Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czemu jak ktoś nbuduje dom, to zaraz musi być to willa z 5 sypialniami?

Polecane posty

Gość gość
Bo z ludźmi tak jest, że każdy by chciał, żebyśmy robili po jego, a nie po naszemu. Ja teraz remontuje mieszkanie i mama mnie do szału doprowadza, bo wiecznie narzeka na to co wybierzemy z mężem (a czemu białe meble, nie rób białych mebli, białe meble są już nie modne. Lodówka tu nie może stać. Po co wam drewniane drzwi, kupcie takie z marketu, kto wam się tu będzie włamywał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy zyje jak mu sie pododba. Jza mieszkam za tym waszym " zachodzie" i ludzie jak buduja to male i w stanie deweloperskim. Jak ktos chche miec wieksze, to kupuje stare( nawet 200 letnie) i wiekszosc robi sam. Ja mam taka chalupe, czesc parteru wykonczona, i powoli sobie grzebiemy. Mieszkamy juz ponad rok. Znajomi pododbnie, kupîli dom, wymienili okana pomalowali i teraz sami remontuja lazienke. Autorko radze sie zajac wlasnym zyciem i pozwolic innym zyc tak jak im sie pododba. Bedziesz szczesliwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem kicze a la "pałac Cyganów' : 450m2 wieże miedziane dachy itp.D są obśmiane . Ale ...3 pokoje na 100m2 to proniony pomysł .Raz że wywalać sie na dom o tak małej p.u ? Dwa -jak już pisały powyżej -a niech wam na starość sprowadzi sie ktoreś z rodziców , a niech dziecko przyniesie wam kinderniespodziankę :D w wieku 17 lat ..Co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dlaczego zaraz musi , nikt nic nie musi , kazdy zyje jak mu wygodnie i na ile go stac , my kupilismy 8 lattemu dom 140m od dewelopera na osiedlu willowym , mamy jedno dziecko a pokoi 5 , tak nam pasuje bo jeden pokuj to moje biuro , duzo pracuje z domu a jeden taki goscinny , przewaznie mieszka tam moja mama ktora jak nas odwiedza to zostaje na 4-6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu od razu 5 sypialni.... jak by się tak zastanowić to jak ktoś buduję dom mając 2 dzieci + maż to wiadomo, że każdy chce mieć pokój i każdy chce mieć pokój dla gość ..no to w porywach robi się 5 sypialni...Po to buduje się dom żeby mieć komfort. U nas w domu my z mężem mamy sypialnie dzieci mają po pokoju i mamy salon z aneksem kuchennym. Ostatnio przyjechały do nas meble z firmy siemieniako i wyszło to o tak http://www.siemieniako.pl/galeria/ciep-y-br-z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się czy ja jestem jakas dziwna bo nie przezywam tak obsesyjnie jaki kto buduje dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubie popdpatrzec jak ktos buduje dom podpatrzec jakies ciekawe fajne rzeczy pomysly. Osobiscie mam dom 168 m i swego czasu wydawal mi sie za duzy, ale teraz salon oddzielnie duzy dobrze bo przyjmujemy duzo znajomych, lazienka, kuchnia, korytarz i kotlownia i teraz pokoj goscinny. Najpierw spalismy w salonie pozniej w obecnym goscinnym pokoju i ciasno. Przenieslismy sie na gore teraz mam tam 3 pokoje i co jeden zajal synek drugi zajelam ja z mezem a trzeci czeka na nasze blizniaki i po pokojach. I jak ja miala bym sie zmiescic z bloku lub domku 100 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apetyt rosnie w miare jedzenia. A faktem jest, ze ludziom wydaje sie ze jak ktos ma dzialke i ma stawiac dom to musi byc juz duzy, pomimo ze do tej pory w tym samym skladzie osobowym mieszkal w czterokrotnie mniejszym mieszkaniu w bloku. Niech kazdy buduje taki dom jaki chce i na jaki go stac zarowno przy stawianiu jak i dalszej eksploatacji/utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi o metraż ale o projekt i funkcjonalność. Masz architekt wiedział ile mamy kasy, jakie mamy potrzeby i upodobania i do tego zrobił projekt. Taki który odpowiada nam i wpisuje sie w otoczenie. Mamy 138 metrów i uważam że dom jest idealny. I co ważne bez kredytu bo robiony na nasze możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybudowalismy dom z mężem 119 metrów i po latach uważam ze jest za maly. Jednak te kilka metrów wiecej nie obciazylo by nas tak mocno, warto bylo