Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki laktator?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie, jaki laktator polecacie, manualny czy elektryczny? Pierwszą córkę karmiłam 7 miesięcy ale laktator był mi potrzebny tylko przy nawale, przez kilka dni, potem nie miałam już co ściągać, jak wychodziłam to dostawała butelkę z mm. Wówczas laktator miałam pożyczony na szybko i był totalnym niewypałem, ściągałam i płakałam. Teraz chcę się lepiej przygotować tylko nie wiem czy lepiej kupić manualny np. Avent czy w tej cenie jakiś elektryczny nieznanej firmy? Chcę się zmieścić w 150 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmie corke 9 miesiecy tylko odciaganym mlekiem bo cyca nie umiala ssac i szczerze polecam manualny z canpolu koszt 80 zl.Mam tez elektryczny z lovi 350 zl kompletna porazka nie jest wart nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam oba, na początek tani, ręczny i byle jaki, potem kupiłam elektryczny kiedy wiedziałam już że mogę odciągać i że chcę to robić regularnie. Elektryczny- bo wygodniejszy w obsłudze, i dla wygody wzięłam kompatybilny z butelkami w ktorych podawałam mleko. Na pewno istotna była miękka silikonowa nakładka, dwufazowe odciąganie i regulowana siła ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza jest dojarka elektryczna dla jałówek belgijskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez rok odciągałam ręcznym avent. Dla mnie był wygodny pod tym względem że wszędzie go mogłam wsiąść nawet później do pracy ale trochę się namęczyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam elektryczny z canpolu, nie jest bardzo drogi a mi się bardzo przydał i byłam z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jeszcze ktoś odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Medela electric zobacz sobie na forach zachwalaja go. Nowy kosztuje 300zl ja dostalam ale nie uzywam chetnie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi raczej o radę czy lepiej kupić taki laktator no name za 100-150 zł czy może za tą kwotę kupić ręczny jakiejś bardziej znanej firmy typu avent? Czy te tanie laktatory w ogóle się nadają do czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam i elektryczny i ręczny. Oba z lovi. Bez porównania elektryczny. Rocznym mało mi cycka nie wessało a mleka kilka kropel. Elektrycznym bez boleśnie szybko. Możesz poszukać na Olx. Ja kupiłam lovi prolactis wart ponad300 zł za150 używany a nikt by nie powiedział że nie nówka sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musialam kupic (wczesniak). Kupilam z Canpolu elektryczny za 190. Nie wyobrazam sobie calej tej roboty na recznym. Laktator polecam, jak na nowicjuszke poszlo b. dobrze. Medela chyba przereklamowany i drogi jak diabli. W szpitalu je mieli i zachecali do kupna ale pokatnie pielegniarki i polozne dopytywaly o ten moj aby polecim swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym laktator mozna kupic od reki wiec nie wiem czy jest sens kupowac na zapas skoro nie jestes pewna na stowe czy bedziesz potrzebowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy pierwszym dziecku miałam takie podejście a dostałam nawału pokarmu z dnia na dzień, w dodatku w sobotę wieczorem więc potrzebowałam na już i musiałam pożyczać. Teraz chcę być przygotowana, najwyższej sprzedam ale skoro przy pierwszej córce mi się udało karmić to i teraz mam nadzieję, że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli chodzi o kupno używanego - nie mialybyście obiekcji? Lovi prolactis można kupić na olx za 150 zł, jest kilka i tak się zastanawiam czy może zaryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam i zadowolona jestem. Ale kupując na aukcjach mam coś takiego ze patrzę też na wnętrze domu sprzedającego. Jak jest czysto ładnie to wydaje mi się że powinno być ok. Dla przykładu była też okazja żeby kupić w tej samej cenie bodaj że z gwarancją ale zdjęcia zostały zrobione na jakimś brudny stole. Obrus pełen w plamach i to mnie odrzyciło. Wszystko wyparzylam i butelkę Za 20 zł nowa kupiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest ważna firma, lecz dopasowanie laktatora do piersi/brodawki sutkowej. Średnica lejka