Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Nie tez zaczal swedzic nie tylko brzuch ale i uda podobno jak skora sie naciaga to swedzi...a co do porodu to uwierzcie mi ze przec bedziecie nawet gdy polozna powie ze nie teraz :-) to przychodzi samo jak przyjda bole to mysli sie tylko zeby juz bylo po :-) i faktem.jest ze polozna mowi ze jeszcze jedno parcie i bedzie dziecko ale parcie parciu nie jest rowne ja parlam a ona mi powiedziala ze zle pre bo parlam.jakby gorna częścią ciala... mi.nawet gdy juz sil nie mialam pozwolili dotkac glowki ze juz wyszla to dalo mi powera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja też pierwsze dziecko rodzilam bez znieczulenia i bolało strasznie ale przeżyłam z tym że miałam bole krzyżowe i to one były najgorsze. Teraz też raczej będę rodzić bez znieczulenia. Rozstępów jeszcze nie mam i położna już mi nie każe smarować brzucha z tego względu ze mogę dostać nie potrzebnych skurczy. A co do wagi to już 8,5 kg do przodu, w środę mam wizytę u lekarza więc zobaczymy ile mała podrosla. No i już się zaczynają wizyty u ginekologa co dwa tygodnie. ..więc do września szybko przeleci ten czas. Pozdrawiam Was dziewczyny. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy przy okresie też was bolały plecy? i wtedy jest pewne ze są bóle krzyżowe przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny też macie białe plamy na udach? po jakimś wysiłku jak mi troche zaczerwienią się nogi wychodzą mi takie plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy pewne. Ja miałam podczas okresu bóle pleców i podczas porodu z lewej strony nad biodrem mnie bolało i do krzyża szło a z prawej strony z przodu tak jak by jajnik kuł i szło aż na udo i w miarę nasilania się skurczy nasilały się te bóle a parte były z tego najprzyjemniejsze:) ale jak już urodziłam to cały ból ustąpił. Rodziłam bez znieczulenia. Minął wczoraj rok a ja już tego prawie nie pamiętam a do tego we wrześniu znowu mnie to czeka i mam nadzieję że obędzie się bez cesarki. Choć przy 15 godzinach porodu w myślach błagałam o cc to teraz się cieszę że mnie ominęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży rozstępy zrobiły mi się tak ok miesiąc przed porodem bo zaczął mi się brzuch napinać ciągle. I powychodziły mi na boczkach i na udach i od karmienia na piersiach. A teraz nie wiem bo mam jeszcze te po poprzedniej ciąży tylko trochę wyjaśniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie rozstepow nie mam i w sumie to nigdy w zyciu nie mialam wiec wierze ze moze nie mam do nich sklonnosci ;) w kazdym razie od poczatku ciazy dwa razy dziennie smaruje brzuch i planuje tak robic az do porodu zeby miec jak najwieksza szanse unikniecia tego typu pamiatek :) plam na udach nie mam i boli plecow w czasie okresu tez nigdy nie mialam. W piatek ide na usg, juz nie moge sie doczekac :) a na wadze mam +7kg, obwod brzuszka 91cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej ja tydzien temu miałam 8 kg na plusie, rozstepów nie mam w pierwszej ciązy też nie miałam i mam nadzieje że teraz też sie obejdzie.Wizyte i usg mam w czwartek tez sie juz nie moge doczekać Co do samego porodu ja rodziłam naturalnie bez znieczulenia tylko że mnie zaczęło boleć dopiero jak mi podali oksytocyne nie wiem nawet jakie to były bóle ale po godzinie córka już była na świecie, nie nacinali mnie ale parcie też mi nie szło najlepiej to był chyba dla mnie najgorszy etap porodu.Moge powiedziec ze moj porod trwał godzine bo wczesniej skakalam sobie na piłce, chodziłam siedziałam w wannie i naprawde mało co sie działo a rozwarcie sobie szło powoli.No ale zgodziłam sie na oksytocyne żeby miec juz to za soba no i wtedy poszło.....oby i tym razem było tak szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam juz 16+ :/ trudno będzie trzeba się wziąć za siebie po porodzie, obym tylko rozstepu mięśni prostych nie miała. Dzięki wam nawet pozytywnie się nastawilam na pn, bo kiedyś to nawet dzieci nie chciałam mieć z tego powodu. Ale jakieś tam przerażenie jeszcze jest, nie ukrywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakieś 12 do przodu.mam taki mega brzuuuch.Nie wyobrażam sobie ze jeszcze będzie większy.a pępka nie widać prawie zawsze miałam wklesly a teraz mi wybilo.mała zaczęła więcej szaleć nawet w nocy.i spać często nie mogę być ze się o 2 i do rana nic dopiero rano zasypiam.rozstępy mi się lkilka na piersi zrobiło i na posladkach zauważyłam.ale obawiam sie o brzych niby smaruję ale raz dziennie od paru dni dopiero dwa razy.bardziej nakładam nie masuje brzucha bo tak mi gin kazała.Ale mam mega napięta skórę m brzuchu az boli i ciabnie wszystko w środku.idę niedługo na małe zakupy.jestem już w bloku od wczoraj i powiem Wam że zejść ok ale wejść na 3 piętro go jest wyczyn coraz bardziej.No ale chociaż to między innymi trochę ruchu mi zapewnia haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też od paru dni nie mogę zasnąć, i śpię może z 4 do 5 godzin. Ja na szczęście mieszkam na parterze. Bo co idę do przychodni i wyjdę po schodach to serce mi chce zawsze wyskoczyć i słabo mi się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak lezycie też macie uczucie ze coś wam podchodzi pod gardło i tak wam ciężko na gardle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