jeszcze zakredytowac. Co mi przeszkadza? Salon jest za maly, jak wpadnie wieksza rodzinka to jest ciasno. Kuchni otwartej tez juz mam dość. Ale jak postawie ścianę tonsie zrobią dwie Male klity, kuchnia i pokój, a tak to jest jakas przestrzeń. Pokoje po wstawieniu mebli sa raczej Male, po za tym pokoje na poddaszu w lato to masakra. Jak w tropikach. Dzis robilabym stropodach. W zimę śnieg spada i jak synek byl mniejszy to go budzilo. Dzis bym stawila bez poddasza użytkowego. Skosy tez powodują ze nie ustawisz mebli jak chcesz i niestety nie pomieścisz wszystkich gratów, a przy dzieciach sie tego zbiera. Postawila bym z 15 metrów wiecej i bez poddasza uzutkowego tylko piętro i strych. Ah no i brakuje mi jeszcze jakies komorki, gdzie bym skladowala sprzety kuchenne, niestety niemam na nia miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mieszkam sama w nowym domu o pow. 130 m 2 na osiedlu willowym i jak dla mnie jest IDEALNIE. Nie wiem czy jest tu miejsce dla drugiej osoby :-O :-D tak zorganizowałam przestrzeń że pasuje ona tylko do mnie i dla innej osoby już tu nie ma metrażu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz że poddasze jest nieustawne - a jaka jest ścianka kolankowa? U nas architekt zaplanował 170 cm i jest ustawnie i klimatycznie! Poddasze jest szczególnie przytulne ale faktycznie ważne są skosy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedna osoba na 130m2 to dla 2 jakieś 260 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna69
oj to wszystko kwesta kto co lubi... nasz dom ma 150m kw. i jest dla nas wystarczający. jedni mówią że za mały inni że za duży. ale ja zawsze mam w głowie to co powiedział nam projektant z DD Projekt "to państwo będę to mieszkać i to dla państwa ma być komforowe nie dla sąsiadów czy rodziny" i święta racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha to chyba znamy tego samego pana bo my też korzystamy z DD projekt :D Mamy ogromny dom, bo mamy też 4 dzieci... zawsze chciałam żeby każdy miał swoją prywatną strefę... Wiem że nie każdego stać, ale ja oszczędzałam na to latami. I jeszcze ta sama firma na aranżacje w środku robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie DD Projekt to najgorszy wybór. Musi się dziad na kafe reklamować, bo już nikt go nie chce wynajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale o co chodzi, stać kogoś to buduje. My mamy 4 sypialnie, salon, kuchnia, dwie łazienki i pomieszczenia gospodarcze, też mamy jedno dziecko. W jednym wolnym pokoju mam zabawki i urządziłam dziecku pokój z zabawkami, w ten sposób jej pokój to typowa sypialnia. Drugi pokój to biuro i gościnny, stoi tam kanapa rozkładana i szafa, goście tam śpią jak się zjeżdżają, a że mamy dużą rodzinę i atrakcyjne miejsce to mamy często gości, ale nam to nie przeszkadza ;) jak dobrze wam w małych to ok, mi dobrze w dużym. A na stare lata sobie z mężem właśnie taki mały domek max 100m2, parterowy, bo się sprzątać nie będzie chciało, ale żeby był pokój gościnny (3pokoje z kuchnią i łazienką) a nasz oddamy dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom musi być dostosowany do potrzeb konkretnej rodziny. Ktoś napisał, że dodatkowy pokój mu niepotrzebny, a u mnie na przykład niezbędny. Tu gdzie mieszkamy jesteśmy sami, rodzina i przyjaciele przyjeżdżają z wizytą i to dość często i bywa, że na kilka dni. W takich okolicznościach pokój gościnny to konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My zbudowaliśmy dom tylko dla siebie, mamy około 130m2, na dole spory salon i oddzielna kuchnia, łazienka, przedsionek i garaż. Na górze trzy sypialnie, duża łazienka, pralnia i garderoba, teraz spodziewamy się pierwszego dziecka. Dom wybudowaliśmy na miarę własnych możliwości praktycznie z minimalnym kredytem już pod koniec budowy na wykończenie środka, budowa trwała dwa lata i już mieszkamy sobie spokojnie 🙂 nienie wyobrażam sobie budować większego domu i brać kredyty życia jak niektórzy po 300, 400 albo i więcej tysięcy, lepiej skromnie i spokojnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×