Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anitka gość

Egzamin zawodowy opiekun medyczny 2017

Polecane posty

Gość gość
Do pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, jak w końcu układać kołdrę przy zmianie pieluchomajtek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam takie pytanie czy ktos wie czy wczesniej bedzie mozna sprawdzic czy sie zdalo? czy trzeba czekac do 31 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć! ja miałam egzamin dziś rano i to było zadanie 1. Zmiana pieluchomajtek , toaleta krocza i pośladków( pani Donata miała tylko na siusiane czyli wycieramy mokrymi chusteczkami...egzaminator zwraca uwagę na kierunek wycierania krocza i pośladków.) Jest szpatułka i szpatułką nakładamy wazeline na gazik i smarujemy tam gdzie ma być okład żelowy. Poinformować ze zostawiamy na 30 min bo tak wynika z treści że odczuje pani chłód itp. i dzwoneczek. ( mojej koleżanki egz. się zapytał na ile zostawia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pani donat ma zwyrodnienie stawow, gorączkę kaszel wilgotny, boli ją kolano ma obrzęk i wycięg na kolanie prawym, leży w łóżku , nie poddaje się rehabilitacji , brak apetytu brak ruchu, smutna czasem płacze, syn ją żadko odwiedza , samodzielnie tylko ****ardzo mało, do wszystkich czynności potrzebna jej pomoci, rozmawia tylko z personelem, osłabiona, nie mówi o swoich potrzebach fizjologicznych dlatego ma pieluchomajtki, narażona jest na odleżyny. jeszcze kiedyś lubiła czytać a teraz leży w łóżku i ogląda telewizje. opisać trzeba było problemy pacjętki a do nich potrzeby np: ( to jest tabela dwie strony a4) problem brak apetytu potrzeba odżywiania i tak dalej przypomnijcie potrzeby maslowa a następne tabeka też 2 strony a4 cele cel utrzymanie higieny i czystości ciała pacjętki działanie opiekuna zmiana pieluchomajtek.itk cel zmniejszenie bólu, obrzęku i wysięgu kolana działanie okład żelowy chłodzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem już po egzaminie ,,jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć jak to wygląda ?ma jakieś wątpliwosci ,pytania chętnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Przy toalecie krocza najpierw myjemy tył a pozniej przód? Trzeba podłożyć podkład czy tylko pampers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a sama sie jak podmywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej jestes juz po egzaminie to prosze napisz jaki zestaw mialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak obracalas pania do zmiany pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super opisalas przyklad pani Donat jest jasny i bardzo czytelny praktycznie juz z odpowiedzia na czesc pisemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszcie cos o zadaniu ze zmiana poscieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tresć ze zmianą pościeli jest mało istotna..bo problemy które masz wypisać są w zadaniu ,,,należy bardziej przygotować się z cukrzycy i grzybicy...zmiana pościeli ,,też prosta odpowiednio ułożyć na tacy i myjkę do wymiatania okruszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok a z cukrzyca i grzybica to chodzi o postepowanie co robic juz w chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypisujemy zalecenia do cukrzycy i grzybicy jest tego trochę ,,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj jak komus sie przyda to sa zalecenia w grzybicy: utrzymuj stopy czyste i suche po myciu dokladnie osusz miedzy palcami nos przewiewne obuwie najlepiej skorzane kiedy to mozliwe chodz w skarpetkach stopa wtedy oddycha nos bawelniane skarpety aby pot mogl w nie wsiakac stosuj pudry i zasypki ktore pomoga utrzymac suche stopy stosuj sie do porad dermatologa...(ktoś tu już opisał ),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki samego egzaminu sie nie boje tylko w stresie moge glupie proste bledy popelnic typu :zapomniec zmienic rekawiczki po posmarowaniu oliwka zrobic te cholerne rozki budki a juz nie wspomne o rozmowie z manekinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza11111
Witam czy może ktoś do przykładu pani Donaty cele i działanie opiekuna będę bardzo wdzięczna. Jutro mam egzamin a w głowie czarna dziura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem:kaszel goraczka brak samodzielnosci w czynnosciach higienicznych wysokie ryzyko powstania odlezyn unieruchomienie w lozku depresja wilgotny kaszel cele:zaspokojenie potrzeb fizjologicznych potrzeba czystosci wydalania odzywiania oddychania bezpieczenstwa czynnosci opiekuna:ocena stanu samodzielnosci monitorowanie parametrow (goraczka)oklepywanie i nacieranie plecow pomoc w nawiazaniu kontaktow z synem pomoc podczas karmienia itd......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza11111
Dziękuje:) Teraz zostaje wykuć na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powodzenia ja mam 13luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich opiekunów, miałam zadanie nr.2 pacjentkę z diagnozą cukrzycy i grzybicy. Bardzo chciałam Wam wszystkim podziękować za pomoc, jeszcze raz pięknię DZIĘKUJĘ !!! Powodzenia dla zdających!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz zmianę pościeli to zmieniasz tylko musisz pamiętać o tym żeby brudna nie stykała się z czystą. Co do okładu wysychającego to podkładasz podkład jednorazowy i po załorzeniu całego okładu podkład wyrzucasz do materiał zakaźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy zmianie pieluchomajtek ja myłam najpierw przód a później pośladki jak nazwa wskazuje toaleta krocza i pośladków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Worek czerwony -odpady zakazne ,niebezpieczne ,które zawierają żywe mikroorganizmy lub ich toksyny. Worek niebieski - odpady medyczne nie posiadające właściwości niebezpiecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak lecz na egzaminie a ja piszę do egzaminu > trzy śmietniki 1- zużyte pieluchomajtki 2 - brudna bielizna 3 materiał skażony . niema odpady medyczne. Przynajmniej u mnie na egzaminie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli podkład jednorazowy do worka niebieskiego,bo nie zawierał właściwości niebezpiecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podkład jednorazowy do worka czerwonego, jak sama nazwa wskazuje jest jednorazowy, więc idzie do wyrzucenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby praca dobra, ale popatrzcie na płacę, w szpitalach będzie trzeba latać, w domach opieki też... a jedyne wyjście to wyjechać za granice... sam to zdaję i miewam już wątpliwości w co ja się wpakowałem ... to jest czysta harówka i w Polsce za małą kase ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny może napisać coś o praktykach?gdzie miałbyście w szpitalu czy dps? Co robiliście na praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×