To może być refluks żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mam co jakis czas. I do tego zgaga. Ale i jedno i drugie pojawiaja sie tylko jak leze. Dziecko odbiera miejsce przeznaczone na zoladek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 8 + brzuch na zmianę raz twardy ze jak powietrze nabiore to mam wrazenie ze brakuje mi skory i strzeli raz miekki jak flak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam często to uczucie i coraz częściej zgage.a w brzuchu jakbym miała piłka bejsbolowa.najgorzej w nocy i wieczorem mnie ciągnie.w dzień jak się rozruszam jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Zgage miałam 2 razy na szczęście. A waga stoi 8kg narazie ale jeszcze 2 miesiące. ostatnie 3kg w 2 tyg przyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam planuje kupić na dniach turystyczne ale w tej cenie na allegro jest bardzo duży wybór.a tutaj to chyba to akurat na jakieś defekty jak widać w opisie to chyba że zwrotu nie wiem czy zauważyłaś i czy dobrze się wczytalam.N temat tej firmy nic nie wiem akurat.Ale znalazłam fajne inne takie beżowe w podobnej cenie z moskitiera materacem itd i do 20 kg.dziewczyny któraś uzytluje lub uzytkowala lozeczko turystyczne lub wózek na przykład w kolorze seledym,zieleń?ciekawi mnie czy jak się latem wystawi na dworze to nie lgna do tego jakieś owady.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Ja osobiście nie kupię łóżeczka turystycznego :/ 12 lat temu się bez niego obyłam :)) ogólnie koleżanka ma psa i używa dla dziecka kojca ... niektórzy lubią mieć go jak gdzieś wyjeżdżają :) ... ci do wagi jestem 2 kg ponad to co było na początku ciąży, ale ja 7 kg schudłam w 3 pierwszych miesiącach:)) czyli sumując mam dorodne 9 kg więcej... tak jak Bettyzgr mam duuuuży brzuszek :) w piątek dowiedziałam się, że młody jest duży:) jak tak dalej pójdzie to pod znakiem zapytania będzie poród SN ...:/ może pod koniec przystopuje :) widziałam buźkę małego:/ jest identyczny jak jego starszy brat i mój mąż :/ i znowu nie do mnie :( ... i to się nazywa sprawiedliwość ... ;) czy wam teraz lekarz badał wody, łożysko i pępowinę? Bo podobno to istotne :) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję bo będziemy często odwiedzac pewnie rodziców więc dla wygody.a w lato można wynieść m dwor z moskitera.ja idę na ustg 20 lipca teraz.do tej pory zawsze jak mialam usg to mi badala wzzystko obwody przeplywy ilosc wod wypełnienie żołądka itd.o tak samo mala wjest duża i ciężka.bardzo poszla do przodu od polowkowego przez kilka tygodni.ciekawe jak teraz z jak waga będzie.i tak samo się zastanawiam podchodzę do sn ale wiadomo że jak będzie dorodna to będzie cesarka ale go jeszcze trochę trzeba poczekać żeby to stwierdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez moje pierepałki mam 4 kg do przodu, Byłam dzisiaj u ginki mam zakaz wychodzenia z domu :( nie bede miala teraz jeszcze ciecia ale jesli plod sie obnozy to musze sie poddac bo moze mi pecherz peknac...:( strasznie sie denerwuje..:( A jesli chodzo o swedzenie to uda mnie tak swedza ze sto lat temu kupilam sobie drapaczke w Zakopancu i drapie sie ,niesamowita ulga:) Paelka jak Ty tam,martwimy sie o Ciebie Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela posmaruj oliwka uda.i wypoczywaj.ja to nieraz czuję parcie na kosć ogonowa normalnie ze masakra.zależy jak.się dzidzia ułoży.ale ostatnie noce to mam ostre heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ost wizyte mialam.5 tyg temu i ide jutro nie moge sie doczekac :-) ja kupilam lozeczko turystyczne zawsze mialam zwykle zobaczymy jak sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja za to nie wyrabiam już z zgaga, jest nie do zniesienia. Biorę już rennie i nic a nic nie pomaga. Do tego jeszcze tak mnie bolą zebra ze szok. Ela musisz uważać na siebie, niech mała podrośnie jeszcze troszkę . Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny dziekuje za wsparcie strasznie sie denerwuje a o jakim łozeczku wy rozmawiacie turystycznym?podeslijcie prosze linka czy to chodzi cos podobnego do kojca? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
Taki kolej może być z moskitiera wygodne bo szybko składany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie 400zł kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×