Hehe mam identycznie. Ostatnio tak się cieszyłam że córka z 5 nocy pod rząd budziła się co 5h - myślę super wydłuża sobie już czas między kamieniami. To przez następne 2tyg budziła się co 1,5-2h :-/ i tak za wszystkim ale podobno to właśnie jest macierzyństwo. Ze trudno cokolwiek przewidzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
To prawda, że u dzieciaczków wszystko sie zmienia. Ja zawsze jak się pochwaliłam, że moje córki nie chorują to bach w tym samym dniu gorączka czy biegunka się pojawiała... Jednego dnia jest tak, drugiego inaczej, noczego nie mozna być pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
gośćmalgro - my braliśmy refundowane. Ponawiam swoje pytanie o ciemieniuche...Jak walczyć z tym świństwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
sierpniowa mama sama bym chętnie poczytała jak kto walczy z ciemieniuchą, ja robiłam tak, xe smarowałam oliwką przed kąpielą, czapka na główkę i przy kąpieli to myłam ziajką przeciw ciemieniusze a potem wyczesywanie, u nas niema tego duzo, ale jest i takie coś nie pomaga poza tym często małemu poci sie glowka i widze ze zamisst sie cofać to się wzmaga....a na brewkach to się porobiły małe ranki moze ich nie widac ale są i robią sie czerwone jak mały potrze rączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Witam:-)Ja na ciemieniuszke u mojego szkraba stosuje Baby cap a kupiłam go w Rossmanie i nam pomaga jest jej mniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Ja juz zaczynam koledy spiewac. A poza tym bebe lili, przedszkole nutka i wszystkie hity przedszkolakow typu kaszuszki, mam chusteczke haftowana, tralala dla mamy i woogi boogi. To ostatnie to nasz hicior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z was boryka się z wypadaniem ścianki pochwy lub pęcherza? Ma taką gule w pochwie? Ja mam po ciężkim porodzie jestem załamana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
znajome stosowaly llinomag i baby dream, moze sprobujcoe.U mnie oliwka daje rade, ale u nas bardzo niwiele bylo. Gosciu,nie mam tego problemu... ale mega wspolczuje! okropne! poszukaj dobrego lekarza, podejrzewam, ze bedziesz musiala przejsc zabieg. wracajac do dzieci, Reox -ja mam identycznie, ilekroc sie pochwalilam..to bach- i na odwrot, haha. Teraz nie chwale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Siepniowa mama - ja stosowałam krem na ciemieniuchę Oillan. Pomagała zarówno dziewczynkom jak i synkowi teraz. gościu - przykro mi, że cię spotkały takie dolegliwości. Mama nadzieję, że uda się jakoś temu zaradzić. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dzien dobry mamusie :D Widze,ze pojawil sie temat wakacji :D Ja mysle o swietach Bozego Narodzenia .Nie moge ich sie doczekac :D Na swietach Nie bylo Nas w PL, w domu 6 lat ... jeszcze malutka jest z Nami i dlatego odliczam dni do swiat :D :D :D My nie walczylismy z ciemieniucha takze nie doradze . Bylismy u neurologa i z punktu neurologicznego wszystko jest ok tylko malutka za bardzo odchyla glowe do tylu i mamy cwiczyc w domu. Wasze dzieci tez odchylaja glowke do tylu ? Neurolog powiedzial,ze nie powinnismy cwiczyc podnoszenie glowki ! noo ale jak to ,przeciez ona chce podnosic glowke i domaga sie aby obrocic ja na brzuszek,zreszta, jak jest na boku juz sama obraca sie na brzuch, jedynie troczke musze jej pomoc.....za tydzien wizyta u pediatry bo bedziemy szczepic przeciwko pneumokokom to zapytam sie ale najpierw chcialam sie dowiedziec co Wy mysliscie na ten temat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Cecysssia no ja mam ten sam problem że tak mega odchyla głowę do tyłu, np przy przeciąganiu sie że dosłownie tworzy mega łuk ze swojego kręgosłupa, do tego trzeba cały czas asekurować główkę przy noszeniu bo tak odchyla. Ja zgłaszałam to przy okazji szczepień pediatrze (niby najlepszy w moim miescie, taka typowa od dzieci znawczyni) i ona stwiierdziła ze to normalne. Ja juz teraz sama nie wiem, bo to nie wygląda tak naturalnie i teraz dałaś mi do myślenia. Jak leży na brzuszku to unosi głowke ale na mega krótko i robi to tylko w złosci, teraz juz sama nie wiem czy to prawidłowe czy nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Cecysssia a jakie wam cwiczenia doradził z racji tego odchylania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Swieta szybko miną. Ja tez zawsze czekam, dekoruje dom, taszczymy najwieksza jodle jaka wlezie do samochodu i zawsze mam nadzieje ze po zdjeciu siatki wyskoczy z niej wiewiorka jak u greaswoldow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
3Justyna33 - oooo to mocno odchyla glowke ! Neurolog powiedziala aby plozyc mala na boku i przychylic glowke do klatki piersiowej.Glowa z tylu ma byc rowno z pupa i tak 8 razy ,na lewym i pozniej na prawym boku, po 5 minut codziennie. W styczniu idziemy na kontrol.Podobno pozniej moze byc problem z kregoslupem :/ Ja tez zlupialam jak napisalas,ze pediatra powiedzial Tobie,ze jest to normalne! My specjalnie jechalismy do innego miasta do bardzo dobrego neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