tam, gdzie przylega brodawka powinna być ok 2 mm większa od brodawki. Medela ma 5 rozmiarów lejka, ameda też. Ardo 3. W większości przypadków lejek standardowy daje rade. Wg mnie najlepszy stosunek cena/jakość ma Ardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ektryczny, na recznym idzie wszystko za wolno. Mam elektryczny medeli, jestem mega zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używałam tommee tippe pół roku elektryczny codziennie po kilka razy polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi bo sklaniałam się ku ręcznemu z aventu ale jednak kupię elektryczny, popatrzę też używane lovi prolactis bo on jest 2w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elektryczny lovi to porazka kamilam tylko odciaganym mlekiem i po 2 tyg juz nie dawal rady na prawde nie polecam!karmie juzrok tylko odciganym i zajechalam kilka recznych ale najlepszy canpol reczny super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wlasnie przy obu maluchach tylko reczny Avent, dla mnie rewelacja. 15 minut i pelen pojemniczek dla glodomorka. Mialam też elektryczny Medela, ale jak szybko kupilam tak szybko sprzedalam. Dla mnie lipa jakich malo, nawet na najwiekszej mocy ssania wyciagal polowe tego co reczny, a ja siedzialam i sluchalam tego bzzzyyy bzzyyy bbzzyyy a nie lecialo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalam wyzej, mam laktator elektryczny medeli i u mnie super sie sprawdzil. Sa z tego co pamietam tam opcje zwiekszenia ssania, wtedy mleko szybciej plynie. Wg mnie reczny to porazka, gdy sie chce regularnie uzywac, rece odpadaja. 15 min jedna piers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elektryczny canapol (nie wiem jak to się pisze) ale polecam w 200% za 180zl chyba kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od tego, na co możesz sobie finansowo pozwolić. Ręczne znajdziesz już za kilka dyszek, ale to żadne rozwiązanie. Natomiast elektryczne to już konkret, zobacz tutaj - https://askot.pl/produkt/lovi-laktator-elektryczny-dwufazowy-expert/ I tutaj to już działa solidnie, ten pokarm o wiele łatwiej schodzi. Wiem, że każda mama ma inaczej, ale u mnie ręczne działanie to naprawdę byłaby prawdziwa masakra. Namęczyłam się i dopiero wtedy kupiłam elektryczny laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingaaa9022
Ja na Twoim miejscu kupiłabym elektryczny np. Lakta Electric. Jest on ostatnimi czasy bardzo popularny i bardzo przydatny, ponieważ można z niego korzystać w każdym miejscu, ze względu na to, że jest cichy. Kupisz go sobie np. na stronie http://www.simed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonkamama
Oni maja bardzo dobre lakttaory https://www.simed.pl/ . Cena nie jest wygórowana a super działają. Kupisz je normalnie w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam elektryczny, jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Przy kryzysie laktacyjnym jest dobrym wsparciem dla kobiety. Dziecko nie zawsze ma ochotę spać, a bywają chwilę, że pokarmu jest mniej. Dlatego razem z lactosan mama, wspomagającym laktację kupiłam laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina
Dnia 30.08.2018 o 16:52, Gość gość napisał:

Ja też miałam elektryczny, jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Przy kryzysie laktacyjnym jest dobrym wsparciem dla kobiety. Dziecko nie zawsze ma ochotę spać, a bywają chwilę, że pokarmu jest mniej. Dlatego razem z lactosan mama, wspomagającym laktację kupiłam laktator.

Dla mnie również tylko elektryczny, z ręcznym za dużo zachodu. Co do herbatki laktacyjnej- piję dwa razy dziennie, żeby mieć odpowiednią ilość pokarmu. Przez jakiś czas byłam chora i musiałam dokarmiać butelką. Teraz staram się stymulowac piersi i cały organizm do zwiększenia produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja

Polecam Fidi od Lionelo laktator bardzo nowoczesny na pewno przyda sie nie jednej mamie podczas karmienia.  umożliwia wygodne i skuteczne odciąganie pokarmu. Ssanie odbywa się w 15 trybach o różnej mocy. Laktator posiada 2 tryby pracy na baterii jak i sieciowe dzięki czemu można go używać w domu jak i w podróży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×