gośćaga83 - tez lubie dekorowanie domu, stolu :D :D Urok swiat :D Wiadomo ,ze mina szybka ale jednak Swieta to Swieta :D Hehehe kocham film z Greaswoldami :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
aaa i nie mozemy jej nosic pionowo bo odchyla glowke a zawsze tak nosilam zeby jej sie odbilo po jedzeniu.....jedynie przodem, tzn.opiera sie glowka o moje piersi i widzi swiat otaczajacy ja :) Wtedy glowka opiera sie na jej klatce piersiowej i nie ma opcji odchylenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
hej hej wczoraj Laura skończyła już 3 miesiące. jejku jak to szybko nam leci . dopiero co o porodach rozmawiałyśmy a już nasze dzieciaki jakie duże. wszystko bardzo dobrze we wtorek pierwsze szczepienie mamy i się trochę denerwuje. zauważyłam że mała strasznie ma dziąsła twarde i gryzie piastki czyżby już zęby? chyba tak bo jej brat w wieku 3.5 miesiąca miał już pierwszego. jak to jest u was ? co do świąt to juz się nie mogę doczekać. mama przyleci takzecbedzie rodzinnie pozdrawiam mamusie i życzę miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dobry dzien :D maanwa - witaj :D My sie chyba nie znamy :P Wydaje mi sie,ze kazda z Nas stesuje sie przed 1wszym szczepieniem.Jak szczepisz ? Refundowane czy skojarzone szczepionki ? My 7.11 idziemy szczepic przeciw pneumokokom i na sama mysl o jej bolu serce mi placze :( Twoja corcia skonczyla 3 mce i dopiero teraz pierwsze szczepienie? Pytam sie bo my szczepilismy w 2 mcu zycia malej bo tak mi w szpitalu powiedziano.Wiesz, to jest moje pierwsze dziecko i nie mam doswiadczenia w niczym ! :P Wikusia majac poltorej miesiaca zaczela pchac i ssac dlon....mysle sobie "czyzby zabki szly?" ale chyba za wczesnie hehehe a jak sie slini ! Wyczytylam,ze bada swoja cialo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Mam pytanie mam , kore karmia MM. Jakim mlekiem karmicie? My teraz Bebilon HA ProExpert bo ma krostki ( prawdopodobnie ATZ i ma specjalna masc) i pediatra to mleko zalecila ale ja nie widze poprawy a drogie jest i szybko schodzi...chce zmienic ale nie wiem na jakie...mysle o BabyDream.Moja sis i kolezanka polecaja ale sama nie wiem...moze Hipp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corcia tez miala krostki... podaje bebilon pepti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
hej hej tak 28.10 skończyła 3 m i to jest jej pierwsze szczepienie jakie będzie miała . ja nie mieszkam w Polsce . szczepie dziecko według kalendarza jaki obowiązuje na wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dobry dzien 🌼 :D Czy ktos jest z Olsztyna badz okolic ? Widzialam w tv,ze tam sypie snieg :P *8* maanwa - a moja 28.10 dwa miesiace skonczyla :D No tak,w kazdym kraju inaczej podchodzi sie do szczepienia :) W UK dzieci szczepi sie w szpitalu,zaraz po urodzeniu ? Z ciekawosci sie pytam :] :] *8*gość wczoraj - i co, pomoglo cos to mleko na wysypke ? Ja chyba wroce do Bebilon ProNutra .......hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Cecysssia - ja podaję córce mleko nan. Przy uczuleniach na białko mleka krowiego podaję się dzieciom bebilon pepti lub nutramigen (oba do kupienia w aptece z receptą). Noworodki szczepi się w pierwszych dniach zycia tylko u nas I w Bułgarii. W większości krajów szczepienia rozpoczyna się po ukończeniu przez dziecko 3 miesiąca życia lub nawet później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
A nie pisałam tutaj o moim mały problemie z układaniem główki mojego syna na jedną stronę. Wiecie ja od początku się starałam żeby głowkę miał raz na jednej raz na drugiej str gdy śpi, ale od 2 miesiecy upodobał sobie lewą i tak uparcie się odwraca, nie zwróciłam uwagi na zmiany kształtu ale od 4 tyg faktycznie jak sie bliżej przyjrzeć jest płaska a przynajmniej bardziej płaska niz ta druga strona. Teraz oczywscie staram sie bardziej podkładam co sie da ale on i tak we śnie robi swoje i nijak nie mogę tego zmienic zwłaszcza teraz jak już sobie swobodnie kręci tym swoim łebkiem. Czy macie rady i czy to najdzie jeszcze i główka bedzie idealna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Hej dziewczyny. Co słychać u Was i Waszych dzieciaczków? U nas ciągle mamy problem z odparzeniami, stosowaliśmy już praktycznie wszystko co możliwe i ciągle powraca problem. Pediatra zasugerowała, że to może być uczulenie na pieluchy...Obawiam się, że będziemy musieli przejść na tetrę...Mamy popróbować rożnych pieluch by się upewnić czy po wszystkich jest taka sama reakcja skórna...Jakie Wy stosujecie pieluszki? Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Dziewczyny, chciałabym zakupić matę edukacyjną dla mojej córy, jakie macie lub polecacie? Zbliżają się święta - każdy pyta co na prezent dla córci, co polecacie z zabawek edukacyjnych, co warto mieć, co się u Was sprawdziło np. u starszych dzieci lub u znajomych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×